Nedeľa, 17. február 2019
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Hermann Hesse KNULP

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom...
Vždy pre vás pripravíme literárny text nie veľkého rozsahu a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je vo VIOLE vítaný. Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, pozoruhodnú časť textu, obraz, otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...


Pozývame všetky vekové kategórie a tešíme sa na dobrodružstvo spoločného objavovania nuáns literárnych obrazov!


Počas prázdninových a dovolenkových dní mávame predsa len viac času vziať knihu do rúk. Nuž by sme to radi využili a pre prvý septembrový Čitateľský klub Violy sme vybali trocha dlhší text ako bolo doposiaľ zvykom. Jednak Vám možno ponúkneme inšpiráciu na dovolenkové čítanie (ktoré sa ľahko zmestí do kufra i batoha) a možno sa budete vedieť práve v tomto čase lepšie zžiť s príbehom, pretože je tiež o putovaní.
KNULP je tulák, pútnik, spevák, hľadač... Čo mu nedovolí ostať na jednom mieste? Čo ho núti vandrovať, stretávať ľudí a znova sa s nimi lúčiť? A čo zakaždým so sebou prináša do pravidelného rytmu usadlíkov? Je alebo nie je spokojný so svojím životom? O tom rozprávajú tri príbehy, v ktorých sa pred nami Knulpov život pozvoľna odhaľuje. Čosi sa odkryje, čosi ostáva skryté.


Tešíme sa na rozhovor s vami o jednom i druhom 17. septembra vo VIOLE!
Text tentokrát, keďže je trocha dlhší, nenájdete celý priložený v diskusii pod udalosťou. Pridávame však titulky niekoľkých slovenských a českých vydaní, podľa ktorých ho ľahko nájdete v knižnici. Pre germanistov pripájame i link na nemecký originál poviedok.


VSTUP VOĽNÝ
Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665

Pridal: Redakcia PIS
113
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1060 m2, Dulová Ves, Košariská

stavebný pozemok - Prešov, kataster Dulová Ves, časť Košariská o výmere 1060 m2. Pozemok je napojený na všetky inžinierske siete - plyn, obecný vodovod, elektrina, kanalizácia splašková, dažďová, optické káble na internet. Cena 57, - eur/m2.

0907030623 | | cena: 57,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.