Streda, 29. marec 2023
Meniny má Miroslav | zajtra Vieroslava

FHE: Anastasis

Gospelovú kapelu Anastasis tvoria štyria bohoslovci Gréckokatolíckeho kňazského seminára bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove. Prednedávnom vydala album s názvom neMožné.

Anastasis je zoskupenie hudobníkov - seminaristov, ktorí sú zameraní na modernú gospelovú hudbu. „Názov skupiny Anastasis (gr. vzkriesenie) vyjadruje radostnú zvesť, ktorej základom je Kristovo víťazstvo nad smrťou. Poslaním skupiny je šírenie tejto radostnej zvesti medzi mládežou. Počiatok skupiny sa datuje na december 1994, “ uvádza sa na webe kapely.
Prvému CD neMožné predchádzala kazeta Zapáľme svet, ktorá vyšla krátko po vzniku kapely a CD z roku 2002 Stačí tak málo.

Nalsedovala pauza, po roku 2006 sa činnosť tejto hudobnej skupiny naplno rozbehla. Tvorí ju už štvrtá generácia hudobníkov, ktorá sa sformovala v akdemickom roku 2009/2012. Anastasis odvtedy tvoria Lukáš Vojčík (basgitara), Vladislav Marčák (bicie nástroje), Michal Sopko (spev) a Dominik Petrík (klávesové nástroje), ku ktorým v 2011 pribuddol Miroslava Dargaja (elektrická a akustická gitara).

Album neMožné uviedli do života na vypredanom koncerte. V zastúpení prešovského arcibiskupa a metropolitu Jána Babjaka ho požehnal súdny synkel Prešovskej archieparchie Juraj Popovič.
Arcibiskup Ján Babjak mladým hudobným talentom odkázal, že pri pohľade na toľkých mladých, ktorí sa zišli na koncerte, nie je obava o budúcnosť cirkvi: „Toto je jedna z ciest novej evanjelizácie.“ O produkciu cédečka sa postaral Martin Husovský a jeho kolega z Komajoty, majster zvuku Stano Čorej a tiež Martin Migaš z Pehy.

Foto: web kapely

Web:
http://www.gojdic.sk/
(v sekcii Seminárne združenia: Hudobná skupina Anastasis)

Z bibliografie:
http://presov.korzar.sme.sk/c/6259950/anastasis-ma-album-nemozne.html

Anastasis

Anastasis
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK