Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

V Prešove dnes naštartoval pekelný drift

King of Europe Drift Series je jednou z najprestížnejších driftérskych súťažných sérií na svete. HELL Drift Race Prešov, je jeden z ôsmych pretekov, ktorý sa tieto dni koná v našom meste. Organizátori nás na dnešnej tlačovej konferencii informovali o posledných detailoch.

Počas tlačovej konferencie

V roku 2010 mali preteky na Slovensku premiéru. Mike Procureur, hlavný organizátor celoeurópskej série King of Europe povedal, že minuloročná akcia bola veľmi vydarená a je rád, že môže byť opäť tu na Slovensku. „Máme zaregistrovaných 46 jazdcov v rámci európskeho šampionátu, takže to bude oveľa väčšia účasť, ako bola pred rokom.“ Uviedol, že poprvý krát v histórii tohto európskeho šampionátu sa bude hodnotiť prostredníctvom GPS telemetrických prístrojov, čo bude absolútna premiéra a zatiaľ to ešte nebolo nikde na oficiálnych pretekoch. „Máme tu skvelých organizátorov, skvelých pretekárov, takže to bude určite skvelý víkend.

Antony Ply je priebežne vedúci jazdec šampionátu. „Budem sa snažiť udržať si svoje priebežné poradie, bude to problém, pretože jazdím v kabriolete a predpoveď počasia nevyzerá najlepšie“, dodal s pobavením.

Čo sa týka slovenskej série King Of Drift Slovakia, riaditeľ Asociácie Slovenských Drifterov uviedol: „V prešove ide o tretie preteky. Zhodou okolností termín nevyšiel úplne šťastne, pretože pred týždňom sme mali jedny preteky, čiže je to pre nás dosť veľká záťaž, aj keď v tomto prípade väčšinu kompetencií znáša Agentúra Hart Pro, ale zvlášť ťažkú situáciu mali jazdci.“ „Po minulotýždňových pretekoch mali čo opravovať, veľa strojov bolo pokazených, prípadne poškodených. Ale tešíme sa, že po prvých dvoch pretekoch slovenského šampionátu, prvé bolo v Trenčíne a to pred týždňom v Piešťanoch, to vyzerá tak, že úroveň slovenského driftu prudko stúpa. Verím tomu, že mnohí slovenskí jazdci by dokázali zamiešať poradím aj v rámci King Of Europe“. O to zaujímavejší tento víkend bude, lebo okrem toho, že drift sám o sebe je šport veľmi atraktívny, je to šou orientovaná hlavne na divákov, tak okrem toho bude veľmi zaujímavé porovnanie slovenskej elity a špičkových jazdcov, ktorí sa zúčastňujú šampionátu King Of Europe. „Verím že sa bude načo pozerať a že to bude dobrá šou pre všetkých.“ dodal.

Slovenský jazdec a spoluorganizátor Norbert Kováčik vníma východ a zvlášť v Prešov ako miesto so silnou základňou divákov a fanúšikov motoristického športu. „Budeme sa snažiť spraviť všetko na maximum, nech sa šampionát vyvíja, do budúcna chceme zachovať jeho tradíciu, aby keď sa spomenie King of Europe, bude sa s tým spájať mesto Prešov, to je cieľ. Verím tomu že budúci rok sa zapojím aj ja ako jazdec“.

Trať sme spravili oproti minulému roku rýchlejšiu, je tu technickejšia časť a veríme že sa nám podarilo postaviť trať, ktorá bude atraktívna pre divákov aj pre jazdcov. Zatiaľ sme nemali možnosť ju vyskúsať naostro, takže o presnej rýchlosti nevieme. Novinkou je, že sa pôjde opačným smerom, ako sa išlo minulý rok“. Generálnym partnerom celej série sa stal Hell Energy Drink.

Organizátor Pavol Hudák z Agentúry Hart Pro informoval o programe. Už dnes poobede sa začína tréning jazdcov King Of Drift Europe a King Of Drift Slovakia. V centre mesta sa večer uskutoční, dá sa povedať, už tradičná spanilá jazda a hneď potom historicky prvá King Of Europe megapárty v mestskej hale v Prešove. „Dúfam že sa naozaj vydarí.

Zajtra budú prebiehať kvalifikácie a drift battle King Of Drift Slovakia, pomedzi to klasicky obľúbený program, sexi car wash a tanečnice. Večer pokračuje druhým ročníkom párty v Klube Ponorka, na ktorý vás takisto pozývame.

V nedeľu prebehnú kvalifikácie na King Of Europe, „o 15tej by som vás chcel pozvať na malé otvorenie finále v areáli mestskej haly za účasti primátora."

Kompletný program: http://www.pis.sk/podujatie/956/king_of_drift_slovakia-_king_of_europe_2011.html

Krásny víkend, užite si to. Nestojte za plotom, ale príďte si pozrieť drift. Bude sa na čo pozerať.

Foto: Shuster

Hachi Roku (Toyota Corolla Trueno)

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
16.9.2011 Foto: Prešovské trhy (piatok) 9.7.2011 Video: Heľenine Oči na Hell Drift Race Prešov 8.7.2011 Aj napriek daždivému počasiu skvelý drift víkend v Prešove! 3.7.2011 FOTO: HELL Drift Race Prešov 2011 3.7.2011 FOTO: HELL Drift Race Prešov - King of Europe 2011 30.6.2011 KOE: Hell Drift Race v Prešove začne už zajtra 25.6.2011 Už budúci víkend King of Europe v Prešove 5.6.2011 Európski králi driftu už onedlho znova v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
Júlovému autokinu v Prešove budú kraľovať východniarske filmy
(PREŠOV, 21. jún 2024) Tohtoročná letná novinka Autokino Kinočák Prešov bude pokračovať aj v mesiaci júl na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove. V areáli pribudne stánok s občerstvením a pohodlné ležadlá. Zásadnou zmenou bude presun premietania filmov na utorkové večery. Hlavným lákadlom budú filmy nakrútené na východe Slovenska.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK