Piatok, 20. september 2019
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava | zajtra Matúš

Zemplínska karička

Zemplínska karička
Zemplínska karička
Súčasné výtvarné umenie mladšej generácie autorov zo zemplínskeho regiónu:
Durkaj, Králik, Picha, Repický, Sirka, Straka, Slaminka, Vasilko, Varcholová, Weiss, Zelinka.


Zemplínska karička predstavuje prezentáciu súčasného generačne mladšieho výtvarného umenia. Základným cieľom bola potreba prezentácie tvorby početnej a talentovanej skupiny maliarov, pochádzajúcich z rôznych častí zemplínskeho regiónu. Tvorba jednotlivých autorov bola doteraz vo viacerých prípadoch prezentovaná v individuálnych výstavách. Ako ucelený výstavný výber jednoznačným regionálnym vymedzením torba autorov doteraz nebola prezentovaná prostredníctvom kolektívnej prehliadky.
Pri obvyklých podobných prehliadkach sa predpokladá nachádzanie a popísanie určitých programových spojitostí a presahov. Platformu výstavného konceptu Zemplínskej karičky predstavuje predovšetkým skutočnosť existencie autorov, reprezentujúcich jedenásť vzájomne diferencovaných modelov súčasného maliarstva a sochárstva.


Zemplínska karička ako výstavný koncept prezentácie širšej autorskej skupiny má ambíciu predstaviť polyfonickú generačnú výpoveď maliarov spojených spoločným regionálnym kontextom. Regionálne špecifikum zemplínskeho kraja je spojené s predovšetkým poľnohospodárskym a folklórnym vnímaním jeho prostredia. V tradícii maliarstva Zemplína dominuje predovšetkým maliarska osobnosť Jozef Teodor Mousson, alebo maliar tragického osudu Jozef Kornucik. Uvedený výber formuje predovšetkým presvedčenie o talentoch vystavujúcich autorov, na ktoré je súčasná mladá a mladšia zemplínska generácia až prekvapujúco bohatá. Výtvarným názorom voľná vzájomne neprepájaná  skupina maliarov nepredstavuje názorovo konzistentnú programovú skupinu.


Jedenásti autori vybraní do projektu Zemplínska karička predstavujú prevažne absolventov Fakulty výtvarných umení v Košiciach. Predstavujú predovšetkým početné pohľady na podoby súčasnej mladšej slovenskej maľby. Koncipovaný projekt má za svoj cieľ predstaviť tvorbu autorov bez hľadania a formálneho konštruovania nejestvujúcich programových zhôd. Predstavená autorská skladba v pestrosti a osobitosti jednotlivých autorských poetík presvedčivo dokladá umeleckú výraznosť početných talentov, ktoré riadením osudu našli na Zemplíne svoj domov.


KURÁTOR: Mgr. Peter Markovič
VERNISÁŽ: 28. 2. 2019 / 16.00

Pridal: DC
515
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.