Sobota, 25. jún 2022
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Tlačová konferencia primátora

Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák na pravidelnom brífingu konanom dňa 7. 8. 2000 novinárov informoval o svojom najbližšom programe. V utorok 8. 8. 2000 podpíše s Istrobankou ďalšiu úverovú zmluvu (mesto nedávno získalo na svoje akcie v rámci investičnej výstavby 30 - miliónový úver od Ľudovej banky). Peniaze od tejto bankovej inštitúcie (splatnosť úveru je osem rokov) budú preinvestované na konkrétne investičné akcie, realizácia ktorých bola schválená Mestským zastupiteľstvom v Prešove.

Slovenský plynárenský priemysel, š.p., (SPP) zaplatí v tomto roku mestám a obciam (čo sa týka mesta Prešov ide zhruba o 20 miliónov korún) odškodnenie za bezodplatné prevody a dary plynárenských zariadení, ktoré tieto samosprávne jednotky vybudovali z vlastných zdrojov. V tejto súvislosti sa vo štvrtok 10. 8. 2000 stretne primátor mesta Ing. Juraj Kopčák s riaditeľom SPP, š.p. Košice Ing. Dušanom Pšenčíkom.

"Tento týždeň sa znovu pozriem na výstavbu Nábrežnej komunikácie, ale i na postup prác na objekte Františkánske schody, pretože sa mi stále zdá, že tempo je príliš pomalé," povedal Ing. Juraj Kopčák. "Ide o dôležité stavby takmer v centre mesta, ktoré sú stále na očiach občanov, preto pri ich výstavbe musí byť vidno pokrok doslova zo dňa na deň. Na Nábrežnej komunikácii mali v týchto dňoch investor Slovenská správa ciest, ale i dodávateľ Inžinierske stavby Košice s Dopravoprojektom najsť riešenie, ako ďalej postupovať, keďže sa v podloží vyskytli určité technické problémy so spodnou vodou".

Ako ďalej Ing. Juraj Kopčák informoval novinárov, v pondelok 7. 8. 2000 podpísal s predstaviteľmi prešovskej pobočky Dopravnej poisťovne zmluvu o budúcej zmluve. Ide vlastne o ručenie finančných prostriedkov, ktoré mesto získa vo forme úveru zo štátneho fondu rozvoja bývania vo výške 35 miliónov korún.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov zverejňuje obchodnú verejnú súťaž na dlhodobý nájom tenisových kurtov, ul. Nábrežná
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK