Štvrtok, 28. marec 2024
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav
Diskusná téma:

Komunálne voľby 2010

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#1723
Komunálne voľby 2010 1723
čavargoš | 24.6.2010 08:49

Tento príspevok porušil kódex diskusného fóra , a preto bol odstránený.

#1729
RE: Komunálne voľby 2010 1729
#1818
RE: RE: Komunálne voľby 2010 1818
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 27.6.2010 19:01
Kahanec primátorom? Registrujem ho v komunálnej politike najmenej 16 rokov, 8 rokov v regionálnej politike a dve volebné obdobia v republikovej politike, len výsledky po ňom neregistrujem žiadne. Do výpočtu jeho funkcií mu naozaj chýba len primátorovanie a europoslancovanie. Dúfam, že tejto pohromy sa nedožijeme. Spomenul som si: najväčší Kahancov úspech bolo, že presadil Kislíka za riaditeľa Reálu, ale to sa asi niet veľmi čím chváliť...
#1725
1725
jarmok (ID: 130) | 10% Pokročilý
jarmok | 24.6.2010 09:02
počkajme kto bude dalsi kandidat...
#1727
1727
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 24.6.2010 09:26
Kahanec je typicky zberač funkcii. Zvyknuty na 3 v 1 -dnom. Za poslanca do NR sa nedostal tak asi bude mať asi vážny vypadok v príjme. ĎEsss.
#1730
RE: 1730
turista (ID: 103) | 2% Praktikant
turista | 24.6.2010 10:10
to je skôr o moci strany KDH ako o jednotlivcovi.
#1731
RE: RE: 1731
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 24.6.2010 12:01
KAhanec je krajský podpredseda KDH , mysliš že Figeľ ho navrhuje za primatora??? Trocha zdraveho rozumu by mu nezaškodilo.
#1732
.. sa rozum pozastavuje.... 1732
Ester Broghescu (ID: 203) | 28% Začiatočník
Ester Broghescu | 24.6.2010 12:06
... Kahanec kandidat za primatora ? ... stratilo presovske KDH sudnost uz uplne ??? ... ovela vyssie sance by podla mna mal Hudacky. Nedavno mu robili kampan na zupana, dalo by sa to vyuzit...
Tato kandidatura je podla mna premrhana prilezitost. A ziadat miestnu SDKU o podporu s takym kandidatom je podla mna takmer az drzost :)
#1734
RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1734
eliska (ID: 38) | 2% Praktikant
eliska | 24.6.2010 13:08
Veď KDH žiadnu dohodu s SDKÚ neuzavrelo..neviem neviem, či sa toto páči ľuďom z sdkú..
Vo VUC voľbách podporili kandidáta KDH, teraz to malo byť opačne..ale čo sa čudujeme, prešovské KDH tu už malo možnosť byť vo vedení mesta a vieme ako to dopadlo..
#1735
RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1735
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 24.6.2010 13:26
presovske KDH by malo byt hlavne uz len sucastou smutnej historie mesta...
#1736
RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1736
čavargoš (ID: 552) | 0% Začiatočník
čavargoš | 24.6.2010 13:59
to je dobre, že nas je viac čo sa na tom zhodneme :D
#1738
RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1738
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 24.6.2010 14:28
Ale ešte stále je nás málo na to, aby sa tak stalo :-(
#1739
RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1739
mbactros (ID: 52) | 3% Praktikant
mbactros | 24.6.2010 14:39
No, k tomuto sa nemozem nepridat... Dalsi do partie.
#1741
RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1741
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 24.6.2010 17:01
aj ja, aj ja sa pridávam :-)
#1747
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1747
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 25.6.2010 08:56
urobime stranku na facebooku? :-)
#1748
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1748
monte (ID: 80) | 2% Profesionál
monte | 25.6.2010 09:25
virtuálny protest to nezlepší. Pokiaľ sa občania nebudú zaujímať o veci verejné reálne, ostane všetko po starom.
#1749
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1749
monte (ID: 80) | 2% Profesionál
monte | 25.6.2010 09:28
ak chceš zlepšiť situáciu, vytvor stránku s niečím ako "veci verejné v PO" a tam občas hod niečo o zákonoch o verejnom zaobstáravaní, územnom pláne...občas aj výklad, príčinu, následok nech sa ľudia naučia v tom chodiť.
#1750
RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1750
Jing Jang (ID: 193) | 1% Pokročilý
Jing Jang | 25.6.2010 10:00
To je často používaná taktika KDH, že ako prví vyskočíme s nejakým návrhom, aby sme ukázali svoje požiadavky. Fígeľ vyskočil ešte pred jednaním s Vatikánskou zmluvou, Kahanec vyskočil ešte pred jednaním s kandidatúrou.
SDKÚ musí byť maximálne naštvaná, lebo Hudackého podporovali a KDH ich teraz úplne ignorovalo. Ak si chcú zachovať tvár, nezostáva im iné ako postaviť vlastného kandidáta a žiadať preňho podporu KDH (a tým znemožniť Kahanca).
S ďalšimi tvárami príde asi SaS (Ksensingh?) - lebo neverím, žťe by podporili kandidáta KDH.
A asi aj SMER - má kopu ´"funkcionárov z povolania", ktorí teraz prídu o miesta v štátnej správe a budú chcieť funkciu.
A určite bude pár nezavislých kandidátov.

Podľa mňa je ale oveľa dôležitejšie, koho zvolíme za poslancov - tam je nutná radikálna výmena.
#1751
RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1751
Podžubovak (ID: 360) | 2% Praktikant
Podžubovak | 25.6.2010 10:21
No PROci taKYM kandidatOM moze Kandidovac HocKTO, dokonCA aj HAďaria ViťaZSTVo ma vo VreckU. Ale JAk new vlada splnI jeden Bodik ProgramU - ElektronicKE vereJNE obstARAVANie a zverejnovanie ZMLUv A faktur, ta Je MOzne, ze KOneCNE sa I daco v PO zrobi za NormalNE peniaze AnERozhadze sa na XujovinY a a Aj Prednosta POTOm UZ nebuce Bacovať JAk se mU paci
#1756
RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1756
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 25.6.2010 13:37
prvy krok - novy primator sa urobil pred 4 rokmi. Teraz je nacase urobit krok c. 2. Vymenit MsZ pretoze tam je pes zakopany
#1757
RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1757
Podžubovak (ID: 360) | 2% Praktikant
Podžubovak | 25.6.2010 14:09
Ta to bol tedA KroK roVNO stupeNIE do Hovna :-) Šak chLOpašik ma PODPOru poslancoV (SMER, SLoBodne Forum, ĎurčaNSKJA a spoL) a urobiL dAČo? Ani LEn transPARENTNE neDOkze Viest TOTO MestO. Malo BOLO dokaZOV pred VUC s FaktURAMI?? To sa TI fakt TAK paci rozKRaDANie mestskeJ kasy. Ono AK je niekTO clENOM volebNEHO timu priMATORa ani niČ ine POvedať NEmože.
#1758
RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1758
Jing Jang (ID: 193) | 1% Pokročilý
Jing Jang | 25.6.2010 14:38
Aspoň vie písať, nie ako niektorí exhibicionisti, ktorí sa tu predvádzajú blbosťami na úrovni ZŠ Jarovnice...
#1759
RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1759
Podžubovak (ID: 360) | 2% Praktikant
Podžubovak | 25.6.2010 15:02
KomenTUj ObsaH nie FORmu ty "úroveň"! Máš pravdu aj písať vie a aj podpisovať, najmä zmluvy, napriek ich neprečítaniu ( I keď JE jasnE, že Obsah poznA veľmi DObre).
#1762
RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1762
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 25.6.2010 16:14
No vie sa podpisat :o) , ale to sa neda povedat o vacsine stuchnutych poslancov. Presov potrebuje hlavne zmenu v poslaneckych laviciach.
#1763
RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1763
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 25.6.2010 16:33
v tvojom pripade forma a obsah maju rovnaku vypovednu hodnotu. pocuj ako dlho pises jednu vetu? tipujem ze ti to trosku trva.

a s fakturami? takych podvrhov ti tu viem nahadzat tisice. Ak niekto nevidi napredovanie mesta pocas poslednych 4 rokov s pokojom anglicana vyhlasujem, ze je jednostranne zaslepeny zavistlivec.
#1767
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1767
Podžubovak (ID: 360) | 2% Praktikant
Podžubovak | 25.6.2010 20:20
Ok napisem, abysi aj ty pochopil. Tie faktury neboli podvrh, boli presne. Nevadí ti, že mesto vypláca milóny na projekty, ktoré sa nerealizujú. Že primátor platí vlastnej právnej kancelárii za právne poradenstvo, či vlastnej reštike za obchodné večere. Alebo, že reklamné predmety dodáva mestu firma, ktorá sídli v dome prednostu, resp. mesto platí za reklmaný priestor v rádiu, kde je riaditeľom prednostvo brat? To je tá nová politická kultúra, ktorú si chcel presadzovať? oberme to z druhého konca prečo primátor nezverejní všetky zmluvy a faktúry, aby sme videli, či nejaké zoznamy sú podvrh alebo nie. Odpoviem: Presne preto nezverejní, aby sa neukázalo, ako to s hospodárením mesta myslí úprimne, hlavne že sa oháňa príspevkami na charitu. Inak tvoj slovník je presne podobný slovníku jedného odchádzajúceho priemera: Zlí, zlí zli a idioti, ja viem vyrobiť nahravku za 3 minuty. Ak budeš nezávislý, potom začni aj argumentovať, lebo zatiaľ si ma nepresvedčil o úprimnosti krokov primátora. PS: v čom mesto tak nádherne pokročilo a napreduje?? MAX? Semaformi na každom kroku či nebodaj zvýšenou nezamestnanosťou? čistotu a detské ihriská či zadĺženosť mesta škoda spomínať. Ale je kríza, zlé počasie a poslanci hádžu polená pod nohy!
#1770
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1770
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 25.6.2010 20:33
no v jednom má pán "podžubovak" pravdu - korupcia zabíja, a najlepšie je ju čím viac obmedziť a bude nám lepšie. Akékoľvek zahmlievanie, utajovanie, či dokonca tvrdenie, že je niečo podvrh a nedať relevantné doklady nevyvrátia podozrenie. Dúfam, že o pár rokov sa budeme čudovať, že ako to mohlo fungovať bez elektronických aukcií a podobných opatrení proti korupcii a klientelizmu. Kto príde s týmto zámerom, má môj hlas.
#1775
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1775
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 25.6.2010 21:05
Proti korupcii a klientelizmu sa ťažko bojuje, ale je tu už jedna jednoduchá a verím, že aj účinná možnosť a tou sú elektronické aukcie. Už som o tom vytvoril tému, ale nejak sa neujala. V meste Martin to majú odskúšané, za rok ušetrili 28% predpokladaných financií. http://www.martin.sk/transparentne/
http://martin.ebit.sk/
Elektronické aukcie bežne začínajú využívať väčšie firmy, prináša to nemalú úsporu peňazí. Je to momentálne najefektívnejšia cesta potierania korupcie a klientelizmu, ktorá mi je známa. Ak by sa to zaviedlo v Prešove, tak poslanci, prípadne primátor a úradníci, by zrejme mali veľký problém sa nejako nekalo obohatiť na náš úkor a som presvedčený, že mesto by ušetrilo.
#1810
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1810
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 27.6.2010 13:01
toniku suhlasim, ze korupcia je zla a samozrejme je potrebne ju uplne vytlacit z verejneho zivota. Verim, ze raz ten den pride. Co sa tyka sucasneho stavu. Verejne zakazky sa robia stylom otvarania obalok za ucasti vsetkych zucasnenych stran. Ano je pravda, ze je to 100 rokov za opicami. Presov dostal dotaciu na elektronizaciu a pripravuje sa aj system elektronickych aukcii (podporujem ho a verim, ze to bude dalsi krok vpred).

Viac ti napisem cez FB lebo tu to nefunguje.
#1812
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: .. sa rozum pozastavuje.... 1812
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 27.6.2010 13:32
OK, vďaka. Škoda (najmä pre súč. vedenie), že sa to nezverejní už teraz. Zas vídu zoznamy na internete a témou, nebude, program, a čo sa vykonalo, ale dohady, čo je a čo nie je pravda, i ked minulé zoznamy naznačili, že sú pravdivé (v niektorých prípadoch určite).
#1742
1742
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 24.6.2010 19:24
Ja, volič KDH, Kahanca voliť nebudem. Prešov potrebuje zmenu a Kahanec ju nezabezpečí.
#1744
RE: 1744
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 24.6.2010 22:10
No slubujem, ze budu este zaujimavejsi kandidati na primatora :o) a to sa teda nasmejeme :o) len aby to nebol smiech cez slzy :o) ... . takze cakajme na tie kandidatury
#1745
RE: 1745
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 24.6.2010 22:14
No slubujem, ze budu este zaujimavejsi kandidati na primatora :o) a to sa teda nasmejeme :o) len aby to nebol smiech cez slzy :o) ... . takze cakajme na tie kandidatury
#1801
Čo máte proti Kahancovi? 1801
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 26.6.2010 17:53
Plne súhlasím s tým, že transparentnosť by vyriešila množstvo nezmyslov, ktorými Prešovčania trpia a na ktoré sa sťažujú.

