Nedeľa, 16. február 2020
Meniny má Ida, Liana | zajtra Miloslava
aktualizované: 4.3.2007

OZ Jekhetane

Názov / Meno:
OZ Jekhetane
Právna forma:
občianske združenie
Sídlo (adresa):
Višňová 8, 080 01 Prešov
IČO:
0031956131
Kontaktná osoba:
Mgr. Daniela Hivešová- Šilanová
Telefón:
051/7752247
Mobil:
0905/342553
E-mail:
CHARAKTERISTIKA ORGANIZÁCIE A JEJ CIEĽOV:
Združenie JEKHETANE - SPOLU je nezisková organizácia. Združuje občanov SR - Rómov i ne-Rómov - novinárov, dopisovateľov a spolupracovníkov redakcie celoslovenského periodika ROMANO NEVO ĽIL (Rómsky nový list) , ktorí sa nezaoberajú len tvorbou novín, ale aj inými aktivitami. Cieľom je zvyšova a národnú hrdos Rómov, ich občianske sebauvedomovanie a sebavedomie a pozitívne ľudské sebahodnotenie.
Šírením pravdivých informácií o rómskom spoločenstve - zbavených predsudkov, historického stereotypu a mýtizácie Rómov - prispieva k skutočnému poznaniu rómskej národnostnej menšiny a pôsobi na zmenu negatívneho obrazu Rómov v majoritnej spoločnosti a na celkové zlepšenie medzietnických vzahov na Slovensku. Zámer uskutočňuje vydávaním ROMANO NEVO ĽIL, propagáciou rómskych žurnalistov v nerómskych médiách, vydávaním knižných titulov rómskych autorov, podporou a prezentáciou rómskeho umenia a aktivitami zameranými na rozvoj občianskej spoločnosti.
aktualizované: 4.3.2007
8911
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.