Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Opera na hrane / Sólo-duo-trio

Všetkých záujemcov o novinky v hudobnom svete pozývame na štvrtý koncert prehliadky Sólo-duo-trio, ktorá prebieha vo VIOLE už tretí rok a je zameraná na prezentáciu súčasnej, prevažne experimentálnej hudby. V rámci koncertu zaznie inšpiratívne a súčasne provokatívne dielo súčasnej americkej skladateľky Kate Soper Here be Sirens /Tu sú sirény/.


Je to operno – divadelná kompozícia pre tri soprány a klavír, ktorú predstavia tri šarmantné mladé sopranistky, pôsobiace na českej hudobnej scéne:
Jana Vondrů
Aneta Podracká Bendová
Eva Marie Kořená


O skladateľke
KATE SOPER je skladateľkou, performerkou a spisovateľkou. Skúma integráciu drámy a rétoriky do hudobnej štruktúry, kontinuitu expresivity, zrozumiteľnosti a zmyslu. Magazín The Boston Globe ju označil za „skladateľa zákopu, niekedy nepríjemného, mocného“ a The New Yorker vyzdvihol jej „prie-zračný, náročný vokalizmus, nenápadnú divadelnosť a majstrovstvo modernistického štýlu“. Je fi-nalistkou Pulitzerovej ceny, získala tiež ocenenie od Guggenheimovej nadácie, Americkej akadémie umení a listov (cena Virgil Thomson a Goddard Lieberson a štipendium Charlesa Ivesa), nadácie Koussevitzky, Chamber Chamber America America, pamätného fondu Lili Boulanger a ďalšie. Soper sa zúčastnila viacerých rezidenčných pobytov a získala štipendiá na tvorbu - od Nadácie Civitella Raineri, Radcliffeho inštitútu pre pokročilé štúdium, Camargoovej nadácie, Macdowellovej kolónie, Tanglewoodu, Royaumontu a Domaine Forgetovej.


Ocenená New York Times za jej „temperamentný hlas a strhujúcu prítomnosť“, vystupuje Soper často aj ako sopranistka. Predstavila sa ako skladateľka i speváčka na festivale MATA v New Yor-ku a v seriáloch Miller Theatre Composer Portraits, v sérii MusicNOW v Chicagskom symfonic-kom orchestri a v sérii Green Umbrella LA Philharmonic.


VSTUP VOĽNÝ

Pridal: Redakcia pis.sk
186
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.