Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína
udalosť sa už konala

Establishment

Multimediálna performance v sebe spája otázky na témy slobody a občianského aktivizmu. Skrz 3 mestá - Košice, Prešov a Prahu, sa kolektív snaží priblížiť myšlienky ľudí, ktorí sa možno nikdy nedostanú do učebníc, ale ich život a činnosť je pevne spätá s úsilím o slobodnú spoločnosť a kultúru. Cez pohyb, video a poéziu približuje pulz boja proti neviditeľnej ruky moci, ktorá síce mení svoj názov, ale nie svoj charakter.


Pred predstavením premietanie filmu Barbory Berezňákovej: Spýtaj sa Vašich:89


Dokumentárny film Spýtaj sa vašich 89 je pokračovaním filmu k udalostiam Augusta 1968 a prináša pútavú "oral history” mozaiku spomienok bežných ľudí na November 1989. Vnáša svieži pohľad na prežívanie malých osobných dejín v kontexte veľkých spoločenských zmien s odstupom 30-tich rokov života v slobode. Je akýmsi rozmanitým zamyslením nad transformáciou spoločnosti,
jej prepojením na dovtedy uzavretý okolitý svet a privykaniu si na novonadobudnuté práva a slobody. Nesústredí sa na príbehy tvárí známych z revolučných tribún, ale na drobné prežívanie veľkých zmien v každodenných životoch našich spoluobčanov.

Pridal: Michaela Svatová
46

WAVE

Sídlo (adresa):
Hlavná 121, 080 01 Prešov
Telefón:
Mobil:
00421 905 896 467
E-mail:
WEB:
http://www.wave.sk/
Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Wave-Club/377866438961977
Wave centrum nezávislej kultúry
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.