Piatok, 19. apríl 2019
Meniny má Jela | zajtra Marcel
aktualizované: 7.6.2018

Jazyková škola - štátna

Názov / Meno:
Jazyková škola - štátna
Právna forma:
rozpočtová organizácia
Sídlo (adresa):
Plzenská 10, 080 01 Prešov
IČO:
35514761
Telefón:
051/7724184
Mobil:
0949 311 101, 0949 311 103
E-mail:
WEB:
http://www.jspresov.sk
logo

sjs_2.jpg  JAZYKOVÉ KURZY pre ŽIAKOV a DOSPELÝCH  

ZÁPIS  do kurzov na školský rok  2018/2019 sa uskutoční  v budove Jazykovej školy, Plzenská 10, Prešov v termíne  21.,22 a 25. jún 2018 od 9:00 - 18:00 hod.

- 21. jún (štvrtok):  ANGLICKÝ JAZYK, 

- 22. a 25.jún (piatok a pondelok):  FRANCÚZSKY, NEMECKÝ, RUSKÝ, ŠPANIELSKY A TALIANSKY JAZYK 


Jazyková škola, Plzenská 10, Prešov - jazyková škola s oprávnením Ministerstva školstva SR vykonávať štátne jazykové skúšky  je vzdelávacia inštitúcia, ktorá ponúka verejnosti jazykové kurzy angličtiny, nemčiny, francúzštiny, ruštiny,  španielčiny a taliančiny. Jej zriaďovateľom je Prešovský samosprávny kraj. Pre svojich poslucháčov je tu od roku 1963.

Prečo sa rozhodnúť pre štátnu "JAZYKOVKU"?

 • ponúkame komplexné jazykové vzdelávanie od základných kurzov až po prípravné na štátne jazykové skúšky
 • ponúkame najširšiu paletu jazykových certifikátov, resp. vysvedčení v Prešovskom kraji. Tie slúžia napr. ako kvalifikačný predpoklad na vyučovanie cudzieho jazyka, a taktiež na ich základe si môžete založiť živnosť na vedenie jazykových kurzov, príp. na prekladanie alebo tlmočenie. Sme jediným skúšobným centrom nemeckého Goethe Institut v Prešovskom samosprávnom kraji - priamo u nás môžete absolvovať skúšky Goethe-Zertifikat B1, B2 a C1.  Štátne jazykové skúšky z angličtiny, francúzštiny, nemčiny, ruštiny a španielčiny.
 • pedagogickí zamestnanci môžu vysvedčením o štátnej jazykovej skúške získať 60 kreditov
 • škola má kvalifikovaných pedagogických zamestnancov
 • v stredných a vyšších kurzoch v rámci ANJ  je u nás vyučovanie s americkým lektorom 
 • od roku 2006 poskytujeme našim poslucháčom v spolupráci s Goethe-Institul Mníchov štipendium na štvortýždňový plne hradený jazykový pobyt v Nemecku
 • škola zabezpečuje pre svojich poslucháčov cenovo výhodnejší nákup jazykových učebníc
 • výborná poloha pre Prešovčanov v centre mesta, ale aj pre záujemcov z okolia Prešova - blízko železničnej a autobusovej stanice
 • určite vás prekvapíme aj najvýhodnejším školným - žiaci ZŠ, SŠ a študentiu nás zaplatia za klasický celoročný 140 hodinový kurz (2x90 min./týždeň) školné len 139 EUR,  čo je v prepočte 13,90 EUR /za mesiac.  Školné pre dospelých poslucháčov je za celoročný 140 hodinový jazykový kurz 189 EUR, v prepočte 18,90 EUR / za mesiac. Školné je rozdelené na dve platby.

KURZY PRE ŽIAKOV, ŠTUDENTOV A DOSPELÝCH

Prihlásiť sa k nám môžete už od 4. ročníka na ZŠ. Horná veková hranica nie je stanovená.


Stupne kurzov:
 • základný - I. a II.roč. v rozsahu 280 vyuč.hodín  
 • stredný - I.a II.roč. v rozsahu 280 vyuč.hodín
 • vyšší - I. a II. roč.
 •  prípravné kurzy na štátne jazykové skúšky -  ANJ, FRJ, NEJ, RUJ, a  ŠPJ
 •  konverzačné kurzy - pre záujemcov s vedomosťami základného, stredného, resp. vyššieho stupňa 

  Obsah kurzov:
 • 1. Základný stupeň - základné gramatické minimum, schopnosť porozumenia a komunikácie v základných každodenných situáciách, aktívne osvojenie si slovnej zásoby v rozsahu 2000 lexikálnych jednotiek vrátane základnej frazeológie.
 • 2. Stredný stupeň - celý gramatický systém cudzieho jazyka a aktívna aplikácia frekventovaných štruktúr pri ústnej a písomnej komunikácii, aktívne osvojenie si slovnej zásoby v rozsahu 3500 lexikálnych jednotiek vrátane bežnej frazeológie, znalosti základných poznatkov z reálií krajín príslušného cudzieho jazyka
 • 3. Vyššie kurzy, resp. prípravné kurzy na štátne jazykové skúšky - zhrnutie a upevnenie celého gramatického systému, schopnosť aplikovať systém v hovorenej a písomnej forme na požadovanej úrovni, vybrané kapitoly z dejín, literatúry a reálií príslušného cudzieho jazyka.
 • 4. Konverzačné kurzy - prehlbovanie rečových zručností získaných v predchádzajúcom jazykovom štúdiu, získanie väčšej pohotovosti a samostatnosti najmä v ústnom prejave. Obsah kurzu je možné prispôsobiť požiadavkám záujemcov.


Pre žiakov 4. a 5. ročníka ZŠ  ponúkame žiacke základné kurzy - tzv. prípravné ročníky. Vyučovanie je rozdelené do dvoch dní po 65 minút.

Naše žiacke základné kurzy anglického jazyka je možné navštevovať aj v Elokovanom pracovisku na Sídlisku Sekčov (ZŠ Májové námestie) a na Sídlisku III (ZŠ Bajkalská).

Celú ponuku kurzov si môžete pozrieť na našej internetovej stránke www.jspresov.sk

Škola ponúka nákup učebníc, slovníkov a inej cudzojazyčnej literatúry vo svojom obchode za veľmi výhodné ceny.

Obchod je otvorený:
pondelok a štvrtok od 14,30 - 18,20 hod.
Počas školských prázdnin je obchod zatvorený
www.facebook.com/jspresov

Pre záujemcov zo Sniny a okolia ponúka JŠ Prešov kurzy anglického, nemeckého a ruského jazyka v Elokovanom pracovisku na SPŠ v Snine.

V školskom roku 2018/2019 sú opäť v ponuke kurzy ANJ a NEJ v Elokovanom pracovisku na Gymnáziu v Lipanoch.


aktualizované: 7.6.2018
30657
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.