Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Miro Tásler o Dobrom festivale

Dobrý festival je „dieťaťom“ Mira Táslera, známeho hudobníka z IMT Smile. Korzár sa s ním zhováral o novinkách, ktoré čakajú prvý prázdninový víkend (2. - 3. júla) návštevníkov prešovského prírodného kúpaliska Delňa.

Miro Tásler

Čo máš rád na Dobrom festivale a čo by si návštevníci nemali nechať ujsť?
"Páči sa mi, že ľudia chodia od pódia k pódiu a pozorujú rôzne vystúpenia rôznych skupín. Koncerty sa medzi sebou nemiešajú a fanúšik si môže pozrieť všetko alebo kúsok z každého vystúpenia."

Ako by si opísal atmosféru Dobrého festivalu?
"Je to jeden z dvoch festivalov na Slovensku, ktorý je trochu iný. Na Dobrom festivale vládne umelecká atmosféra a navštevuje ho skladba ľudí, ktorí majú radi nielen hudbu, ale aj iné druhy umenia a kultúru samotnú. Povedal by som, že sa nám podarilo vytvoriť rodinný festival. Ak budú aj ďalšie ročníky, Dobrý festival ostane stále rodinným festivalom."

V čom bude aktuálny piaty ročník festivalu iný?
"Prvý raz bude na Slovensku postavené pódium Jack Daniel's. Ide o koncept, ktorý som videl v zahraničí na Nova Rocku, kde na pódiu Jack Daniel's vystupujú mladé kapely. Tento rok z toho vraj spravili stan, kde sa robilo punkovo-metalové karaoke a ľudia si tam chodili zaspievať a zabaviť sa. Ja som to videl podľa starého konceptu, kedy tam hrali začínajúce rockové skupiny. Oproti pódiu stál bar a pri ňom ľudia hrali Black Jack. Na naše pomery je to niečo iné. Je to americký koncept, ktorý prevzali Nemci. Na Slovensku sa s tým návštevníci festivalov nestretli. Dokonca sa na Dobrý festival príde pozrieť šéf európskeho Jack Daniel's, či to má význam podporovať hudbu vo východnej Európe a či v tom budú pokračovať na festivaloch aj v ďalších rokoch. Prvý krát postavíme veľký Šariš tanečný stan 20 x 15 metrov, ktorom vystúpia napríklad Gapa s Groovin´ Heads, Zašo s kapelou a Funk House. Po nich nastúpia housoví Back2Love DJ´s. To je tiež novinka. Tento veľkokapacitný stan som obmedzil asi pre 300 ľudí, aby sa tam zbytočne netlačili v prípade dažďa. Po bokoch budú postavené dlhé bary. Novinkou je, že ľudia v tomto stane budú mať výhľad na hlavné pódium, s ktorým sa budú striedať vystúpenia v tanečnom stane."

Viac informácií: http://korzar.sme.sk/c/5958179/miro-tasler-o-dobrom-festivale-bude-to-zabava.html

Celý rozhovor, spolu s kompletným sprievodcom Dobrého festivalu, vyjde v piatkovom čísle Korzára ako bezplatná špeciálna príloha.

www.pis.sk/podujatie/1010/dobry_festival_2011.html

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Média:

Súvisiace články
1.7.2011 Prípravy na Dobrý Festival finišujú 30.6.2011 Kamión Skunk Anansie potrebuje špeciálne povolenia pre príchod na Slovensko 25.6.2011 Skunk Anansie môžete stretnúť v centre Prešova 24.6.2011 Bojové umenia na Dobrom Festivale 23.6.2011 Dobrý Festival: MC Wrec nepríde, zato Elsa Esmeralda a Messy MC áno. 22.6.2011 Dobrý Festival ukáže silu prešovskej hudobnej scény 20.6.2011 Jednodňové vstupenky na Dobrý festival v predaji 15.6.2011 Skunk Anansie chcú ochutnať slovenské pivo! 14.6.2011 Novinka Dobrého Festivalu – filmový stan Dobré Filmy 8.6.2011 Svetová d´n´b špička z Hospital Records na Dobrom Festivale 24.5.2011 Horská Chata aj na Dobrom Festivale 20.5.2011 London Elektricity na Dobrom Festivale 2011 9.5.2011 Nájdi Dobrý festival a vyhraj lístky 2.3.2011 Skunk Anansie headlinerom Dobrého Festivalu 2011
Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Podajte ďalej knihu a nenechajte si ujsť letné handmade trhy
Už tento piatok 3.7.2020 môžete na Floriánovej ulici zažiť obľúbené podujatie Podaj ďalej knihu a letné handmade trhy. Deti sa môžu tešiť aj na interaktívne čítanie či kreslenie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.