Utorok, 26. marec 2019
Meniny má Emanuel | zajtra Alena

Ivica Krošláková: Vône ciest

Ivica Krošláková (2. októbra 1943, Bratislava) študovala na oddelení komornej maľby Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave u prof. Jána Mudrocha,  oddelení komornej maľby Akadémie výtvarných umení v Prahe u prof. Karla Součka a Jiřího Johna, na oddelení abstraktnej maľby Akademie der bildenden Künste vo Viedni u prof. Sergiusa Pausera a oddelení scénografie Vysokej školy múzických umení v Bratislave u prof. Ladislava Východila.  Venuje sa maľbe, grafike, knižnej ilustrácii, grafickému dizajnu a prácam v spojení s architektúrou, najmä nemocníc v Rožňave, Svidníku, Trenčianskych Tepliciach, Bratislave, Piešťanoch a Leviciach. Stvárnila tiež v 70-tych rokoch hliníkové reliéfy pre chirurgickú čakáreň, chirurgický monoblok, urológiu, gynekológiu, ako aj informačný plastický objekt pre halu návštev a piktogramy vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Prešove.  


Vo voľnej tvorbe patrí k najvýznamnejším predstaviteľom informelu na Slovensku. Jej abstraktné dielo s lyrickými podtónmi, ktoré je predchnuté vnútorným zápasom racionality a živelnosti,  svojimi tvarmi útočí na divákovu predstavivosť a vyznačuje sa záľubou v lacných materiáloch. Ich prepájaním dosahuje v  ploche priestorového účinku.  


Autorka je umelecky činná aj v zahraničí, medziiným vo Francúzsku, Rakúsku a Nemecku. Jej aktivity sa prejavujú takisto v spoločenskom  dianí. Viedla združenie a galériu Gerulata, iniciovala početné výstavy našich a zahraničných výtvarníkov doma a v cudzine. Zastupovala výtvarnú obec na medzinárodných zahraničných stretnutiach v Belgicku, Francúzsku, Rakúsku a Nemecku. Od roku 1981 spolupracuje s medzinárodnou viedenskou skupinou Intakt,  s ktorou vystavovala po celom svete a od roku 1992 je, ako jediná na Slovensku, riadnou členkou prestížneho Jesenného salónu (Salon d´automne) v Paríži. Pôsobí tiež v Komisii pre správu pozostalosti Martina Benku. Získala viacero významných ocenení a vyznamenaní vo Francúzsku, Taliansku a na Slovensku. Žije a tvorí v Bratislave.
Výstava vznikla v spolupráci Šarišskej galérie, Združenia historikov moderného výtvarného umenia a Prešovského samosprávneho kraja. Potrvá do 28. apríla 2019.


KURÁTOR: PhDr. Miro Procházka
VERNISÁŽ: 28. 2. 2019 / 16.00

Pridal: DC
86
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Prenájom kancelárske/obchodné priestory, prízemie, širšie centrum, Prešov

Na prenájom kancelárske/obchodné priestory Prešov, ul. Vajanského. Prízemné priestory s výkladom, výmera 63 m2, priestory po kompletnej rekonštrukcii, dve samostatné miestnosti s príslušenstvom. Možnosť využiť dva samostatné vstupy. Cena 450, - Eur/mesiac.

0907030622 | | cena: 450,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom v žiadanej obci Ľubotice, pozemok 514 m2, všetky IS

Na predaj 5 izbový rodinný dom v pôvodnom stave. Úžitková plocha cca 200 m2, celková plocha parcely je 514 m2. Strecha stanová (eternit), plynové vykurovanie. Žiadaná lokalita.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.