Streda, 16. jún 2021
Meniny má Blanka, Bianka | zajtra Adolf
aktualizované: 15.10.2018

Ďurišin Martin, PhDr., PhD.

Názov / Meno:
Ďurišin Martin, PhDr., PhD.
Sídlo (adresa):
Prešov, volebný obvod č. 7
Martin Ďurišin

VŠ pedagóg, SIEŤO mne

Martin Ďurišin, mám 35 rokov, som ženatý a mám dve deti. Vyštudoval som politológiu a históriu na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Ako učiteľ som pôsobil na dvoch prešovských gymnáziách. Istý čas som manažoval projekty ESF a participoval som aj na optimalizácii implementácie informačného systému ManEx – Riadenie výdavkov Štátnej pokladnice. V súčasnosti účinkujem na akademickej pôde ako odborný asistent na Fakulte verejnej správy UPJŠ. Voľný čas prioritne venujem rodine. Rád varím, hrám šach, basketbal a tenis. Som milovníkom histórie Prešova a členom Historickej spoločnosti kráľovského mesta Prešov. 


1. Prečo som sa rozhodol kandidovať za poslanca do Mestského zastupiteľstva v Prešove? 

Ako politológ na Fakulte verejnej správy UPJŠ sa profesijne zaoberám otázkou dobre fungujúcej efektívnej, kompetentnej a transparentnej verejnej správy, pretože si myslím, že DOBRÉ MESTO MÁ SLÚŽIŤ JEHO ĽUĎOM. Záujem o veci verejné je nielen mojou prirodzenou občianskou vybavenosťou, ale má zázemie aj v profesii, ktorú vykonávam. Občiansky a profesijný záujem o veci verejné prerástol v odhodlanie nesedieť so založenými rukami, ale prispieť k pozitívnej zmene v meste Prešov a ponúknuť plnohodnotnú alternatívu k súčasnému spôsobu vedenia mesta. Podľa našich prieskumov je tu totiž jasná spoločenská objednávka nielen po zmene kvality riadenia mesta ale i generačnej výmene magistrátu.


2. Prečo by mi mali Prešovčania vo voľbách dať svoj hlas? 

Ako kandidát na poslanca vo volebnom obvode č. 7 na najväčšom sídlisku v Prešove veľmi dobre poznám problémy Sekčova. Poznám ale aj riešenia. K naplneniu uvedených zámerov však budem potrebovať Vašu pomoc. To je dôvod prečo sa uchádzam o Vašu dôveru - o mandát poslanca Mestského zastupiteľstva v Prešove za volebný obvod č. 7 - o poverenie pre spolurozhodovanie o správe Sekčova a nášho mesta.
Ponúkam: ľudskosť – profesionalitu - zodpovednosť
 NOVÚ TVÁR 
 PROGRESÍVNE RIEŠENIA
 TRADIČNÉ HODNOTY 


3. Aké budú moje priority?

Jedným z najpálčivejších problémov sídliska je parkovanie, preto presadím, aby na Sekčove v jeho najkritickejších zónach bolo vybudovaných najviac nových parkovacích miest. V prvej fáze je možné, aby v priestore volebného obvodu 7 bolo vytvorených minimálne 100 nových bezplatných parkovísk. V ďalšej fáze je možné vybudovanie dvoch parkovacích domov s kapacitou po 30 parkovacích miest.
Vnútrobloky panelákov si už dávno žiadajú revitalizáciu tak, aby ich priestor nielen dôstojne vyzeral, ale aby plnohodnotne slúžil obyvateľstvu – rodinám, deťom, mládeži i seniorom. K tomuto účelu chcem iniciovať vytvorenie nadačného fondu mesta, ktorý by výraznou mierou pomohol k uskutočneniu obyvateľstvom zaangažovanej, avšak mestom usmerňovanej revitalizácii okolia bytových domov, a to tak na báze finančnej, ako aj projektovej a realizačnej. Postarám sa o to, aby Sekčov vyzeral kultivovane.
Zabezpečím, aby deti mali svoje ihriská - preliezačky šmykľavky, hojdačky, ale aj uzavreté a ohradené pieskoviská s lavičkami naokolo. Pre mládež budem presadzovať obnovu či vybudovanie ihrísk a športovísk. Zasadím sa o to, aby na sídlisku Sekčov bolo viac zelene a lavičiek, aby boli vytvorené minimálne 2 atraktívne oddychové zóny. Mojou veľkou ambíciou je, aby Prešov mal svoj mestský park v bezprostrednej blízkosti sídliska.
aktualizované: 15.10.2018
3598
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.