Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Hádzaná: Prešovčania vo štvrťfinále Pohára EHF proti Magdeburgu, začnú doma

Hádzanári Tatrana Prešov sa vo štvrťfinále Pohára EHF dvakrát stretnú s nemeckým SC Magdeburg. Žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie zároveň rozhodol, že slovenský šampión sa v prvom zápase 17. , alebo 18. marca predstaví na domácej palubovke, odvetu o týždeň neskôr odohrá v Nemecku.

Pre Tatran nebude bundesligista ani zďaleka absolútnou neznámou, len cez leto si s ním zmerali sily na prípravnom turnaji Sparkassen Cup a prehrali o 5 gólov (25:30). "Osobne som si želal francúzsky St. Raphael", priznal pre TASR asistent trénera Ivan Pompoš a pokračoval: "Z tej sedmičky súperov, čo zostala v súťaži, sa už ale veľmi vyberať nedalo. S Magdeburgom máme pomerne čerstvé skúsenosti, hrali sme s ním na turnaji a myslím si, že je to hrateľný súper. Očakávame, že atraktívne meno súpera sa určite postará o vypredanú halu a ak diváci vytvoria takú fantastickú kulisu ako naposledy proti Nordsjällandu, tak to bude vynikajúce. Podľa našich informácií majú aj nejakých zranených hráčov, ale to neznižuje kvalitu súpera. Dominuje hlavne na spojkovom rade."

Pompoš sa vrátil aj k letnej konfrontácii: "Ťažko sa to porovnáva, lebo to bola príprava. Tri štvrtiny zápasu sme hrali vyrovnaný zápas a dokonca sme viedli o dva góly. My sme všetko prestriedali a dali sme príležitosť všetkým hráčom a nakoniec sme podľahli o päť gólov. Ale aj tak znova opakujem, že je to hrateľný súper."

Prešovčania sa v Pohári EHF ocitli po neúspechu v predkole Ligy majstrov. Najskôr v 3. kole vyradili portugalskú Madeiru a v osemfinále si poradili aj s dánskym tímom Nordsjälland. Magdeburg najskôr v 3. kole vyradil bosniansky Izvidač Ljubuški a v osemfinále chorvátsky Nexe Našice.

Súvisiace články
16.9.2019 Prešov číta rád 14. ročník knižničného festivalu
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.