Sobota, 18. január 2020
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Prešovská Creative Design Gallery vyhlasuje súťaž Mladý dizajn talent

Creative Design Gallery - Galéria architektúry a dizajnu, spoločnosť Archima s.r.o. - architektonický ateliér a A-SICE - architektonicko stavebné informačné centrum vyhlasujú prvý ročník súťaže na tému: "Kváder je pekný"

Súťaž Mladý dizajn talent

Má ísť o voľnú výtvarnú úpravu kvádra so zámerom skrášlenia a vytvorenia jeho nového dizajnu. Súťaž má za cieľ podporovať kreatívne myslenie žiakov v oblasti umenia a dizajnu, priblížiť spôsob akým sa dá odpad - krabica z rôznych výrobkov - kreatívne recyklovať s následným funkčným využitím. Výsledné práce zapojených žiakov základných škôl a základných umeleckých škôl budú vystavené.

Termín odovzdávania prác: do 5.3.2012

Miesto konania: Creative Design Gallery, Štefánikova 24, 080 01 Prešov

Cieľ: Výsledkom súťaže bude prezentácia návrhov žiakov základných škôl, základných umeleckých a stredných škôl.

Kategórie účastníkov:
a) Základné školy
- - 1. kategória (10-15rokov)
b) Základné umelecké školy:
- - 1. kategória (I.stupeň 10-15 rokov)
- - 2. kategória(II.stupeň 15-19 rokov)
c) Stredné školy
- - 2. kategória (15-19 rokov)

Podmienky súťaže: Do súťaže sa môžu zapojiť základné školy a základné umelecké školy (cirkevná, štátna, súkromná) Prešovského a Košického kraja. Písomnú prihlášku (v prílohe na stiahnutie), spolu s výtvarnými prácami je potrebné zaslať alebo priniesť na adresu Creative Design Gallery do 5. marca 2012. Školy, ktoré sa prihlásia po termíne, nebudú do súťaže zaradené. Každá práca bude označená identifikačným kódom, ktorý bude pridelený.
Do súťaže je možné prihlásiť maximálne 3 práce od jedného žiaka.

Porota súťaže:
1. JUDr. Pavel Hagyari, primátor mesta Prešov
2. PaedDr. Alica Dragulová, riaditeľka metodického centra Prešov
3. Ing.arch. Martin Jerguš, hlavný architekt mesta Košice
4. Ing.arch. Peter Marcinko, konateľ spoločnosti Archima s.r.o.
5. Ing.arch. Mgr.art. Stanislava Hollóvá, CreativeDesignGallery
6. Mgr. art. Peter Kocák, výtvarník, výtvarný pedagóg PU KVv Prešov
7. PeadDr. Ivana Pančáková, výtvarník, výtvarný pedagóg ZUS Prešov

Ceny:
1.miesto – vecná cena + zaujímavé ceny od sponzorov
2.miesto – vecná cena + zaujímavé ceny od sponzorov
3.miesto – vecná cena + zaujímavé ceny od sponzorov

Spôsob vyhotovenia: Zámerom súťaže je vymyslieť nový, kreatívny dizajn za použitia rôznej výtvarnej techniky - maľba, kresba, lepenie, perforovanie, atď. Ako pracovný materiál je odporúčaná recyklácia krabíc - krabíc od topánok, hračiek, atď.). Kreativite sa medze nekladú. Potrebné je zachovať formát kvádra, no akákoľvek nápaditá transformácia je prínosom. Netreba zabudnúť na kreatívnu myšlienku a funkčnosť nového dizajnu kvádra. Na jednej ploche škatule je potrebné nechať plochu 20x50mm na umiestnenie identifikačného kódu.

Hodnotenie: Najnápaditejší, najkreatívnejší výrobok bude odmenený za každú kategóriu zvlášť. Základom hodnotenia bude - dizajn: 60%, nápad, invencia: 20%, filozofia, myšlienka, čo tým chcel autor vyjadriť: 10%, funkčnosť: 10%

Cena verejnosti: Hlasovať o cene verejnosti môžete na webe www.archima.sk alebo www.cdgallery.sk. Hlasovanie bude spustené v deň uzávierky súťaže.

Výtvarné práce sa po skončení súťaže účastníkom nevracajú, stávajú sa majetkom usporiadateľa Creative Design Gallery a budú použité ako propagačný materiál bez nároku na honorár. Zo zaslaných prác bude zostavená výstava, na ktorej vernisáž budú pozvaní všetci účastníci. Vyhlásenie výsledkov a oceňovanie víťazov sa uskutoční počas vernisáže.

Prílohy
Prihláška do súťaže
pdf
52.5 kB
Súvisiace články
1.4.2012 Foto: Vyhodnotenie súťaže "Kváder je pekný"
Mohlo by Vás zaujímať
Spevácky zbor Gregos dá v Stromoradí symbolickú bodku za Vianocami
Prešovské Stromoradie ponúklo za prvý rok svojho fungovania bohatú programovú dramaturgiu, v ktorej pokračuje aj v roku 2020. Po koncertoch IMT Smile a party Malalata All Night zakončia Prešovčania tento týždeň v sklade hudby koncertom kresťanského speváckeho zboru Gregos z Gregoroviec. V sobotu 11.1. Odznejú vianočné piesne, šarišské a klasické koledy v rockových úpravách, gospelové piesne aj vybrané hity z populárnej hudby v úpravách napríklad pre štvorhlasy aj s kapelou. Niektoré piesne Gregosu ste mohli počuť na koncertoch pre Martinu a Jána v Gregorovciach či festivale Pohoda.
Turistické noviny Prešovského kraja vychádzajú po štvrtý raz
Najnovšie zimné a jarné tipy na výlety nájdu čitatelia vo štvrtom vydaní Turistických novín Prešovského kraja, ktoré publikuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska na sezónu zima a jar 2020.
OZ Májový úsmev na ozónovej ceste
OZ Májový úsmev sa v roku 2019 zameralo na posilnenie zdravia a medziľudských vzťahov. Pre svoje členky usporiadalo výlety a príjemné podujatia vďaka dotácii mesta Prešov.
Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky v Caraffke
V prešovskej mestskej galérii Caraffka opäť dostávajú priestor všetci, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo.
Vieme poznať ľudské klamstvo? Zistite v prednáške skúseného kriminálneho psychológa
Oproti sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je svedok alebo zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu? Chcete vedieť, ako investigatívci čítajú mysle a ako sa dostávajú k pravde?
Benefičný koncert pre obyvateľov z Mukačevskej ulice
19. januára sa chystá benefičný koncert na pomoc pre obyvateľov výbuchom poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove. Výťažok z koncertu pomôže ľuďom dotknutým tragédiou, ktorá sa v Prešova stala 6. decembra 2019.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia.
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.