Sobota, 19. október 2019
Meniny má Kristián | zajtra Vendelín
udalosť sa už konala

Medzinárodný deň nepočujúcich v Prešove

Medzinárodný deň nepočujúcich v Prešove
Medzinárodný deň nepočujúcich
V dňoch 27. - 28. septembra 2019 sa v Prešove uskutoční Medzinárodný deň nepočujúcich. Podujatie pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej sa v Prešove organizuje po sedemnástich rokoch.


Medzinárodný deň nepočujúcich má na Slovensku 42-ročnú tradíciu a v Prešove sa uskutoční po dlhých sedemnástich rokoch. Tento rok je podujatie o to výnimočnejšie, pretože sa spája so 60. výročím založenia Športového klubu nepočujúcich v Prešove.


Cieľom MDN 2019 je najmä prezentácia nepočujúcich ako rovnocennej komunity na Slovensku a zachovanie posunkového jazyka, ktorý je zaradený do kultúrneho dedičstva.


Podujatie budú sprevádzať najmä odborné semináre, medzi nimi aj seminár o osobnej asistencii, tlmočníckej službe, online tlmočení či zamestnávaní zdravotne postihnutých ľudí.


Nebude chýbať ani zábava. Účastníkov čaká množstvo športových disciplín či spoločenský večer.


Na rôznych miestach v Prešove sa budú hrať rozličné športy. V SPŠ Strojníckej to bude futsal a volejbal, v Spojenej škole Pavla Sabadoša na Duklianskej ulici sa zas bude hrať stolný tenis. Na Jazdeckej ulici si na svoje prídu všetci nadšení bowlingoví hráči a tí menej aktívni športovci si budú môcť v priestoroch klubovne KC ANEPS Prešov zahrať šípky či poker.


Podujatie vyvrcholí "Medzinárodným futbalovým zápasom starých pánov vo veľkom futbale" medzi ŠKN Prešov a PSKN Praha. Hrať sa bude v areáli ihriska FK SAFI na Mukačevskej ulici v Prešove.


Chcete vedieť viac o komunite nepočujúcich na Slovensku a v Prešove, o ich aktivitách či posunkovom jazyku? Počas MDN 2019 nájdete na Hlavnej ulici informačný stánok, kde vám ochotne poskytnú informácie.

Pridal: Redakcia PIS
20517
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.