Piatok, 18. január 2019
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Titul Zelená škola pre našu materskú školu

Titul a vlajka medzinárodného vzdelávacieho programu Zelená škola, ktorý od septembra 2011 patrí na dva roky MŠ Budovateľská 8 v Prešove, je značkou environmentálnej kvality vzdelávania i zamestnancov školy.

Projekt s názvom „Zelená škola“ je najväčší environmentálny program na svete, do ktorého sú zapojené školy na všetkých kontinentoch. Na Slovensku ide o 216 škôl, pričom minulý týždeň bolo na slávnostnom podujatí v Bratislave z rúk predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej ocenených certifikátom Zelená škola sedemdesiat škôl z celého Slovenska. Z Prešova to ako jediná škola bola MŠ Budovateľská 8.

Program Zelená škola, ktorým rozširujeme nám Školský vzdelávací program JABĹČKO nám dáva možnosti, ako byť aktívny nielen v jednotlivých aktivitách, ale na bazálnej úrovni prebrať zodpovednosť za svoje činy, šetriť prostredie, ktoré máme spoločné, vážiť si a nachádzať krásu a ľudskosť v prírode“, uviedla riaditeľka víťaznej materskej školy Eva Miklášová. Takéto smerovanie je podľa pani riaditeľky možné vďaka tomu, že dušou a koordinátorom programu je Katarína Mihalová a s myšlienkami sa stotožnil celý kolektív materskej školy spolu s rodičmi.

Tento úspech tak patrí všetkým v MŠ Budovateľská 8, Prešov, pretože dokážu vnímať, sú rozumný a chcú konať“, dodala riaditeľka, ktorá sa už pripravuje na ďalší týždeň. Chystá sa totiž opäť prebrať ďalšiu prestížnu cenu pre túto MŠ. Tentoraz z rúk pána prezidenta. Ale o tom nabudúce.

Mohlo by Vás zaujímať
Rekonštrukcia internátov Prešovskej univerzity pokračuje. Obnovy sa dočkal aj tzv. starý internát
Po úspešnom ukončení prvej etapy rekonštrukcie Študentského domova Prešovskej univerzity v Prešove (tzv. nový internát) univerzita v súčasnosti finalizuje rekonštrukčné práce na prvých izbách na tzv. starom internáte. Finančné prostriedky na tento účel pochádzajú z vládnej dotácie a vlastných zdrojov univerzity.
Štartuje Malá logická olympiáda určená predškolákom
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným v týchto dňoch odštartuje ďalší ročník súťaže Malá Logická Olympiáda. Štvrtý ročník súťaže je opäť určený predškolákom.
Prešovská univerzita zriadila centrum pre deti študentov a zamestnancov
Prešovská univerzita v Prešove (PU) spúšťa novinku, v rámci ktorej budú môcť jej študenti a zamestnanci umiestniť svoje ratolesti do Detského centra Unipáčik.
Nadané deti sa učili zvládať trému a stres
Novoročné stretnutie školákov z Klubu nadaných detí z Prešova bolo zamerané na spoločenský život.
Inzercia
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Hľadáme upratovačku

Chránená dielňa prijme upratovačku. 4-8 hod. denne, 6 dní v týždni. 3, - €/hod.

0918/714387 | | cena: 3,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 69.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch. Základy domu - kameň, zmiešaný stavebný materiál. Úžitková plocha cca 200 m2, Dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 4 -izbový byt 77 m2, s loggiou 3 m2, Prešov, Sekčov, Sibírska ul.

4 - izbový byt 77 m2, s loggiou 3 m2, po rekonštrukcii - plastové okná, v izbách a predsieni plávajúce podlahy, murované jadro, k bytu patrí pivnica (cca 4 m2). Tichá lokalita, mimo hlavnej cesty.

0907030623 | | cena: 89.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj celoročne obývateľná chata Drienica, okr. Sabinov

Chata je celoročne obývateľná, po kompletnej rekonštrukcii. Celé okolie je upravené, za chatou - kamenný oporný múr. Pozemok vo vlastníctve urbariátu. Úžitková plocha 85 m2 + 2 x terasa 20 m2 + prístrešok na 2 autá. Chata je kompletne zariadená.

0907030623 | | cena: 63.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.