Utorok, 23. júl 2019
Meniny má Oľga | zajtra Vladimír

Hermann Hesse KNULP

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom...
Vždy pre vás pripravíme literárny text nie veľkého rozsahu a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je vo VIOLE vítaný. Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, pozoruhodnú časť textu, obraz, otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...


Pozývame všetky vekové kategórie a tešíme sa na dobrodružstvo spoločného objavovania nuáns literárnych obrazov!


Počas prázdninových a dovolenkových dní mávame predsa len viac času vziať knihu do rúk. Nuž by sme to radi využili a pre prvý septembrový Čitateľský klub Violy sme vybali trocha dlhší text ako bolo doposiaľ zvykom. Jednak Vám možno ponúkneme inšpiráciu na dovolenkové čítanie (ktoré sa ľahko zmestí do kufra i batoha) a možno sa budete vedieť práve v tomto čase lepšie zžiť s príbehom, pretože je tiež o putovaní.
KNULP je tulák, pútnik, spevák, hľadač... Čo mu nedovolí ostať na jednom mieste? Čo ho núti vandrovať, stretávať ľudí a znova sa s nimi lúčiť? A čo zakaždým so sebou prináša do pravidelného rytmu usadlíkov? Je alebo nie je spokojný so svojím životom? O tom rozprávajú tri príbehy, v ktorých sa pred nami Knulpov život pozvoľna odhaľuje. Čosi sa odkryje, čosi ostáva skryté.


Tešíme sa na rozhovor s vami o jednom i druhom 17. septembra vo VIOLE!
Text tentokrát, keďže je trocha dlhší, nenájdete celý priložený v diskusii pod udalosťou. Pridávame však titulky niekoľkých slovenských a českých vydaní, podľa ktorých ho ľahko nájdete v knižnici. Pre germanistov pripájame i link na nemecký originál poviedok.


VSTUP VOĽNÝ
Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665

Pridal: Redakcia PIS
146
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.