Streda, 31. máj 2023
Meniny má Petronela, Petrana | zajtra Žaneta

P. Hagyari od zmien na úrade a v TSMP očakáva zvýšenie efektivity

Prešovský primátor Pavel Hagyari očakáva, že zmeny na poste prednostu mestského úradu (MsÚ) a vo vedení Technických služieb mesta Prešov (TSMP) prinesú predovšetkým vyššiu efektivitu a rozvoj.

Nevylúčil ani zníženie počtu zamestnancov na radnici.

Predstavenstvo TSMP minulý týždeň zvolilo do funkcie výkonného riaditeľa dovtedajšieho prednostu MsÚ Jozefa Višňovského. Primátor za nového prednostu vymenoval Branka Benka. Ten v posedných mesiacoch pôsobil ako projektový manažér v priemyselnom parku IPZ.

Hagyari uviedol, že úlohou nového prednostu bude v spolupráci s ďalšími členmi vedenia radnice pripraviť novú organizačnú štruktúru mestského úradu.

"Budeme sa snažiť poskytnúť vyššiu kvalitu služieb našim občanom, efektívnejšie pracovať na úrade, viac transparentne, aby ľudia mali prehľad, čo sa deje. Dáme väčší dôraz na kvalitu materiálov a budeme sa snažiť viac zapojiť do práce poslancov", povedal dnes Hagyari. Zdôraznil, že úlohou Benka bude hľadať ďalšie rezervy, napriek tomu, že v posedných rokoch sa podarilo znížiť náklady.

"Pred nami je vypracovanie auditu, vyhodnotenie každého pracovného miesta a s tým bude súvisieť zmena v organizačnej štruktúre. Je možné, že stavy zamestnancov budú znížené", uviedol Benko. Doplnil, že v súčasnosti na radnici pracuje 229 ľudí. Podľa Hagyariho by sa počet pracovníkov úradu mohol znížiť o 5 – 10 percent.

V súvislosti so zmenou vo vedení TSMP, kde sa stal riaditeľom Višňovský, primátor odmieta akékoľvek obavy z privatizácie tejto mestskej spoločnosti. Dodal, že zámerom je výrazné posinenie činnosti mestskej firmy.

"Aby tie verejnoprospešné práce, čo sa týka zelene, čistenia mesta a odpadového hospodárstva robila mestská firma. V priebehu mesiaca predstavíme verejnosti kroky, kam by mali smerovať technické služby", konštatoval Hagyari. Za dôležité považuje zabezpečenie väčšej čistoty na sídliskách, starostlivosť o zelené plochy, vybudovanie cintorína a krematória.

"Chceme nastaviť perspektívu odpadového hospodárstva tak, aby v priebehu niekoľkých rokov sa tu vybudovala fabrika na recykláciu odpadu a možnosťou výroby energie", doplnil primátor. Zásadné zmeny by, podľa neho, mali nastať v prípade hospodárenia a ťažby dreva v mestských lesoch.

"Mojou ambíciou a predpokladám aj tímu, s ktorým som včera sedel, je vybudovať z tejto spoločnosti firmu, ktorá bude konkurencieschopná nielen v zabezpečení odpadového hospodárstva, ale aj v iných činnostiach", uviedol Višňovský.

Po zvolení nového riaditeľa oznámili dvaja členovia predstavenstva za KDH, že odchádzajú z funkcií. Primátor dnes uviedol, že ho tento krok prekvapil, predstavenstvo je však funkčné. Dodal, že do zastupiteľstva predloží návrh na voľbu nových členov, tomu však bude prechádzať rokovanie poslaneckých klubov.

Súvisiace články
11.10.2011 Miestny zväz SDKÚ-DS vyzval S.Gregu, aby odstúpil z predstavenstva TSMP 6.10.2011 A. Turčanová a F. Novotný odstupujú z Predstavenstva TSMP, a. s. 6.10.2011 Novým riaditeľom technických služieb sa stal Jozef Višňovský 30.9.2011 Mestskí poslanci za KDH chcú rozvinúť pozitívne zmeny v TSMP
Mohlo by Vás zaujímať
S natáčaním filmových scén v centre Prešova sa budú spájať aj isté obmedzenia
V centre Prešova sa budú v nedeľu 21. 5. 2023 natáčať scény do celovečerného filmu. Mesto Prešov vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov mestskej a štátnej polície.
Deň hasičov v Prešove bude plný pestrého programu
Pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, sa 5. mája o 14.00 hod. uskutoční Deň hasičov spojený s prehliadkou súčasnej i historickej hasičskej techniky.
5. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
AKTUALIZÁCIA 2.5.2023: Dňa 3. mája 2023 (streda) od 14.00 hod. sa uskutoční pokračovanie 5. zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov. Priamy prenos z rokovania môžete sledovať tu: https://www.youtube.com/watch?v=dxxzdzNmd5I​
Veža Konkatedrály sv. Mikuláša je otvorená pre verejnosť
Mestské informačné centrum pozýva Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili aj možnosť výstupu na jej vežum, ktorá ponúka výhľad na 360-stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy.
Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove niesol v duchu slovenských mliečnych výrobkov
Priestory a súčinnosť pri realizácii tohtoročného Medzinárodného dňa mlieka poskytla ZŠ Važecká v Prešove. Opäť raz si učitelia, žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre naše zdravie.
Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá rekordných 6 dní
Tradičný a vždy výnimočný Prešovský trojičný jarmok sa už o mesiac opäť vráti do centra Prešova. Obľúbené podujatie aj tento rok ponúkne priamo na Hlavnej ulici prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, množstvo atrakcií, rozmanitých jedál a nápojov. Novinkou je, že jarmok bude prebiehať celý týždeň, a to od 5. do 10. júna 2023. Návštevníci sa môžu každý deň tešiť aj na pestrý kultúrny program.
Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena
V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK