Streda, 30. september 2020
Meniny má Jarolím | zajtra Arnold

Miro Tásler o Dobrom festivale

Dobrý festival je „dieťaťom“ Mira Táslera, známeho hudobníka z IMT Smile. Korzár sa s ním zhováral o novinkách, ktoré čakajú prvý prázdninový víkend (2. - 3. júla) návštevníkov prešovského prírodného kúpaliska Delňa.

Miro Tásler

Čo máš rád na Dobrom festivale a čo by si návštevníci nemali nechať ujsť?
"Páči sa mi, že ľudia chodia od pódia k pódiu a pozorujú rôzne vystúpenia rôznych skupín. Koncerty sa medzi sebou nemiešajú a fanúšik si môže pozrieť všetko alebo kúsok z každého vystúpenia."

Ako by si opísal atmosféru Dobrého festivalu?
"Je to jeden z dvoch festivalov na Slovensku, ktorý je trochu iný. Na Dobrom festivale vládne umelecká atmosféra a navštevuje ho skladba ľudí, ktorí majú radi nielen hudbu, ale aj iné druhy umenia a kultúru samotnú. Povedal by som, že sa nám podarilo vytvoriť rodinný festival. Ak budú aj ďalšie ročníky, Dobrý festival ostane stále rodinným festivalom."

V čom bude aktuálny piaty ročník festivalu iný?
"Prvý raz bude na Slovensku postavené pódium Jack Daniel's. Ide o koncept, ktorý som videl v zahraničí na Nova Rocku, kde na pódiu Jack Daniel's vystupujú mladé kapely. Tento rok z toho vraj spravili stan, kde sa robilo punkovo-metalové karaoke a ľudia si tam chodili zaspievať a zabaviť sa. Ja som to videl podľa starého konceptu, kedy tam hrali začínajúce rockové skupiny. Oproti pódiu stál bar a pri ňom ľudia hrali Black Jack. Na naše pomery je to niečo iné. Je to americký koncept, ktorý prevzali Nemci. Na Slovensku sa s tým návštevníci festivalov nestretli. Dokonca sa na Dobrý festival príde pozrieť šéf európskeho Jack Daniel's, či to má význam podporovať hudbu vo východnej Európe a či v tom budú pokračovať na festivaloch aj v ďalších rokoch. Prvý krát postavíme veľký Šariš tanečný stan 20 x 15 metrov, ktorom vystúpia napríklad Gapa s Groovin´ Heads, Zašo s kapelou a Funk House. Po nich nastúpia housoví Back2Love DJ´s. To je tiež novinka. Tento veľkokapacitný stan som obmedzil asi pre 300 ľudí, aby sa tam zbytočne netlačili v prípade dažďa. Po bokoch budú postavené dlhé bary. Novinkou je, že ľudia v tomto stane budú mať výhľad na hlavné pódium, s ktorým sa budú striedať vystúpenia v tanečnom stane."

Viac informácií: http://korzar.sme.sk/c/5958179/miro-tasler-o-dobrom-festivale-bude-to-zabava.html

Celý rozhovor, spolu s kompletným sprievodcom Dobrého festivalu, vyjde v piatkovom čísle Korzára ako bezplatná špeciálna príloha.

www.pis.sk/podujatie/1010/dobry_festival_2011.html

Súvisiace články
1.7.2011 Prípravy na Dobrý Festival finišujú 30.6.2011 Kamión Skunk Anansie potrebuje špeciálne povolenia pre príchod na Slovensko 25.6.2011 Skunk Anansie môžete stretnúť v centre Prešova 24.6.2011 Bojové umenia na Dobrom Festivale 23.6.2011 Dobrý Festival: MC Wrec nepríde, zato Elsa Esmeralda a Messy MC áno. 22.6.2011 Dobrý Festival ukáže silu prešovskej hudobnej scény 20.6.2011 Jednodňové vstupenky na Dobrý festival v predaji 15.6.2011 Skunk Anansie chcú ochutnať slovenské pivo! 14.6.2011 Novinka Dobrého Festivalu – filmový stan Dobré Filmy 8.6.2011 Svetová d´n´b špička z Hospital Records na Dobrom Festivale 24.5.2011 Horská Chata aj na Dobrom Festivale 20.5.2011 London Elektricity na Dobrom Festivale 2011 9.5.2011 Nájdi Dobrý festival a vyhraj lístky 2.3.2011 Skunk Anansie headlinerom Dobrého Festivalu 2011
Mohlo by Vás zaujímať
Mark Dann, prostredníctvom novinky TAKE ME HOME, poplietol hlavu herečke Karin Qayumovej
Úspešný slovenský hudobník a producent Mark Dann, zverejnil svoj najnovší hudobný počin prostredníctvom videoklipu. V novinke TAKE ME HOME to medzi ním a hereckou hviezdičkou Karin Qayumovou poriadne zaiskrí!
Legendárny fotograf Jan Saudek prichádza po prvýkrát do Prešova
Mestská Galéria Caraffka, PKO Prešov a producent Milosh Harajda uvádzajú unikátny výstavný koncept venovaný životnej trajektórii česko-slovenského fotografa, ktorý umeleckému svetu ukázal, kde ležia hranice jeho rodnej krajiny.
Pocity film festival prichádza po roku opäť do Prešova
V poradí 11. ročník prešovského filmového festivalu POCITY prinesie precízny výber svetovej a domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami, ale aj ďalšími formami umenia. Festival sa bude konať od 8. do 14. októbra v Kine Scala, v Cinemaxe a v sklade hudby Stromoradie.
Fotografická súťaž Choď a foť v tomto ročníku aj s novinkou
Profesionálni, ale aj amatérski fotografi sa opäť môžu zapojiť do súťaže Choď a foť, ktorú už po ôsmykrát vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Novinkou v tomto ročníku sú dve nové kategórie.
Festival architektúry a dizajnu 2020 v Prešove bude oslavou 70. výročia vyhlásenia Mestskej pamiatkovej rezervácie
5. ročník Festivalu architektúry a dizajnu v Prešove bude spájať históriu so súčasnosťou. Prešovčania sa opäť môžu tešiť na prezentáciu množstva nápadov a inšpirácií v oblasti bývania a dizajnu, ale aj na zaujímavé doplnkové aktivity a sprievodný program.
Prvou tohoročnou premiérou v rusínskom DAD je komédia
Potešiť ľudí, dať im v tomto čase pozitívnu energiu je hlavné poslanie inscenácie Detektor lži, ktorej celoslovenskú premiéru chystá na piatok 18. septembra činoherný súbor Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove.
September v Prešove sfarbí literatúra
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava sa napriek neľahkej situácii pokúsi aj tento rok pozdvihnúť ducha mesta festivalom čítania - Prešov číta rád. Knižnica prispôsobila program súčasným hygienickým nariadeniam a vybrané autorské besedy sprostredkuje priamo do našich domovov.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.