Utorok, 20. august 2019
Meniny má Anabela | zajtra Jana

Medzinárodný deň nepočujúcich v Prešove

Medzinárodný deň nepočujúcich v Prešove
Medzinárodný deň nepočujúcich
V dňoch 27. - 28. septembra 2019 sa v Prešove uskutoční Medzinárodný deň nepočujúcich. Podujatie pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej sa v Prešove organizuje po sedemnástich rokoch.


Medzinárodný deň nepočujúcich má na Slovensku 42-ročnú tradíciu a v Prešove sa uskutoční po dlhých sedemnástich rokoch. Tento rok je podujatie o to výnimočnejšie, pretože sa spája so 60. výročím založenia Športového klubu nepočujúcich v Prešove.


Cieľom MDN 2019 je najmä prezentácia nepočujúcich ako rovnocennej komunity na Slovensku a zachovanie posunkového jazyka, ktorý je zaradený do kultúrneho dedičstva.


Podujatie budú sprevádzať najmä odborné semináre, medzi nimi aj seminár o osobnej asistencii, tlmočníckej službe, online tlmočení či zamestnávaní zdravotne postihnutých ľudí.


Nebude chýbať ani zábava. Účastníkov čaká množstvo športových disciplín či spoločenský večer.


Na rôznych miestach v Prešove sa budú hrať rozličné športy. V SPŠ Strojníckej to bude futsal a volejbal, v Spojenej škole Pavla Sabadoša na Duklianskej ulici sa zas bude hrať stolný tenis. Na Jazdeckej ulici si na svoje prídu všetci nadšení bowlingoví hráči a tí menej aktívni športovci si budú môcť v priestoroch klubovne KC ANEPS Prešov zahrať šípky či poker.


Podujatie vyvrcholí "Medzinárodným futbalovým zápasom starých pánov vo veľkom futbale" medzi ŠKN Prešov a PSKN Praha. Hrať sa bude v areáli ihriska FK SAFI na Mukačevskej ulici v Prešove.


Chcete vedieť viac o komunite nepočujúcich na Slovensku a v Prešove, o ich aktivitách či posunkovom jazyku? Počas MDN 2019 nájdete na Hlavnej ulici informačný stánok, kde vám ochotne poskytnú informácie.

Harmonogram udalosti
dátum začatia čas začatia dátum ukončenia čas ukončenia
27.9.2019 - - -
28.9.2019 - - -
Pridal: Redakcia PIS
208
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.