Čo konkrétne máte proti Kahancovi?

Moje videnie možných kandidátov na primátora (vezmem to abecedne):

Pavel Hagyari – mám z neho pocit, že je už z primátorovania akýsi unavený. Od volieb k voľbám potvrdzuje stabilný trend vo vývoji jeho podpory u voličov. Ak bude kandidovať na jeseň za primátora, vo voľbách asi zavŕši svoju politickú kariéru.

Stanislav Kahanec – je dosť viditeľný, ale jeho názory v médiách veľmi nepočuť. Jeho názory a zmýšľanie sú pre mňa záhadou. Pár replík, ktoré som od neho počul naživo alebo inak ako z novín, prinútia človeka chytiť znepokojivo krútiť hlavou. Má stabilnú solídnu podporu a ak nič nezmení na svojich vyjadreniach a ich intenzite, asi sa nezmení ani jeho podpora u voličov.

Ondrej Matej – nový človek, referencie na jeho predchádzajúce pôsobenie má asi také, ako hocikto. Jeho názory som videl iba v zázname s on-line diskusie na pis.sk. V nich zatiaľ ani nepobúril, ale ani neohúril.

Prvých dvoch považujem za ľudí, pre ktorých, hoci sa uchádzali o priamo volené posty, je prioritou dohodnúť sa s inými podstatnými „hráčmi“ na politickom a mocenskom poli. Tretieho bližšie nepoznám, neviem.

Keďže v tejto diskusii vzbudil práve Stanislav Kahanec jasné nesympatie, dajte pár dôvodov, že čím sa o to pričinil.
#1809
RE: Čo máte proti Kahancovi? 1809
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 27.6.2010 12:58
blahozelam k zvoleniu do NR SR... :) myslim to uprimne.
#1820
RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1820
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 27.6.2010 21:52
Komu? Kahancovi? Ten sa do parlamentu nedostal. Možno pôjde ako náhradník...
#1821
RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1821
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 28.6.2010 05:49
tak tak kahanec za zahradnika na cintorine dejin...
#1831
RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1831
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 28.6.2010 12:55
blahozelanie patri charovi... :-)
#1836
RE: Čo máte proti Kahancovi? 1836
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 28.6.2010 14:53
Co sa tyka Kahanca da sa suhlasit, ze nie je ho velmi pocut. Proti jeho osobe ja konkretne nic nemam. Ale urcite svojho primatora postavi mozno kazda z buducich koalicnych stran.
Tak ak KDH postavila Kahanca a da sa predpokladat, ze SDKU Mateja a SaS mozno Ksenzsigha (Svihura ma poslanecky mandat). Ak by sme sa bavili o tychto kandidatoch, tak pre mna osobne je najprijatelnejsi urcite a jednoznacne Kahanec (nevravim, ze mu dam hlas - to len ak by som si musel vybrat z tejto trojice). O Ondrejovi neviem nic, len ze bol politicky nominant v ZSR a o kandidatovi Ksenzsighovi z SaS hmmmm, to sme vsetci mohli zazit tie informacne hry pod roznymi nickami a nasilnu a cielenu komunikacnu kampac cez diskusne forum (a myslim si, ze to mozeme ocakavat - jeden kandidat SaS z PO ma poslanecky mandat :o) a druheho sa budu chciet potlacit do komunalu :o) ).
#1843
RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1843
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 29.6.2010 08:56
SaS ma dvoch presovcanov v parlamente ako nominantov ich strany :)

Este na margo roznych obvineni a podozreni. Ak ma niekto relevantne dokazy je povinny odovzdat ich organom cinnym v trestnom konani. Inak je to stale len typycka ficovska hra kde vsetkych obvinuje ale dokazy ziadne. Je to trapne a manipulativne.
#1845
RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1845
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 29.6.2010 09:19
No pana Mata Fecka beriem ako "obycajneho cloveka", nez ako clena strany SaS - a tiez ze byva v istej obci - niznej ... tak ho tiez mozno neberiem priamo ako obyvatela mesta Presov.
Akurat teraz nerozumiem k comu smerovala ta tvoja druha cast :o) ci k tym niekolko nasobnym nickom (odovzdat ich organom :o) :o) ) alebo k Matovicovej "humoristickej" akcii s podplacanim. To len tak na margo - aby sme neboli trapny :o)
#1848
RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1848
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 29.6.2010 13:04
druha cast smerovala na rozme obvinenia z korupcie sucasnych predstavitelov mesta, rozne vypisy faktur v excelovskych tabulkach a podobne hluposti. ak ma niekto podozrenie ze v meste Presov sa podvodne hospodari nech sa paci. Organy cinne v trestnom konani...
#1858
RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1858
Podžubovak (ID: 360) | 2% Praktikant
Podžubovak | 29.6.2010 13:54
Čo je trestne, ak pridelím zakazku vlastnej firme (Kape Diem) abo firme, ktorá sídli náhodou v mojom dome a ked zadam zakazku priamo za par milovnikov, Abo čo je trestne, ked dam vypracovať vlastnej firme dajaku právnu analýzu za pár 100 000, či projekt manželovi mojej kamarátky za 6 000 000, bez verejnej súťaže? Nič. Podobne ako nástenkové tendre a iné špekulanstva v bývalej vláde. Ale je to morálne a normálne? Neviem, ale ak chceš také "zlodejiny" obhajovať tak to si trafil stranu aj mecenáša vo voľbách, kde si kandidoval. Najhoršie sa dokazuje poradenstvo, projektovanie a reklama a cena za to. Veď keď može byť ok logo za 2 000 000 Skk, aj keď by ho urobila každá iná firma za 10 000 tak potom sa nečudujme ako dopadla SR a ako je na tom mesto PO.
#1860
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1860
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 29.6.2010 14:00
Obhajujem ja to co si tu ty vypisal? Vravim ak mas podozrenie, ze sa nieco taketo deje, podaj trestne oznamenie. To co tu ty vymenuvavas su nicim nepotvrdene domniekny. Ak mas dokazy PODAJ TRESTNE OZNAMENIE A NIE POD RUSKOM ANONYMITY KYDAJ NA INTERNETE.

Alebo ak sa bojis dodaj mi dokazy a ja sam podam trestne oznamenie na podozrenie z porusenia zakona. Ja taketo dokazy nemam. Spekulovat nemienim.
#1861
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1861
Podžubovak (ID: 360) | 2% Praktikant
Podžubovak | 29.6.2010 14:09
Stale nečítaš, nič nie je trestné na tom ak zadáš zakázku známemu a aj ak bude navýšená oproti bežnej cene. Nerob zo seba hlupáka. Dôkazy sú jedine na faktury.szm.com, lebo mesto sa neobťažuje samo zverejniť tieto veci, ktoré sú bežné už aj v iných slovenských mestách. Nikto oficiálne tieto faktúry nespochybnil okrem členov volebného týmu PH. A zároveň to nič nemení na veci, že sa tu v PO šafári, a buď o tom fakt nevieš, alebo hraješ hlúpeho.
#1862
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1862
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 29.6.2010 14:34
citam... neboj sa. je to podozrenie z klientelizmu a korupcie. nevyhlasenie verejnej sutaze, podozrenie zo zneuzitia pravomoci verejneho cinitela...

na tej stranke nie su dokazy, to su ohovarania. A na margo tvojej urazky ti odpoviem stare zname "pre hlupaka, kazdy hlupy". Pytam sa ta PRECO NEPODAS TRESTNE OZNAMENIE? To co ty povazujes za "beztrestne" je podla mna trestny cin. Opakujem, ja o tom vedomie nemam.

Do komunalnych volieb je este daleko tak si nevystrielaj vsetky naboje "aj ked su slepe".
#1864
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1864
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 29.6.2010 14:43
myslim, ze na podobne vyjadrenia ludi okolo pana Kyslika a ludi, ktori sa teraz budu tlacit na primatorsku poziciu ... . netreba ani reagovat :o) ... asi tym stuchnutym poslancom vadi, ze musia sa hybat a ze im niekto nacrel ich pokojne vody ... ..
#1882
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1882
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 29.6.2010 20:44
Nezauíma ma odkiaľ ten človek pochádza ale má pravdu. Ak je to ohováranie, tak PH mohol davno podať trestné oznámenie. Múžem len povedať, že v zonzame faktúr sú faktúry, ktoré sú skutočné a tým pádom, je ťažko povedať, či ide o podvrh alebo nie, skôr sa ten zoznam javí ako pravdivý. Čiže prestaňme používať rétoriku Dr. Fica. , ale postavme sa priamo k veci. Od Robertka som čakal iný prístup, ako alibizmus. Škoda, týmto nemáš ani moj hlas do komunáliek. Mňa by Robko zaujímalo, ako sa dá dokázať úmysel, že nejaký biznis dostala mne blízka firma, ak nie je potrebné verejné obstarávanie?
#1891
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1891
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 30.6.2010 08:51
vies, ja nespekulujem na vecami "ako dokazat toto alebo ako dokazat hento". Ja viem ako to robit transparentne a bez akychkolvek dovodov podozrenia.

Z mojej strany to nie je alibizmus. My sa tu bavime o tretej osobe. Ja nemam pravo za tretiu osobu rozpravat, vyjadrujem svoj nazor (tou tretou osobou myslim kompletne vedenie mesta, nie konkretne osoby). A opakujem aj po milion sestyyy, ze ak ma niekto podozrenie nech poda trestne oznamenie. Ak budem mat moznost nahliadnut oficialnou cestou do akychkolvek dokumentov tykajucich sa mesta a budem tam vidiet nezrovnalosti, budem prvy kto pojde na policiu a nech sa to tyka kohokolvek. Momentalne tuto moznost nemam a polemizovanie o tom co je alebo nie je spravne resp. dokazatelne je cisto irelevantne (fiii ake slovo som pouzil :) )
#1883
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1883
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 29.6.2010 21:06
Robiinno: Prosím, bez ohľadu na to kto a z akého okolia sa pýta, môžem ti položiť jednoduchú otázku? Čo bráni súčasnému vedeniu mesta zverejniť všetky faktúry a zmluvy popísané mestom na svojej stránke? Technicky to problém nemôže byť, nakoľko akýkoľvek ekonomický software ti ponúka rôzne výstupy. A ak mi to bude vedieť odpovedať aj niekto kompetentný, budem rád.
#1949
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1949
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 30.6.2010 21:46
Pozri sa ... ja to poviem takto - urcite si viem vo svojich predstavach vytvorit idealneho primatora ... . ale po tej zumpe co tu bola, nemozem ocakavat, ze za jedno volebne obdobie tu nebude okamzite system aky je niekde v Stokholme, Osle ... . ale som rad, ze konecne sa v Presove nieco hybe ... . co sa v Presove nehybe je to zatuchnute zastupitelstvo ... .. Blackfire - urcite beriem, nejaky elektronicky system co by riesil aj taketo veci - na druhej strane vsetky tieto veci beriem ako hnusny utok "stuchnutych" ludi z MsZ Presov ako napr. byvaly sef Realu a preto ma to vytaca ... ak by to tvrdil niekto nezaujaty a odborne zdatny tak nepoviem ani pol slova ... .ale vacsina tychto vykopavok v MsZ ... to snad nie
#1962
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1962
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 1.7.2010 08:30
No z mojej strany to určite útok nie je. Nemám nič s MsZ ani s akýmkoľvek politikom. Som len normálny občan, ktorý pracuje a odvádza dane, a preto by som rád vedel, ako sa s nimi narába a zároveň chcem vidieť aj nejaké (sebecky) výsledky v mojom okolí, kde bývam - čiže pokosené, pozametané, smetné koše, či detské ihrisko. Niečo sa už vďaka pánom z odboru VPS podarilo. Čiže, ak číaš moje príspevky, môžeš si byť istý, že sú to príspevky bežného občana mesta PO.
#2020
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 2020
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 2.7.2010 01:56
jasne kazdy obcan ma na to pravo - to ti urcite neberiem :o) a tiez som rad, ked sa ako obcania aj zaujimame o dianie okolo seba - lebo ak nie, tak tu mame prave to presovske MsZ :o) a myslim si , ze keby niekto z nich cital co ludia chcu a potom aj zanalyzoval a zrealizoval(mozno populisti z SaS aj citaju a analyzuju a pri volbych pouziju :o))) samozrejme bez realizacie - "radsej budem vysvetlovat ..." :o)) ) ...takze blackfire to nebol utok na teba ... len som mozno ako reakciu na teba skor interpretoval posobenie MsZ Presov a niektorych jeho Alibabov co sa teraz tvaria ako matka Tereza :o)
#1863
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1863
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 29.6.2010 14:36
ale aspon sme ta naucili pisat normalne :-)
#1948
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1948
Rétor (ID: 97) | 0% Začiatočník
Rétor | 30.6.2010 21:30
Chvalabohu časy keď sa v meste šafárilo pod taktovkou KDH sú už nenávratne preč. Tí najsvetejší predali všetko čo stálo za to. Nikdy im nezabudnem mestské kúpalisko, všetky budovy v meste a parkoviská ktoré mali slúžiť občanom. Hlavne pred poštou, pod mestslým úradom a na Konštantínke.
A Delňa...pred koľkými rokmi mala byť hotová ? Už nikdy nie žiadny Kopčák ani KDH. Za Hagiaryho aspoň vidno že sa vmeste niečo robí.
#1955
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Čo máte proti Kahancovi? 1955
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 30.6.2010 22:26
Nie som zástancom KDH, len pre poriadok: skoro stále im v tom výdatne pomáhali, alebo organizovali ľavičiari. Staré kúpalisko je práca Sopka, Delňa je Benčova kapusta. Myslím, že mala byť kompletne hotová už vlani. Ináč súhlas, za Hagyariho sa veľa robí a keby ešte tak iní poslanci, to by sa fakt mesto riadne pohlo dopredu
#1884
Nová vláda mesta 1884
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 29.6.2010 22:01
Ta tak ma napadlo, že po komunálkach by to mohlo kľudne vyzerať aj takto:
primátor Kahanec, prednosta Kislík, medzi poslancami Vasiľ, či Janko, Neupauer, Kolárová, Bidovský, nezmar Benko, Ďurčanská a ďalší, ktorí sú tam aj 20 rokov... Potom som sa našťastie zobudil a vydýchol som si. Ešte máme šancu nedopustiť takýto katastrofický scenár a zvoliť si úplne nových a rozumných poslancov. Ruku na srdce: viete si predstaviť, ako by Kislík vo funkcii prednostu robil elektronické aukcie :-)? Alebo žeby zverejňovali niekde nejaké faktúry mesta? Veď ho poznáme z Reálu. A či by zverejnil aj najazdené km, ktoré by si dával preplácať? To by bola hotová katastrofa pre Prešov a mám toto mesto veľmi rád nato, aby som to chcel pripustiť.
#1888
RE: Nová vláda mesta 1888
robo.sykora (ID: 131) | 1% Pokročilý
robo.sykora | 30.6.2010 08:45
pozor kislik je na Facebooku a poctivo tam na mna kyda ;) neviem coho sa boji... este som sa nerozhodol ci budem alebo nebudem kandidovat.

a co sa tyka kislika vsetkym su dufam zname dovody jeho odchodu z funkcie. za vsetko spomeniem vyplatenie odmien sam sebe v hodnote dokopy asi 5000 euro. Sam si ich schvalil. Alebo netransparentne hospodarenie s pridelenym sluzobnym vozidlom, vykazoval denne najazdenych cca 200 km po Presove... sikovny chlapec. :-)
#1953
RE: RE: Nová vláda mesta 1953
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 30.6.2010 22:21
Bolo by zaujímavé mať podklady jeho odmien, cesťákov... to by boli grafy :-) Top grafy a v jeho prípade naozaj top :-)
#1950
RE: Nová vláda mesta 1950
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 30.6.2010 21:47
uffff normalne si ma vylakal a obratilo mi zaludok :o)
#1952
RE: RE: Nová vláda mesta 1952
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 30.6.2010 22:19
Verím, sám som sa zľakol a tiež mi prišlo zle. Keby z tejto predstavy bolo zle patričnému počtu Prešovčanov, tak by to mohlo celé dopadnúť aj ináč a ďaleko lepšie :-)
#75711
Volby 2022 75711
Aphrodite (ID: 5674) | 0% Začiatočník
Aphrodite | 12.10.2022 20:39
Neviem ako sa tu zaklada nova tema, no mozno ani nebude odveci si volby takto pripomenut. Aky je vas nazor na tohtorocnych kandidatov? Cerveny sal by uz mal byt minulostou. Ako sa vravi, nedavaj ciarku tam, kde ma byt bodka. Podla prieskumov to takto ale nevyzera. Skoda tohoto, uz napol mrtveho mesta.
#75712
RE: Volby 2022 75712
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 13.10.2022 16:22
... ľepši červeny šal, jak duhovy...
#75713
RE: RE: Volby 2022 75713
Aphrodite (ID: 5674) | 0% Začiatočník
Aphrodite | 13.10.2022 18:41
Koho tam mame duhoveho?
#75714
RE: RE: RE: Volby 2022 75714
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 14.10.2022 08:40
ňestraš !
#75715
RE: RE: RE: RE: Volby 2022 75715
Aphrodite (ID: 5674) | 0% Začiatočník
Aphrodite | 17.10.2022 07:12
No potom čo sa stalo, by mali nabrať odvahu vyjsť všetci s touto pravdou von. Ako chcú rešpekt od spoločnosti, ak si to nevedia upratať sami v sebe.
#75716
RE: RE: RE: RE: RE: Volby 2022 75716
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 17.10.2022 14:18
...no a kedz Bača miluje kozu a ona jeho... A v noci to muša robic "na tajňáša"... bo šicke na ňich ukazuju z paľcom... tha tiš by še jim zišlo še zosobášic , abo choľem "registrovane partnerstvo"... no a keby to bul vzťah cap-bača, potom je to "inakosť"...
#75717
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Volby 2022 75717
Aphrodite (ID: 5674) | 0% Začiatočník
Aphrodite | 18.10.2022 18:48
Homosexulita tu bola uz pred nasim letopoctom. Teba homosex nejako dost irituje, ak si tu dal toto prirovnanie. Bola zakazana krestanstvom...aby sa ludia mnozili? Ty mas deti, alebo si mozno utajeny gay? Mna iba irituje, ze sa to prezentuje skoro ako cnost. No sex by nemal byt v tomto pripade to, naco treba upriamit pozornost. Podstata problemu je, ze taki partneri sa nemozu ani v zavaznych pripadoch zastupovat v nemocnicich...
#75718
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Volby 2022 75718
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 18.10.2022 23:12
ja som ľem chcel povedzic, že taka koza - to je "ina-kosť"... .. i kozy ma veľke...
#75719
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Volby 2022 75719
Aphrodite (ID: 5674) | 0% Začiatočník
Aphrodite | 21.10.2022 18:21
Tak uz mi je jasne, preco tato diskusia vymrela. Zrejme si odplasil aj najprimitivnejsieho diskutera.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#75720
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Volby 2022 75720
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 23.10.2022 07:13
... ňeuražaj ich, oňi za to ňemožu...
#75721
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Volby 2022 75721
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 30.10.2022 08:30
Som tu prišiel výnimočne, či sa nezjaví Oľha a zagratulovať mu k postu. Dúfam, že bude myslieť na všetkých občanov... aj homosexuálnych aj Rómov aj seniorov, ťažko zamestnateľné matky bez škôlok, bezdomovcov, problémových bielych slobodných mužov typu vlkodlak.. proste na všetky menšiny.
Aphrodite... áno diskusia a server zadusila toxicita diskutérov a neschopnosť moderátora viesť diskusiu. Také slovenské, šak nech si to vyriešia sami.. ako s ulicou Tisa.. chýba činorodosť, slováci sa boja ozvať, pasívni sú a potom sa ich nik nezastane keď potrebujú, sú v núdzi.
Mňa ako homosexuála unavuje a uráža nazerať na mňa ako na chodiaci orgán. Za ruku teda v meste naozaj sa bojíš vziať partnera. Reči časom ignoruješ alebo ideš normálne slobodne žiť do UK, Česka. Záleží od podpory okolia. Nielen homosexuáli ale celkovo uniká budúcnosť krajiny do zahraničia, lebo je dusená toxicitou slovenského prostredia. 20% Slovákov študuje na západ od Slovenska.
Súhlasím s novodobým pozitívnym trendom... . ozvať sa, nemlčať, ak je niekto považovaný neprávom za menejcenného. Ukričaní extrémisti nie sú zvyknutí na slovný nesúhlas od apatickej hoci názorovej väčšiny a zmĺknu. Proste musíme ako spoločnosť držať spolu za jeden povraz... ty dnes za mňa a ja zajtra za teba.
#75722
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Volby 2022 75722
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 30.10.2022 11:34
... OĽHA na vas myšľi - postavi vam ceplareň...
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK