Piatok, 14. december 2018
Meniny má Branislava, Bronislava | zajtra Ivica
udalosť sa už konala

Sociálne podnikanie a možnosti jeho financovania

Sociálne podnikanie a možnosti jeho financovania Odborný seminár pre podnikateľov.


Sociálna ekonomika, ktorej primárnou úlohou je napĺňanie sociálnych cieľov, narážala na Slovensku na nekompletnú legislatívu. Absentoval systém finančnej pomoci na podporu aktivít sociálnej ekonomiky, informovanosť o sociálnej ekonomike a jej nástrojoch. Národná rada Slovenskej republiky schválila zákon o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch, ktorý komplexne upravuje sektor sociálnej ekonomiky. Príďte na náš odborný seminár a my Vám pomôžeme pripraviť sa na novú legislatívu. Tešíme sa na Vašu účasť!


ČO SA DOZVIETE?
● čo je sociálny podnik
● ako založiť sociálny podnik
● akú podporu sociálneho podnikania možno očakávať
● aké sú schémy financovania sociálneho podniku


Kto sú Vaši lektori?
Michal Polák - pracuje ako poradca ministra financií a ministra práce. Hlavnými okruhmi jeho činnosti je prehlbovanie európskej hospodárskej a menovej únie a podpora sociálneho podnikania prostredníctvom návratných finančných nástrojov.
Peter Mészáros - je expertom v programe sociálnych inovácií v nadácii Green Foundation, vedie občianske združenie a spoločnosť 3lobit, ktorá využíva atribúty sociálneho podnikania. Je koordinátorom Ashoka pre Slovenskú republiku.


Kedy?
03.07.2018
09:00 – 13:00 hod.


Kde?
Národné podnikateľské centrum Prešov
UniCentrum (2. poschodie)
Kúpeľná 6
080 01 Prešov


Prihlasujte sa: https://goo.gl/7mRYwC


Ukončenie registrácie: 02.07.2018 o 15:00 hod.


Odborný seminár, ako forma jednorazového skupinového odborného poradenstva, je organizovaná v rámci Národného projektu NPC v regiónoch, ako súčasť Rastového programu v podaktivite 1.7 a 2.1. Kód projektu ITMS2014+: 313031I870.


PODMIENKY:
Účastník musí byť podnikateľ:
- právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom v zmysle ustanovenia § 2 ods. 2 písm. a), b), c) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, založenou a existujúcou podľa práva Slovenskej republiky;
- spĺňa definíciu malého a stredného podniku;
- má sídlo v jednom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja;
- je podnikom podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ, pričom podnikom v zmysle uvedeného je každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na svoje právne postavenie a spôsob financovania.


Za jeden podnikateľský subjekt môžu byť prihlásené a teda zúčastniť sa podujatia až tri oprávnené osoby, ktorých mená budú uvedené v prihláške (žiadosti).


Pre podnikateľov sú pripravené viaceré služby aj v rámci podaktivít 1.5 Stážový program, 1.6 Inkubačný program a 1.7 a 2.1 Rastový program. Po registrácii v systéme Národného podnikateľského centra sa podnikateľ bude môcť na uvedené podaktivity prihlasovať podľa vlastného výberu počas celého trvania projektu v období rokov 2017 – 2023. Ponuky a výzvy sú zverejňované na webových stránkach www.npc.sk a www.sbagency.sk.


Počet miest je limitovaný. Účasť je bezplatná.


Kontakt: rp.po@npc.sk, +421 51/2028915

Pridal: Redakcia PIS
603
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
predaj rodinného domu v obci Tulčík, pozemok 1526m2

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Masér/Masérka

Zabehnutá chránená dielňa príjme na TPP maséra/masérku.

0905743031 | | cena: 550,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.