Piatok, 22. marec 2019
Meniny má Beňadik | zajtra Adrián

Večer so skladateľom Petrom Duchnickým

Pozývame Vás na ďalšie pokračovanie cyklu večerných programov
O HUDBE S JEJ TVORCAMI, ktorého zámerom je predstaviť širšej verejnosti tvorbu a aktivity súčasných hudobných skladateľov.
Tentoraz sme ako hosťa do Violy pozvali
skladateľa PETRA DUCHNICKÉHO.
Rozhovor s ním budú sprevádzať ukážky z jeho tvorby v interpretácii Ondreja Veselého i samotného autora.


HUDOBNÝ PROGRAM:
...aus tiefer Not schrei´ ich zu Dir...
Hudba k vernisáži
Akrostychon pre gitaru sólo


Hudba pre orchester (2011)
zvuková ukážka


ONDREJ VESELÝ gitara
PETER DUCHNICKÝ flauta, klavír


Moderuje: Soňa Pariláková


Peter Duchnický študoval v rokoch 2002 – 2006 na Konzervatóriu v Košiciach kompozíciu (J. Podprocký), klavír (J. Debreová), a flautu (G. Hubnerová). Už počas štúdia na Konzervatóriu získal niekoľko ocenení na Súťaži slovenských konzervatórií. Je držiteľom Ceny ministerstva školstva za reprezentáciu Slovenska v zahraničí. V roku 2001, 2002 a 2006 sa zúčastnil majstrovských kurzov kompozície na Universität Mozarteum v Salzburgu. V rokoch 2006 – 2011 študoval na Hudobnej a tanečnej fakulte Vysokej školy múzických umení kompozíciu na Katedre skladby a dirigovania v triede Jevgenija Iršaia. Počas bratislavských štúdií sa zúčastnil projektu Haydn The Progressive na Joseph Haydn Konservatorium v Eisenstadte. V roku 2009 mu vyšlo DVD v produkčnom dome Azyl so skladbou SORELA pre sláčikové kvarteto, elektroniku a fotografie. Spolupracoval so Štátnou filharmóniou Košice, Košickým kvartetom, Muchovým kvartetom, Stadlerovým kvartetom, ansámblom Asynchrónie, EnsembleSpectrum i huslistom Milanom Paľom. Jeho diela zazneli na festivaloch Nová Slovenská hudba, Melos-Étos, International Society of Contemporary Music (ISCM), Musikfest Salzburg, Ars Nova Cassoviae, Orfeus, Asynchrónie, a iné. Pôsobí ako skladateľ, aranžér, korepetítor, komorný hráč. Pedagogicky pôsobil na ZUŠ Jozefa Kresánka v Bratislave (hudobná náuka), Konzervatóriu Jozefa Adamoviča v Košiciach (kompozícia), ZUŠ v Poprade a v Bratislave-Rači (klavír).


Hudobný večer sa koná v rámci cyklu CESTY K HUDBE
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


VSTUP VOĽNÝ

Pridal: DC
103
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

2 stavebné pozemky Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku vedie spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik (šírka 19 m x dĺžka 37 m), IS: elektrina v blízkosti pozemku, vlastný vodovod. Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom v žiadanej obci Ľubotice, pozemok 514 m2, všetky IS

Na predaj 5 izbový rodinný dom v pôvodnom stave. Úžitková plocha cca 200 m2, celková plocha parcely je 514 m2. Strecha stanová (eternit), plynové vykurovanie. Žiadaná lokalita.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Prenájom kancelárske/obchodné priestory, prízemie, širšie centrum, Prešov

Na prenájom kancelárske/obchodné priestory Prešov, ul. Vajanského. Prízemné priestory s výkladom, výmera 63 m2, priestory po kompletnej rekonštrukcii, dve samostatné miestnosti s príslušenstvom. Možnosť využiť dva samostatné vstupy. Cena 450, - Eur/mesiac.

0907030622 | | cena: 450,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.