Piatok, 21. február 2020
Meniny má Eleonóra | zajtra Etela

ARTIS festival komornej hudby 2019

ARTIS festival komornej hudby 2019
ARTIS festival komornej hudby 2019
Vynikajúci domáci i zahraniční interpreti, starostlivo vybraný vzrušujúci program a na každom koncerte do posledného miesta naplnená Ortodoxná synagóga – aj to je Medzinárodný festival komornej hudby ARTIS , ktorý v Prešove už po siedmykrát otvorí svoje brány aby tak privítal milovníkov klasickej hudby z celého regiónu.


Jeho organizátori aj tohto roku pripravili pestrú paletu štyroch večerov plných hudby a slova v podaní elitných domácich i zahraničných umelcov. Srdečne vás na festival pozývame!


25.7. 2019 štvrtok o 19.00 | Ortodoxná synagóga
Veľkolepým otvorením festivalu bude Galakoncert slovenského operného speváka Petra Kellnera (bas), sólistu prestížnej Viedenskej štátnej opery a hostí. Jeho účinkovanie pod taktovkou najlepších dirigentov sveta ako Antonio Pappano a Fabio Luisi, pravidelná spolupráca s Bamberger Symphoniker a Wiener Philharmoniker, každoročné účinkovanie na Salzburger Festspiele a  účinkovanie v Kráľovskej Opere Covent Garden v Londýne sú len zlomkom skvelých úspechov hlavnej hviezdy 7. ročníka festivalu.
Program koncertu obsahuje výber árií, očarujúci cyklus piesní „Songs of travel“ anglického skladateľa R. V. Williamsa doplnený o umeleckú recitáciu do slovenčiny prebásnených veršov piesní a iné hudobné skvosty.
Spoluúčinkujú: Dagmar DUŽDOVÁ, klavír | Lukáš KMIŤ, viola | Igor GROSSMAN, recitácia


3.8.2019 sobota o 19.00 | Kostol sv. Jozefa - františkáni
Po veľmi úspešnom vystúpení na minulom ročníku ARTIS festivalu sa medzinárodný barokový súbor Le Nuove Musiche vráti do Prešova s novým programom Selva morale et spirituále obsahujúcim sakrálnu vokálno – inštrumentálnu hudbu.
Nástrojové obsadenie súboru je skutočne unikátne, poslucháčom ponúkne zriedkavú možnosť zoznámenia sa so zvukom originálnych historických hudobných nástrojov ako chitarrone, baroková gitara, arpa doppia, arcilutna, cembalo, organ pozitív či viola da gamba.


11.8. 2019 nedeľa o 19.00 | Ortodoxná synagóga
Tretí koncert patrí slovinskej flautistke Lane Kuščer a čínskej klaviristke Dongni Xie.
Interpretky vo svojich recitáloch s obľubou siahajú po neobvyklom, vzrušujúcom repertoári.
Program tak obsahuje unikátne skladby akou je napríklad úsmevná, no technicky i výrazovo nesmierne náročná skladba Veľké vlakové preteky pre flautu, diabolský Faustov valčík pre klavír či nádherná Taktakishviliho Sonáta pre flautu a klavír a iné.


1.9.2019 nedeľa o 17.00 | Ortodoxná synagóga
Na záverečnom koncerte festivalu vystúpia umelci, ktorí patria medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej hudobnej scény súčasnosti: fenomenálny huslista, prešovský rodák Milan Paľa a klavírny virtuóz Ladislav Fančovič odohrajú koncert venovaný husľovým sonátam Mieczyslawa Weinberga pri príležitosti 100. výročia narodenia skladateľa.


Viac na www.artisfestival.sk
Tešíme sa na Vás!

Pridal: Redakcia PIS
632

Ortodoxná synagóga

Sídlo (adresa):
Okružná 32, Prešov
Telefón:
Mobil:
E-mail:
WEB:
Facebook:
Inzercia
Reality: Ponúkam
Reality: Ponúkam
V centre Prešova budova na predaj - výhodná investícia

V centre PO, ul. Jarková ponúkame na predaj 3 podl. budovu s úžit. plochou cca 330 m2 /príz. komerčné priestory, 1. a 2. posch. 3. izbové byty s loggiou, všetko samostatne merače/ s pozemkom. Prístup pre autá možný aj z. ul. Baštová. Cena 1000, - Eur/m2.

0903670564 | | cena: 1.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.