PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/podujatie/9567/medzinarodny_den_nepocujucich_v_presove.html

Medzinárodný deň nepočujúcich v Prešove

udalosť sa už konala < Prešov - mesto < Voľný čas

Medzinárodný deň nepočujúcich v Prešove
Medzinárodný deň nepočujúcich
V dňoch 27. - 28. septembra 2019 sa v Prešove uskutoční Medzinárodný deň nepočujúcich. Podujatie pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej sa v Prešove organizuje po sedemnástich rokoch.


Medzinárodný deň nepočujúcich má na Slovensku 42-ročnú tradíciu a v Prešove sa uskutoční po dlhých sedemnástich rokoch. Tento rok je podujatie o to výnimočnejšie, pretože sa spája so 60. výročím založenia Športového klubu nepočujúcich v Prešove.


Cieľom MDN 2019 je najmä prezentácia nepočujúcich ako rovnocennej komunity na Slovensku a zachovanie posunkového jazyka, ktorý je zaradený do kultúrneho dedičstva.


Podujatie budú sprevádzať najmä odborné semináre, medzi nimi aj seminár o osobnej asistencii, tlmočníckej službe, online tlmočení či zamestnávaní zdravotne postihnutých ľudí.


Nebude chýbať ani zábava. Účastníkov čaká množstvo športových disciplín či spoločenský večer.


Na rôznych miestach v Prešove sa budú hrať rozličné športy. V SPŠ Strojníckej to bude futsal a volejbal, v Spojenej škole Pavla Sabadoša na Duklianskej ulici sa zas bude hrať stolný tenis. Na Jazdeckej ulici si na svoje prídu všetci nadšení bowlingoví hráči a tí menej aktívni športovci si budú môcť v priestoroch klubovne KC ANEPS Prešov zahrať šípky či poker.


Podujatie vyvrcholí "Medzinárodným futbalovým zápasom starých pánov vo veľkom futbale" medzi ŠKN Prešov a PSKN Praha. Hrať sa bude v areáli ihriska FK SAFI na Mukačevskej ulici v Prešove.


Chcete vedieť viac o komunite nepočujúcich na Slovensku a v Prešove, o ich aktivitách či posunkovom jazyku? Počas MDN 2019 nájdete na Hlavnej ulici informačný stánok, kde vám ochotne poskytnú informácie.

 
  Voľný čas | Prešov - mesto | Pridal: Redakcia PIS | čítané: 41684 krát |  diskusia (0)