Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Dobrý festival: Skunk Anansie bolo počuť až na hlavnej ulici v Prešove

Britská kultová skupina Skunk Anansie odohrala v nedeľu 3.júla fantastický koncert na Dobrom Festivale v Prešove. Počas viac ako šesťdesiat minútovej šou odzneli skladby z ostatných troch albumov. Skupina hypnotizovala svojim vystúpením, silou zvuku a psychedelickým rockom.

Skunk Anansie (foto: Róbert Rybársky)
Skunk Anansie (foto: Róbert Rybársky)

Speváčka Skin udržiavala neustály kontakt s niekoľkotisícovým davom, ktorý naplnil kotol pred pódiom. V polovici koncertu skočila rybičku do publika, ktoré si ju následne podávalo na rukách.

Do Prešova sme prišli kvôli festivalu, ktorý má veľmi dobrú atmosféru ako aj ľudia, ktorých sme tu stretli“, prezradila Skin pre slovenské médiá a dodala: „Pred tým než som sem prišla, prečítala som si o histórii Prešova aj Slovenska. Je úžasné, že tak mladá krajina s tak veľkým dedičstvom a históriou má rovnako bohatú hudobnú scénu.“ Speváčka si pochvaľovala starostlivosť organizátora Mira Táslera a jeho tímu a priznala, že sa jej páči skladba Exotika a jej atmosféra z repertoáru skupiny IMT Smile.

Skunk Anansie predviedli veľkú profi show s čistým zvukom. Ich koncert bolo počuť až na hlavnej ulici a na terasách. Policajti nás prišli dvakrát vypnúť“, prezrádza organizátor Dobrého Festivalu Miro Tásler.

Nato že bolo neuveriteľné blato a Prešov nezažil za sto rokov teplotu 8 stupňov v júli, že sme mali všetko mokré a zablatené od káblov až po samotnú stavbu dopadol festival výborne“, zhodnotil v závere festivalu jeho organizátor Miro Tásler. „Vidieť, že festival robí hudobník“, pochvaľoval si organizáciu a zabezpečenie počas festivalu bubeník a manažér Komajoty Stano Čorej. Vzhľadom na počasie dostal tím okolo M. Táslera viac zabrať ako po iné roky. „Kvôli dažďu sme mali problémy spustiť hranie. Všetku techniku ako aj návštevníkov sme museli chrániť. Bolo to náročné na čas aj peniaze“, dopĺňa organizátor. A ako to bude s ďalším ročníkom? „Ideme si zhodnotiť tento ročník a na základe výsledkov sa rozhodneme, či sa Dobrý festival uskutoční aj o rok. Niektorí ľudia išli naschvál proti mne a festivalu. Ak nás nepodporia a nezmenia svoj postoj Dobrý festival bohužiaľ zanikne“, uzatvára rešpektovaný hudobník, organizátor a manažér Miro Tásler.

Dobrý Festival sa konal už piaty krát na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. Festival je známy tým, že sa koncerty skupín na dvoch veľkých pódiách (Dobrá hudba a Malá Dobrá hudba Rádia Prešov) nemiešajú a návštevník si tak môže pozrieť všetko, na čo má chuť. K jasným vrcholom festivalu patrili popri Skunk Anansie, London Elektricity, IMT Smile, Komajota, Horkýže Slíže, Alkehol, Katka Knechtová, Helenine Oči, Chikilikitua s dychovým orchestrom či Nocadeň. V Šariš Dobrej Kaviarni sa striedali housoví Back2Love dídžeji a tanečné skupiny Groovin´Heads, Zašo s kapelou, Funk House či Andy Belej. Zahrali aj exotické hudobníčky Yedda Lin z Taiwanu a Yu Wei z Číny. Pre deti bola pripravená Zumba a pre fanúšikov bojových umení stan Dobrý Boj. Na scéne Jack Daniels Dobrý Začiatok sa predstavili dve desiatky mladých skupín, ktoré si získavajú priazeň fanúšikov predovšetkým klubovým koncertovaním.

Redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér Dobrého festivalu.

Foto: Vlado Kuric, Pavol Dráb, Róbert Rybársky

Nocadeň (foto: Pavol Dráb)
Zumba Prešov  (foto: Pavol Dráb)
YeddaLin (foto: Pavol Dráb)
Komajota (foto: Vlado Kuric)
Gladiátor (foto: Vlado Kuric)
London Elektricity - Tony Colman, Elsa Essmeralda (foto: Pavol Dráb)
London Elektricity - Tony Colman (foto: Vlado Kuric)
Horkýže Slíže (foto: Pavol Dráb)
Katarína Knechtová (foto: Pavol Dráb)
IMT Smile (foto: Vlado Kuric)

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
7.7.2011 Skunk Anansie boli nadšení z koncertu IMT Smile 4.7.2011 FOTO: Dobrý Festival 2011 (nedeľa) 4.7.2011 FOTO: Dobrý Festival 2011 (sobota) 1.7.2011 Prípravy na Dobrý Festival finišujú
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov otvorí 44 odberných miest na testovanie na COVID-19
AKTUALIZÁCIA 21.1.2021: Mesto Prešov má pripravený registračný systém, pomocou ktorého sa bude možné vopred objednať na antigénové testovanie v dňoch 23.1. a 24.1.2021. Registračný systém bude spustený v piatok 22.1.2021, kedy zverejníme aj postup s presnými inštrukciami ako sa objednať na testovanie.
Mesto Prešov počas víkendu otvorí desiatky odberných miest na antigénové testovanie
Mesto Prešov sa pripravuje na veľké víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V dňoch 23. a 24.1.2021 bude dostupných niekoľko desiatok odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
AKTUALIZÁCIA 19.1.2021: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť ako zdravotnícki pracovníci, ktorí budú mať veľmi dôležitú úlohu počas víkendového testovania v Prešove v dňoch 23.1. a 24.1.2021.
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Priebeh testovania v meste Prešov 23.1.2021
AKTUALIZÁCIA: Na odberných miestach zriadených mestom Prešov bolo 23.1.2021 v čase od 8:00 do 20:00 otestovaných 16 230 osôb, pričom 78 z nich malo test s pozitívnym výsledkom.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov spustilo registračný systém, ktorý pomôže zrýchliť priebeh testovania
Mesto Prešov spúšťa registračný systém na antigénové testovanie, ktoré bude prebiehať v dňoch 23.1. a 24.1.2021 na 44 odberných miestach. Všetci záujemcovia sa môžu zaregistrovať na test vopred pomocou aplikácie TrustOne. Táto aplikácia umožňuje iba registráciu, nie rezerváciu konkrétneho termínu s časom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.