Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

Aha! Krásna matematika.

Aha! Krásna matematika.
Krásna matematika
Na medzinárodnej interaktívnej výstave v Prešove môžete rátať so zábavou.


Detské zážitkové centrum Aha! Miesto detských objavov prináša pod názvom Aha! Krásna matematika do Prešova novú medzinárodnú interaktívnu výstavu. Výstava je zapožičaná od etablovaného vedeckého centra Hevelianum v Gdaňsku a doplnená exponátmi z Univerzity v nemeckom Trieri. Výstava Aha! Krásna matematika bude sprístupnená od soboty 21.9.2019 v priestoroch na Hlavnej 69 v Prešove a potrvá do 22.12.2019. Návštevníci budú mať možnosť zistiť, že čísla, grafy a matematické zákony dokážu byť zábavné a že to ide aj bez kalkulačky či počítača.


Výstava ponúka neuveriteľnú cestu do sveta logických hádaniek a skladačiek. Vytvára priestor pre predstavivosť, kde sú tvary postavené z tangramov, blokov, či loptičiek a deti sa tak môžu nenápadne pomocou hry dostať do tajomstiev matematiky. Zistia, že matematika nie je strašiak, ktorému rozumie len pár vyvolených, ale že ju nájdeme vo všetkých oblastiach života. „Mnohé matematické zákony sa dajú krásne graficky znázorniť alebo rozpohybovať a takéto podanie je pre deti ľahšie pochopiteľné a atraktívnejšie. Okrem takéhoto „nenápadného“ učenia sa však deti môžu naozaj vyhrať so skladačkami a stavebnicami, každý si určite nájde niečo, čo ho zaujíma.“, približuje samotnú výstavu Petra Vancová z Aha! Miesto detských objavov.


Na výstave sa návštevníci pohrajú s Pytagorovou vetou, dozvedia o Eulerovej kružnici, Ludolfovom čísle, či Möbiovej páske. Tvorí ju viac ako 25 stanovíšť, ktoré dopĺňajú informácie na tabletoch. Zážitok z výstavy je jedinečným doplnením učiva na škole. Interaktívna forma je zárukou toho, že deti si odnesú dobrý pocit a možno im iný pohľad na matematiku pomôže lepšie ju pochopiť. Zuzana Banda, druhá zakladateľka Aha! hovorí o princípoch, ktoré sa snažia priniesť: „ Zatiaľ čo v klasickom formálnom vzdelávaní vnímame informácie predovšetkým prostredníctvom zraku, u nás chceme deťom umožniť zapájať aj ostatné zmysly. U detí je prirodzené, že nechcú ostať len pri vizuálnom vnímaní, ale túžia predovšetkým po hmatovom zážitku. Ak vytvoríme deťom možnosť aktívne zapojiť všetky zmysly v procese učenia, podporíme nielen ich záujem a motiváciu vzdelávať sa do budúcna, ale pomôžeme im zapamätať si takmer dvojnásobne viac!”.


Ilustračné video o výstave: https://www.youtube.com/watch?v=L5YEP6-gNSU


Výstava je určená pre deti od 6 do 99 rokov. Vítaní sú návštevníci z radov verejnosti aj organizované skupiny a školské triedy, pre ktoré je pripravený špeciálny program s lektorom.


Otváracie hodiny pre verejnosť počas pracovných dní a cez víkend:
Pondelok: zatvorené
Utorok: zatvorené
Streda: zatvorené
Štvrtok: zatvorené
Piatok: 14,00-18:00
Sobota: 14,00-18:00
Nedeľa: 14,00-18:00


Cenník platný pre verejnosť:
Jednotné vstupné: 3 Eur
Uplatňujeme zľavy pri rodinných lístkoch: 2 dospelí s 2 a viac deťmi 10% zľava
ZŤP a dôchodcovia : 1 Eur


Cenník pre školy:
Vstupné pre žiaka v rámci školy: 2,50 €
ZŤP v rámci školy: 1 €


Na mieste je možné platiť iba hotovosťou.


Otvorené pre školy (na základe rezervácie) Pondelok- Piatok: 8:30-14:30


MIESTO VÝSTAVY: Hlavná 69, 08001 Prešov, Slovensko


Viac informácií: na www.ahadeti.sk

Pridal: Michaela Svatová
540
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.