Utorok, 04. október 2022
Meniny má František | zajtra Viera

Z police väznice

Srdečne Vás pozývame na prezentáciu literárnej tvorby Z police väznice 25.9. 2022 o 16:00 do Mestskej galérie Caraffka. Spoznáte tvorbu poetky Ingrid Lukáčovej a prozaika Ľudovíta Petraška. Súčasťou podujatia bude aj hudobný vstup Jany Tomko Ferenčíkovej, recitácie z tvorby autorov a medzi čitateľov bude uvedená kniha Ľudovíta Petraška Skalná kráľovná, ktorú ilustrovala Anna Hausová.


Ingrid Lukáčová je absolventkou vysokoškolského štúdia na FF UPJŠ v Prešove v odbore slovenský jazyk a filozofia. Literárne tvorí od 15-tich rokov a v súčasnosti je autorkou viacerých recenzií literárnych diel, zostavila zborník vlastnej literárnej tvorby prešovských autorov s názvom Ako soľ a vydala niekoľko zbierok poézie, napríklad Dotyky nehy, Deň celý láskavý, Blíženec a les…


Ľudovít Petraška absolvoval vysokoškolské štúdium na Filozofickej fakulte v Prešove Univerzity Pavla Jozera Šafárika v Košiciach a posledné štyri semestre v Rostocku.. Medzi jeho dielami nájdete Oheň v kameni – povesti, poviedky a pripoviedky z východu Slovenska, A svetlo bolo ako vo dne – Prešov na konci vojny, Zmarené nádeje – 21. august 1968 v Prešove.

Pridal: Damián Elias
102

Mestská galéria CARAFFKA

Sídlo (adresa):
Jarková 28/A, 080 01 Prešov
Telefón:
Mobil:
E-mail:
WEB:
Facebook:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK