Sobota, 21. máj 2022
Meniny má Zina | zajtra Júlia, Juliana

P. Hagyari od zmien na úrade a v TSMP očakáva zvýšenie efektivity

Prešovský primátor Pavel Hagyari očakáva, že zmeny na poste prednostu mestského úradu (MsÚ) a vo vedení Technických služieb mesta Prešov (TSMP) prinesú predovšetkým vyššiu efektivitu a rozvoj.

Nevylúčil ani zníženie počtu zamestnancov na radnici.

Predstavenstvo TSMP minulý týždeň zvolilo do funkcie výkonného riaditeľa dovtedajšieho prednostu MsÚ Jozefa Višňovského. Primátor za nového prednostu vymenoval Branka Benka. Ten v posedných mesiacoch pôsobil ako projektový manažér v priemyselnom parku IPZ.

Hagyari uviedol, že úlohou nového prednostu bude v spolupráci s ďalšími členmi vedenia radnice pripraviť novú organizačnú štruktúru mestského úradu.

"Budeme sa snažiť poskytnúť vyššiu kvalitu služieb našim občanom, efektívnejšie pracovať na úrade, viac transparentne, aby ľudia mali prehľad, čo sa deje. Dáme väčší dôraz na kvalitu materiálov a budeme sa snažiť viac zapojiť do práce poslancov", povedal dnes Hagyari. Zdôraznil, že úlohou Benka bude hľadať ďalšie rezervy, napriek tomu, že v posedných rokoch sa podarilo znížiť náklady.

"Pred nami je vypracovanie auditu, vyhodnotenie každého pracovného miesta a s tým bude súvisieť zmena v organizačnej štruktúre. Je možné, že stavy zamestnancov budú znížené", uviedol Benko. Doplnil, že v súčasnosti na radnici pracuje 229 ľudí. Podľa Hagyariho by sa počet pracovníkov úradu mohol znížiť o 5 – 10 percent.

V súvislosti so zmenou vo vedení TSMP, kde sa stal riaditeľom Višňovský, primátor odmieta akékoľvek obavy z privatizácie tejto mestskej spoločnosti. Dodal, že zámerom je výrazné posinenie činnosti mestskej firmy.

"Aby tie verejnoprospešné práce, čo sa týka zelene, čistenia mesta a odpadového hospodárstva robila mestská firma. V priebehu mesiaca predstavíme verejnosti kroky, kam by mali smerovať technické služby", konštatoval Hagyari. Za dôležité považuje zabezpečenie väčšej čistoty na sídliskách, starostlivosť o zelené plochy, vybudovanie cintorína a krematória.

"Chceme nastaviť perspektívu odpadového hospodárstva tak, aby v priebehu niekoľkých rokov sa tu vybudovala fabrika na recykláciu odpadu a možnosťou výroby energie", doplnil primátor. Zásadné zmeny by, podľa neho, mali nastať v prípade hospodárenia a ťažby dreva v mestských lesoch.

"Mojou ambíciou a predpokladám aj tímu, s ktorým som včera sedel, je vybudovať z tejto spoločnosti firmu, ktorá bude konkurencieschopná nielen v zabezpečení odpadového hospodárstva, ale aj v iných činnostiach", uviedol Višňovský.

Po zvolení nového riaditeľa oznámili dvaja členovia predstavenstva za KDH, že odchádzajú z funkcií. Primátor dnes uviedol, že ho tento krok prekvapil, predstavenstvo je však funkčné. Dodal, že do zastupiteľstva predloží návrh na voľbu nových členov, tomu však bude prechádzať rokovanie poslaneckých klubov.

Súvisiace články
11.10.2011 Miestny zväz SDKÚ-DS vyzval S.Gregu, aby odstúpil z predstavenstva TSMP 6.10.2011 A. Turčanová a F. Novotný odstupujú z Predstavenstva TSMP, a. s. 6.10.2011 Novým riaditeľom technických služieb sa stal Jozef Višňovský 30.9.2011 Mestskí poslanci za KDH chcú rozvinúť pozitívne zmeny v TSMP
Mohlo by Vás zaujímať
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová po viac ako dvoch rokoch opäť prišla do Prešova. V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Na stretnutí v priestoroch Inovačného partnerského centra na Hlavnej ulici spoločne diskutovali o témach, ktoré aktuálne rezonujú v samospráve.
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
Jden nabúral, druhý bez osvetlenia, no obaja jazdili v Prešove pod vplyvom alkoholu
Polícia v Prešove v nedeľu (24.04.2022) riešila hneď dva zaujímavé prípady nezodpovedných vodičov.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
V rámci dňa advokácie môžu Prešovčania využiť bezplatnú právnu pomoc
Slovenská advokátska komora každoročne organizuje Deň advokácie, v rámci ktorého advokáti poskytujú občanom bezplatnú právnu pomoc. Termín akcie je tento rok stanovený na 27.4.2022, kedy sa do nej zapojí aj mesto Prešov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK