Pondelok, 28. september 2020
Meniny má Václav | zajtra Michal, Michaela

Umenie transkripcií

Prešovská hudobná jeseň 2020 * 61.ročník


Podujatie preložené z 27.5.2020. Vstupenky ostávajú v platnosti.


Kamil Mihalov (klavír) a Tibor Iván (akordeón)
Program:
Johann Sebastian Bach/Ferruccio Busoni, Jean-Philippe Rameau, Alexander Nikolajevič Skrjabin, Dmitrij Šostakovič, Witold Lutosławski


Kamil Mihalov
Rodák z Prešova, ktorý po štúdiách v Košiciach a v Bratislave (a po pobyte v Nórskom Stavangeri) býva v poľskom Cieszyne a pracuje v Žiline. V mladosti (na ĽŠU pod vedením Gabriely Bernasovskej, na Konzervatóriu pod vedením Márie Draveckej a na HTF VŠMU v triede klavírnej umelkyne Idy Černeckej) získal viacero cien a ocenení. V súčasnosti patrí medzi výrazné zjavy slovenského klavírneho interpretačného umenia. Jeho recitály so širokým repertoárovým záberom a účinkovanie na koncertoch sólo či v rámci komornej spolupráce sa stretávajú s veľmi pozitívnou odozvou kritiky aj verejnosti.


Okrem koncertnej činnosti sa už od štúdia venuje uplatňovaniu klavírneho umenia aj v javiskových hudobno-tanečných útvaroch. S tanečnicou a choreografkou Evou Klimáčkovou vytvoril jedno z medzinárodne najúspešnejších predstavení „Lovers“, oceneného v Londýne (Aerowaves '99). Spolupráca s medzinárodnou scénou profesionálneho súčasného tanca trvá dodnes (predovšetkým s umelcami Jaroslavom Viňarským či Petrom Šavelom).


Po desaťročnom pôsobení na Katedre hudby Fakulty humanitných vied Žilinskej univerzity v Žiline (2006 - 2016) Kamil Mihalov opúšťa akademickú pôdu. Je členom dramaturgických tímov Nová synagóga a Stanica Žilina-Záriečie, aktuálne je predmetom jeho záujmu popri vlastnej interpretačnej činnosti tiež sféra nezávislej kultúry a umenia.


Tibor Iván (*1988)
Sa venuje hre na akordeón od svojich 7 rokov. Základnú umeleckú školu navštevoval vo Veľkom Krtíši pod vedením Jozefa Škamlu. Po jej ukončení pokračoval v štúdiu sólovej hry na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici v triede Igora Vlacha, ktorý mu odporučil zmenu klávesového nástroja na gombíkový. Úspešnú koncertnú dráhu naštartoval sólovými recitálmi už počas štúdií. Získal niekoľko ocenení na domácich a medzinárodných akordeónových súťažiach (1. miesto na akordeónovej súťaži Tvrdošín 2005, 1. miesto a Cena za najlepšiu interpretáciu povinnej skladby Medzinárodnej akordeónovej súťaže Poprad 2005, 2. miesto na Súťaži slovenských konzervatórií 2009, 2. cena na Medzinárodnej akordeónovej súťaži Dunajská Streda 2013, strieborné pásmo medzinárodnej akordeónovej súťaže v talianskom Castelfidarde 2013). Od roku 2009 Tibor Iván prebýva v Helsinkách, kde v júni 2016 na prestížnej Sibelius Academy končí magisterské štúdium v sólovej hre na akordeóne, a to u jedného z najznámejších koncertných akordeonistov a pedagógov sveta – Miku Väyrynena.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!


Vstupné: 8, - € / 4, - € študenti a dôchodcovia


Informácie a predaj vstupeniek:
Park kultúry a oddychu - Čierny orol, Hlavná 50, 080 01 Prešov
E-mail: pkovstupenkypo@gmail.com
Tel. číslo: 051/77 237 41 - 2
a v sieti Ticketportal.sk

Pridal: Redakcia pis.sk
219

Park kultúry a oddychu

Sídlo (adresa):
Hlavná 50, 080 01 Prešov
Telefón:
051/77 237 41-2
Mobil:
E-mail:
WEB:
http://www.pkopresov.sk
Facebook:
Park kultúry a oddychu
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.