Štvrtok, 28. marec 2024
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav
Diskusia k článku:

Aktuality Mediálky TV (11.2.2010)

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#12892
Aktuality Mediálky TV (11.2.2010) 12892
zero266 (ID: 1240) | 3% Začiatočník
zero266 | 11.2.2011 16:09
Vedúcemu reakcie:
Reportáže môžu byť, kvalita stále rovnaká, ale na dobrej úrovni.

ALE!!! Ak to na konci mala byť vtipná bodka, tak to nevyšlo.
Seriózne médium takúto vtipnú bodku nedá. Malo by to pobaviť človeka, a toto bolo trápne a vulgárne. Nehodné vysokoškolskej televízie. Dalo by sa uvažovať aj podanie sťaznosti na Radu pre vysielanie a retransmisiu, resp. na rektorát, alebo na FF, pod ktorú táto televízia tuším patrí. Aby sa k tomuto záberu mohli vyjadriť. Prosím o vyjadrenie vedúceho Mediálky TV, čo ho viedlo k tomuto kroku, k tejto , ,bodke", k jej zaradeniu do televízie. Ďakujem.
Prajem veľa plodných reportáži. Váš divák.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#12895
RE: Aktuality Mediálky TV (11.2.2010) 12895
medialkatv (ID: 76) | 0% Začiatočník
medialkatv | 11.2.2011 18:50
Dobry deň,

rad by som zdôraznil fakt, že naša televízia sa profiluje ako "študentská televízia" a naše médium neodvysielalo nič iné, ako realitu, ktorú môžete vo večerných hodinách zhliadnuť na ulici 17. novembra na Novom internáte (toto konkrétne bolo natočené d§ňa 10.02.2011 cca o 18.30). Pokiaľ sa domnievate, že je na mieste podať sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu, je to samozrejme vaše plné právo, podobne ako na vedenie FF PU. Pre takéto prípady má však Mediálka TV samostatný orgán označený ako "Programová rada", ktorá rieši podobné žiadosti a sťažnosti divákov.
Rád by som však zdôraznil, že obsah vysielania a výber reportáží, vrátane "vtipnej bodky" robia výhradne študenti a pre študentov. Zaradenie tejto bodky som pred zaradením konzultoval aj s niekoľkými inými členmi Vedenia Mediálky TV, ktorí proti tomuto nemali výhrady, pretože naša televízia aj pesničkou v podmaze ("nech mě bejt ty uchyle") jednoznačne odsúdila takúto ukážku "umenia".
Dúfam, že takéto vysvetlenie Vám postačuje, pokiaľ nie, som ochotný diskutovať a odpovedať na ďalšie Vaše otázky.

Zároveň Vám ďakujeme za pochválenie reportáži a verím, že naďalej ostanete naším verným divákom.

Peter Dzurilla
Šéfredaktor Mediálky TV
E-mail: pdzurilla@gmail.com
#12904
RE: RE: Aktuality Mediálky TV (11.2.2010) 12904
zero266 (ID: 1240) | 3% Začiatočník
zero266 | 11.2.2011 20:35
Ďakujem za rýchlu a adekvátnu odpoveď.

Som Váš stály divák, a moja reakcia vychádzala len z toho, že v predošlých vydaniach boli omnoho lepšie "bodky" na ktorých sa človek aj mohol pobaviť.

Možno by to chcelo lepšie uviesť záverečný záber moderátorkou , z ktorého by bolo jasné, že aj Vedenie Mediálky TV to odsúdilo. Z toho podmazu som to nejako nevydedukoval. Ale to je len môj názor.

Ja by som pridal aj rozhovor s aktérmi, ktorý takéto niečo na okno vysvietili. Nech to sami vysvetlia. To by bola správna "bodka" a zároveň aj poučné, keďže jednou z úloh televízií by mala byť aj výchovná funkcia (aj keď v súvislosti s vysokoškolákmi to blbo vyznieva:)

Držte sa a teším sa na ďalšie "bodky" a reportáže.
Váš divák Juraj.
#12906
RE: RE: RE: Aktuality Mediálky TV (11.2.2010) 12906
medialkatv (ID: 76) | 0% Začiatočník
medialkatv | 11.2.2011 20:46
Nemáte za čo, a ďakujeme za podnet, paradoxne sme o ňom hovorili dnes dopoludnia v redakcii a rozhodli sme už skôr, že na budúci týždeň vám prinesieme bližšiu reportáž o tomto jave, vrátane vyjadrenia kompetentných z ŠDJ PU a pokiaľ sa podarí aj dotknutých ubytovaných študentov. Samozrejme nie je našim cieľom niekomu škodiť, len poukázať na niektoré javy, ktoré by sa ani podľa nášho názoru nemali diať na akademickej pôde.
No a pokiaľ ide o výchovnú funkciu, dávam Vám za pravdu, možno však za zamyslenie stojí otázka, že či je táto výchovná funkcia potrebná aj pri vysokoškolákoch, ktorí majú byť odrazom našich budúcich dní. Odpoveď na túto otázku je však v súvislosti so symbolom na okne ale asi jednoznačná :-) .

Peter Dzurilla
Šéfredaktor Mediálky TV
E-mail: pdzurilla@gmail.com
#12908
RE: RE: RE: RE: Aktuality Mediálky TV (11.2.2010) 12908
bumblefoot (ID: 198) | 0% Začiatočník
bumblefoot | 11.2.2011 21:39
a stranka kde by som si mohol pozriet to o com diskutujete? :) za odpoved dakujem
#12910
RE: RE: RE: RE: RE: Aktuality Mediálky TV (11.2.2010) 12910
medialkatv (ID: 76) | 0% Začiatočník
medialkatv | 11.2.2011 22:04
Prosím, tu je k dispozícii link a vysielanie je aj tu na www.pis.sk.
Spomínaný link je: http://medialkatv.sk/vysielanie/11-02-2011
#12916
12916
shuster (ID: 2) | 1% Pokročilý
shuster | 11.2.2011 23:33
Podľa mňa tieto aktuality už vyzerajú profesionálnejšie. Kvalita spracovania sa o dosť zlepšila.
Na vtipnej bodke na záver som sa síce nesmial, ale mne nevadila.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK