Piatok, 29. marec 2024
Meniny má Miroslav | zajtra Vieroslava
Diskusná téma:

Spolocenske hry

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#69704
Spolocenske hry 69704
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 8.10.2018 14:26
Poznate to, doskove, ci kartove, je ich mnoho druhov. Da sa pri nich travit volny cas, v kruhu rodiny ci priatelov. Pre niekoho mozno zastarala forma v dobach smartfonov ci tabletov, no pre inych stale aktualna.

Co hrate vy? Ked sa najde trocha casu a par ludi do partie?

Kartove moc nehram, skor dokove-strategicke hry. Rad zahram Catan, Pandemic a jeho rozsirenie Nove hrozby. Najnovsie poskulujem po Carcassonne.

Catan sa mi paci pre vysoku variabilitu herneho planu, vzdy sa posklada na vela sposobov, do hry vstupuje vaicero faktorov, ktore sa nedaju podcenovat.
Pandemic si tiez zahovava variabilitu, nie sice hernej dosky ako u Catanu, ta je stale ta ista ale pomocou rozlozenia hry na zaciatku, protrednictvom dobreho zamiesania kariet.

Mozno objavim aj nieco ine, pochvalte sa.
#69706
Pacifik 69706
Nostradamus (ID: 133) | 49% Pokročilý
Nostradamus | 8.10.2018 20:44
Pacifik sa hrá minimálne v dvojici. Ale dá sa aj v trojici, štvorici, . . . Má strašne veľa variácií a môžeš tvorivo pristupovať k hre. Pravidlá si určujete navzájom. Začína sa tak, že sa muž postaví proti žene. Najprv muž urobí paci, paci a potom fik, fik a ďalej už je všetko len na Vašej fantázií. Keď vyskúšaš, tak na všetky tebou spomínané detské hry hneď zabudneš.
#69709
RE: Pacifik 69709
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 9.10.2018 08:15
Hranie spolocenskych hier este neznamena, ze hraci nemaju ziaden heterosexualny zivot.

Spolocenske hry nie su iba pre deti. Su rovnakou sucastou sveta dospelych od nepamäti, pocnuc jednoduchou vrhacou kockou ci kartami az po zlozitejsie hry ako je sach ci novsie hry ako Catan. Nerozumiem tvojmu pohladu, dospelost nie jen len o paci, paci a fik fik. Dobre pripustam, ze pre niekoho je to iba o tom, no ja mam sirsi zaber.
#69715
RE: RE: Pacifik 69715
Nostradamus (ID: 133) | 49% Pokročilý
Nostradamus | 9.10.2018 17:30
Guľky ako obdoba vrhacej kocky som prestal hrať keď som mal 10 rokov, šach som prestal hrať v 13 rokoch, keď som spravil prijímačky na gymnázium no a karty som posledný krát hral na vojne keď som mal 24, lebo nebolo do čoho pichnúť. Dokonca ani na vychádzke nebolo do čoho pichnúť, lebo kurvy pri bráne sa mi hnusili.
Poznám jedného pána, čo má takmer 60 rokov a tvár a postavu desaťročného chlapca s vráskami. Jednoducho nejaká porucha a fyzický vývoj sa zastavil. U teba sa zdá, že sa v desiatich rokoch zastavil psychický vývoj. Nevšímaj si to a hraj sa ďalej.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#69716
RE: RE: RE: Pacifik 69716
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 9.10.2018 18:51
Je dokázané, že človek, čo každý deň číta knihu alebo hrá kartové/doskové hry, tak znižuje riziko demencie v starobe. To tvrdí jedna naša zdravotná poisťovňa. A bratia Česi vravia - kdo se baví, nezlobí.

S deťmi hrávam Alhambru. Máme kúpený aj Port Royal, zatiaľ nebol čas. A doma mám čerstvé Mars Teraformace.

Zatrolené hry je hráčska komunita. Sú tam aj Prešovčania. Dá sa s nimi stretnúť a dohodnúť hry.

Nové doskové hry sú dosť náročné Nostradamus. Sa naučíš také stratégie, ktoré ťa ani mazáci na vojne nenaučili. Určite by som sa nezmieňoval o zastavení psychického vývoja v 10 rokoch, keď sám nevieš o čom je reč a nesleduješ trendy v hernom priemysle.

Kopa doskových hier sa vyrába v ČR. Česi sú dosť dobrí v hračkárskom priemysle celosvetovo.
#69712
RE: Spolocenske hry 69712
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 9.10.2018 14:30
technologia myslenia alebo...
zahraj si RUSKU RULETU...

...next
#69707
69707
BlackRoses (ID: 723) | 10% Praktikant
BlackRoses | 9.10.2018 06:15
Ach, Activity by som si zahral kedykoľvek zas :)
#69708
RE: 69708
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 9.10.2018 07:53
Toto som este nehral, vraj je to dobre. Mozno sa raz naskytne prilezitost.
#69711
69711
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 9.10.2018 12:12
Aj hra na doktora je dobrá...
#69717
RE: 69717
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 9.10.2018 18:51
Aj fľaša je dobrá.
#69713
69713
grogi (ID: 134) | 5% Pokročilý
grogi | 9.10.2018 14:32
U nas nastastie spolocenske hry funguju. Ci uz doskove ( Slovensko, Clovko, ... ), ale aj kartove. Taka kanasta, alebo zolik je vzdy fajn.
Inac v Kopytovskej doline ( Ubytovna Zlate Kopyto ) sa robia kazdy rok Majstrovstva v Clovece nehnevaj sa.
#69840
69840
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 14.11.2018 13:29
Nedavno som kupil Carcassonne: Star Wars edition.

Klady:
+atmosfera star wars, pekna krabica, rozumne cleneny obsah, mozete hrat za Darth Wadera, Storm Troopera, Yodu, Skywalkera, Bobu Fetta.
+napriek tomu, ze je to ako klasicke carcassonne prinasa aj nove herne prvky, predovsetkym je mozne napadat hracom obsadenu planetu a cez rozne mechanizmy mozete byt vo vyhode alebo v nevyhode ak tak urobite.
+hrat mozu aj 2 alebo 2+2 a tu sa zastavím lebo 2+2 sa mi velmi pacil, pridava do carcassonne aj element kooperacie nielen duelu. Proti sebe mozu hrat az 5 hraci.
+ neskutocna variabilita, prakticky je nemozne zahrat rovnaku hru

Nedostatky:
- pocitadlo bodov je iba do 50, musite strazit kolkokrat vas oponenty uz presiel pocitadlo
- nepredvidatelny element stastia ale tu musim podotknut, ze spravnym napadanim superovej planety mozete svoje bodove zaostavanie velmi rychlo zvratit ak vam nejdu do ruk vhodne policka.
- na postavicky musite lepit sice pekne nalepky, no menej zrucny si urcite zanadavaju

Zaver. Skvela hra, skvela verzia Carcassonne, pekne spracovana, da sa hrat opakovane, nezunuje sa vam tak skoro, vhodne pre rodinu, priatelov, vekovo tamer bez obmedzeni.
=========================================================================== ================
Zakupil som i rozsirenie k hre.
Klady:
+ pribuda dalsi hrac v podobe Kylo Rena, hru tak moze hrat az 6 hracov
+ vylepseny suboj o planetu, pribudaju dalsie moznosti
+pridavaju sa dalsie herne policka celkovo 16 k povodnym 76
+moznost hrat tymovo 2+2+2 alebo aj 3+3

nedostatky:
- mohlo to byt lacnejsie, nejedna sa o velke rozsirenie mohlo to stat 10 eciek a nie 16-19 eciek
- nemecka krabica no s SK navodom dnu, herne komponenty su jazykovo neutralne.

Zaver: Rozsirenie naozaj obohacuje zakladnu hru, mohlo byt ale lacnejsie. Ti co miluju timove hranie si pridu na svoje.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK