Štvrtok, 02. júl 2020
Meniny má Berta | zajtra Miloslav

Dobrý festival: Skunk Anansie bolo počuť až na hlavnej ulici v Prešove

Britská kultová skupina Skunk Anansie odohrala v nedeľu 3.júla fantastický koncert na Dobrom Festivale v Prešove. Počas viac ako šesťdesiat minútovej šou odzneli skladby z ostatných troch albumov. Skupina hypnotizovala svojim vystúpením, silou zvuku a psychedelickým rockom.

Skunk Anansie (foto: Róbert Rybársky)
Skunk Anansie (foto: Róbert Rybársky)

Speváčka Skin udržiavala neustály kontakt s niekoľkotisícovým davom, ktorý naplnil kotol pred pódiom. V polovici koncertu skočila rybičku do publika, ktoré si ju následne podávalo na rukách.

Do Prešova sme prišli kvôli festivalu, ktorý má veľmi dobrú atmosféru ako aj ľudia, ktorých sme tu stretli“, prezradila Skin pre slovenské médiá a dodala: „Pred tým než som sem prišla, prečítala som si o histórii Prešova aj Slovenska. Je úžasné, že tak mladá krajina s tak veľkým dedičstvom a históriou má rovnako bohatú hudobnú scénu.“ Speváčka si pochvaľovala starostlivosť organizátora Mira Táslera a jeho tímu a priznala, že sa jej páči skladba Exotika a jej atmosféra z repertoáru skupiny IMT Smile.

Skunk Anansie predviedli veľkú profi show s čistým zvukom. Ich koncert bolo počuť až na hlavnej ulici a na terasách. Policajti nás prišli dvakrát vypnúť“, prezrádza organizátor Dobrého Festivalu Miro Tásler.

Nato že bolo neuveriteľné blato a Prešov nezažil za sto rokov teplotu 8 stupňov v júli, že sme mali všetko mokré a zablatené od káblov až po samotnú stavbu dopadol festival výborne“, zhodnotil v závere festivalu jeho organizátor Miro Tásler. „Vidieť, že festival robí hudobník“, pochvaľoval si organizáciu a zabezpečenie počas festivalu bubeník a manažér Komajoty Stano Čorej. Vzhľadom na počasie dostal tím okolo M. Táslera viac zabrať ako po iné roky. „Kvôli dažďu sme mali problémy spustiť hranie. Všetku techniku ako aj návštevníkov sme museli chrániť. Bolo to náročné na čas aj peniaze“, dopĺňa organizátor. A ako to bude s ďalším ročníkom? „Ideme si zhodnotiť tento ročník a na základe výsledkov sa rozhodneme, či sa Dobrý festival uskutoční aj o rok. Niektorí ľudia išli naschvál proti mne a festivalu. Ak nás nepodporia a nezmenia svoj postoj Dobrý festival bohužiaľ zanikne“, uzatvára rešpektovaný hudobník, organizátor a manažér Miro Tásler.

Dobrý Festival sa konal už piaty krát na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. Festival je známy tým, že sa koncerty skupín na dvoch veľkých pódiách (Dobrá hudba a Malá Dobrá hudba Rádia Prešov) nemiešajú a návštevník si tak môže pozrieť všetko, na čo má chuť. K jasným vrcholom festivalu patrili popri Skunk Anansie, London Elektricity, IMT Smile, Komajota, Horkýže Slíže, Alkehol, Katka Knechtová, Helenine Oči, Chikilikitua s dychovým orchestrom či Nocadeň. V Šariš Dobrej Kaviarni sa striedali housoví Back2Love dídžeji a tanečné skupiny Groovin´Heads, Zašo s kapelou, Funk House či Andy Belej. Zahrali aj exotické hudobníčky Yedda Lin z Taiwanu a Yu Wei z Číny. Pre deti bola pripravená Zumba a pre fanúšikov bojových umení stan Dobrý Boj. Na scéne Jack Daniels Dobrý Začiatok sa predstavili dve desiatky mladých skupín, ktoré si získavajú priazeň fanúšikov predovšetkým klubovým koncertovaním.

Redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér Dobrého festivalu.

Foto: Vlado Kuric, Pavol Dráb, Róbert Rybársky

Nocadeň (foto: Pavol Dráb)
Zumba Prešov  (foto: Pavol Dráb)
YeddaLin (foto: Pavol Dráb)
Komajota (foto: Vlado Kuric)
Gladiátor (foto: Vlado Kuric)
London Elektricity - Tony Colman, Elsa Essmeralda (foto: Pavol Dráb)
London Elektricity - Tony Colman (foto: Vlado Kuric)
Horkýže Slíže (foto: Pavol Dráb)
Katarína Knechtová (foto: Pavol Dráb)
IMT Smile (foto: Vlado Kuric)

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
7.7.2011 Skunk Anansie boli nadšení z koncertu IMT Smile 4.7.2011 FOTO: Dobrý Festival 2011 (nedeľa) 4.7.2011 FOTO: Dobrý Festival 2011 (sobota) 1.7.2011 Prípravy na Dobrý Festival finišujú
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov opäť otvorilo denné stacionáre
Mesto Prešov od 3. júna opäť otvorilo všetky denné stacionáre. V ďalších týždňoch sa očakáva aj povolenie návštev klientov v zariadeniach sociálnych služieb.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Obdobie sucha v prešovských fontánach sa končí
Mesto Prešov od 3.6.2020 začína s napúšťaním fontán. Deväť obľúbených fontán spríjemní atmosféru leta priamo v centre mesta aj na prešovských sídliskách.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.