Utorok, 31. marec 2020
Meniny má Benjamín | zajtra Hugo

Miro Tásler o Dobrom festivale

Dobrý festival je „dieťaťom“ Mira Táslera, známeho hudobníka z IMT Smile. Korzár sa s ním zhováral o novinkách, ktoré čakajú prvý prázdninový víkend (2. - 3. júla) návštevníkov prešovského prírodného kúpaliska Delňa.

Miro Tásler

Čo máš rád na Dobrom festivale a čo by si návštevníci nemali nechať ujsť?
"Páči sa mi, že ľudia chodia od pódia k pódiu a pozorujú rôzne vystúpenia rôznych skupín. Koncerty sa medzi sebou nemiešajú a fanúšik si môže pozrieť všetko alebo kúsok z každého vystúpenia."

Ako by si opísal atmosféru Dobrého festivalu?
"Je to jeden z dvoch festivalov na Slovensku, ktorý je trochu iný. Na Dobrom festivale vládne umelecká atmosféra a navštevuje ho skladba ľudí, ktorí majú radi nielen hudbu, ale aj iné druhy umenia a kultúru samotnú. Povedal by som, že sa nám podarilo vytvoriť rodinný festival. Ak budú aj ďalšie ročníky, Dobrý festival ostane stále rodinným festivalom."

V čom bude aktuálny piaty ročník festivalu iný?
"Prvý raz bude na Slovensku postavené pódium Jack Daniel's. Ide o koncept, ktorý som videl v zahraničí na Nova Rocku, kde na pódiu Jack Daniel's vystupujú mladé kapely. Tento rok z toho vraj spravili stan, kde sa robilo punkovo-metalové karaoke a ľudia si tam chodili zaspievať a zabaviť sa. Ja som to videl podľa starého konceptu, kedy tam hrali začínajúce rockové skupiny. Oproti pódiu stál bar a pri ňom ľudia hrali Black Jack. Na naše pomery je to niečo iné. Je to americký koncept, ktorý prevzali Nemci. Na Slovensku sa s tým návštevníci festivalov nestretli. Dokonca sa na Dobrý festival príde pozrieť šéf európskeho Jack Daniel's, či to má význam podporovať hudbu vo východnej Európe a či v tom budú pokračovať na festivaloch aj v ďalších rokoch. Prvý krát postavíme veľký Šariš tanečný stan 20 x 15 metrov, ktorom vystúpia napríklad Gapa s Groovin´ Heads, Zašo s kapelou a Funk House. Po nich nastúpia housoví Back2Love DJ´s. To je tiež novinka. Tento veľkokapacitný stan som obmedzil asi pre 300 ľudí, aby sa tam zbytočne netlačili v prípade dažďa. Po bokoch budú postavené dlhé bary. Novinkou je, že ľudia v tomto stane budú mať výhľad na hlavné pódium, s ktorým sa budú striedať vystúpenia v tanečnom stane."

Viac informácií: http://korzar.sme.sk/c/5958179/miro-tasler-o-dobrom-festivale-bude-to-zabava.html

Celý rozhovor, spolu s kompletným sprievodcom Dobrého festivalu, vyjde v piatkovom čísle Korzára ako bezplatná špeciálna príloha.

www.pis.sk/podujatie/1010/dobry_festival_2011.html

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Média:

Súvisiace články
1.7.2011 Prípravy na Dobrý Festival finišujú 30.6.2011 Kamión Skunk Anansie potrebuje špeciálne povolenia pre príchod na Slovensko 25.6.2011 Skunk Anansie môžete stretnúť v centre Prešova 24.6.2011 Bojové umenia na Dobrom Festivale 23.6.2011 Dobrý Festival: MC Wrec nepríde, zato Elsa Esmeralda a Messy MC áno. 22.6.2011 Dobrý Festival ukáže silu prešovskej hudobnej scény 20.6.2011 Jednodňové vstupenky na Dobrý festival v predaji 15.6.2011 Skunk Anansie chcú ochutnať slovenské pivo! 14.6.2011 Novinka Dobrého Festivalu – filmový stan Dobré Filmy 8.6.2011 Svetová d´n´b špička z Hospital Records na Dobrom Festivale 24.5.2011 Horská Chata aj na Dobrom Festivale 20.5.2011 London Elektricity na Dobrom Festivale 2011 9.5.2011 Nájdi Dobrý festival a vyhraj lístky 2.3.2011 Skunk Anansie headlinerom Dobrého Festivalu 2011
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove bude scénické čítanie Vagína Monológy
Keď sa ženy dostanú na pódium, dejú sa neuveriteľné veci, pretože ich témy a záležitosti, sú vyjadrené, vypočuté a konfrontované, aby ich všetci bez rozdielu videli a počuli.
Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách
Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
Paci Pac zabávajú deti prostredníctvom online koncertov
Aj jedna z najúspešnejších slovenských formácií, ktorá už niekoľko rokov zabáva a vzdeláva malé deti prostredníctvom pesničiek, si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť v týchto náročných časoch. Zatvorené školy a materské škôlky v dôsledku prevencie pred šíriacim sa vírusom COVID-19 doslova „uväznili“ deti doma, a práve preto sa Paci Pac rozhodli potešiť svojich malých fanúšikov v pohodlí ich detských izieb či obývačiek.
OneRepublic piesňou Better Days predpovedá lepšie časy. Okrem povzbudenia novým singlom aj pomáhajú!
Svetlo sveta uzrel nový singel kapely OneRepublic. Vznikol počas dobrovoľnej karantény členov skupiny. Pieseň Better Days je plná nádeje a vyzýva ľudí k optimizmu. Časť výnosu z predaja singla poputuje fondu COVID-19 Relief Fund nadácie MusiCares na pomoc umelcom, ktorých živobytie bolo ovplyvnené pandémiou.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.