Pondelok, 16. september 2019
Meniny má Ľudmila | zajtra Olympia

Prešovská Creative Design Gallery vyhlasuje súťaž Mladý dizajn talent

Creative Design Gallery - Galéria architektúry a dizajnu, spoločnosť Archima s.r.o. - architektonický ateliér a A-SICE - architektonicko stavebné informačné centrum vyhlasujú prvý ročník súťaže na tému: "Kváder je pekný"

Súťaž Mladý dizajn talent

Má ísť o voľnú výtvarnú úpravu kvádra so zámerom skrášlenia a vytvorenia jeho nového dizajnu. Súťaž má za cieľ podporovať kreatívne myslenie žiakov v oblasti umenia a dizajnu, priblížiť spôsob akým sa dá odpad - krabica z rôznych výrobkov - kreatívne recyklovať s následným funkčným využitím. Výsledné práce zapojených žiakov základných škôl a základných umeleckých škôl budú vystavené.

Termín odovzdávania prác: do 5.3.2012

Miesto konania: Creative Design Gallery, Štefánikova 24, 080 01 Prešov

Cieľ: Výsledkom súťaže bude prezentácia návrhov žiakov základných škôl, základných umeleckých a stredných škôl.

Kategórie účastníkov:
a) Základné školy
- - 1. kategória (10-15rokov)
b) Základné umelecké školy:
- - 1. kategória (I.stupeň 10-15 rokov)
- - 2. kategória(II.stupeň 15-19 rokov)
c) Stredné školy
- - 2. kategória (15-19 rokov)

Podmienky súťaže: Do súťaže sa môžu zapojiť základné školy a základné umelecké školy (cirkevná, štátna, súkromná) Prešovského a Košického kraja. Písomnú prihlášku (v prílohe na stiahnutie), spolu s výtvarnými prácami je potrebné zaslať alebo priniesť na adresu Creative Design Gallery do 5. marca 2012. Školy, ktoré sa prihlásia po termíne, nebudú do súťaže zaradené. Každá práca bude označená identifikačným kódom, ktorý bude pridelený.
Do súťaže je možné prihlásiť maximálne 3 práce od jedného žiaka.

Porota súťaže:
1. JUDr. Pavel Hagyari, primátor mesta Prešov
2. PaedDr. Alica Dragulová, riaditeľka metodického centra Prešov
3. Ing.arch. Martin Jerguš, hlavný architekt mesta Košice
4. Ing.arch. Peter Marcinko, konateľ spoločnosti Archima s.r.o.
5. Ing.arch. Mgr.art. Stanislava Hollóvá, CreativeDesignGallery
6. Mgr. art. Peter Kocák, výtvarník, výtvarný pedagóg PU KVv Prešov
7. PeadDr. Ivana Pančáková, výtvarník, výtvarný pedagóg ZUS Prešov

Ceny:
1.miesto – vecná cena + zaujímavé ceny od sponzorov
2.miesto – vecná cena + zaujímavé ceny od sponzorov
3.miesto – vecná cena + zaujímavé ceny od sponzorov

Spôsob vyhotovenia: Zámerom súťaže je vymyslieť nový, kreatívny dizajn za použitia rôznej výtvarnej techniky - maľba, kresba, lepenie, perforovanie, atď. Ako pracovný materiál je odporúčaná recyklácia krabíc - krabíc od topánok, hračiek, atď.). Kreativite sa medze nekladú. Potrebné je zachovať formát kvádra, no akákoľvek nápaditá transformácia je prínosom. Netreba zabudnúť na kreatívnu myšlienku a funkčnosť nového dizajnu kvádra. Na jednej ploche škatule je potrebné nechať plochu 20x50mm na umiestnenie identifikačného kódu.

Hodnotenie: Najnápaditejší, najkreatívnejší výrobok bude odmenený za každú kategóriu zvlášť. Základom hodnotenia bude - dizajn: 60%, nápad, invencia: 20%, filozofia, myšlienka, čo tým chcel autor vyjadriť: 10%, funkčnosť: 10%

Cena verejnosti: Hlasovať o cene verejnosti môžete na webe www.archima.sk alebo www.cdgallery.sk. Hlasovanie bude spustené v deň uzávierky súťaže.

Výtvarné práce sa po skončení súťaže účastníkom nevracajú, stávajú sa majetkom usporiadateľa Creative Design Gallery a budú použité ako propagačný materiál bez nároku na honorár. Zo zaslaných prác bude zostavená výstava, na ktorej vernisáž budú pozvaní všetci účastníci. Vyhlásenie výsledkov a oceňovanie víťazov sa uskutoční počas vernisáže.

Prílohy
Prihláška do súťaže
pdf
52.5 kB
Súvisiace články
1.4.2012 Foto: Vyhodnotenie súťaže "Kváder je pekný"
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Deň Otvorených Dverí Pivovaru Šariš
Fotoreport z akcie
FOTO: Prešov v akcii, sídliskový festival športu a umenia na Sídlisku III.
Siedmy ročník komunitného festivalu sa tento rok dočkal viacerých zmien. Donedávna sa odohrával na sídlisku Šváby, no tento rok sa organizátori rozhodli pre rozšírenie na ďalšie z prešovských sídlisk. Dejiskom podujatia Prešov v akcii sa počas víkendu 17. -18. augusta 2019 stal areál ZŠ Mirka Nešpora na Sídlisku III.
Unikátny drevený megafón už slúži verejnosti: Ponorte sa do zvukov prírody
Spev vtákov, šum stromov či zvuk lesa. Na to všetko sa môžu tešiť milovníci prírody vďaka úplne novému 4-metrovému drevenému megafónu. Keď si do neho človek sadne, znásobia sa mu zvuky okolitej prírody, čo pôsobí blahodarne na dušu. Unikátnu atrakciu neďaleko Prešova v Slanských vrchoch oficiálne otvoria 1. septembra.
Pivovar Šariš otvoril svoje brány tisíckam ľudí: Východniari opäť ukázali, že sa vedia baviť. A to pekne, po našom!
Prešov, 9 septembra 2019 – Sobota nabitá programom! Pivovar Šariš po roku opäť otvoril svoje brány a privítal milovníkov dobrého piva a skvelej zábavy. Deň otvorených dverí (DOD) znova pritiahol do areálu pod Šarišským hradom tisíce ľudí. Nechýbali skvelí hudobní interpreti, rodinná atmosféra, úžasné dobroty a samozrejme správne orosené čapované pivo. V rámci grantového programu Šariš ľuďom sa počas DOD na pódiu rozdalo 16-tisíc eur ôsmim výnimočným projektom, ktoré zveľadia región.
Letné piknikové kino - atrakcia vo Veľkom Šariši
Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou! V stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom. A nebute to len kino, ale i piknik.
FOTO: Juraj Griglák a Pavel Morochovič s holandským bubeníkom Neilom van der Driftom
Prinášame Vám fotoreport zo Stromoradia.
FOTO: Davová Psychóza
Fotoreport z koncertu Davová Psychóza
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.