Utorok, 23. apríl 2019
Meniny má Vojtech | zajtra Juraj

Diskusná téma: UPOZORNENIE PRIMÁTORKE 2

* registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť

Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie

UPOZORNENIE PRIMÁTORKE 2 70644
Luterán (ID: 5524) | -7% Začiatočník
Luterán | 22.3.2019 05:54
Vážená pani primátorka,

Vy ozaj žijete v meste Prešov ?

A viete vôbec, čo sa tu deje ?

Ako to spravujete peniaze občanov, keď výsledkom je takáto mizéria ?!

Ako je možné, že televzne vysielanie Prešova je doslova katastrofa !

Mesto Prešov cca 90 000 občanov malo na rok 2018 rozpočet cca 81 miliónov eur !

Mesto Vranov cca 23 000 občanov malo na rok 2018 rozpočet cca 21 miliónov eur !

Vysielanie TV Vranov oproti TV Prešov je však viacnásobne kvalitnejšie a obsažnejšie ?!

4 x menšie mesto so štvornásobne menším rozpočtom má viacnásobne lepšiu informovanosť občanov.

To je čo za mizerné hospodárenie, efektívnosť a nehovoriac o informovanosti samotných občanov ?!

Žikeme v 21. storočí a v Prešove 3. najväčšom meste SR sa bačuje ako v takej gubernii !
RE: UPOZORNENIE PRIMÁTORKE 2 70649
blackhawk (ID: 610) | 21% Pokročilý
blackhawk | 22.3.2019 09:00
preco to pises sem ? preco neposles mail ?
RE: RE: UPOZORNENIE PRIMÁTORKE 2 70650
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 22.3.2019 09:10
Olha mu pravdepodobne slubil , ze ak ho zvolia tak vysielanie toho skvaru tv7 da jeho "firme" a budu ryzovat , cim sa dostane z hlbokeho financneho a moralneho bahna , na vyslnie presovskej smotanky

...next
NO KONEČNE ! 70654
Luterán | 22.3.2019 11:33
Ďakujem za to, že sa konečne ozval samotný prešovský úrad pod skratkou TREX.

To bude zrejme tá dlho hľadaná a tak veľmi utajovaná tunelovacia firma za účelom "optimalizácie" rozpočtu mesta Prešov... ?

Verím, že tá morálne problémy nemá žiadne a jej finačné krivky rastu sú až nebotyčné...
RE: UPOZORNENIE PRIMÁTORKE 2 70655
xelen (ID: 735) | 24% Majster
xelen | 22.3.2019 12:08
A nemôžeme radšej na Fica tlačiť, aby sa presťahoval už konečne?
TO SA DEJE DNES A KAŽDODENNE ! 70657
Luterán | 22.3.2019 12:40
Najprv sme občania, rodina na mieste zakotvená, potom sme ulica, obec, mesto a štát , ktorý má vo svete Zeme svoje miesto.

Nám nefungujú občianske komunity už v uliciach, obciach , mestách, nečudo, že sme štát štátnej mafie.

A preto je treba byť aktívnym na všetkých úrovniach.

Prešov je dôkazom občianskej katastrofy a jedného z najvýznamnejších sídiel odnože štátnej mafie !
RE: TO SA DEJE DNES A KAŽDODENNE ! 70660
Hangari (ID: 287) | 19% Idol
Hangari | 22.3.2019 18:38
Dakedi potim možno budze ľepši, jak špiva Katapult.
https://www.youtube.com/watch?v=1Zw3KF_Pf0o
RE: RE: TO SA DEJE DNES A KAŽDODENNE ! 70662
vlkodlak (ID: 5348) | 1% Pokročilý
vlkodlak | 22.3.2019 21:55
...voni dosc popiju totej nemrznucej zmesi do ostrekovačoch, tha še zdravia: ahoj rad ťe vidím... aľe inakši paľec hore za typ na staru klasiku... a maju ešči jednu špivanku pre vedzene prešova: A co deti? mají si gde hrát?
RE: UPOZORNENIE PRIMÁTORKE 2 70824
JaanoT (ID: 5533) | 0% Začiatočník
JaanoT | 2.4.2019 12:55
pán Luterán, ak chcete byť včas informovaný o dianí v meste, prečo nenavštívite web a nevyberiete si bezplatne zasielanie informácii vo vami vybraných oblastiach? Trocha optimizmu by vám neuškodilo? TV Prešov je súkromná televízia.
https://www.presov.sk/sms-info.html
Janíčko, ja chcem byť včas informovaný iba v prípade katastrofy. 70825
Luterán | 2.4.2019 13:54
Janíčko, najprv Ti ďakujem, že si sa vôbec unúval a kvôli mne registroval...

Ja chcem byť včas informovaný, iba v prípade blížiacej sa živelnej katastrofy.

O katastrofe mesta a kraja Prešov som informovaný denno denne naživo.

A inak nemýľ si pojmy s dojmami.

Optimizmu mám na rozdávanie, ako inak by sa dalo žiť v tomto Prešov mafianizme ?!

Najfalošnejší optimizmus - farizejstvo je uspokojenie sa s bordelom v meste, kraji, štáte.

Inak medzi nami, čo je to za info, že akási TV je súkromná ?

Aká iná by mohla existovať ?

Jediná, akože verejnoprávna a teda štátna je zo zákona.

A mala by byť nás všetkých občanov, pričom naša nie je vôbec a je iba čisto mafiánska hlásna trúba - RTVS

A TV prešov je čo za čudo ?

Existuje vôbec taká, kde je schovaná a ako a kým je futrovaná... ?
a co deti, mají si kde hrát... 70675
vlkodlak | 23.3.2019 11:49
...v automobilkoch... https://www.youtube.com/watch?v=XFLT_Za_EfE
TV Prešov 70684
TV Senior (ID: 5526) | 10% Začiatočník
TV Senior | 24.3.2019 15:59
S Prešovom je to ťažko už aspoň posledných 10 rokov. Preto 10, že už odvtedy sa snažím s niekým komunikovať na túto tému, no žiaľ. Ja sa nemusím schovávať pod pseudo , ja som TV Senior, / skôr to bola TV Zemplín / ktorá už takmer päť rokov v Prešove vysiela cez DVB-T a možno aj 10 rokov cez Condornet. Už dávno sa mali spojiť všetci aktéri mediálnej branže a dávno mala v Prešove fungovať jedná " TV Prešov ", ktorú by mesto riadne dotovalo , tak ako to robia v Poprade, Humennom, SNV, Bardejove, Michalovciach , Kežmarku, Levoči a pod. Možno zaznie otázka, čo je do toho TV Senior ??? Na ilustráciu , keď som oslovil mesto Prešov s požiadavkou, že budem vysielať hotové dodané reportáže z Prešova v celej našej sieti / 5x DVB-T, 1x MMDS, takmer všetky TKR , IPTV a pod. / , tak som dostal z magistrátu odpoveď, že mesto nemá autorské práva na reportáže vyrábané TV7 . Pýtam sa , a to už ako ??? Veď ich mesto platí , to potom kto robil tu zmluvu ??? Teraz možno vyznieva, že práve TV7 je našou konkurenciou, a mal by som mať záujem na jej odstranení. No nie je to tak , ak by TV7 mala dobré podmienky v Prešove na svoje fungovanie, tak by mi s radosťou ešte aj tie reportáže posunula, no ako pozerám , práve TV7 sa tam trápi , lebo dotácia z mesta je tak malá, že majiteľ TV7 robí čo môže , aby vôbec prežil. Ja preto odporúčam prešovčanom sa na danú tému zamyslieť , ak chcú mať informačný kanál na úrovni doby, tak nech na neho vyčlenia ročne aspoň 100 000 Euro , a nechajú robiť novinárov svojú prácu. Ak im ale vyhovuje takýto stav , nech nerobia nič, potom ale je čas sa pýtať poslancov na ich úlohu v tomto meste. Prešov má svoje špecifiká , no zaslúži si , aby bolo úplne inde , ako je teraz. Škoda ho takto.
TV Prešov s dennou aktualizáciou 70685
TV Senior | 24.3.2019 16:09
Ešte dodám , ak kompetentní budú mať záujem na túto tému diskutovať osobne, rád sa diskúsie zúčastním a pripravím kompletnú koncepciu pre novú TV Prešov / alebo aj iný názov /, s dennou aktualizáciou, cez všetky dostupné vysielacie a soc. siete + kompletný rozpočet. A tým neprajníkom, ktorí ma už vopred budú odsudzovať , že sa chcem nabaliť , odkazujem , že už vysielam 15 rokov a ešte sa mi nabaliť nepodarilo, lebo sa to v tejto oblasti ani nedá, lebo tých 100 000 Euro ročne bude stačiť iba tak na mzdy, odvody , réžiu a splácanie techniky. No prešovčania za to dostanú moderné fungujúcu a aktuálnu televíziu , ktorú si po toľkých rokoch stagnácie v danej oblasti už aj zaslúžia.
RE: TV Prešov s dennou aktualizáciou 70690
Luterán | 25.3.2019 10:17
Vďaka, že si zareagoval a určite by bolo dobre, keby si aj aktívnejšie pokračoval.

Len mi trocha vadí Tvoja veta cit. " už vysielam 15 rokov a ešte sa mi nabaliť nepodarilo ".

Ja za Tvoju tragédiu skôr považujem to, že v podstate ani neviem o akú TV sa jedná.

Ktorú akože propaguješ, prevádzkuješ a neviem čo ešte okolo nej robíš.

Koho je to chyba, moja a či Tvoja, že málokto o tej telke vie ?

Ak by som to ponímal ekonomicko - demokraticky, napísal by som Ti to nasledovne.

Mne Tvoja TV nevadí, pokiaľ si ju sám financuješ, prevádzkuješ, propaguješ a slušne realizuješ z vlastných, či ľudsky vedome odovzdaných peňazí..

Mne vadí každá TV, ktorá mi vykráda peniaze a aj peniaze mojich spoluobčanov a najhoršie ak ich navyše cicia priamo, či nepriamo z mestského rozpočtu, nehovoriac o štátomafiánskom.
RE: RE: TV Prešov s dennou aktualizáciou 70693
Hangari | 25.3.2019 12:55
... najľepši še €-čka cucaju cez zastrčki. To co davaju to mušiš mac pri sebe vedro. RTVS bi mala bic legalizovana na odtučňovacu kuru. Dace info do vedra a aspoň 2 dni vam ňesmakuje. Ešči ščesce, že telka i radiovo maju vipinač... .no a ostatne telki a radiovi našo i cudze, jak kebi mal jeden vlastnik lau... ..
TV Senior 70696
TV Senior | 25.3.2019 16:53
Ja stále propagujem TV Senior , ktorá v Prešove vysiela t. č. cez DVB-T a taktiež Condornet. No moje príspevky majú byť nápomocné , aby vznikla v Prešove úplne nová televízia , alebo by pokračovala terajšia s novým názvom , alebo je viacero riešení, no zásadné je , aby konečne mesto na tento účel vyčlenilo vo svojom rozpočte cca.100 000 Euro ročne. Pri takej dotácií sa dá krásne fungovať , denne aktualizovať obsah , plniť úlohu informačnú a ukázať občanom Prešova , že sa to konečne dá.
TV Senior 70697
TV Senior | 25.3.2019 16:55
Kto nemá ani DVB-T a ani Condornet , nech pozerá na www.tvsenior.sk
TV Senior 70700
TV Senior | 25.3.2019 21:58
Odkaz pre p. Luterána , TV Senior je bývala TV Zemplín. / Vaľko /
RE: TV Senior 70701
Luterán | 25.3.2019 22:46
Pán Vaľko, OK, pozriem si TV Senior podrobnejšie, pokiaľ budem mať čas, aby som získal lepšiu predstavu.

Inak sa samozrejme poznáme dlhočizné roky, pravda hoci len tak vzdialene.

Čo sa ale týka TV, som čoraz kritickejší.

RTVS považujem dokonca za zrelú na titul zločinecká TV a to vzhľadom na nenávisť, ktorú šíri svojim obsahom.

Príkladom je stupídna relácia Najväčší Slovák.

Nehovoriac o rozkrádaní financií, ktoré si štátna mafia zákonom vynucuje od občanov.

Koncesionársky poplatok je treba samozrejme zrušiť a RTVS zverejnoprávniť.
RE: RE: TV Senior 70703
Hangari | 26.3.2019 08:20
šak zname kto vibiral, kto može bic najvekšim Slovakom, 170 viznamnich a viznačnich osoboch a osobnosci. Súdruhovia, bo inakši ich nemožno nazvac, a daktore buľi aj normalizatore, určuju co možece a ňemožece a pozname jak oni prispeľi k temu aby še ľudzom žilo ľepši. No a o relacioch vof RTVS, škoda hutoric, Havran, Vacvalová, Silná zostava, to ľem, tak na: https://www.youtube.com/watch?v=J37cDkCE5Kg
RE: RE: TV Senior 70704
Opteron (ID: 5234) | -24% Profesionál
Opteron | 26.3.2019 08:39
Ved RTVS uz je verejnopravna a co dosiahnes zrusenim koncesionarskeho poplatku? Stat to tak ci onak nejako vytiahne od teba inac. Ibaze by si RTVS sprivatizoval, vtedy by si mohol rozhodovat ci za to platit alebo nie. Ja ti vazne nerozumiem, chces RTVS zverejnopravnit, co uz vlastne je a nechces platit koncesionarske poplatky, teda chces RTVS privatizovat lebo inac koncesionarske poplatky zrusit nejdu a aj keby sa zrusili a RTVS by ostala verejnopravna, stat si to vytiahne od teba tak ci onak zvysenimi danami, lebo zo vzduchu sa to nezafinancuje. Pricom koncesionarske poplatky mas aspon pod kontrolou jak tak, mozes protestovat proti ich zvysovaniu co sa i deje, zatial co navysovanie dane, z ktorych si stat bude cicat na chod RTVS mat pod kontrolou nebudes a stat bude moct potichu zvysovat tvoje danove zatazenie a zaroven navysovat rozpocet RTVS za tvojim chrbtom este vyraznejsie.
RE: RE: RE: TV Senior 70705
Opteron | 26.3.2019 08:55
Verejnopravny koncept nie je vynalezom SK, je znacne rozsireny a sluzi na vyrovnavanie medialneho obsahu. Aby sa nestalo, ze media prevezme iba jedna sukromna osoba ci skupina, ktora by mohla take cosi nebezpecne zneuzivat. Ti co volaju po zruseni RTVS vidia iba koncesionarsky poplatok a preto ich netreba brat vazne. Medialny trh musi byt balancovany a musi byt zarucene, ze sa nikdy uplne nesustredi do ruk uzkej skupiny ludi, take cosi by bolo mimoriadne nebezpecne. Z tych co nechcu platit RTVS vonaju iba prchke emocie, neuvedomuju si sirsie suvislosti a divaju sa na celu veci iba z pohladu tych par eur co mesacne musia platit.
RE: RE: RE: RE: TV Senior 70709
vlkodlak | 26.3.2019 14:20
...myšlim, že by im stačelo 50 centi... bohaťe! aľe to co cicaju dneška idze na inakše učely... stihačky, hufnice, helikoptery, rakety... a inakše k... ...y! veš kalkulačku a počitaj... a dostaneš 7-ciferne čiselko... to je pre komediantoch až barz veľo...
RTVS NIE JE VEREJNOPRǍVNA, KONCESIE ZRUŠIŤ ! 70713
Luterán | 26.3.2019 19:31
RTVS je hlásna ideologická trúba, ktorá národ ideologicky týrala a pokračuje v tom rovnako aj teraz, navyše nedodržuje zákon, šíri nenávisť a je nástrojom presunu peňazí. Koncesiu je treba zrušiť, financovať ju zo štátneho rozpočtu s minimálnymi nákladmi za účelom zabezpečenia verejnoprávnosti. Zaviesť dôraznú kontrolu dodržiavania zákona a obsahu. Krajiny v Európe kde je už zrušená platba sú Belgicko, Bielorusko, Bulharsko, Cyprus, Estónsko, Fínsko, Gruzínsko, Maďarsko, Island, Litva, Lichtenštajsko, Lotyšsko, Luxemburg, Macedónsko, Malta, Moldavsko, Monako, Holandsko, Rumunsko, Rusko, San Marino, Španielsko, Švédsko, Ukrajina...
RE: RTVS NIE JE VEREJNOPRǍVNA, KONCESIE ZRUŠIŤ ! 70721
Opteron | 27.3.2019 08:47
A tie TV tam asi ziju zo vzduchu alebo aj z dani? A kto ich plati? Mimozemstania, alebo obyvatelia krajiny?
RE: RTVS NIE JE VEREJNOPRǍVNA, KONCESIE ZRUŠIŤ ! 70722
Opteron | 27.3.2019 08:51
Aj obedy su asi zdarma ...
RE: RE: RTVS NIE JE VEREJNOPRǍVNA, KONCESIE ZRUŠIŤ ! 70731
Hangari | 27.3.2019 15:57
... ... ale tak se hutori, ze naokolo blizsi. Zadarmo, ale potim ziscis, ze dajak ci dzvihli odvodi, a zaplacis i svuj obid i kuchara, polski slubrik /bitunek jak bul na konci Francisciho_Jatkovej/a koalicne partnere se rehla, jak ce oj... ... .i.
No a čo s Prešovom ???? 70712
TV Senior | 26.3.2019 17:37
Debaty smerujú k RTVS , no ale čo s mediálnym priestorom v Prešove ??? Ak sa dobre pamätám, tak v Prešove sú min. tri licencie na lokálne a regionálne vysielanie. Je to TV Prešov , TV Šariš a TV7. Aký je názor obyvateľov a hlavne poslancov mesta ??? Chcú , resp. potrebujú vôbec prešovčania svoje médium ??? Ak áno , tak akú televíziu chcú mať ??? Bude mesto na jej chod prispievať ??? Ako som už písal , na chod je potrebných ročne aspoň 100 000 Euro. Chce mesto svojú 100% spoločnosť , tak majú v MI, PP, BJ, SNV, HN alebo bude mesto podporovať súkromný subjekt ??? Tak majú v LE, Kežmarku, Košiciach, Moldave n /B a pod.
Možno je čas vytvoriť poriadnú diskúsiu na túto tému , následne petíciu a získať názory poslancov . Možno bude aj záver , že v Prešove nič takého netreba . Ak ale treba , vieme pomôcť s prípravou a odovzdáť skúsenosti.
RE: No a čo s Prešovom ???? 70717
vlkodlak | 26.3.2019 22:10
...treba treba... a vecej priestoru kotlebovcom na vyjadrene... bo šicke media ich očerňuju... otvoric oči zadubenemu narodu...
Jak še robi majnstrimovo spravi 70762
Hangari | 29.3.2019 18:42
Vežňeš kus pravdi, pridaš kusek polopravdi, kusek nepravdi, kusek klamstva, kusek poloklamstva, zrobiš bondov mix - pretrepeš aľe ňepomišaš, nakonec kusek politicki korektne upraviš a prezentuješ vof RTVS, JOJ, Markíze, SME, N, Aktualiti, Týždeň, vof silnej zostave a na dobru noc zos Havranom.
RE: Jak še robi majnstrimovo spravi 70767
vlkodlak | 29.3.2019 20:33
...a šabľuješ jak turek...
RE: Jak še robi majnstrimovo spravi 70769
xelen (ID: 735) | 24% Majster
xelen | 30.3.2019 09:29
Alternatívne média nikdy neoslovia mainstream. Príspevky a správy alternatívy sú len o agresii, vyhrážaní, zlosti, hneve a nenávisti. A na tom podstatná časť populácie nefičí. Bohužiaľ, raz sa namotáš na negatívnu energiu, je ťažko sa z toho dostať. Láska a nenávisť sú si blízke, lebo v mozgu prebúdzajú a živia závislosť po rovnakom podnete. Nemusím menovať, kto tu nepovedal jedného pekného slova a jeho mozog už nepracuje pre spoločnosť.

Alternatíva šíri hoaxy a lži. Rozdiel oproti mainstreamu je aj v tom, že nikdy neuvedú opravnú informáciu. Ak médium neopravuje mylné správy, potom sleduje manipulačné ciele. Ste obete.

V alterantívnych médiach nie sú redaktori. Správy sú prevzaté zo zahraničia. Fotky manipulované.
RE: RE: Jak še robi majnstrimovo spravi 70788
vlkodlak | 30.3.2019 14:26
... Ainštain (Einstein) ci povedzel, že energia E=mc2, je ľem potenciálna, abo kinetická... žadna negatívna abo pozitívna... to sú ľem dristy... bludy... kaleraby pre jasnovidcov a veštice... aj znima treba zrobic poradky...

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný prihlásený používateľ. Registrácia

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.