Utorok, 11. august 2020
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Chrobáčikovia

[STRONG][OZNAM: Rušíme všetky plánované podujatia v období od 10.03. do 24.03. vrátane,
VIOLA centrum pre umenie][STRONG]


Nuž nevieme, či nám uveríte, ale svätojánske mušky majú svoje domčeky a v nich malé izbičky a v izbičkách stoličky a na stole vázu a na poličke hrnček a v hrnčeku medík a v medíku radosť. Veru, je to u nich skoro ako u nás. Ibaže, keď my máme deň, oni majú noc. A keď je u nás noc, oni majú deň. Zaujímavé je, že aj chrobáčikovia chodia do práce. Vtedy si zoberú so sebou lampášiky a svietia ľuďom na cesty, aby nepoblúdili. Tak, ako v našom svete, je i v svete chrobáčikov veľa detí a tiež dosť starostí. A to ste vedeli, že aj chrobáčikovia majú svoje sny? Že sa vedia aj nahnevať? A dokonca si aj odpustiť? No a videli ste už niekedy chrobáčikov piť rannú rosu? A čo je najneuveriteľnejšie, niekedy večerajú špagety! Ešte stále nám neveríte? Príďte sa pozrieť do Divadla Viola, že je to naozaj tak. Budeme sa na vás tešiť. Vieme urobiť v divadle zázrak: keď je vonku deň, u nás na javisku je noc. Ale našťastie svätojánske mušky nám vedia vždy posvietiť, takže sa nikto z vás určite nestratí.


Jan Karafiát napísal svoju slávnu rozprávku CHROBÁČIKOVIA ešte koncom 19. storočia, takže malí hrdinovia jeho krehkého príbehu už viac ako sto rokov preletujú z knižky do knižky. Nové a nové vydania tohto "malého - veľkého" diela sa až do dnešných dní dostávajú do rúk detí, ktoré spolu so svätojánskymi muškami zažívajú ich nenápadné trampoty.


Predstavenie je určené deťom od 4 do 9 rokov, avšak nielen im, vítaní sú všetci tí, čo neprestali snívať. Uskutoční sa v novej divadelnej sále centra pre umenie VIOLA


Réžia, dramatizácia, hudba a scénický koncept: Kamil Žiška
Návrh kostýmov, návrh a výroba bábok, scénografická spolupráca: Peter Janků
Výroba kostýmov: Jana Kadaňková
Výroba bábok: Veronika Adamková
Svetelný koncept: Lukáš Katuščák
Bulletin a plagát: Katarína Ilkovičová


Hrajú:
Petra Kriváčková
Peter Biž


Predstavujeme realizačný tím:


Kamil Žiška (1978) - režisér
Odbor divadelná réžia a dramaturgia absolvoval na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave v roku 2004 v ročníku profesora Ľubomíra Vajdičku. Jeho absolventským výstupom bola inscenácia frašky Fernanda Crommelyncka Veľkolepý paroháč, za ktorú získal nomináciu na ocenenie DOSKY v kategórii Objav sezóny 2004. Po skončení štúdia spolupracoval s mnohými profesionálnymi slovenskými divadlami ako režisér, autor, hudobník, textár či dramaturg (Slovenské komorné divadlo Martin, Trnavské divadlo, Radošinské naivné divadlo, Divadlo LUDUS, Bratislavské bábkové divadlo a ďalšie). V roku 1996 spolu s režisérom Jakubom Nvotom založili kabaretný súbor Túlavé divadlo, kde autorsky spolupracujú dodnes. Jeho inscenácia A budeme si šepkať (SKD Martin, 2009) hosťovala v roku 2010 na IV. divadelnom festivale Demoludy v poľskom Olsztyne a v roku 2011 na festivale MittelFest v talianskom Cividale. Je nositeľom niekoľkých prestížnych divadelných ocenení. Okrem profesionálneho divadla pôsobí aj v ochotníckych súboroch v Hornej Strede a v Modranke. V súčasnosti nemá stále angažmán v žiadnom z divadiel. Naďalej hosťuje na popredných divadelných scénach po celom Slovensku.


Petra Kriváčková - herečka
Pochádza z Kysuckého Nového Mesta. Vyštudovala operný spev na konzervatóriu a herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici. 6 sezón spievala v zbore Štátnej opery v Banskej Bystrici. Tri a pól sezóny bola členkou umeleckého súboru Spišského divadla. V súčasnosti je už štvrtým rokom zdravotným klaunom Ruby Naruby v o.z. Červený nos Clowndoctors a druhý rok vyučuje spev a vedie literárno-dramatický odbor na ZUŠ v Kysuckom Novom Meste. Príležitostne spolupracuje s divadlom Kontra, Divadlom teatrálnej skratky, Králiky z klobúka a i. , vedie divadelné worskshopy pre deti a mládež a tiež sama absolvuje workshopy divadelného, aj iného druhu, pretože skúseností nie je nikdy dosť.


Peter Biž – herec
Desať rokov hráva výlučne pre detského diváka. Päť rokov s banskobystrickým divadlom Clipperton rozprávky Popoluška, Cisárove nové šaty, Princezná so zlatou hviezdou na čele, Čert a Káča, Kozliatka. S týmito titulmi prejazdil s divadlom celé Slovensko. Prvú sezónu, v roku 2009, hrával v rozprávkovej dedinke Habakuky na Donovaloch, ktorou ju aj otvorili širokej verejnosti. S Martinským divadelným centrom urobil rozprávku Múdry Maťko a blázni a pre študentov stredných škôl hru Hobit. Spolupracuje aj s bábkovým divadlom Babadlo v Prešove a je súčasťou univerza JANČIČI z Košíc. Samozrejme, najviac sa venuje klaunovaniu pre občianske združenie ČERVENÝ NOS - CLOWNDOCTORS, kde pod menom Humerus Medicinuš už 8 rokov navštevuje detských pacientov v jednotlivých nemocniciach na Slovensku.


VSTUPNÉ 4 €

Pridal: Redakcia PIS
515
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.