Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

V Prešovskom kraji majú na VPP 417 miliónov Sk

Dovedna 417,462 milióna Sk dostali okresné úrady práce (OÚP) v trinástich okresoch Prešovského kraja na poskytnutie nenávratného príspevku na dohodnuté verejno-prospešné práce žiadateľom rôzneho druhu.

Vedúca oddelenia pre zamestnanosť a rozvoj Krajského úradu práce (KÚP) v Prešove Iveta Baranová v rozhovore 1. agusta spresnila, že v priemere vyjde za mesiac na jedno miesto 4846 Sk aj s odvodmi (tie v sume 309 Sk hradí štát), čo znamená, že v kraji sa môže vytvoriť 17 236 pracovných miest na obdobie od 1. augusta do 31. decembra 2000. Podľa prvých poznatkov, ktoré KÚP má, je o túto formu podpory značný záujem. Žiadateľmi o uvedený nenávratný príspevok, ktorý umožňuje novela zákona o zamestnanosti účinná od 1. augusta t. r. a zverejnená v Zbierke zákonov s dátumom vyjdenia 28. júl 2000, môžu byť obce, rozpočtové alebo príspevkové organizácie zriadené obcou, občianske združenia, neziskové organizácie, nadácie, neinvestičné fondy, štátne a neštátne zdravotnícke zariadenia, zariadenia sociálnych služieb, štátom uznané cirkvi a Slovenský Červený kríž. Je reálny predpoklad, že prvé dohody podpíšu OÚP so žiadateľmi do konca tohto týždňa.

V Prešovskom kraji na základe tragických udalostí po povodniach v roku 1998 majú bohaté skúsenosti s využitím dlhodobo nezamestnaných na verejno-prospešné práce. I. Baranová si preto myslí, že nemôžu prevažovať obavy o to, že by sa príspevky nevyčerpali. Zvlášť ak peniaze už sú na účtoch OÚP a môžu ich vyplácať napr. obciam vo forme preddavku. Podľa pokynov majú OÚP uprednostňovať tých žiadateľov o príspevok, ktorí zamestnajú ľudí bez práce, evidovaných vyše 48 mesiacov, vo veku nad 40 rokov, bez vzdelania a so základným vzdelaním a odporúčajú aj využiť nový prvok daný Zákonníkom práce, a to je možnosť uzavrieť čiastočný pracovný úväzok minimálne na 4 hodiny. Vedúca oddelenia informovala, že viaceré OÚP poskytli predstaviteľom samosprávnych orgánov presné zoznamy evidovaných nezamestnaných (EN) v tej-ktorej obci.

Podľa štatistiky KÚP v Prešove k 30. júnu t. r. bolo z celkového počtu 99 731 EN až 54 178 evidovaných dlhšie ako 12 mesiacov a z nich 29 094 dlhšie ako 24 mesiacov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
Vzdelávanie sa dospelosťou nekončí
Pýtali sme sa slovenskej populácie, akú úlohu hrá v  živote vzdelávanie, kto je zaň zodpovedný, aký dôvod máme vzdelávať sa celý život a prečo to nerobíme.
Prešov ocenil najlepšie kuchárky
Kuchárky prešovských škôl a školských zariadení opäť predviedli svoju kreativitu a zručnosti pri príprave chutných a oku lahodiacich jedál. V rámci Svetového dňa výživy mesto Prešov ocenilo nielen ich tvorivosť, ale aj náročnú prácu.
Je najvyšší čas
Finančná správa pokračuje v intenzívnom informovaní podnikateľov, ktorí ešte stále neevidujú tržby v systéme eKasa.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.