Piatok, 24. september 2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav
aktualizované: 15.10.2018

Hudáč Juraj, Ing.

Názov / Meno:
Hudáč Juraj, Ing.
Sídlo (adresa):
Prešov, volebný obvod č. 1
E-mail:
Juraj Hudáč

ekonóm, SMER-SD


O mne:
Volám sa Ing. Juraj Hudáč. Mám 51 rokov. Som ženatý, mám dve deti. Absolvoval som Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, Fakultu riadenia Pracujem v Sociálnej poisťovni ako riaditeľ pobočky Prešov.

1. Prečo som sa rozhodol kandidovať za poslanca do Mestského zastupiteľstva v Prešove? 
Mestské zastupiteľstvo je kľúčovým orgánom mestskej samosprávy. Má vo fungovaní mesta najviac kompetencií a dokáže rozhodujúcou mierou ovplyvniť chod mesta. Počas svojho života som bol súčasťou mestskej samosprávy v rôznych pozíciách, nikdy však ako poslanec. Viem, čo by malo mestské zastupiteľstvo robiť inak, aby sa občanom mesta žilo ľahšie. Verím, že svoje bohaté skúsenosti dokážem odovzdať mestu Prešov a jeho občanom. 

2. Prečo by mi mali Prešovčania vo voľbách dať svoj hlas? 
Okrem skúseností, ktoré som už spomínal som sa počas mojej práce v samospráve naučil ešte jednu vec - počúvať občanov, snažiť sa im rozumieť, pochopiť, čo ich trápi a ako sa im dá pomôcť. Poznám aj celú škálu možností a nástrojov, ako vypočuté problémy vyriešiť a tým aj zlepšiť život ľudí v mestskej časti. 

3. Aké budú moje priority? 
Ako ekonóm prirovnávam mesto často k firme. Aj firma vlastní majetok a musí s nim dobre hospodáriť. Každá dobrá firma sa okrem majetku musí starať aj o svojich zamestnancov, bez ktorých by sa nikam nedostala. Prvoradou úlohou mesta je starať sa o svojich občanov, ale dbať pri tom aj o zveľaďovanie svojho majetku. Mojim snom je byť pri tom, keď sa o meste Prešov bude hovoriť ako o krásnom a bohatom meste so spokojnými občanmi. Alebo sa k tomuto stavu aspoň priblížiť. 
Za svoje dve hlavné priority teda považujem: 
- komunikovať s občanmi mestskej časti s cieľom poznať ich každodenné potreby, ktorých riešenie je v kompetencii mestskej samosprávy, 
- podieľať sa na konsolidácii mestských financií a zveľaďovaní majetku mesta.


aktualizované: 15.10.2018
8158
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.