Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

V Prešovskom kraji majú na VPP 417 miliónov Sk

Dovedna 417,462 milióna Sk dostali okresné úrady práce (OÚP) v trinástich okresoch Prešovského kraja na poskytnutie nenávratného príspevku na dohodnuté verejno-prospešné práce žiadateľom rôzneho druhu.

Vedúca oddelenia pre zamestnanosť a rozvoj Krajského úradu práce (KÚP) v Prešove Iveta Baranová v rozhovore 1. agusta spresnila, že v priemere vyjde za mesiac na jedno miesto 4846 Sk aj s odvodmi (tie v sume 309 Sk hradí štát), čo znamená, že v kraji sa môže vytvoriť 17 236 pracovných miest na obdobie od 1. augusta do 31. decembra 2000. Podľa prvých poznatkov, ktoré KÚP má, je o túto formu podpory značný záujem. Žiadateľmi o uvedený nenávratný príspevok, ktorý umožňuje novela zákona o zamestnanosti účinná od 1. augusta t. r. a zverejnená v Zbierke zákonov s dátumom vyjdenia 28. júl 2000, môžu byť obce, rozpočtové alebo príspevkové organizácie zriadené obcou, občianske združenia, neziskové organizácie, nadácie, neinvestičné fondy, štátne a neštátne zdravotnícke zariadenia, zariadenia sociálnych služieb, štátom uznané cirkvi a Slovenský Červený kríž. Je reálny predpoklad, že prvé dohody podpíšu OÚP so žiadateľmi do konca tohto týždňa.

V Prešovskom kraji na základe tragických udalostí po povodniach v roku 1998 majú bohaté skúsenosti s využitím dlhodobo nezamestnaných na verejno-prospešné práce. I. Baranová si preto myslí, že nemôžu prevažovať obavy o to, že by sa príspevky nevyčerpali. Zvlášť ak peniaze už sú na účtoch OÚP a môžu ich vyplácať napr. obciam vo forme preddavku. Podľa pokynov majú OÚP uprednostňovať tých žiadateľov o príspevok, ktorí zamestnajú ľudí bez práce, evidovaných vyše 48 mesiacov, vo veku nad 40 rokov, bez vzdelania a so základným vzdelaním a odporúčajú aj využiť nový prvok daný Zákonníkom práce, a to je možnosť uzavrieť čiastočný pracovný úväzok minimálne na 4 hodiny. Vedúca oddelenia informovala, že viaceré OÚP poskytli predstaviteľom samosprávnych orgánov presné zoznamy evidovaných nezamestnaných (EN) v tej-ktorej obci.

Podľa štatistiky KÚP v Prešove k 30. júnu t. r. bolo z celkového počtu 99 731 EN až 54 178 evidovaných dlhšie ako 12 mesiacov a z nich 29 094 dlhšie ako 24 mesiacov.

Mohlo by Vás zaujímať
Relax-fit opäť víta svojich zákazníkov
Koronavírus zasiahol naše životy vo všetkých smeroch, od slobody pohybu, až po spôsob, akým pracujeme. Ľudia sa uzavreli do svojich domovov. Nie je žiadnym prekvapením, že máme strach o seba a svojich blízkych z rizika nakazenia sa, o budúcnosť a o svoju prácu.
TAXANA najčastejšie odpovedá na otázky o koronaopatreniach
Viac ako 41 000 nových unikátnych klientov využilo len za štyri mesiace tohto roka možnosť poradiť sa s TAXANOU. Chatbot finančnej správy pomáha klientom najmä v otázkach spojených s koronakrízou a opatreniami, ktoré v tejto súvislosti finančná správa v zmysle legislatívny zabezpečuje. Obsah TAXANY finančná správa pravidelne aktualizuje.
Bardejovské kúpele sú od 12.mája otvorené, zatiaľ len pre poistencov
V Bardejovských kúpeľoch, a.s. začala v utorok 12.mája 2020 obmedzená prevádzka, zatiaľ iba pre klientov zdravotných poisťovní.
V Zariadení pre seniorov Náruč sa opäť testovalo, koronavírus u nikoho nepotvrdili
Do prešovských zariadení pre seniorov sa koronavírus nedostal. Potvrdili to aj opakované testy, ktoré v týchto dňoch vykonali v ZpS Náruč.
Rady odborníkov pre vyťažených rodičov: Vďaka týmto trom krokom karanténu so školákmi hravo zvládnete!
Pre väčšinu detí ide o splnený sen, no rodičom sa z toho robia len vrásky na čele. Zatvorené školy a škôlky v dôsledku pandémie sú pre nás ťažkou skúškou. Nie len že musíme zvládať svoje zamestnanie a domácnosť, stali sme sa aj učiteľmi na plný úväzok. Ako to celé zvládnuť a nezblázniť sa? Odborníci radia, ako deti motivovať k učeniu ešte pred riadnym otvorením škôl a zároveň si pri tom zachovať chladnú hlavu.
Starostlivá banka. Spája komerčný svet firiem s rodinami bez domova.
Slovensko má aktuálne klesajúcu tendenciu novonakazených koronavírusom COVID-19, avšak naopak neustále rastie počet tých, ktorých prebiehajúca pandémia zasiahla ekonomickým prepadom. Rodiny a ľudia bez domova sú zraniteľnejší o to viac, že ich príjem je častokrát nepravidelný, neistý, no najmä nedostatočný na pokrytie základných ľudských potrieb.
Budúcnosť EÚ a jej zotavenie po kríze bude závisieť od jej regiónov, miest a obcí
Kríza vyvolaná ochorením COVID-19 neznamená koniec projektu európskej integrácie, je naopak príležitosťou dať Európe novú podobu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.