Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Opera na hrane / Sólo-duo-trio

Všetkých záujemcov o novinky v hudobnom svete pozývame na štvrtý koncert prehliadky Sólo-duo-trio, ktorá prebieha vo VIOLE už tretí rok a je zameraná na prezentáciu súčasnej, prevažne experimentálnej hudby. V rámci koncertu zaznie inšpiratívne a súčasne provokatívne dielo súčasnej americkej skladateľky Kate Soper Here be Sirens /Tu sú sirény/.


Je to operno – divadelná kompozícia pre tri soprány a klavír, ktorú predstavia tri šarmantné mladé sopranistky, pôsobiace na českej hudobnej scéne:
Jana Vondrů
Aneta Podracká Bendová
Eva Marie Kořená


O skladateľke
KATE SOPER je skladateľkou, performerkou a spisovateľkou. Skúma integráciu drámy a rétoriky do hudobnej štruktúry, kontinuitu expresivity, zrozumiteľnosti a zmyslu. Magazín The Boston Globe ju označil za „skladateľa zákopu, niekedy nepríjemného, mocného“ a The New Yorker vyzdvihol jej „prie-zračný, náročný vokalizmus, nenápadnú divadelnosť a majstrovstvo modernistického štýlu“. Je fi-nalistkou Pulitzerovej ceny, získala tiež ocenenie od Guggenheimovej nadácie, Americkej akadémie umení a listov (cena Virgil Thomson a Goddard Lieberson a štipendium Charlesa Ivesa), nadácie Koussevitzky, Chamber Chamber America America, pamätného fondu Lili Boulanger a ďalšie. Soper sa zúčastnila viacerých rezidenčných pobytov a získala štipendiá na tvorbu - od Nadácie Civitella Raineri, Radcliffeho inštitútu pre pokročilé štúdium, Camargoovej nadácie, Macdowellovej kolónie, Tanglewoodu, Royaumontu a Domaine Forgetovej.


Ocenená New York Times za jej „temperamentný hlas a strhujúcu prítomnosť“, vystupuje Soper často aj ako sopranistka. Predstavila sa ako skladateľka i speváčka na festivale MATA v New Yor-ku a v seriáloch Miller Theatre Composer Portraits, v sérii MusicNOW v Chicagskom symfonic-kom orchestri a v sérii Green Umbrella LA Philharmonic.


VSTUP VOĽNÝ

Pridal: Michaela Svatová
75
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.