Štvrtok, 17. január 2019
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Večer so skladateľom Petrom Duchnickým

Pozývame Vás na ďalšie pokračovanie cyklu večerných programov
O HUDBE S JEJ TVORCAMI, ktorého zámerom je predstaviť širšej verejnosti tvorbu a aktivity súčasných hudobných skladateľov.
Tentoraz sme ako hosťa do Violy pozvali
skladateľa PETRA DUCHNICKÉHO.
Rozhovor s ním budú sprevádzať ukážky z jeho tvorby v interpretácii Ondreja Veselého i samotného autora.


HUDOBNÝ PROGRAM:
...aus tiefer Not schrei´ ich zu Dir...
Hudba k vernisáži
Akrostychon pre gitaru sólo


Hudba pre orchester (2011)
zvuková ukážka


ONDREJ VESELÝ gitara
PETER DUCHNICKÝ flauta, klavír


Moderuje: Soňa Pariláková


Peter Duchnický študoval v rokoch 2002 – 2006 na Konzervatóriu v Košiciach kompozíciu (J. Podprocký), klavír (J. Debreová), a flautu (G. Hubnerová). Už počas štúdia na Konzervatóriu získal niekoľko ocenení na Súťaži slovenských konzervatórií. Je držiteľom Ceny ministerstva školstva za reprezentáciu Slovenska v zahraničí. V roku 2001, 2002 a 2006 sa zúčastnil majstrovských kurzov kompozície na Universität Mozarteum v Salzburgu. V rokoch 2006 – 2011 študoval na Hudobnej a tanečnej fakulte Vysokej školy múzických umení kompozíciu na Katedre skladby a dirigovania v triede Jevgenija Iršaia. Počas bratislavských štúdií sa zúčastnil projektu Haydn The Progressive na Joseph Haydn Konservatorium v Eisenstadte. V roku 2009 mu vyšlo DVD v produkčnom dome Azyl so skladbou SORELA pre sláčikové kvarteto, elektroniku a fotografie. Spolupracoval so Štátnou filharmóniou Košice, Košickým kvartetom, Muchovým kvartetom, Stadlerovým kvartetom, ansámblom Asynchrónie, EnsembleSpectrum i huslistom Milanom Paľom. Jeho diela zazneli na festivaloch Nová Slovenská hudba, Melos-Étos, International Society of Contemporary Music (ISCM), Musikfest Salzburg, Ars Nova Cassoviae, Orfeus, Asynchrónie, a iné. Pôsobí ako skladateľ, aranžér, korepetítor, komorný hráč. Pedagogicky pôsobil na ZUŠ Jozefa Kresánka v Bratislave (hudobná náuka), Konzervatóriu Jozefa Adamoviča v Košiciach (kompozícia), ZUŠ v Poprade a v Bratislave-Rači (klavír).


Hudobný večer sa koná v rámci cyklu CESTY K HUDBE
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


VSTUP VOĽNÝ

Pridal: DC
78
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
V Prešove na Sídl.II. , 1. izbový byt v OV na predaj

Ponúkame na predaj slušný 1 izb. byt v OV po čiastočnej ReKo/plast. okná, murované jadro/, o výmere 37 m2 nachádzajúci sa v Prešove na Sídl. II, ul. M. Čulena na 1. posch.. 3. poschodového bytového domu. Byt je voľný a bez tiarch.

0903670564 | | cena: 54.999,-€
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Hľadáme upratovačku

Chránená dielňa prijme upratovačku. 4-8 hod. denne, 6 dní v týždni. 3, - €/hod.

0918/714387 | | cena: 3,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch. Základy domu - kameň, zmiešaný stavebný materiál. Úžitková plocha cca 200 m2, Dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 4 -izbový byt 77 m2, s loggiou 3 m2, Prešov, Sekčov, Sibírska ul.

4 - izbový byt 77 m2, s loggiou 3 m2, po rekonštrukcii - plastové okná, v izbách a predsieni plávajúce podlahy, murované jadro, k bytu patrí pivnica (cca 4 m2). Tichá lokalita, mimo hlavnej cesty.

0907030623 | | cena: 89.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.