PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/podujatie/10315/trilobeat_-_zimne_turne_2020.html

Trilobeat - zimné turné 2020

udalosť sa už konala < Stromoradie < Koncert

Minulý rok vydal Trilobeat svoj debutový album - príďte sa pozrieť, kam sa ich vystúpenie medzičasom posunulo! Pripravili si pre Vás špeciálny audio-vizuálny zážitok - ideálny k dnešnej dobe a zimným večerom. V Stromoradí vystúpi aj špeciálny hosť - kapela HPdB.


TRILOBEAT
"Priaznivci džezu, progrocku, či popu – zdá sa, že tvorba kapely k nim rozpráva univerzálnym jazykom. Ich skladby sú kompozične prepracované a predsa zostávajú riadené hlavne prirodzene plynúcimi emóciami."


Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Skladateľ Jakub Mikula stavia atmosféru skladieb na klavírnych kompozíciách, tie sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích nástrojoch Marek Sasko (Horehigh, Matěj Vávra Band, Genius Locci).


Za svoju existenciu stihol Trilobeat odohrať viacero úspešných koncertov, napríklad sa predstavili ako hosť na turné Ľudových Mladistiev a aj na krste ich CD v Štúdiu 1 Slovenského rozhlasu. Tiež vystúpili na akciách ako Jazz Fest Vráble, Kremnická Jazzda, Zvuk for Modra a odohrali viacero klubových koncertov. Po dvoch rokoch aktívnej spolupráce štyroch hudobníkov z rôznych hudobných sfér sa úvodná kapitola projektu uzatvorila a Trilobeat vydal 4. apríla debutový eponymný album, ktorý následne odprezentoval na turné po šiestich slovenských mestách.


HPdB
Zoskupenie HPdD tvorí Miloš Humeník, Dušan Papp a Pavol Balčák.
Chalani sú známi z mnohých hudobných zoskupení a spolu sa stretávali vo viacerých prešovských formáciách. V podobe tria fungujú približne rok a okrem starších skladieb sa môžete tešiť aj na predstavenie ich novej tvorby. Štýlovo sa orientujú na jazz, world, fusion.


Vstupné: 5 €


Viac sa dočítate na:
https://pis.sk/clanok/18621/kapela_trilobeat_chysta_februarove_turne_so_specialnym_audiovizualnym_zazitkom.html

 
  Koncert | Stromoradie | Pridal: Redakcia pis.sk | čítané: 226 krát |  diskusia (0)