Streda, 14. november 2018
Meniny má Irma | zajtra Leopold

Večer so skladateľom Petrom Duchnickým

Pozývame Vás na ďalšie pokračovanie cyklu večerných programov
O HUDBE S JEJ TVORCAMI, ktorého zámerom je predstaviť širšej verejnosti tvorbu a aktivity súčasných hudobných skladateľov.
Tentoraz sme ako hosťa do Violy pozvali
skladateľa PETRA DUCHNICKÉHO.
Rozhovor s ním budú sprevádzať ukážky z jeho tvorby v interpretácii Ondreja Veselého i samotného autora.


HUDOBNÝ PROGRAM:
...aus tiefer Not schrei´ ich zu Dir...
Hudba k vernisáži
Akrostychon pre gitaru sólo


Hudba pre orchester (2011)
zvuková ukážka


ONDREJ VESELÝ gitara
PETER DUCHNICKÝ flauta, klavír


Moderuje: Soňa Pariláková


Peter Duchnický študoval v rokoch 2002 – 2006 na Konzervatóriu v Košiciach kompozíciu (J. Podprocký), klavír (J. Debreová), a flautu (G. Hubnerová). Už počas štúdia na Konzervatóriu získal niekoľko ocenení na Súťaži slovenských konzervatórií. Je držiteľom Ceny ministerstva školstva za reprezentáciu Slovenska v zahraničí. V roku 2001, 2002 a 2006 sa zúčastnil majstrovských kurzov kompozície na Universität Mozarteum v Salzburgu. V rokoch 2006 – 2011 študoval na Hudobnej a tanečnej fakulte Vysokej školy múzických umení kompozíciu na Katedre skladby a dirigovania v triede Jevgenija Iršaia. Počas bratislavských štúdií sa zúčastnil projektu Haydn The Progressive na Joseph Haydn Konservatorium v Eisenstadte. V roku 2009 mu vyšlo DVD v produkčnom dome Azyl so skladbou SORELA pre sláčikové kvarteto, elektroniku a fotografie. Spolupracoval so Štátnou filharmóniou Košice, Košickým kvartetom, Muchovým kvartetom, Stadlerovým kvartetom, ansámblom Asynchrónie, EnsembleSpectrum i huslistom Milanom Paľom. Jeho diela zazneli na festivaloch Nová Slovenská hudba, Melos-Étos, International Society of Contemporary Music (ISCM), Musikfest Salzburg, Ars Nova Cassoviae, Orfeus, Asynchrónie, a iné. Pôsobí ako skladateľ, aranžér, korepetítor, komorný hráč. Pedagogicky pôsobil na ZUŠ Jozefa Kresánka v Bratislave (hudobná náuka), Konzervatóriu Jozefa Adamoviča v Košiciach (kompozícia), ZUŠ v Poprade a v Bratislave-Rači (klavír).


Hudobný večer sa koná v rámci cyklu CESTY K HUDBE
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


VSTUP VOĽNÝ

Pridal: DC
38
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Rekreačná chata na predaj, Driencia

Ponúkame na predaj celoročne obyvateľnú chatu v obci Drienica. Obytná plocha 95 m2, pozemok 632 m2. V obci lyžiarske stredisko a kúpalisko s welness. Chata je čiastočne zrekonštruovaná. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel č 0907 030 676

0907030676 | | cena: 61.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.