Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Filmové stredy v Lanovom centre Outdoorpark

Filmové stredy v Lanovom centre Outdoorpark Aj tento rok Vám v kaviarni Lanového centra Outdoorpark budeme počas sychravých večerov premietať skvelé outdoorové filmy, ktoré sa z časových dôvodov “nezmestili” do dvojdenného premietacieho maratónu “Hory a mesto Prešov 2016”.


Premietame KAŽDÚ STREDU o 19.00, Vstup voľný!


PROGRAM


26.10.2016
BIELE OBJATIE
Slovensko, 52 min, 2015, r. Braňo Molnár, Peter Magát
Film približuje svet ľudí, ktorí sa nejakým spôsobom dostali do smrteľného nebezpečenstva so zimným živlom. Prečo sú ochotní cestovať stovky kilometrov, aby riskovali svoj život? Otvoríme sa svetu freerideových lyžiarov, snowboardistov, horolezcov, ale takisto ľudí, ktorí pracujú pre horskú službu, alebo v Centre pre lavínové nebezpečenstvo. Takisto budeme sledovať ľudí, ktorí boli blízko smrti. Ako ich to zasiahlo? V čom sa zásadne zmenil ich život? Prišlo prehodnotenie hodnôt?


KROGEROVA KANTÍNA
Kroger`s Canteen, Juhoafrická republika , 8 min, 2015, r. Dean Leslie
V roku 2014 vyhral Kilian Jornet 100 míľový beh Hard Rock cez San Juan v Colorade. Cestou sa zastavil v Krogerovej kantíne - čo je záchranná a občerstvovacia stanica, vybudovaná v nadmorskej výške takmer 4000 metrov. Toto je príbeh o tejto stanici, o ľuďoch, vďaka ktorým stojí a o energii, ktorú možno nájsť iba na ultramaratóne Hard Rock 100.


2.11.2016
KAJAKOVANIE CEZ ALEUTSKÉ OSTROVY
Kayaking the Aleutians, UK, 48 min, 2015, r. Justine Curgenven
Ešte nikomu sa nepodarilo kajakom oboplávať odľahlé a búrlivé Aleutské ostrovy. Toto dobrodružstvo obnáša viac než 20 dlhých prejazdov oddeľujúcich malé neobývané ostrovy. Dve ženy sa pokúsili o túto svetovo prvú cestu do neznámych vôd, kde ich čakali divoké búrky, hladné medvede a silné prúdy, ktoré ich odnášali od pobrežia. V priebehu 101 dní získavajú vzácnu možnosť nahliadnuť do seba samých a do životov niekoľkých ľudí, ktorí žijú v tejto drsnej a krásnej krajine. Oslava, zúfalstvo a humor, všetko zachytené v jednom filme.


MADAGASKAR, VEĽKÁ LÁSKA
Slovensko, 28 min, 2016, r. Vladimír Dudlák
Predstavenie Madagaskaru ako krajiny, ktorá vie očariť na celý život. Cestopisný dokument.


9.11.2016
MATTERHORN, SEN VTÁČEJ ŽENY
Matterhorn: The Birdwoman`s Dream, Švajčiarsko, 50 min, 2015, r. Rinaldo Marasco a Jérôme Piguet
Odkedy sa naučila lietať, snívala basejumperka Géraldine Fasnacht, že si raz zalieta z vrcholu Matterhornu. Technologický pokrok v dizajne wingsuitu jej umožnil, aby si spolu s Julienom Meyerom splnila svoj sen, a to presne 7.júna 2014. Tento film sa snaží ukázať, akú veľkú dávku profesionality potrebovali na takýto výkon.


MÍĽU ZA MÍĽOU
Mile for Mile, USA, 15 min, 2015, r. James Q Martin
Ultrabežci Krissy Moehl, Jeff Browning a Luke Nelson bežia 106 míľ cez novootvorený Patagonia Park v Chile, aby oslávili a vyzdvihli úsilie organizácie Conservacion Patagonica, ktorá sa snaží o ochranu tohto obrovského územia.


16.11.2016
ĽAD SA HÝBE, ČASY SA MENIA
Shifting Ice & Changing Tides, USA, 30 min, 2015, r. KT Miller
V marci 2014 vyplávalo šesť žien z islandského Isafjordur v ústrety dobrodružstvu svojho života. Profesionálne lyžiarky McKenna Peterson, Meghan Kelly, Nat Segal, Pip Hunt a Pipina mama (a zároveň kapitánka) Martha Hunt sa nalodili na 20 metrový škuner La Louise a vydávajú sa na plavbu cez Dánsky prieliv.


OPERÁCIA MOFFAT
Operation Moffat, UK, 20 min, 2015, r. Claire Carter a Jen Randall
Dokument vychádza, berie inšpiráciu a vtip z pestrého lezeckého života prvej britskej horskej vodkyne Gwen Moffat. Režisérky Claire Carter a Len Randall prechádzali jej trasy, preplávali či naboso liezli cez jej obľúbené miesta, akoby ju nasledovali v jej dobrodružnej a nebezpečnej ceste. To všetko s novými aj archívnymi zábermi krajiny a akčnými sekvenciami. Je to film, ktorý je založený na skutočnej láske k divokým miestam.


FRANK A DIABLOVA VEŽA
Frank and the Tower, USA, 12 min, 2015, r. Fitz Cahall a Brendan Leonard
Frank Sanders prvýkrát videl vežu Devils Tower, keď ju nečakane ožiarilo svetlo blesku. To ho zaplavilo strachom, ale na druhý deň na ňu aj tak vyliezol. Bolo to v roku 1970 a na začiatku jeho dlhej lezeckej odysey po severnej Amerike. Za posledných 47 rokov bola je pre neho lezeckou stálicou počas období závislosti aj triezvosti. Šesťdesiattriročný Frank na ňu vyliezol viac než 2000-krát a v súčasnosti poskytuje služby vodcu a tiež ubytovanie v tieni veže. Počas 10 minút porozpráva Frank o šťastí a starnutí.


23.11.2016
BOKAMI
Slovensko, 23 min, 2016, r. Ivan Mrnčo a Juraj Kořínek
Zostrih z najväčších skialpinistických pretekov v strednej Európe približujúci 3-dňové súťaženie dvojíc v bokoch Západných Tatier.


GO BIG OR GO HOME
Go Big Or Go Home, Nemecko, 25 min, 2015, r. Olaf Obsommer
Svetový šampión vo freestyle kajakovaní, Nick Troutman z Kanady a jeho hľadanie dokonalej vlny spolu s priateľmi - Matom Dumoulinom z Francúzska (dvojnásobný európsky šampión), Gerdom Serrasolsesom zo Španielska a Petrom Csonkom zo Slovenska (dvojnásobný európsky šampión a trojnásobný vicemajster v Majstrovstvách sveta). Žiadna vzdialenosť pre nich nie je príliš veľká – hľadanie ich s kajakmi zavedie z Afriky až po Severnú Ameriku. Ich motto je: “Go big or go home!” ( „Choď naplno, alebo to zabaľ!“).


PRAMEŇ RIEKY SALWEEN
Salween Spring, USA, 9 min, 2015, r. Will Stauffer-Norris
Travis Winn prvý raz prišiel do Číny pred 15 rokmi so svojím otcom na prvý kajakový splav v živote. Odvtedy preskúmal a objavil viac riek v západnej Číne než ktokoľvek iný. Avšak kvôli rýchlo rozvíjajúcej sa čínskej ekonomike je teraz svedkom, ako tieto rieky miznú za hrádzami. Preto Travis založil raftingovú spoločnosť, aby priviedol čínske deti k ich riekam, ešte predtým, než navždy zmiznú.


30.11.2016
UNREAL
UnReal, USA, 45 min, 2015, r. Teton Gravity Research
Film unReal je pre tých z nás, ktorí radi unikajú, ktorí sa chcú oslobodiť od obmedzení reality a vstupujú do sveta bez hraníc. Tento svet nie je veľmi vzdialený a ani ho nie je ťažké nájsť, a napriek tomu ho mnohí z nás nikdy nespoznajú. Miesta, kde sa ľadovcom vytvorené steny menia a bajkové traily, kde dážď a sneh nie je to jediné, čo padá z oblohy, a dvetisíc kilové cicavce sa menia na spolujazdcov.


RÝCHLO A NAĽAHKO
Fast and Light, Juhoafrická republika, 18 min, 2015, r. Kelvin Trautman
Film o bežcoch, ktorí sú vysoko motivovaní a posúvajú svoje limity v najextrémnejších horských podmienkach na svete. Skyrunning očami priekopníkov a hrdinov tohto športu, ako sú Marino Giacometti a Kilian Jornet. Šport, ktorý sa začal vášňou pár ľudí a za dve dekády sa rozvinul na svetovú disciplínu, ktorej sa venujú tisícky ľudí po celom svete


7.12.2016
NEVIDITEĽNÁ HORA
Slovensko, 20 min, 2013, r. Petra Geletová
Príbeh zachytáva výstup nevidiaceho Juraja Prágera a jeho priateľov na najvyššiu horu Európy severnou stranou. Zoli Pál sa stal opäť Jurajovými očami. Po Castore, Mt. Blancu a Gerlachu chcel Juraj skúsiť niečo ďalšie a opäť posunúť svoje hranice..


PÁDLOVANIE ZA ZÁCHRANU SEVERU
Paddle for the North, Nový Zéland, 33 min, 2015, r. Simon Lucas
Hlboko na kanadskom severe sa šesť mladých chalanov vydalo na dobrodružnú výpravu - preskúmať niektoré z najvzdialenejších a nedotknutých riek na svete. Štyria Kanaďania, dvaja Austrálčania, dva psy (Zephyr a Taiga), tri člny a sto kíl kamerového vybavenia na 63-dňovej misii - to je veľký test vytrvalosti, odhodlania a priateľstva.


ZIMNÉ KRÁSY MALEJ FATRY Z TERCHOVEJ
Slovensko, 20 min, 2016, r. Jozef Doviči Prvý dokument Jozefa Dovičina s hovoreným slovom z prostredia zimnej Malej Fatry.

Pridal: Redakcia PIS
1428
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.