Štvrtok, 19. september 2019
Meniny má Konštantín | zajtra Ľuboslav, Ľuboslava

Diskusná téma: Cyklochodník na Sigord

* registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť

Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie

Cyklochodník na Sigord 71488
Gesky (ID: 5273) | -100% Začiatočník
Gesky | 2.7.2019 19:37
V nedeľu som bol na Sigorde, šicko v pohode, dnes, t.j. utorok je krížom cez chodník betonová bariéra a tabuľka Zákaz vstupu - Stavenisko. To ako vážne, alebo to mám zaradiť do tej rubriky, že vtip??? Čo treba ešte postaviť na už hotovom chodníku?
71489
mam dosť (ID: 2697) | 13% Pokročilý
mam dosť | 2.7.2019 20:36
Na tomto pripade vidiet, ako mesto nie je schopne ustrazit si ani cyklochodnik. Este budu vracat eurofondy a chodnik navyse lezi v niektorych castiach na sukromnych parcelach. A oni chcu riesit parkovanie? Ha ha.
Nadrucovane 71490
Hangari (ID: 287) | 18% Idol
Hangari | 2.7.2019 21:44
Pocesel som se, na hlavnej konecne krasni cerveni asfalt prenas bajkeroch. Krucim pedalami a dajak me nadrucuje, mislim, ze coska zos bajkerom tha vindzem na carni a prestalo. Tha toten cerveni dajak se nevidarel, taki rajbackovi, konkretne banka posta. Mozno po zime sedne. Sak prenes bajkera idz dalej, mescicke policajti tam nemaju dosah.
RE: Nadrucovane 71491
vlkodlak (ID: 5348) | -2% Profesionál
vlkodlak | 2.7.2019 22:00
...to tak, kedz zakazky beru borovičkarske firmy a ešči pod sebe najimaju cigančikoch... mali by mac aspoň zakladne vedomosci: co je to vodovaha, naco je špagat... križovatka ľevočska -obrancov, ani ňeutorim (katastrofa)... dufam, že to ľem suchy nacvik, že to prerobia ... 3-tišicročie!!! ... faraon v egipce mal ľepšich majstroch... a ňemaľi ani nivelaky...
RE: RE: Nadrucovane 71492
Hangari | 2.7.2019 22:21
Jak rucali asfalt, asik lopati, vidli i parni valec zos Zlate Idki mali pohubene Gps. Na GPS, je krasna definicia, lem tutak nemozem napisac, ale aspon zacatek: Gdze v ... ... ... . som.
71494
f___f (ID: 157) | 8% Praktikant
f___f | 3.7.2019 08:55
Prešov v pohybe.
proste Kocúrkovo 71495
RE: proste Kocúrkovo 71496
xelen (ID: 735) | 24% Majster
xelen | 3.7.2019 12:17
Vďaka za link. Je to o tolerancii. Dnes chce každý vlastný dom, dediny sa rozťahujú a potom vznikne také čudo, že cyklochodník pomedzi domy. A cyklisti tiež nie sú bez viny, idem cyklista po cyklistickom, tak som pán a keď mi dakto zo starousadlíkov vstúpi do cesty, tak sa správam ako ujo, lebo som pán cyklista. Je to o výchove ľudí. Slováci sme také čudá nevychované. Papier v lese, polystyrén v separačnej bedni na sklo a za problémy môžu migranti.

Rozumiem, že im došla trpezlivosť. Ale je to podľa mňa len odsunutie problému do budúcna. Keď ho skolaudujú, budú tie isté problémy.

Cyklisťák je inak špičkový. Veľmi sa z neho teším.
Presne, tolerancia 71499
Gesky (ID: 5273) | -100% Začiatočník
Gesky | 4.7.2019 09:56
Presne, tolerancia.
Koľko krát som šiel z Rusínskej na Čierny most a cyklista v protismere, reku šak v pohode cesta široká, uhne sa, a keď nie on, tak ja, nemám s tým problém. Nikdy nikomu som nepovedal, že ide v protismere. Minule som šiel do pošty do športového obchodu, reku nebudem sa trepať pre nejakých 100m na druhú stranu medzi tie MHDčky s tými priblblými klaksónmy, s ktorých dostanete tak akurát infarkt ak na Vás zatrúbia. Chyba, kým som prešiel tých 100m, stretol som dvoch cyklistov, obaja mi vynadali, že je aj druhá strana cesty. O tom to celé je. Najprv som si myslel, že význam slova tolerancia sa už v škole neučí, ale to nie je pravda, lebo v Rakúsku jazdia slováci tolerantne, alebo "priposrato???" neviem, ja len viem, že tu Vás slovák pri obchádzaní lízne späťákom, pozor, nie všetci, nie všetci, ale v AT Vás obchádzajú vo vedľajšom pruhu, VŠETCI. Tak o čom to je? Vieme, ako sa máme správať, ale asi to bude tým územím, alebo je niečo rozptýlené vo vzduchu???
RE: Presne, tolerancia 71500
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 4.7.2019 16:20
to co si tu prezentoval ..
reku nebudem sa trepať pre nejakých 100m na druhú stranu ... .
- ze ti vynadali, ,, ,, mali ta poriadne uzemnit truhliku , tak isto ako aj ty si mal uzemnit toho mongola co nepozna lavu a pravu stranu
--lebo to nie je o tolerancii , lebo ak nedodrziavas uplne primitivne pravidla a robiš si co sa ti zachce tak to je ANARCHIA, BORDEL , CHAOS , NEPORIADOK, a vysledkom bude...
-- to si ani nepraj zazit , ,, ,ale niekomu to vyhovuje...

..next
RE: proste Kocúrkovo 71497
vlkodlak (ID: 5348) | -2% Profesionál
vlkodlak | 3.7.2019 15:25
...teľevizne noviny na pokecu??? asi som ňechapavy...
71531
f___f (ID: 157) | 8% Praktikant
f___f | 10.7.2019 13:25
Prečítal som si dve FB diskusie k Sigordu a cyklochodníku. Som z toho zhrozený, ako sa ľudia pozerajú len na seba. Tí, ktorí za túto situáciu môžu, tak tieto osoby si podľa mňa z tohto nerobia ťažkú hlavu. Na druhej strane, obete tejto stavby (obyvatelia a cyklisti) sa „žerú“ medzi sebou. Namiesto toho, aby si to ľudia uvedomili. Je to typický jav. Mali by sa spojiť a bojovať proti zodpovedným, ale obyvateľstvo sa stále triešti a zodpovedný sa z toho smejú. Táto cesta nikam nevedie, práve naopak. Rád by som vedel podrobnosti o tom všetkom. Najviac má zaujíma to, či boli skôr plány výstavby domov, alebo cyklotrasy? Pripadá mi to tak, že obyvatelia týchto domov chceli mať „VIP“ miesto na bývanie a nevyšlo im to, tak teraz robia prekážky. Väčšinou v takýchto lokalitách býva „elita“ resp. nadľudia, ktorí nebudú bývať ako bežný človek, ale musia byť viac. Ako chodili obyvatelia k domom pred vybudovaním cyklotrasy? Čo obec, prečo sa do toho viacej neangažovala? Keď som sa tam pol previezť prvý krát, bol som prekvapený a hneď som to kritizoval, že čo to je. Cyklochodník, vedľa neho cesta z kamienkov, domy bez plotov, premýšľal som, ako sa obyvatelia domov dostanú k domom, keď cesty nikde a pod.. Predpokladal som, že to nebude dobré, lebo poznáme ľudí. A aj to takto dopadlo. Na druhej strane, cyklisti to nevyužívajú tak často (sezónne) a neverím, že tam je taká premávka, že to môže niekomu až tak vadiť. Oi!
RE: 71535
Hangari | 11.7.2019 07:28
Pravdepodobne, je cali problem v totim, že pľace pre domki poskupovaľi realitky a komunikacie su ňezname. Potim vikvitňe, že tote co sebe pokuvaľi pľace, maju še poskladac na komunikacie a siete, aľe toto vam ňepovedza abo zataja, kec kupujece pľac. No dajake to šicko pomiľene... ..
RE: 71556
micis (ID: 294) | 12% Praktikant
micis | 12.7.2019 14:12
Zlyhali poslanci v Kokošovciach. Odsúhlasili územný plán, ktorý počítal s rozšírením zastavaného územia obce Kokošovce (rodinné domy pri cyklochodníku). Štúdia na cykloželezničku tu bola v roku 2005. Vtedy tam žiaden dom nestál, ani nemohol stať, nakoľko sa to nachádzalo mimo zastavaného územia obce.
RE: RE: 71557
mbactros (ID: 52) | 4% Praktikant
mbactros | 12.7.2019 14:21
Cervena ciara je cyklistak? nebol som osobne pozriet, ako to tam vyzera, tak sa pytam...
71560
micis (ID: 294) | 12% Praktikant
micis | 12.7.2019 16:45
Ano je to cyklistak. Uzemny plan s nim pocital. Trasa cyklochodnika vedie mimo zastavane uzemie obce. Na prilozenom obrazku je vydiet hranicu zastavaneho uzemia (cyklamenova, tyrkysova ciara). Presne nad tou hranicou je postaveny cyklochodnik a nad nim rodinne domy. Pozemky na vystavbu rodinnych domov nad cyklochodnikom su mimo zastavaneho uzemia. Obyvatelia ich nadobudli kupou v rokoch 2008 - 2019 a nasledne si tam po schvaleni uzemneho planu postavili rodinne domy. Po postaveni cyklochodnika stratili sukromie a pocit bezpecia.
UP obce je dostupny na:
http://www.uzemneplany.sk/upn/kokosovce/uzemny-...

Pri schvalovani UP mohol kazdy obcan podat namiestku proti UP, predpokladam, ze nikto pisomne nepodal namietku ani proti cyklochodniku, ani proti rozsireniu vystavby v blizkosti cyklochodnika. UP bol schvaleny v roku najnovsia aktualizacia r. 2009.
Na cyklochodnik bolo vydane pravoplatne stavebne povolenia. Pocas uzemneho aj stavebneho konania, mohol kazdy obcan podat namietku proti vystavbe az do doby nadobudnutia pravoplatnosti. Predpokladam, ze nikto pisomne nepodal namietku ani proti pripravovanej stavbe. Stavba bola zacata na zaklade pravoplatneho stavebneho povolenia.
"cyklochodník" 71611
goriliak (ID: 5142) | 33% Začiatočník
goriliak | 22.7.2019 12:13
Na Sigord vedie "Cykloželeznička", čo je prijaté pomenovanie pre túto cestičku pre cyklistov vybudovanú na trase niekdajšej účelovej železničnej trate.
Nič také ako "cyklochodník" zákon 8/2009 nepozná. Je chodník a je cestička pre cyklistov alebo cestička pre vyznačených užívateľov. Možno by sa dalo použiť označenie "cyklochodník" na tých pár úsekov na Sekčove, Sídlisku III či pod Bikoš, kde sú na asfalte vedľa seba vyznačené pruhy pre cyklistov a chodcov. To však nie je prípad Sigordu.
Je to cestička pre cyklistov. A v zákone je jasne uvedené, kto a akým spôsobom ju môže využívať. Rozhodne sa nedá pokladať za nové kokošovské korzo, kde mamičky a babičky kočíkujú batoľatá, ani za ihrisko, kde sa detičky hrajú s autíčkami a kočíkujú bábiky. Ani za náhradné parkovisko pre dodávku, z ktorej vykladajú materiál na stavbu plota. Iste, tolerancia je potrebná a nevyhnutná. Ale (ako už bolo povedané) aj rešpekt k zákonom a ich dodržiavanie.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný prihlásený používateľ. Registrácia

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.