Nedeľa, 20. september 2020
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Free Feeling - Terra Incognita

Free Feeling - Terra Incognita Terra Inkognita predstavuje pre nás málo známy islandský kreslený humor reprezentujúci Elín Elísabet Einarsdóttir a Hugleikur Dagssonom.
Výstava sa bude realizovať v Prešove, Bardejove, Humennom od 1.augusta 2020 – 31. októbra 2020 a jej premiéra je na podujatí Živé sochy v Spišskej Novej Vsi.
„Je to prvé stretnutie s islandským kresleným humorom, ktorý je zatiaľ nepoznanou krajinou pre slovenských divákov a spolu s našim islandským partnerom Hafnaborg - centrom kultúry a výtvarného umenia z Hafnarfjörður, plníme funkciu polárnikov pri jeho objavovaní„ charakterizuje výstavu Peter Rázus, autor projektu.


Výstava sa realizuje v rámci medzinárodného bilaterálneho projektu Free Feeling, zameraného na kultúrnu spoluprácu medzi Slovenskom a Islandom.


Elín Elísabet, ilustrátorka a výtvarníčka na voľnej nohe, študovala ilustráciu na Reykjavíkskej škole výtvarných umení a odvtedy získala uznanie za svoju prácu, ako sú komiks, maľba, živá kresba ilustračné práce a iné. Vo svojej komiksovej tvorbe sa zameriava na introvertný humor, dokumentovanie každodenného života prostredníctvom observačnej kresby, ako aj na témy ženstva a samoty. Medzi jej zaujímavé aktivity je aj spolupráca na projektoch Kráľovská škola kreslenia v Londýne, Kresba poézie a predstavivosti, Rezidencia vlákna, Tambacounda, Senegal i Veterná búrka v lesoch - vizionárske krajiny organizovanou Haystack Mountain School of Crafts, Maine, USA.


Hulli Dagsson, entertainer, filmový kritik, autor úspešných satirických komiksov plné morbídnosti, s provokatívnym a cynickým pohľadom na tabuizované témy sexu, čierneho humoru, vulgárnosť i na médiá akceptujúce vraždy a genocídu v priamom prenose. Jeho miniaturizované postavičky sú často bezradné i kolaburujúce v konfliktoch so škodoradosťou, zlomyseľnosťou a krutosťou.


Dagsson je „cartoons“ sociológ analyzujúci estetický brainwashing, podvedomie sociopatických vodcov, podozrivých autorít i celebrít. Jeho obrázky balansujú na hranách perverzity a blasfémie, ktorý je určený hlavne dospelému divákovi, spätná väzba divákov je lakmusom prijatia, alebo odmietnutia jeho tvorby. „Projekt Free Feeling je o ochrane slobody slova, rôznorodých názorov i umeleckého vyjadrenia vo svete prenasledovania, manipulácií, krutých vrážd novinárov, či bezohľadnej agresivity a systémovej korupcie“ uzatvára Peter Rázus.


„Projekt „Free Feeling“ je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“


10-15.08.2020 Prešov - Hrad Šariš
17.08 .2020 – 17.09.2020 Wave – centrum nezávislej kultúry
Etc .

Pridal: Redakcia PIS
221

WAVE

Sídlo (adresa):
Hlavná 121, 080 01 Prešov
Telefón:
Mobil:
00421 905 896 467
E-mail:
WEB:
http://www.wave.sk/
Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Wave-Club/377866438961977
Wave centrum nezávislej kultúry
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.