Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard
udalosť sa už konala

Medzinárodný deň nepočujúcich v Prešove

Medzinárodný deň nepočujúcich v Prešove
Medzinárodný deň nepočujúcich
V dňoch 27. - 28. septembra 2019 sa v Prešove uskutoční Medzinárodný deň nepočujúcich. Podujatie pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej sa v Prešove organizuje po sedemnástich rokoch.


Medzinárodný deň nepočujúcich má na Slovensku 42-ročnú tradíciu a v Prešove sa uskutoční po dlhých sedemnástich rokoch. Tento rok je podujatie o to výnimočnejšie, pretože sa spája so 60. výročím založenia Športového klubu nepočujúcich v Prešove.


Cieľom MDN 2019 je najmä prezentácia nepočujúcich ako rovnocennej komunity na Slovensku a zachovanie posunkového jazyka, ktorý je zaradený do kultúrneho dedičstva.


Podujatie budú sprevádzať najmä odborné semináre, medzi nimi aj seminár o osobnej asistencii, tlmočníckej službe, online tlmočení či zamestnávaní zdravotne postihnutých ľudí.


Nebude chýbať ani zábava. Účastníkov čaká množstvo športových disciplín či spoločenský večer.


Na rôznych miestach v Prešove sa budú hrať rozličné športy. V SPŠ Strojníckej to bude futsal a volejbal, v Spojenej škole Pavla Sabadoša na Duklianskej ulici sa zas bude hrať stolný tenis. Na Jazdeckej ulici si na svoje prídu všetci nadšení bowlingoví hráči a tí menej aktívni športovci si budú môcť v priestoroch klubovne KC ANEPS Prešov zahrať šípky či poker.


Podujatie vyvrcholí "Medzinárodným futbalovým zápasom starých pánov vo veľkom futbale" medzi ŠKN Prešov a PSKN Praha. Hrať sa bude v areáli ihriska FK SAFI na Mukačevskej ulici v Prešove.


Chcete vedieť viac o komunite nepočujúcich na Slovensku a v Prešove, o ich aktivitách či posunkovom jazyku? Počas MDN 2019 nájdete na Hlavnej ulici informačný stánok, kde vám ochotne poskytnú informácie.

Pridal: Redakcia PIS
41608
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.