Sobota, 20. apríl 2024
Meniny má Marcel | zajtra Ervín
Diskusia k článku:

Pavel Hagyari odpovedá na Vaše otázky

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
strana 1 / 2
#8412
Pavel Hagyari odpovedá na Vaše otázky 8412
Porsche (ID: 1418) | 0% Začiatočník
Porsche | 17.11.2010 20:58
Dobry den,
Chcel by som sa opytat ako to vyzera s projektom Amfiteater, s dokoncenim Nabreznej komunikecie (az po ZVL) a do tretice s vybudovanim dialnicnych obchvatov mesta (Co sa dosiahlo nedavnou preticiou?)?
Za odpovede vopred dakujem.
#8414
centrum mesta 8414
Vitas Gerulaitis (ID: 1000) | 8% Pokročilý
Vitas Gerulaitis | 17.11.2010 21:09
Prajem pekny den,
moja otazka znie: V pripade, ze by ste obstali v nasledujucich primatorskych volbach, riesili by ste aj uplne odklonenie dopravy z centra mesta a vytvorenie kompletnej pesej zony? Pripravovalo sa v tejto suvislosti uz nieco aj v uplynulych rokoch resp. uvazovali ste o tom? Dakujem za odpoved.
#8509
RE: centrum mesta 8509
ikle (ID: 1120) | 0% Začiatočník
ikle | 18.11.2010 16:45
co si pod tym predstavujes? aj MHD?
#8419
poriadok v meste 8419
para (ID: 681) | 64% Pokročilý
para | 17.11.2010 22:23
pekny vecer, chcem sa spytat preco v nasom meste je taky neporiadok ... mestska zelen sa nekosila ani tri krat do roka.. a to byvame v centre mesta na komenskeho ulici, je to neskutočne ako to vyzera trava polmetrova, aby sa clovek bal nechat dieta pobehat po travniku lebo ho v nom ani nevidno, kosit zelen tri krat do roka je zalostne malo, takto mesto nikdy nevyzeralo ako teraz, a hlavne ze sa malo na jesen pokosit a pokosila sa trava len tam kde vidno z hlavnej cesty .. vnutro medzi blokmi sa nechalo tak ... som z toho smutna takto nevyzera v na ukrajine alebo v rumunsku ...
#8423
ludskost a ustretovost primatora Hagyariho 8423
mima 8 (ID: 1356) | 0% Začiatočník
mima 8 | 18.11.2010 00:34
...som len obycajny obcan tohto mesta ... ..a tych otazok by bolo vela, lebo na to, aby sa veci posuvali dopredu - je potrebna prirodzena nespokojnost...len to je vyvoj !!! ... .ale podstata je absolutne jedna - Presov ma teraz za primatora osobnost, ktora kedykolvek a v akejkolvek situacii vie primerane vystupit, vazi si pracu vsetkych vokol seba aj ludi, ktorych pri svojich pracovnych aj sukromnych chvilkach stretava a pevne verim, ze vsetci ti, ktori mali moznost stretnut sa s nim a vnimat jeho ustretovost pojdu a podporia tohto skveleho cloveka, ktori dokaze davat zo svojho a zriekat sa svojho zarobku - v prospech inych / polozte si otazku - dokazali by ste to aj vy ? ... / a ktory bez zabran prijma podnety z okolia a nielen hovori, ale kona a vyzyva - "hovorte so mnou, pridem medzi vas, ponukam vam priatelstvo...spravme si spolocne zivot v nasom krasnom meste Presov lepsim a krajsim". Len ti, ktori mali tu moznost byt osobne s nim, vedia a citia, kolko pozitivnej energie nesie tento PRVY MUŽ MESTA PREŠOVA v sebe a nema chut ani zaujem nikoho osocovat a spinit - ako to robia ti druhi /tzv.protikandidati/ ... .je cas zamysliet sa nad tym komu a preco dame svoj hlas...ja ho urcite dam cloveku - teda p. Pavlovi Hagyarimu, pretoze vizie a ciele, ktore predostrel a priniesol tomuto mestu - je potrebne v nich pokracovat v nich a plnit v prospech ludi - obcanov tohto mesta. A pevne verim, ze takychto nepomylenych a istych je nas viacej. Podstatne je len jedno pan Hagyari - DAM VAM SVOJ HLAS/a nepochybujem, ze aj mnohi ini spolocne so mnou /...ale prosim pokracujte v skraslovani centra nasho krasneho rodneho mesta, aby bolo radostou zajst dnom aj vecerom na Hlavnu ulicu a aby sa stalo nase mesto este a este krajsim... . /a tych, ktori nerozumeju podstate ...odkazujem na clanok "najkrajsie krajske mesto Slovenska" /...tak sa teda ako obcan a rodak tohto mesta pytam : pan Hagyari - budete pokracovat v tom ..nech je nase krajske mesto este krajsim a pohodovejsim ...a nech sme hrdi, ze tu zijeme a byvame a spolocne s Vami mame moznost obnovovat a budovat to, co nam historia v centre mesta zanechala a vytvarat nove zony vokol...aby sme sa nielen my, ale aj nasi hostia, rodina - ktora za nami dochadza, aj turisti citili tu uzasne a komfortne... .
#8427
8427
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 18.11.2010 06:57
Zdravičko šefe, ako bi ste prežil taku variantu-neobhajenie prim.kresla. Dzekujem váš volič.
#8431
nezvládol ste to! 8431
pinson (ID: 1481) | 0% Začiatočník
pinson | 18.11.2010 07:57
..ja som sa po 10rokoch vrátil zo zahraničia a dva roky žijem tu v Prešove. Za dva roky sa v Prešove spravila predražená Okružná a viac nič! Tie vaše bilboardy sú trapné...a zavádzajúce! Prešov je strašne zanedbané mesto. Stav miestnych komunikácii, chodníkov je KATASTROFÁLNY... choďte sa pozieť do iných miest, tu na východe, menších ...ale cesty majú opravené, chodníky taktiež! Teraz pred voľbami tu opravíte pár metrov chodníka, aj to len tak, že vylejete živicu a hotovo. Toto je oprava??? To je tragedia! Všetko tu opravujete len tak, naoko...ale nič poriadne!! O kosení 2x do roka sa ani nevyjadrujem :o( Dúfam, že po vás príde niekto, kto to zvládne. Vy ste totálne prepadol!
#8438
RE: nezvládol ste to! 8438
barcod (ID: 1260) | 0% Začiatočník
barcod | 18.11.2010 08:57
Hlavne ze Ty si zvladol Tvoju kritiku. Neviem kde si zil ale vo vyspelych a kulturnych statoch ludia maju totalne iny pristup k prostrediu kde ziju. Precitaj si prispevky z rubriky "najkrajsie mesto Slovenska"A co ludia v Presove? Najma tie pluvance po chodnikoch. Opovazil by si sa naplut na chodnik napr.v Singapure? Mozno ale stalo by Ta to od 200 do 400 SNG dollarov a mohol by som pokracovat...
#8441
RE: nezvládol ste to! 8441
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 18.11.2010 09:12
No, neviem, kde bývaš ty, ale u nás na Sekčove sa kosilo 3x. A keď sa pozriem z okna, vidím opravený chodník a nie len zaliatím. Vyberali starý rozbitý asfalt a to viem celkom presne, pretože to robili v čase, keď som mal dovču a chcel som si ráno trošku pospať. A len tak mimochodom, toľko nových nickov tu pred voľbami pribudlo...
#8510
RE: nezvládol ste to! 8510
ikle (ID: 1120) | 0% Začiatočník
ikle | 18.11.2010 16:52
kandiduj ty - najmudrejsi!
#8551
RE: nezvládol ste to! 8551
massam (ID: 1501) | 0% Začiatočník
massam | 19.11.2010 09:08
Buď si len kritik alebo další adept na primátora. Podla tvojho vyjadrenia je vidieť že si tu dlho nebol, lebo Hagyariho predchodcovia to tak dokatovali a zanedbaly to mesto a nemyslím si žeby na primátora bol niekto vhodnejší. To s tou nepokosenou travou a cestnou komunikáciou máš pravdu.
#8442
... 8442
phoenix155 (ID: 1484) | 0% Začiatočník
phoenix155 | 18.11.2010 09:16
Dobry den... ja by som sa chcel opytat co planujete robit na sidlisku 3... viem ze sa spravili 2 destke ihriska...ale zrusili sa ovela viac... napriklad pri zakladnej skole mirka nespora 2 bolo preliezacky... neplanuju sa napriklad vybudovat nove?.. . Za dalsie taktiez pri ZS ale za kotolnou je obrovske neyuzite miesto... dalo by sa tam spravit super parkovisko...ale neplatene samozrejme... nie je potrebne ziadne extra...len vyliat beton a nech je...
#8443
8443
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 18.11.2010 09:23
Dobrý deň p. Hagyari.

Chcel by som Vás požiadať o vyvrátenie mýtusu o neuveriteľne zadĺženom Prešove, pretože už mám dosť tých záchodových rečí.

Prosím uveďte aký bol dlh mesta na jedného obyvateľa pred Vaším nástupom do kresla primátora a aký je dlh mesta na jedného obyvateľa teraz. Je mi jasné že "vďaka" Záborskému bude vyšší, preto by som bol rád ak by ste objektívne vysvetlili príp. dôvody zvýšeného dlhu a ak je to možné aj porovnanie s rastom dlhov v iných krajských mestách na Slovensku.

Ďakujem. Som Váš volič :)
#8450
RE: 8450
eliska (ID: 38) | 2% Praktikant
eliska | 18.11.2010 09:53
Včera v televíznych novinách bola reportáž o zadĺženosti slovenských miest.. Vedie Žilina so zadlženosťou cca 1500 eur na obyvateľa.. , potom Bratislava okolo 900 Eur, ďalej tam bolo ďalších cca 5 miest a Prešov nikde.. takže o pravdivosti tých záchodových rečí si musí spraviť každý názor sám.. osobne si myslím, že v kampani protikandidátov primátora nejde o pravdu..
#8453
RE: RE: 8453
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 18.11.2010 10:36
No Eliška poopravim - Niektoré mestá nedodali informácie - medzi nimi aj Prešov. Takže ťažko to potom mohli zverejniť.
#8454
RE: RE: RE: 8454
#8458
RE: RE: RE: 8458
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 18.11.2010 11:03
Prešov nedodal informácie ??? A to si skade na to prišiel ?
#8501
RE: RE: RE: RE: 8501
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 18.11.2010 14:38
A dodal? :-)
#8503
RE: RE: RE: RE: RE: 8503
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 18.11.2010 14:53
Aby sme vyvrátili dohady. pán primátor, poskytlo mesto údaje do reportáže TV Markíza - Ako gazdujú mestá odvysielanej dňa 17.11.2010?
Aký je momentálne dlh mesta?
#8504
RE: RE: RE: RE: RE: 8504
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 18.11.2010 15:23
Odpoveď je tu http://www.ineko.sk/file_download/549 tento materiál slúžil ako podklad pre reportáž. Apropo dlh mesta ku koncu roka bol cca 207 EUR na občana
#8468
RE: 8468
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 18.11.2010 11:37
admin prosím vymaž príspevky ktoré nesúvisia s otázkami na p. Hagyariho.
#8444
Kruhový objazd "pre všetkých" 8444
Presovcan (ID: 1483) | 0% Začiatočník
Presovcan | 18.11.2010 09:25
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať pána primátora, že kde stojí ten kruhový objazd, ktorý ste sľúbili vo Vašom volebnom programe 2006 "pre všetkých" vytvoriť na veľkej križovatke Levočská-Sabinovská, aby zlepšil dopravnú situáciu na týchto úsekoch? Ďakujem za odpoveď.
#8668
RE: Kruhový objazd "pre všetkých" 8668
mspo (ID: 929) | 3% Začiatočník
mspo | 20.11.2010 12:52
Ty asi spíš ako šípková Ruženka... Kruhový objazd by bol nepriepustný pri súčasnej hustote premávky a zablokoval by celú dopravu. Nakoniec by sa aj tak muselo pristúpiť k riadeniu kruháča semaformi, ako sa to robí napr.v Poľsku. Tam už prišli na to, že nie všade sa kruháče vyplácajú... Tu na to prišli odborníci skôr, preto sa varianta kruhovej križovatky zamietla...
#8672
RE: RE: Kruhový objazd "pre všetkých" 8672
Presovcan (ID: 1483) | 0% Začiatočník
Presovcan | 20.11.2010 13:33
Mesto Prešov tu 4 roky zaspalo dobu! Stačí navštíviť iné krajské či okresné mestá, pozrieť sa na ako oni vyriešili dopravu v meste postavením kruhového objazdu. Kruhový objazd je jediným riešením ako obremeniť dopravu na tejto križovatke a pán Hagyari len na sľuboval a nezrealizoval!
#8448
8448
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 18.11.2010 09:50
Ja ostanem verný otázkam zpred rokov.
č.1 Chodník popri cyklistickom chodníku za Kauflandom - či sá dá urýchliť jeho výstavba, kedže v blízkosti je detské ihrisko a aj novovzniknutá zastávka MHD? Množstvo chodcov na cyklistockom chodníku je dôkazom jeho potrebnosti.
č. Smetné koše vo vnútroblokoch - napríklad Volgogradská, kde je veľká ploch kde venčia psov psíčkari a 2 školy.
č. 3 V prípade zvolenia - do koľkých dní ste schopný zabezpečiť obstáravnie všetkých služieb a tovarov elektronickou aukciou a budete ochotný zverejňovať všetky zmluvy a faktúry?
č. 4 Trošku osobnejšia - bolo naozaj nutné zapratať trávnaté plochy popri cestách vašimi bilboardami 200 nápadov?
č. 5 Ako teraz vnímate svoje rozhodnutie podporiť pána Chudíka vo voľbách do VÚC a čo táto podpora konkrétne priniesla mestu prešov?
č. 6 Ako si dokážete predstaviť spoluprácu so súčasnou vládou, ak váš postoj k týmto politickým stranám, k jej predstaviteľom na mestskej úrovni je aký je?

Ďakujem.
#8461
RE: 8461
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 18.11.2010 11:13
Malá poznámka k otázke číslo 6 - to sú fakt veľmi jednoznačné a zrozumiteľné otázky, v ktorých je fráza "je aký je".

Výkonní športovci zvyknú po zápase hovoriť, že "Hrali sme ako sme hrali, zápas dopadol ako dopadol". :-)

Nuž, ako asi odpovie primátor na otázku, ktorá je taká aká je? Nezávislí zvyknú odpovedať, že ich nezávislosť je výhodou, vedia sa údajne dohodnúť s každým.

Nechceš tú otázku upresniť?
#8469
RE: RE: 8469
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 18.11.2010 11:38
Si moderátor diskusie? Prečo máš potrebu vždy a všetko komentovať a riadiť? V reálnom živote sa Ti to nedarí? Téma je o otázkach na kandidáta a nie o komentovaní otázok.
#8474
RE: RE: RE: 8474
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 18.11.2010 11:58
Andrej, neblbni!

Sám si napísal, že: "admin prosím vymaž príspevky ktoré nesúvisia s otázkami na p. Hagyariho."

Minimálne jednu tému na otázky tu máme a aj tam sa diskutuje o otázkach: http://www.pis.sk/?c=16&tpc=419 a nič zlé sa nedeje.

Diskusia je o diskusii. Pavel Hagyari si zaplatil článok, ale nie diskusiu k nemu.

Dovolíš potom prosím Ťa ostatním diskutovať o odpovediach Pavla Hagyariho, alebo aj to je podľa Teba zákazané a budeš žiadať admina o zmazenie príspevkov?

Budeš žiadať admina aj o mazanie príspevkov, ktoré sa Ti nebudú páčiť?

Toľko k diskusii, neplánujem Tu rušiť kladenie otázok, lebo rešpektujem, nech tu vznikne priestor na relatívne pokojné kladenie otázok, ale zaregaoval som, lebo máme dosť odlišné predstavy o slobode diskusie.
#8475
RE: RE: RE: RE: 8475
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 18.11.2010 12:06
Toto nie je o slobode prejavu. Opäť tu posúvaš svoju demagógiu a vkladáš mi do úst veci, ktoré som nepovedal.

Téma znie jasne. Pavel Hagyari odpovedá na Vaše otázky. Si snáď Pavel Hagyari. Keď odpovie tak si ich kľudne komentuj. Stále sa tu všetci oháňame Kódexom diskutujúceho. Prečo sa nedodržiava? Každý príspevok (vrátane tohto môjho), ktorý nie je otázkou pre kandidáta je podľa môjho názoru porušením Kódexu diskutujúceho.

Ja ti nezakazujem komentovať príspevky, nedovolil by som si to. Žiadam Ťa o to, aby si dodržiaval Kódex diskutujúceho a nedelgoval sám seba do role "poloboha" tohto fóra a . Určite si uvedomuješ, že Tvoje siahodlhé príspveky zabíjajú diskusiu a napriek tomu ich tu neustále dávaš a zabíjaš celé fórum. Podľa reakcií nie som jediný komu to vadí.
#8483
RE: RE: RE: RE: RE: 8483
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 18.11.2010 12:54
Nemyslím si, že sa kódex diskusie nedodržiava, ale môžeš mať na to iný názor.

Rozhoduje admin. Ak nejaký príspevok poruší kódex, tak ho admin môže zmazať.

Zvyšné "konflikty" si musíme vyriešiť sami medzi sebou v diskusii. Inú možnosť nemáme, také sú pravidlá, ja ich rešpektujem a som tu dobrovoľne. Pravidlá ma mimo nepustia a ani Teba, lebo ja a Ty sme dvaja rovnoprávní prispievatelia.

Máš presne tie isté možnosti ako ja alebo ktokoľvek iný. Ak máš náhodou komplex menejcennosti a pocit, že ja mám viac možností, tak sa zrejme mýliš.

To, že chce byť Pavel Hagyari naďalej primátorom nie je úplne nedôležitá vec, ale to neznamená, že teraz sa kvôli tomu bude valcovať všetko ostatné.

Sloboda diskusie a sloboda názorov je pre mňa dôležitejšia ako meno figúrky na radnici a chcenie ktoréhokoľvek kandidáta alebo jeho priaznivca, aby bol na radnici.

To platí aj tu, hoci si článok zaplatil Pavel Hagyari ako inzerciu.
#8540
RE: RE: RE: RE: RE: RE: 8540
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 19.11.2010 07:47
Stále melieš o tom istom. Ak si si nevšimol neobhajujem žiadneho kandidata. Teraz obhajujem Kódex diskutujúceho. Ale mne je to fakt jedno. Voľte si všetci koho chcete, hlavne VOĽTE!!!
#8467
8467
JFNowak (ID: 634) | 0% Začiatočník
JFNowak | 18.11.2010 11:35
1. - ako skoncili kauzy, ktore boli otvarane po vasom vitazstve v predchadzajucich volbach... ? Boli zacate nejake trestne stihania? Vyvodena osobna zodpovednost? Bol tu z toho velky humbuk akoby KDH, SDKU s Bencom a spol. rozkradli mesto, ale vysledky nevidno. Deje sa s tym nieco alebo to boli len umelo nafuknute bubliny?
2. - co viete povedat k tomu, ze Presov poctom obyvatelov vyrazne upada? Preco je take tazke a financne narocne stat sa Presovcanom? Preco ludia odchadzaju?
3. - co sa deje s obchodnymi centrami Forum, Arkadia, Solivaria a pod.?
4. - denne spojenie vlakom do BA?
#8471
8471
jarmok (ID: 130) | 10% Pokročilý
jarmok | 18.11.2010 11:44
Dobry den
1. prečo ste nedotiahol predaj pozemkov pri Tatrane a tym suvisiacou vystavbou stadiona ako to bude dalej?
2. ako bude vyzerat mestsky park ktory planujete na Sekčove?

Dakujem.
#8477
Neuveriteľny nápad p. Bidovského... 8477
pleasant (ID: 261) | 13% Začiatočník
pleasant | 18.11.2010 12:07
Ako sa dívate na nápad p. Bidovského prepojiť Čierny most s Rusinskou ulicou? Na jeho billboarde som čítal že umožni bezplatnu vodoliečbu pre dôchcodcov. To ma na mysli tu jeho vodoliečbu v hoteli kam nik nechodí? Platila by mu potom Zdr.poisťovňa za nás dôchodcov? Ďakujem Vám za nove detske ihrisko čo vyrástlo pod oknami môjho vnučika ktorý teraz nevie posedieť doma! Ďakujem Vám a prosím odpocedzte na moje otázky lebo u nnás v klube sme to velmi preberal - hlavne vybytosť toho spominaného kand.
#9187
RE: Neuveriteľny nápad p. Bidovského... 9187
sportuj (ID: 1550) | 0% Začiatočník
sportuj | 24.11.2010 11:45
Nerozumiem prečo v otázkach na Hagyariho dávaš otázky na Bidovského a prečo sa nepýtaš, kde je napr. olympijský bazén, mestečko pre mladé rodiny, slubované kruhové objazdy atď. A keď chce Bidovský prepojiť Rusínsku s Čiernym mostom, tak čo je na tom zlé ? Prečo to ten pán , čo prišiel z Blavy, za 4 roky neurobil ? Asi nemal čas, kedže viac času bol v Blave než v Prešove. Stihol však vymeniť oranžový šál za červený.
#8486
MHD 8486
Vitas Gerulaitis (ID: 1000) | 8% Pokročilý
Vitas Gerulaitis | 18.11.2010 13:01
Dobry den,
pochopil som vyznam zavedenia MHD do casti Za Kalvariou a chvalim tento krok, ale nerozumiem zmyslu zriadenia zastavky MHD pri Jednote na Sidlisku III pre spoj 34S. Mozete nam vysvetlit dovod? Ak by bolo dovodom zriadenie detskeho ihriska za Kauflandom, preco ma potom tento spoj taku dlhu trasu?
Dakujem.
#8506
Šport 8506
krajco (ID: 1491) | 0% Začiatočník
krajco | 18.11.2010 15:39
Dobrý deň pán primátor. Chcem sa opýtať, keby ste náhodou boli zvolený aj do ďalšieho volebného obdobia ako náš primátor, že ako by ste podporovali športové talenty v Po?? Napr. náš hokej nemá veľmi dobrú prespektívu - možno by sa zišla nejaká podpora v smere zakúpenia výstroje... to isté platí aj pre tenistov, futbalistov... Veĺmi málo detí športuje, nemajú o šport zájume. Ako by ste túto situáciu vyriešili?? Ďakujem za odpoveď :)
#8511
8511
adriano (ID: 432) | 0% Začiatočník
adriano | 18.11.2010 16:54
Dobry den pan Hagyari, mna ako sportoveho fanusika zaujima, ako sa bude vyvijat vztah mesta k futbalovemu klubu tatran presov. Uz dlhsi cas, sa vedenie klubu usiluje o odkupenie pozemkov pri futbalovom stadione, ktore by rado pouzilo na vystavbu resp. rekonstrukciu naseho stareho stadione a zaroven na stavbu hotelu ci parkaviska ako to bolo uvedene v ich oficialnom vyhlaseni. Bohuzial ale zo strany mesta uz dlhsi cas nenachadza podporu a u nas fanusikov to vyzera ako keby mesto hadzalo vedeniu tatrana balvany pod nohy... Preco? Planujete sa tejto otazke venovat aj pri vasom znovuzvoleni do funkcie primatora? Dakujem
#8513
8513
grgop (ID: 1157) | 0% Začiatočník
grgop | 18.11.2010 17:33
Dobrý deň,
aj ja by som mal zopar otazok na p. primatora:

1. Ako to vidite s investiciou f. Honeywell v nasom meste? Eventuelne, ci mate nejake info alebo avizo o zaujme inych priemyslenych firiem investovat v nasom meste, kedze vsetci dobre vieme, ze mladi z nasho mesta utekaju a podobnemu trendu moze zamedzit len poriadny investor.

2. Planuje sa v najblizsej dobe vybudovanie vacsej oddychovej zony v meste a co hovorite na plan pana B. znovu otvorit park vedla pravoslavneho chramu?

3. Planuje sa v najblizsej dobe rekonstrukcia paralelnych ulic k Hlavnej teda Jarkovej a Slovenskej? Viem, ze sa o tom nieco skor hovorilo, no nic sa neudialo a napr. tie chodniky a zelen v tychto castiach centra nevyzeraju vabne.

4. Projekt novej mestskej plavarne padol uplne?

5. Ako to vyzera s projektom polyfunkcneho objektu na Bastovej? Bola by skoda nezrekonstruovat takuto opachu, ktora tam strasi po rozhlase.

6. Co si myslite o svojich konkurentoch, aki podla Vas su a ake su ich dobre a zle stranky? Mozete v kraktosti popisat o kazdom nieco.

Dakujem za odpovede a zelam vela uspechov. Dufam, ze v buducom obdobi zakoncite to, co ste v terajsom zacali.
#8531
8531
fero (ID: 1499) | -12% Začiatočník
fero | 18.11.2010 23:36
Dobrý večer, ešte stále pán primátor,

Mňa zaujala Vaša stránka, pán Hagyari a všetko, čo obsahuje. Tých dvesto zmien, ktoré tam uvádzate je vskutku slušný výkon za 4 roky... , dokonca liga nezávislých, ktorí sa tiež pokúšajú uspieť, aby "prispeli svojou troškou do mlyna" tohto mesta. a práve tu je niečo, čo vo mne vyvoláva zvedavosť. Vo volebnom obvode č.5 bolo donedávna meno mladého muža, ktorý myslím si, tiež mal dôvod skúsiť to v našom krásnom meste ako nezávislý kandidát, konkrétne p. Marek Duchoň (32.r.), ale dnes už tam jeho meno nie je. Nepoznám ho síce osobne, ale aj napriek tomu by ma zaujímalo, čo taký človek spravil, že odrazu zmizol spomedzi kandidátov za tento volebný obvod. Tiež sa vzdal alebo to má iné dôvody? Ďakujem vopred za odpoveď.
#8541
8541
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 19.11.2010 07:55
Pán Hagyari. Mám otázku, ktorá súvisí s fungovaním nadácie My sme Prešov.

Môžete nám prosím priblížiť systém ako bude táto nadácia fungovať a na čo sa konkrétne bude zameriavať? Odkiaľ budete čerpať zdroje? Čo bude prioritou fungovania? Máte nejaký konkrétny projekt?
#8553
otazka navrh.. 8553
blackhawk (ID: 610) | 21% Pokročilý
blackhawk | 19.11.2010 09:23
dobry den pan primator, mam otazku ohladom parkovania, nebolo by lepsie riesit parkovanie podzemnymi parkoviskami ako nadzemnymi ? moj navrh je asi taky, ze napr. na ul. Vihorlatska, vo dvore, je velka travnata plocha, vo vnutri bloku by sa dalo vybudovat velke podzemne parkovisko, samozrejme, na urcitu dobu by tam bol hluk, trava by sa znicila vystavou podzemneho parkoviska, no po vystavbe by nebol problem travu posadit naspat. a myslim, ze i ludia by boli spokojni, ze je kde parkovat a ze aj zelen zostala zachovana. samozrejme, podzemne parkovisko, by bolo strazene, tym padom si myslim, zeby nebol problem ho i spoplatnit nejakou sumou. mozno to vyjde drahsie ako stavba parkovacieho domu, ale uz i tak na sekcove je nedostatok zelene a brat ludom dalsiu zelen nie je spravne.

este k tej zeleni, za OZC MAX je nevyuzita plocha, kde rastie len burina, co sa neda povazovat za zelen. tam by bolo super, keby sa dali lavicky vysadili stromceky a vybudovali nejake sportove ihriska, napr. ihrisko s umelou travou na futbal, mozno nejake betonove ihrisko pre basket.

co sa tyka ihriska na basketbal, neviem, kto navrhol vybudovat basketbalove ihrisko vo dvore na ul. Vihorlatska, ale nech pride ten expert si aj skusit zahrat, ze ako sa mu bude hrat na hlineno-travnatom povrchu. to je svetovy unikat, mat basketbalove ihrisko na trave..ten architekt, projektant, by uz nemal dostat ziadnu zakazku od mesta presov. taku sprostost som uz dlho nevidel.
#8793
RE: otazka navrh.. 8793
panslav (ID: 325) | 0% Začiatočník
panslav | 21.11.2010 09:57
Pan primator, kde su vase slubovane pracovne miesta a investicie pre presovcanov? Mame akurat Lee*ar kde zneuzivaju brigadnikov za 1,81 na hodinu.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK