Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Saturday - 22. September 2018 - Móric | zajtra Zdenka

PIS.sk

Trio Thisnis

Kedy: udalosť sa už konala < Viola literárna kaviareň < Koncert / Festival

Nenechajte si ujsť koncert Tria Thisnis, ktoré prichádza do Prešova po prvýkrát!


PROGRAM
Thisnis: Variationes calvariae locus (téma a 18 variácií)


ÚČINKUJÚCI
Trio Thisnis
Miroslav Tóth – altový a sopránový saxofón, spev
Ádám Móser - akordeón, accordina, gajdy
Áron Porteleki - bicie, 3-strunová viola, objekty


Trio Thisnis je slovensko-maďarské zoskupenie, ktoré sa zameriava na improvizačné a špeciálne experimentálne techniky. Jeho hudbu je možné charakterizovať ako snahu o metažánrové variácie. Trio bolo založené v priebehu natáčania rozhlasovej hry Wernera Fritscha Shakespeare's Skull v Prahe. Skupina je aktívna najmä v Budapešti. Bubeník Áron Porteleki, akordeonista Ádám Móser a saxofonista Miroslav Tóth účinkovali spoločne aj vo formácii Funeral Marching Band.


Líder tria Miroslav Tóth je všestranne pôsobiacim hudobníkom. Rodák z Bratislavy, v súčasnosti žije a pôsobí v Prahe. Je doktorandom na Katedre skladby HAMU. Autor štyroch opier, kompozícií pre sólové nástroje a rôzne nástrojové zoskupenia. Píše súčasne filmovú hudbu. Je zakladateľom a umeleckým vedúcim ďalších umeleckých telies: orchestra Musica falsa et ficta, prezentujúceho improvizačné prístupy a umeleckých zoskupení Funeral Marching Band a Dunkeltherapie. Účinkuje súčasne v experimentálnych hudobných kapelách: Shibuya Motors, My Live Evil, E56, Krakow Improvisers Orchestra, Prague Improvisers Orchestra, Ensemble 65. Je iniciátorom a spolutvorcom cyklu dokumentárnych filmov o slovenských hudobných skladateľoch.


„Miro Tóth je typom umelca, pohybujúceho sa s ladnou prirodzenosťou medzi rôznorodými projektmi, ktoré sa častokrát vyznačujú až antagonistickou formou či poetikou. V jeho podaní sú však všetky hranice narušené a do popredia tak vystupuje kompaktné dielo s charakteristickým rukopisom, v ktorom má každá zastávka, projekt a uvažovanie svoje zmysluplné miesto a výborne dopĺňa rozsiahlu sieť prístupov.“ (Jakub Juhás)


Áron Porteleki je maďarský bubeník a violista. Je aktívnym členom experimentálnej improvizovanej hudobnej scény a reprezentantom budapeštianskeho hudobného undergroundu. Všestranne pôsobiaci umelec, ktorý sa venuje popri hudbe aj súčasnému tancu, svoje interpretačné umenie prezentuje v Maďarsku i v zahraničí. Vystupoval
s viacerými osobnosťami umeleckého sveta ako Clayton Thomas, Hilary Jeffery, Mihály
Dresch, István Grencsó a i.


Ádám Móser žije a pôsobí v Budapešti. Vo svojej interpretácii kombinuje francúzske, židovské, argentínske, balkánske vplyvy a cirkusovou atmosféru s prvkami experimentálnej hudby a voľnej improvizácie. Je členom niekoľkých umeleckých zoskupení vedených skladateľom Bélom Ágostonom, participuje napríklad na projekte s americkým skladateľom a trúbkarom Frankom Londonom. Spolupráca s Miroslavom Tóthom začala prizvaním k účinkovaniu vo free jazzovom projekte tohto slovenského saxofonistu – Funeral Marching Band. Táto skúsenosť vyústila do trvalej spolupráce v rámci viacerých ďalších projektov oboch hudobníkov.


Koncert sa uskutoční v rámci prehliadky súčasnej hudobnej tvorby Sólo-duo-trio. Prehliadka je súčasťou projektu Cesty k hudbe.


Vstup voľný!


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.


Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

 
  Koncert / Festival | Viola literárna kaviareň | Pridal: Redakcia PIS | čítané: 83 krát |  diskusia (0) |  

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73212)

Války, pôvodný stav, kachľové pece, na pozemku sú 2 domy, 2 stodoly. Pozemok má prístup z dvoch strán, možnosť výstavby z druhej strany. Elektrika, studňa, plynová a kanal. prípojka. Rovinatý pozemok 1898 m2. Tiché prostredie, dobré dopr. spojenie s PO.

0907030619 | ico | cena: 32.000,-€
ico

Reality: Predám (73214)

Na predaj tehlový dvojpodlažný 7-izbový rodinný dom, pôvodný stav, možné využívať aj ako dvojgeneračné bývanie, samostatné vstupy na prízemie aj poschodie. Súčasťou predaja aj hospod. budovy, garáž. Čiastočne rovinatý pozemok, čiastočne svah.

0907030619 | ico | cena: 65.000,-€
ico

Reality: Predám (73087)

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | ico | cena: 43.900,-€
ico

Reality: Predám (73230)

Na predaj starší RD - drevenica, tiché vidiecke prostredie pod lesom. Vhodný aj na chalupu. Čiastočná rekonštrukcia, dom je suchý, zachovalý stav. Možnosť dokúpiť pozemok za domom, možnosť napojenia ma všetky IS.

0907030619 | ico | cena: 22.500,-€
ico

Reality: Predám (73114)

Byt je po rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Kuchyňa je riešená v centre bytu, prepojená s jedálňou. K bytu patrí veľká murovaná pivnica s oknom, výmera cca 12 m2. Bytový dom je po kompletnej rekonštrukcii.

0907030623 | ico | cena: 119.500,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS