Sobota, 20. apríl 2024
Meniny má Marcel | zajtra Ervín
Diskusná téma:

volebné prieskumy na slovenský spôsob = manipulácia

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#69790
volebné prieskumy na slovenský spôsob = manipulácia 69790
ROKI (ID: 3500) | 59% Začiatočník
ROKI | 2.11.2018 08:48
realita pri kladený otázok oslovením respondentom:
z FB:
Dobrý večer všetkým mojim priateľom,
nechcela som sa zapájať do diskusného ošiaľu okolo volieb, ale udialo sa niečo čo ma nahnevalo.
Pred pár dňami mi telefonovali z nejakej prieskumnej ” agentúry”, ktorá robila prieskum do volieb na primátora Prešova, ,, pýtali sa ma, že koho by som volila, ak by boli voľby dnes?
Moja odpoveď bola meno môjho kandidáta, ,, ,, v telefóne nastalo chvíľkové ticho... ... .a potom : ale viete, ak by boli len 2 kandidáti, Turčanová a Hagyari, tak koho by ste volili, ,, ,??? zrejme som asi nepovedala meno toho "správneho" kandidáta, ,, ,
No moja odpoveď bola rovnaká, ,, ,, ,, aha, tak nič ďakujeme...

Pýtam sa či takýto prieskum nie je tak trochu účelovo zavádzajúci?
Akými informáciami nás zásobujú “ agentúry pre prieskum verejnej mienky”, alebo nás schválne zavádzajú?
Som z toho veľmi sklamaná... Skutočne si ľudia, ktorí si nechajú robiť takéto zavádzajúce prieskumy, myslia že nás všetkých dokážu takto oblbnúť?

A inak obdobný telefonát mali aj niekoľkí moji kolegovia a známi.
Je to tak primitívne ako sa niektorí boja jeden druhého, že sa neštítia takto nás klamať ... ... ... ..
image.png
#69792
69792
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 2.11.2018 14:30
Bez udania názvu prieskumnej agentúry, sa jedná o obyčajný hoax - zavádzanie verejnosti do omylu.

Tentoraz nemám pocit dejavú a viem ti na isto povedať, že podobný typ správy sa internetmi šíril aj pri minulých voľbách.. už len nepamätám, či pri prezidentských alebo akých. Kto pohľadá, nájde. Ľudia, čo veria tomuto, ľahko uveria, že voľby sú vlastne vopred dohodnuté.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK