Piatok, 29. marec 2024
Meniny má Miroslav | zajtra Vieroslava
Diskusná téma:

Študenti z Ukrajiny na PU a hlavne na FM

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#74299
Študenti z Ukrajiny na PU a hlavne na FM 74299
presovcan2020 (ID: 5616) | 0% Začiatočník
presovcan2020 | 1.10.2020 19:03
Dnes jeden bulvárny plátok (+ niekoľko dní) vydal celkom zaujímavý článok.
Hlavnou fotografiou článku je fotografia dekana jednej z fakúlt PU s ukrajinským študentom, ktorý nedávno skočil v nemocnici s intoxikáciou (nie alkoholom).
Autor sa pýta dekana, či je bežné, že sa fotí so študentami, či spolupózujucého pozná a podobne.
Dekan všetko dementuje, okrem fotenia sa so študentami, vraj to robí bežne. Aj ja som študoval, ale dekan bol "najvyšší nedosiahnuteľný" a pokiaľ ma priamo neučil, alebo som nebol členom nejakej študentskej organizácie, stretnutie s ním znamenalo väčšinou prúser.
Nechám na posúdení iných... .
Študent na fotografi, školu vraj školu nedokončil. Na svojom profile na soc. sieti sa predmetnou fotografiou pýši. Podľa autora článku v parafrázovaní "ja som boss, na škole všetko vybavím".
Určite ste už v obchode v PO počuli Ukrajinčinu. Podľa autora článku, na PU študuje 800 ukrajinských študentov. Dovolím si opravu. Na PU cca 2500 ukrajinských študentov a na FM PU cca 800 ukrajinských študentov.
Nemám nič proti zahraničným študentom. PU uvádza, že zahraničný študent pokiaľ študuje v slovenčine musí spĺňať rovnaké kritéria štúdia ako každý iný študent. Vraj pre Ukrajincov Slovenčina nie je problém.
No v obchode som zažil, že spomenutí ukrajinskí študenti nerozumeli otázke ohľadom ich veku, aby si mohli kúpiť alkohol.
Myslím, že je zopár otázok na mieste.
Ako tí ukrajinskí študenti študujú keď nerozumejú? Ako odovzdávajú seminárne práce? Ako robia zápočty a skúšky?
Funguje tu to, že kto platí ten študuje a doštuduje? Ak platí komu platí?
Je to len na diskusiu, nikoho neohováram, o nikom konkrétnom nepíšem ana nikoho neukazujem prstom. Vytvorte si vlastný názor.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#74637
RE: Študenti z Ukrajiny na PU a hlavne na FM 74637
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 29.1.2021 23:19
Kvalita našich škôl je slabá. Ale proti Ukrajincom nič nemám. Práve naopak. Som rád, že prichádzajú a dúfam, že sa uchytia. Východ vymiera.
Stále tu nie je nič, pre kancelárske profesie. Mladí už síce nemusia do UK, DE, Švajčiarska... ale chodia do Bratislavy, lebo tu niet práce. Niet. V BA majú baby boom a tu sa východ vyľudňuje.
#74648
74648
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 30.1.2021 19:56
Student je bistra dusa, zna se vinajsc, mi nebuli inakse. Jasne ze se pije, jak kto. Mozno toten persi raz to skusel a nevislo to, abo mu dakto dal palenku do piva. Neznam ci cuco, ci jak daktore hutorja lamajbutor, znaju co to je.
#74649
...na našich školoch še uči veľo zbytočnosci... (90% je balast) 74649
vlkodlak (ID: 5348) | 0% Majster
vlkodlak | 31.1.2021 13:49
...ja som študoval i zos čarňochami... a voňi po slovensky ňeznaju... vraj študuju v angličtiňe... a byval som z ňima... konkretňe ten co som z ňim byval, ten ňeznal jak še použiva zachod... (ukazoval som mu jak še splachuje, ňeznal naco je sprcha... voňi še ňesprchuju, ľebo by sebe zmyl "ochranny povlak"... kedz ňedojedol, potraviny rucal do umyvadla (kompost))... "čarny bača"-každy ho pozna - bul jich "patron"... vecka šol točic FONTANU pre žužu...
#74671
RE: ...na našich školoch še uči veľo zbytočnosci... (90% je balast) 74671
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 5.2.2021 22:39
Počas socializmu bolo super, že sme ťahali talenty z afrických krajín. Podporovali sme menej vyspelé krajiny. Mnoho čerstvo vyštudovaných lekárov takto ostali v Československu. Možno by sme mali znova vyčleniť nejaké peniaze na "pomoc" menej vyspelým krajinám a dúfať, že čiastočne vykompenzujú odlev mozgov do Čiech, Nemecka, UK.
Verím, že z tých Ukrajincov, tu v Prešove sa usadí aspoň 1 zo 50. Prešov potrebuje nové podnety, aby nestagnoval.
#74651
Terazki še študuje humanita 74651
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 31.1.2021 15:24
bars o techniku ňit zaujem. A kec maš peňeži a chceš mac titul, zajzdi za Krčmérym, zaplaciš mu dajaku charitu, dajaku safari vof Afrike. Najvecej ľeci politologia, sociologia, novinarstvo, herectvo, socialna praca. Visokich školoch pomali na každim valaľe, kavlita žadna, temer.
#74672
RE: Terazki še študuje humanita 74672
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 5.2.2021 22:43
Už od strednej školy rozprávali profesori, že tí, čo dnes študuje vysokú školu, by sa pred 10 rokmi nedostali na gymnázium. Kto pochopil, študuje v Čechách, v Dánsku alebo šporí pre deti na dobrú zahraničnú školu (viď deti poltikov, aká hanba). Kto chce titul, ide na naše školy (viď politikov).
Možno by bolo správne nechať zadarmo len vysoké školy, ktorých absolventov nám najviac treba - technici (ako hovoríš), zdravotníci a učitelia. Ostatné odbory by sa spoplatnili, aby sa zvýšil dopyt po odboroch, ktoré posunú Slovensko ako celok napred.
#74675
RE: RE: Terazki še študuje humanita 74675
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 6.2.2021 06:04
Kec ja isol na strednu placelo, SVS priemer do 1,5, priemyslovka do 2,3. Terazki beru kazdeho, bo dostavaju penezi od poctu. A vislek vidzime. Technika bars nevona, bo je to narocne fizikubars ohibac nemozes jak pravo. Daktore odbori co su narocne uz ani neotviraju a daktore uz zanikli. Fleki se obsadzuju ne najlepsima v odbore, ale najglupsima, podla teho ci si nas. Terazki vid. Kosice.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK