Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Prešov OPEN 2020

13. ročník Medzinárodného šachového turnaja Prešov OPEN 2020 sa uskutoční v dňoch 30.7. - 2.8.2020 v priestoroch Hotela Senátor na Hlavnej ul. č. 69 v Prešove. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.


Organizátori z usporiadajúceho klubu PŠK TATRAN DASON Prešov na čele s Jaroslavom Bánocim a Miroslavom Kováčikom, hlavným rozhodcom turnaja, pripravujú turnaj už v osvedčenom 7-kolovom formáte, s oficiálnym začiatkom 1. kola 30. júla o 10.00 hod.


Druhé kolo začína o 16.00 hod. ďalšie ranné kolá (tretie, piate a siedme kolo) štartujú o 9.00 hod. Štvrté kolo sa uskutoční v piatok 31. júla o 14.30 hod. a 6. kolo v sobotu o 15.00 hod. Vyhodnotenie a ukončenie turnaja bude 2. augusta 2020 približne o 14.00 hod.


Aj napriek tomu, že organizátori očakávali z dôvodu pandémie koronavírusu nižšiu účasť ako v minulých rokoch, podľa doterajších informácií to vyzerá na rekordný počet šachistov. Doposiaľ sa prihlásilo už 77 hráčov, z toho je najpočetnejšia zahraničná ekipa (13 hráčov) z blízkeho Poľska na čele s mladým FM (Fide majstom) Damianom Lewtakom s ELO* 2365 a minuloročným víťazom Ryzsardom Kasperekom ELO 2202.


O vynikajúcej kvalite svedčí aj 15 prihlásených hráčov s vyšším ELO ako 2000, z toho 10 nad 2100. Z domácich hráčov by o najvyššie méty mohol zabojovať Adam Novotný - 2179 ELO, či ešte nepotvrdený GM Mikuláš Maník, ktorý bol vlani tretí v poradí. V najbližších dňoch sa ešte očakáva prihláška Thea Ciccoliho z Francúzska, ktorý v posledných dvoch rokoch obsadil 3. a 2. miesto a je už vo svojich 16 rokoch aj vďaka mame, rodáčke od Prešova, stálicou turnaja (s 8-násobnou účasťou).


Doprovodnou akciou turnaja, ktorý sa hrá s limitom 90 min. na partiu + bonus 30 sekúnd za každý ťah, bude Bleskový turnaj v Hoteli Senátor, so začiatkom cca o 19.00 hod. (po ukončení 4. kola) a ktorého sa môžu zúčastniť aj záujemcovia, ktorí nebudú hrať hlavný turnaj.


Pre bezpečnosť hráčov i divákov organizátori upozorňujú na zvýšené hygienické opatrenia. Do hracích priestorov budú môcť diváci vstupovať iba s ochrannými rúškami na tvárach a po dezinfekcii rúk.


pozn. : ELO = hodnota - rating výkonnosti šachistu

Pridal: Redakcia PIS
93
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.