Sobota, 21. máj 2022
Meniny má Zina | zajtra Júlia, Juliana

A. Turčanová a F. Novotný odstupujú z Predstavenstva TSMP, a. s.

Dvaja nominanti KDH, ktorých začiatkom septembra tohto roka zvolilo prešovské mestské zastupiteľstvo za členov predstavenstva Technických služieb mesta Prešov (TSMP), sa rozhodli z týchto postov odstúpiť. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré TASR zaslal predseda Okresného centra KDH v Prešove Stanislav Kahanec.

Z predstavenstva odchádza jeho predseda Fabián Novotný a členka Andrea Turčanová. OC KDH dnes informovalo, že ide o reakciu na priebeh prvého zasadnutia Predstavenstva TSMP, ktoré sa konalo v stredu (5.10.) a kde bol za riaditeľa spoločnosti zvolený doterajší prednosta mestského úradu Jozef Višňovský.

Podľa Novotného boli v rámci programu prerokované rozhodnutia valného zhromaždenia, hodnotenie činnosti a ďalšie otázky týkajúce sa firmy. Novotný uvádza, že v bode rôzne podal člen predstavenstva Richard Hympán návrh na odvolanie riaditeľky Andrey Marcinkovej, ktorý podporili štyria zo šiestich členov predstavenstva. Následne bol rovnakým počtom hlasov zvolený za riaditeľa podpredseda predstavenstva Višňovský.

Dvaja členovia predstavenstva za KDH nehlasovali za zmeny týkajúce sa personálneho obsadenia postu riaditeľa. Vo vyhlásení sa uvádza, že nesúhlasili, aby sa obsadenie menilo bez náležitej prípravy a bez výberového konania. Rovnako sa nestotožňujú s nomináciou Višňovského, ktorý bol doteraz zástupcom vrcholového vedenia mesta.

Obaja členovia majú pocit, že spôsob zmeny a nominácie riaditeľa nadväzuje na doterajšie praktiky vrcholového vedenia mesta najmä v súvislosti so súťažou na poskytovanie komplexných služieb v odpadovom hospodárstve z roku 2009. Jej podmienky, podľa KDH, boli netransparentné a nakoniec ju Úrad pre verené obstarávanie nariadil zrušiť.

"KDH takéto postupy a spôsoby odmieta podporovať. Na základe uvedených dôvodov a pri danom rozložení hlasov v predstavenstve, zástupcovia KDH nemôžu presadzovať principiálne postoje, preto Fabián Novotný a Andrea Turčanová sa po dôkladnom zvážení rozhodli z Predstavenstva TSMP odstúpiť", píše sa vo vyhlásení.

Súvisiace články
12.10.2011 P. Hagyari od zmien na úrade a v TSMP očakáva zvýšenie efektivity 6.10.2011 Novým riaditeľom technických služieb sa stal Jozef Višňovský
Mohlo by Vás zaujímať
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová po viac ako dvoch rokoch opäť prišla do Prešova. V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Na stretnutí v priestoroch Inovačného partnerského centra na Hlavnej ulici spoločne diskutovali o témach, ktoré aktuálne rezonujú v samospráve.
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
Jden nabúral, druhý bez osvetlenia, no obaja jazdili v Prešove pod vplyvom alkoholu
Polícia v Prešove v nedeľu (24.04.2022) riešila hneď dva zaujímavé prípady nezodpovedných vodičov.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK