Nedeľa, 26. máj 2019
Meniny má Dušan | zajtra Iveta

Zemplínska karička

Zemplínska karička
Zemplínska karička
Súčasné výtvarné umenie mladšej generácie autorov zo zemplínskeho regiónu:
Durkaj, Králik, Picha, Repický, Sirka, Straka, Slaminka, Vasilko, Varcholová, Weiss, Zelinka.


Zemplínska karička predstavuje prezentáciu súčasného generačne mladšieho výtvarného umenia. Základným cieľom bola potreba prezentácie tvorby početnej a talentovanej skupiny maliarov, pochádzajúcich z rôznych častí zemplínskeho regiónu. Tvorba jednotlivých autorov bola doteraz vo viacerých prípadoch prezentovaná v individuálnych výstavách. Ako ucelený výstavný výber jednoznačným regionálnym vymedzením torba autorov doteraz nebola prezentovaná prostredníctvom kolektívnej prehliadky.
Pri obvyklých podobných prehliadkach sa predpokladá nachádzanie a popísanie určitých programových spojitostí a presahov. Platformu výstavného konceptu Zemplínskej karičky predstavuje predovšetkým skutočnosť existencie autorov, reprezentujúcich jedenásť vzájomne diferencovaných modelov súčasného maliarstva a sochárstva.


Zemplínska karička ako výstavný koncept prezentácie širšej autorskej skupiny má ambíciu predstaviť polyfonickú generačnú výpoveď maliarov spojených spoločným regionálnym kontextom. Regionálne špecifikum zemplínskeho kraja je spojené s predovšetkým poľnohospodárskym a folklórnym vnímaním jeho prostredia. V tradícii maliarstva Zemplína dominuje predovšetkým maliarska osobnosť Jozef Teodor Mousson, alebo maliar tragického osudu Jozef Kornucik. Uvedený výber formuje predovšetkým presvedčenie o talentoch vystavujúcich autorov, na ktoré je súčasná mladá a mladšia zemplínska generácia až prekvapujúco bohatá. Výtvarným názorom voľná vzájomne neprepájaná  skupina maliarov nepredstavuje názorovo konzistentnú programovú skupinu.


Jedenásti autori vybraní do projektu Zemplínska karička predstavujú prevažne absolventov Fakulty výtvarných umení v Košiciach. Predstavujú predovšetkým početné pohľady na podoby súčasnej mladšej slovenskej maľby. Koncipovaný projekt má za svoj cieľ predstaviť tvorbu autorov bez hľadania a formálneho konštruovania nejestvujúcich programových zhôd. Predstavená autorská skladba v pestrosti a osobitosti jednotlivých autorských poetík presvedčivo dokladá umeleckú výraznosť početných talentov, ktoré riadením osudu našli na Zemplíne svoj domov.


KURÁTOR: Mgr. Peter Markovič
VERNISÁŽ: 28. 2. 2019 / 16.00

Pridal: DC
337
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
3-izbový byt, 74 m2, Prešov, Sabinovská

Predáme kompletne rekonštruovaný, kompletne zariadený 3-izbový byt, 74 m2, 2.p. , zariadenie zahrnuté v cene, udržiavaný stav s možnosťou okamžitého nasťahovania, blízko centra mesta

0907030619 | | cena: 107.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2, plynové vykurovanie. Rodinný dom je v pôvodnom stave. Žiadaná lokalita

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.