Piatok, 29. marec 2024
Meniny má Miroslav | zajtra Vieroslava
Diskusná téma:

r t v s

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#69304
r t v s 69304
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 15.8.2018 19:38
za čo vlastne platíme rtvs? vie mi to niekto vysvetliť? živíme poštu? , alebo prispievame na benzín do amerických stíhačiek, kam idú dukáty? hi...
#69347
RE: r t v s 69347
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 16.8.2018 12:19
Vieš byť konkrétnejší? Bo to taký výstrel rozptýlených myšlienok do vesmíru. Odišiel skôr, ako som pochopil vo-co-jde.
#69353
RE: RE: r t v s 69353
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 16.8.2018 19:50
tebe slabši kapča, z a č o p l a t í m e rtvs?
#69355
69355
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 17.8.2018 07:17
Verejnoprávne vysielanie je typ televízneho alebo rozhlasového vysielania. Myšlienka verejnoprávnych mediálnych inštitúcií sa zrodila v Anglicku v 20. -tych rokoch minulého storočia – vytvorením BBC.

Verejnoprávne vysielanie sa opiera o tieto princípy:

vysielanie má byť pre všetkých, bez rozdielu veku, pohlavia, viery, národnosti a pod. ,
chod inštitúcie je financovaný najmä z verejných zdrojov,
vo vysielaní je obmedzený objem reklám,
poslaním inštitúcie je šírenie kultúry, vzdelania, ...
Príkladom verejnoprávnych médií v zahraničí je Česká televízia, Český rozhlas, British Broadcasting Corporation (BBC) a iné.

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´? ?´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

Inac povedane je to pomyselna protivaha voci mediam v sukromnych rukach, aby sa nemohlo stat, ze si niekto uplne ovladne medialny priestor. Je to ako crevna mikroflora, rozne mikrobiky sa navzajom drzia na uzde a vytvaraju tak zivotaschopny ekosystem pre vsetkych. Opakom takehoto stavu je prevladnutie jedneho a s tym spojene neprijemnosti na WC. RTVS ma svoj vyznam, je potrebna, plni ulohu medialneho balancera.
#69356
RE: 69356
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 17.8.2018 12:20
A čo v prípade, že riaditeľa RTVS dosadzuje vláda a nie odborníci z fachu. Je to ešte protiváha súkromným médiam?

Na slovensku nie je taký silný občiansky sektor ako v Anglicku, kde vysiela BBC a má punc verejnoprávnosti a dôveru občanov. Na Slovensku je problém, že len čo sa vystrieda vláda, robia sa čistky. Nie je priorita štátu zamestnať vo verejnom sektore odborníka, ale pártajníka. Nehovorte, že táram, lebo sa to opakuje každé voľby. Iba slepý nevidí.

Mám pocit, že ak za vládou stoja oligarchovia... je to fakt na Slovensku, potvrdený každodennými kauzami...ktoré sa neriešia, ale zametajú pod koberec, kde zahnijú a budú prekryté v povedomí občana novou kauzou... potom aj riaditeľ RTVS nemusí sledovať záujmy občana ale spriazneného oligarchu.

Zažil som... pamätám akým otrokom bola RTVS za Mečiara. Sloboda to iste nebola a dnešní novinári v RTVS sa vyjadrili, že sú tam tlaky pretláčať zhora čo sa má a čo sa nemá.
#69360
RE: RE: 69360
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 17.8.2018 14:14
Tak si to zhrnme, v sukromnom mediu sa pretlaca zhora co sa ma a co nema a v RTVS tiez. V com je teda problem? Ved o to tu ide, aby ziadna strana nemohla ovladnut cely medialny priestor. Urcite to je protivaha sukromnym mediam, ak RTVS nemozu usmernovat sukromne osoby ale iba clenovia vlady. A v tom je prave ten najlepsi for aby po sebe navzajom brechali. Nechcem ti brat iluzie ale ty si myslis, ze BBC je uplne slobodne a ze britska vlada nemoze ani trocha usmernit dianie v BBC?
#69357
definícia 69357
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 17.8.2018 13:21
definícia je ok. to si viem vygugliť aj ja, ale poďme do hĺbky problému. keď sa národ vyskladá po 5e, je to pár melónikov. preto sa znovu pýtam kam idú? neviem ako ty opteron? , ale ja peniaze musím vydrieť. a podporovať relácie typu slepačí klub, ma privádza do zúrivosti, a tá Ma..ch...ka - to je grc... myslím si, že by jej stačilo vyskladať sa po 30 centov. celkovo v tej tv nič (slušne povedané) nieje. nehovoriac o tom, že keď je vegetácia tak není signál! za tie melóniky by mali každému namontovať satelit. ale my potrebujeme tanky, stíhačky, helikoptéry... hi a s BBC to neporovnávaj, to ako sory
#69361
RE: definícia 69361
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 17.8.2018 14:18
Najdi mi velku rozvinutu demokraticku krajinu, ktora nema verejnopravnu TV.
#69363
RE: RE: definícia 69363
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 17.8.2018 14:22
ja im ju neberem, ale kam idú dukáty, 3-ti krát sa pýtam?
#69364
RE: RE: RE: definícia 69364
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 17.8.2018 14:29
Dukaty idu vzdy do mieska. Nase verejnopravne media kopiruju moznosti nasej malej krajiny s jej dobrymi ci zlymi strankami.
#69365
RE: RE: RE: RE: definícia 69365
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 17.8.2018 14:51
keď milión domácností zaplatí po 5e (udenáče som odrátal), tak je to 5 melónikov. to je slušný balík! nehovor mi , že sliepky v d. klube toľko vyzobú...
#69366
RE: RE: RE: RE: RE: definícia 69366
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 17.8.2018 14:57
(1) Príjmy Rozhlasu a televízie Slovenska sú:
a) úhrada za služby verejnosti v oblasti vysielania poskytované
Rozhlasom a televíziou Slovenska podľa
osobitného predpisu,49)
b) príspevok zo štátneho rozpočtu podľa zákona o štátnom
rozpočte na príslušný rozpočtový rok poskytnutý
na základe zmluvy so štátom určený na uskutočnenie
programov vo verejnom záujme, na
uskutočnenie účelových investičných projektov alebo
na úhradu výdavkov na zabezpečenie vysielania
do zahraničia podľa § 5 ods. 1 písm. m),
c) príjmy z vysielania mediálnej komerčnej komunikácie,14)
d) sponzorské plnenia podľa osobitného predpisu50) určené
na priame alebo nepriame financovanie programov,
e) príjmy z prenájmu a predaja majetku Rozhlasu a televízie
Slovenska,
f) výnosy z vkladov v banke alebo pobočke zahraničnej
banky 42) a z finančných investícií; výnosy z vkladov
príjmov podľa písmena b) sú príjmom štátneho rozpočtu,
g) dary od fyzických osôb a právnických osôb, ktoré nie
sú sponzorským plnením podľa písmena d),
h) dedičstvo v prospech Rozhlasu a televízie Slovenska,
i) granty od fyzických osôb a právnických osôb na plnenie
úloh vo verejnom záujme, ktoré nie sú sponzorským
plnením podľa písmena d),
j) iné príjmy neuvedené v písmenách a) až i).
(2) Finančné prostriedky Rozhlasu a televízie Slovenska
sa vedú na účtoch v banke alebo pobočke zahraničnej
banky.42) Ak sa Rozhlas a televízia Slovenska stane
klientom Štátnej pokladnice, na finančné prostriedky
Rozhlasu a televízie Slovenska sa vzťahuje osobitný
predpis.51)
(3) Finančné prostriedky Rozhlasu a televízie Slovenska
a majetok Rozhlasu a televízie Slovenska sa môžu
použiť len na činnosti vymedzené týmto zákonom.
(4) Rozhlas a televízia Slovenska uhrádza výdavky
spojené s činnosťou rady zo svojho rozpočtu.
(5) Rozhlas a televízia Slovenska uhrádza príspevok do
Audiovizuálneho fondu podľa osobitného predpisu.52)
#69368
po lopate 69368
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 17.8.2018 18:59
a teraz po lopate: keď ideš po lese a prdneš si, za to neplatíš. keď sa vyčúraš v lese pri strome, za to neplatíš. inými slovami: za nič sa nemá platiť. tv nedáva nič a my platíme. nech si vysielajú, ale grátis. je veľa televízií, ktoré vysielajú grátis. stále si myslím, že by im stačilo tak 20 - 30 centov. a stačila by jedna ver.p.tv. tie dve nič by zlúčili do jednej nič... chápeš? potial. ale klinec po hlavičke som už trafil: stíhačky, tanky... alebo účty na belize... je to velký balík dukátov.
#69370
RE: po lopate 69370
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 20.8.2018 07:19
Divas sa na to svojim pohladom. Ja mam ten svoj, nepresvedcil si ma. Divam sa na svet volneho trhu, ktory je scasti regulovany, ci to chceme prijat alebo nie. Ma to svoje opodstatnenie, zasahuje to mnoho oblasti. To co chces ty je v podstate medialny priestor v uplne sukromnych rukach. Aj ked mi tu mozes oponovat, lebo de facto bez RTVS to tak jednoducho bude. RTVS je nasim medialnym pilierom ci sa ti to paci alebo nie, bez nej by tu bol divoky medialny zapad. Hrozilo by, ze jedna osoba by mohla ovladnut majoritu nasich medii a mohla by zistne degenerovat politicky vyvoj u nas.
#69658
"Svet voľného trhu sčasti regulovaný" ?! 69658
Kazo (ID: 2706) | 5% Začiatočník
Kazo | 25.9.2018 21:55
Tak regulovaný alebo voľný trh? Alebo ináč, regulovaný len tam, kde to niekomu vyhovuje ? A kto je ten "regulátor" a prečo? Už azda neplatí všetko riešiaci zákon trhu? A za čo boli donedávna udeľované Nobelove ceny za ekonómiu jeho "vedeckým" vyznávačom?! Aktuálny príklad jeho "fungovania" je u nás v oblasti zamestnanosti, resp. nedostatku pracovnej sily, keď máme zároveň cca 200 tis. nezamestnaných /a Rómov je v tom len malé %/. Čo si myslíte, odchádzali by státisíce našich ľudí v produktívnom veku za prácou do zahraničia, keby u nás zafungoval trh v otázke ceny práce?! Majú naši podnikatelia naozaj také "ťažké podmienky" na podnikanie, že nemôžu zamestnancom pridať na mzdách?! Viete, ako sú zdaňovaní v "západných" krajinách a ako u nás? Alebo len tí naši chcú v bezbrehej chamtivosti a honbe po bohatstve čo najrýchlejšie dobehnúť miliardárov západne od nás ?!
#69660
RE: "Svet voľného trhu sčasti regulovaný" ?! 69660
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 26.9.2018 07:18
Verejnopravny model nie je vymyslom SK ale zabehnutym modelom vo viacerych krajinach. Volny trh nie je zazracnym liekom na vsetko.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#69692
odbočuješ od pointy 69692
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 4.10.2018 23:22
kam idú dukáty??? "na benzin do tankov" už máš určite dajaký vek aby si chápal veci tak ako sú... šak vidíš v správach čo sa deje...
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK