Sobota, 04. február 2023
Meniny má Veronika | zajtra Agáta

Šarišské hradné hry

Ej bisťu! Šarišské hradné hry po dvojročnej pauze znova ožívajú


PRÍĎTE SA DAŤ NA HRAD ŠARIŠ “OZBÍJAŤ”


Zbojníci na hrade Šariš! Na šarišskom hrade môžete 21. augusta 2022 zažiť neopakovateľnú atmosféru zbojníctva. Budete zatiahnutí priamo do deja ako súčasť zbojníckej „práce“ i zábavy.


Šarišské hradné hry sú jedným z najväčších podujatí svojho druhu v Prešovskom kraji. Každoročne si ho nájde viac ako 3 tisíc návštevníkov a všetky vekové kategórie sa tešia na vždy inak tematicky ladený program.


Tentokrát bude program 15. ročníka plný zbojníckej histórie slávnostne otvorený o 14. hodine na hlavnom pódiu. Stretnutiam so zbojníkmi v rôznych variáciách sa nevyhnete počas celého pobytu v areáli hradu a to nielen ako súčasť sprievodného programu Priateľských hier drábov so zbojníkmi.


“Čakajú Vás zbojnícke pasovačky, prepady ale aj dobové piesne a tance a množstvo ďalšej interaktívnej zábavy. Zbojníci sú lapaji a ukážu Vám svoje majstrovstvo okrádania. Tak pozor na svoje zlatky, groše či dukáty, ” informovala Mária Gáborová, vedúca oddelenia kultúry, športu a mládeže na Mestskom úrade vo Veľkom Šariši.


Z iného súdka bude vystúpenie sokoliarov, ktoré je pripravené od 16.30 hod.


Deti sa potešia divadielku – Polepetko, pripravený bude aj stredoveký kolotoč a ďalší sprievodný program pre najmenších.


Historicko-divadelná show ponúkne v stredovekej mučiarni služby kata, dereš v árešte bude pripravený pre tých, ktorí sa nezaobídu bez svojho popoludňajšieho „šlofíka“ ani mimo svojho gauča. Zbojníci radi vyškolia každého zbojníckym tancom, na zástupkyne nežného pohlavia budú zase junáci čakať pred stredovekým salónom krásy, „skúšky dobových šiat i fotenie povolené“, zdôraznila vedúca odboru kultúry.


VLASTNORUČNE UROBENÉ ŠPERKY I FAJNOVÉ DOBROTY
Náučnú časť nedeľného programu budú tvoriť ukážky z kováčskeho umenia, tradičné razenie mincí či niečo z histórie pletenia.
Pre deti i dospelých je pripravený workshop zameraný na výrobu dobových šperkov, „takže z hradu si môže každý zručnejší i menej zručný odniesť okrem zážitkov aj vlastnoručne vyrobený prsteň či náušnice, ” uviedla Mária Gáborová.


Šarišské hradné hry majú vždy aj svojich gastro-fanúšikov, tak nielen pre nich budú pripravené fajnové dobroty. Napríklad kendické placky či zemiakové lokše pripravené šikovným kolektívom z Folkmaru, tradične budeme podávať aj „Šarišský hamburger“, pirohy zase navaria ženy z Herlian a pod.


“Program bude teda bohatý a my pozývame všetkých, aby ani tento rok nezabudli na zábavný program na Šarišskom hrade 21. augusta 2022. Príďte zažiť neopakovateľnú atmosféru tohto podujatia, ” pozýva všetkých primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall.

Pridal: Damián Elias
315
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK