Pondelok, 23. september 2019
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Max Kurth - maliar z Nemecka očarený šarišom

Druhý ročník umeleckého projektu Stretnutia na 49. rovnobežke je venovaný štyrom osobnostiam, ktoré zasiahli svojou umeleckou činnosťou do dejín umenia a kultúry nie iba v regióne, ale vo výraznej miere aj v zahraničí. Súčasťou každého večera je hudobná časť pozostávajúca z výberu salónnej hudby, ktorá mohla znieť v danej historickej epoche a lokalite, kde osobnosť pôsobila. Po prešovskom rodákovi a maliarovi Bogdanim, ktorého sme predstavili v júni a ktorého cesty smerovali až do Londýna, bude septembrové stretnutie patriť maliarovi, ktorý pricestoval z Nemecka a Prešovčanom sa stal vďaka tomu, že tu dlhé roky tvoril.


MAX KURTH sa síce narodil v nemeckom Sasku, no keď sa ako mladý adept maliarstva vracal v roku 1894 zo študijnej cesty po Európe, zastavil sa i v okolí Prešova, kde mu krása a malebnosť krajiny učarovala natoľko, že sa do tohto mesta o rok na to nie len vracia, ale ostáva tu žiť až do konca života. Príďte sa do Violy dozvedieť niečo viac o jeho umení i pôsobení v Prešove.


Hudobný program:
Výber z dobových koncertantných skladieb pre gitaru sólo dnes už neznámych dobových skladateľov nemeckej proveniencie 19. storočia: Bischoff H. , Decker-Schenk J. , Hubner I. G. H. , Kreutzer, a iných. Skladby týchto kleinmajstrov romantickej gitarovej hudby sa dodnes zachovali vďaka tzv. Dánskej knižnici. Vďaka tomuto koncertu ožije hudba dnes zachovaná výlučne pod katalógovými číslami Dánskej knižnice.


Účinkujú:
Andrea Sivaničová história
Soňa Pariláková moderovanie a umelecký prednes
Ondrej Veselý gitara


Vstupné: 2 €

Pridal: Redakcia PIS
62
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.