Streda, 05. jún 2024
Meniny má Laura | zajtra Norbert
Diskusná téma:

Hodnotenie 8 rokov vladnutia v PO

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
strana 1 / 2
#43321
Hodnotenie 8 rokov vladnutia v PO 43321
mocatko (ID: 36) | 4% Profesionál
mocatko | 3.5.2014 20:49
Ahojte,

pozeram, ze toto forum opat oziva. Vdaka komunalnym volbam.
Rysuju sa nejaki kandidati, ci uz na poslancov alebo primatora.

Mna by vsak zaujimal nazor - vas Presovcanov, aby ste zhodnotili 8 rokov vladnutia a nielen sucasneho primatora pana Pavla Hagyariho, ale aj poslancov (ti sa velmi nezmenili).

Skuste napisat co sa vam paci, co by ste zlepsili.
Mozno to podnieti kandidatov, ze si to tu precitaju a dozvedia sa co trapi ludi.

Moje hodnotenie si necham na neskor. Nech sa najprv vyjadrite Vy Presovcania. Kedze nie som rodeny Presovcan, ale uz 7 rok zijem v Presove, sledujem co sa deje, a mozem porovnat s mojim rodnym mestom. A pozeram sa na to nestranne, bez akychkolvek emocnych naviazani.

Len jeden bod - podla mna mesto mohlo ovela viac vytazit z europskych penazi. Obnova zakladnych a materskych skolok nestaci.
#43329
RE: Hodnotenie 8 rokov vladnutia v PO 43329
Richard Drutarovský (ID: 4123) | -5% Praktikant
Richard Drutarovský | 4.5.2014 14:27
Vítam túto diskusiu a ak sa rozvinie, určite si ju občas prečítam.
#43940
RE: Hodnotenie 8 rokov vladnutia v PO 43940
načoprezývku :-) (ID: 4464) | -100% Začiatočník
načoprezývku :-) | 7.6.2014 13:46
Poznáte svojho kolegu – poslanca pána PeaDr. Miroslava Benka?
>
> Vlastislav Laskovsky neregistrovaný
>
> 2. #922056 - 01.06.2013 17:26 – SCORE
>
> Pán rozhodca Miro Benko ty musíš mať ľudí na najvyšších miestach, keď
> ešte nie si v base! Takto klamať do televízie o sexuálnom zneužívaní
> žiačok na ZŠ kde si zástupca riaditeľa pánom Petrom Majerom! Okolie,
> ktoré ťa pozná, hovorí v sarkastickom podtone: Smelo ber hračku Smer!
>
> --------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------
>
> Vlastislav Laskovský neregistrovaný
>
> 82. #939366 - 03.09.2013 18:14 - SCORE 4
>
> Kostelník klame, keď tvrdí, že za ním nikto nestojí. Prešovská futbalová
> obec veľmi dobre vie, že za ním je lobizmus kontroverzného podnikateľa
> p. Michrinu, konateľa Ozexu a priateľa p. Remetu. Na tom by nebolo nič
> zlé, keby p. Michrina za doraz nevyjasnených okolností nezískal pozemky
> a FC Slovan Solivar. V priebehu 3 rokov klub zruinoval až zanikol,
> pozemky sú údajne jeho, a že sekčovská mládež nemá žiadny futb. klub ho
> nezaujíma. Tvrdím, že išlo o majetok všetkých obyvateľov m. č. Solivar,
> pretože športov&yac ute; areál si postavili občania v tzv. akcii „Z“.
> Logicky sa teda núka otázka, či menovanému neide o to isté v Tatrane Prešov.
>
> Možno nám to tu vyjasní p. Miroslav Benko, poslanec tejto mestskej
> časti. Nie, nemýlite sa, keď sa vám pod týmto menom vybaví ligový
> rozhodca, ktorý v súkromnej TV ešte ako zástupca ZŠ, zatajoval trestný
> čin sexuálneho obťažovania p. Petra Majera.
>
> člen Rady ObFZ neregistrovaný
>
> 6. #944597 - 08.10.2013 15:50 - SCORE 4
>
> Vymenovanie káuz SFZ:
>
> 1. Kauza medzinárodného rozhodcu Miroslava Benka. Tento podľa SFZ
> (Havrillu) top- ten slovenský rozhodca sa dopustil trestného činu tým,
> že zakrýval sexuálne obťažovanie žiačky učiteľom TV na škole kde
> pôsobil. SFZ namiesto suspendovania zaujala bobríka mlčanlivosti a
> deleguje ho naďalej!
>
> Smrdáčan neregistrovaný
>
> 9. #944748 - 10.10.2013 16:10 - SCORE 4
>
> Ano ano ten Benko bol včera- stredu 9.10.2013 v hlavnych TN na Markize.
> Vystupoval ako krajsky šef zivotneho prostredia. Namiesto basy povysenie
> no co spravime ked kope za Smer! Pamätam si ho ako vtedy do telky klamal
> ze na jeho ZS skole ziadny ucitel TV ziacky sex. neobtazoval. Neskôr
> vysetrovanie tento tr. cin potvrdilo a spachal ho Peter Majer ktory sa
> motkal svojho casu taktiez v SFZ... Tohto sudcu poznam ako u nas v
> senici do-ebal zilinu za co bol potrestany zastavenim cinnosti len na 2
> zapasy!
>
> Martin Klovan. neregistrovaný
>
> 1. #948293 - 04.10.2013 19:31 - SCORE 4
>
> profil AR v CL: Miroslav Benko
>
> Volby do presovskeho kraja (PSK) konane 19.10.2013:
>
> Tymto chcem varovat volicov ktori sa ich zucastnia do PSKdna 19.10. 2013.
>
> Dovod: kandidatura udajne najlepsieho asistenta rozhodcu na Slovensku
> PeaDr. Miroslava Benka do VUC PSK za stranu Smer pod cislom 17.
>
> Pod c. 17 je na kandidatke strany Smer clovek ktory sa dopustil
> trestneho cinu. Vtedy ako zastupca riaditela ZS Kupelna v Presove
> nielenzenereagoval na upozornenia ziacok a ich rodicov ani sirokej
> verejnosti ze ich sexualne obtazuje ucitel TV PhDr. Peter Majer ale
> dokonca to v televizii razne poprel. Vysetrovanim sa jasne potvrdil
> popisovany tr. cin. Tym sa p. Benko dopustil tr. cinu tym ze ho ukryval
> zatajoval a sam nenahlasil! Ze dnes nesedi v base ale ma este vyssiu
> statnu funkciu vdaci strane za ktoru opat kandiduje ale aj volicom.
> Bohuzial sme na Slovensku est e ako obcania ktori zodpovedaju za chod
> statu nedozreli. Vieme len vyplakavat na miestachkde sa o nicom
> nerozhoduje... Iste je kto zvoli cislo 17 zaSmer moze ratat s tym ze
> Miroslav Benko je chlipnik a zvrhlik.
>
> mino neregistrovaný
>
> 23. #951159 - 24.11.2013 11:50 - SCORE 4
>
> michalovce
>
> Michalovce dnes jeden super vykon, gratulujem . Inak ciarovy rozhodca
> sexualne chlipny zvrhlik pan BENKO mimochodom z PRESOVA nam za stavu 0:0
> neuznal gol vraj bol offside na pocudovanie vsetkych.. Offside to
> nebol. Prešov bojuje na vsetkych frontoch :)
>
> Martin Klovani. neregistrovaný
>
> 2. #966499 - 06.05.2014 18:06 - SCORE 4
>
> Miroslav Benko- AR
>
> „Z penalty som zostal šokovaný. Mal som ruku pri tele a dotkla sa ma v
> oblasti prsného svalu. Opakujem, zostal som šokovaný, keď som videl, že
> rozhodca ide písknuť do píšťalky.“ uzavrel Huk.
>
> Tomas, mas absolutnu pravdu. Pozri sa vsak, kto s hlavnym marhefkom toto
> spiskal, teda opatovne sa chce narcisovat. Je to nasa stara znama firma
> - AR, vraj najlepsi u nas PeaDr. miroslav benko.
>
> Po tom, ako sa mu podarilo vymazat z mapy nemenovany futb. klub
> v lokalite /ako inak bez provizie/, ktoru v mestskej casti zastupuje i
> ako sekretar, nasleduje aj tu na profutbale znama a viackrat pretriasana
> kauza sexualneho harasenia ucitela tv petra majera. Zaujimave na tom je
> to, ze sa to udialo na zs, za ucitelov ktorych nadriadenym je m. benko.
> Vrcholom je to, ze vsetci na skole i v meste o tom vedia, tento zast.
> riaditela bohapusto klame do medii, ze sa u nich nic nedeje. Az
> pravoplaty rozsudok sudu mirkovi benkovi zatvoril skolske brany. Snad sa
> to raz nedozvedia jeho deticky Taminka a Timonko... Co by vsak na to
> povedala i jeho matka ci svokra... ?
>
> Tomuto vsak ani zdaleka nie je koniec. Opatovne sa preslavil na zaciatku
> t.r. Ako? Pri volbach do psk ho hufne volili osadnici a%
#43951
RE: RE: Hodnotenie 8 rokov vladnutia v PO 43951
načoprezývku :-) (ID: 4464) | -100% Začiatočník
načoprezývku :-) | 7.6.2014 21:47
Zvolebnieva sa, tak som polozila otazku p. Dupkalovi na jeho status na fb...co je pravdy na tom, ze dlzi beznym ludom peniaze...odpoved bola... Ja?.. .v zapati som bola zablokovana:) :)Je pravdou aj to, ze sa mi nepacilo jeho spravanie na zasadnuti MZ:)))
#43941
RE: Hodnotenie 8 rokov vladnutia v PO 43941
načoprezývku :-) (ID: 4464) | -100% Začiatočník
načoprezývku :-) | 7.6.2014 13:49
Drutarovský ? ... ..pamätáte na kauzu Drutarovský? Primátor Ing. Milan Benč na Slovenskej správe ciest rokoval o ďalšom rozvoji dopravnej infraštruktúry v
Prešove, s akcentom na obchvaty, ale i s pokračovaním výstavby Nábrežnej komunikácie, ktorá je zatiaľ
pozastavená (kauza Drutarovský a iné problémy)
#43942
RE: RE: Hodnotenie 8 rokov vladnutia v PO 43942
načoprezývku :-) (ID: 4464) | -100% Začiatočník
načoprezývku :-) | 7.6.2014 13:51
Drutarovsky je byvalý sas, teraz nova ... ,10 r. sabotoval nabreznu ul. , par mrtvych na 17 novembra, " vydupal si transparentne 2x viac ako dostali ostatni za pozemky .. , vdaka nemu sa cesta predrazila o 100 mil sk
#43943
RE: Hodnotenie 8 rokov vladnutia v PO 43943
načoprezývku :-) (ID: 4464) | -100% Začiatočník
načoprezývku :-) | 7.6.2014 13:53
Primátor vybavil 2,5 mil eur z eu fondov na elektronizaciu - 5% kofinaclcanie schvalil parlament, vsetky dane schvaluje parlament ...nie primator ...skladka odpadu podpisana za kopcaka ...len sa zvysovala inflacia ...a ernst ? Preco ho vyhodil chudik, valova a pred tym aj socialna poistovna ?
#43325
Mňe na totim šickim, 43325
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 4.5.2014 09:23
vadza sľubi. Sľubovac treba realne veci, ňe šicko vindze to tiž pravda. Najvecej me štve toten bazen. SOľANKA i Termo voda pod-pri varošu a ŇIČ. Tu mohľi bic krasne kupeľe a mišľim, že bi i zdravotnictvo coška prispelo a pre psoriatikoch to bilo liž dobre. Zrobic take prešovske Mrtve more /ňe cigaňske/. No aľe to choroba šickich poslancoch, ňe šem našich, každi caha na svoju stranu a pokrok ňejdze, bo každi mišľi že je toten najľepši a to je chiba, bo jeden druhého ňerešpektuju.
#43348
RE: Mňe na totim šickim, 43348
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 5.5.2014 06:02
Súhlasím. V lete sme boli na dovolenke v Nemecku, Bad Reichenhall. Tiež soľné, kúpeľné mestečko. Ale čo tí tam majú postavané :-/ A v podstate za smiešny peniaz. Všetko len s využitím prírodných zdrojov.
#43352
RE: RE: Mňe na totim šickim, 43352
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 5.5.2014 18:28
tazko porovnavat nemecko a slovensko... :) zhodou okolnosti som v nemecku stravil dlhsi cas... aj dialnice tam maju ine vsak ? :) aj detske ihriska ine kafe ako v presove, kosiciach ci bratislave... :) aj kvalita byvania je tam niekde inde...ze? :) a ked ides okolo frankfurtskeho letiska lietadla pristavaju v ciare...tiez ine nez letisko blava ci ke... :) neporovnaval by som bill nemecko so slovenskom... su par desatroci pred nami... inac uz ani tam to nie je to co byvalo v v 80. ci 90tich rokoch...videl si nemecke vlaky? stanice ? autobusy? :) hmmmm...naozaj neporovnatelne.. :) ciste krasne dedinky... penzioniky... :)
#43359
RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43359
Milan Smolak (ID: 4421) | -100% Začiatočník
Milan Smolak | 6.5.2014 08:25
p. Babylonsky, mozno by bolo dobre vystupovat pod svojim menom a nie pod prezyvkou. Nemyslim to teraz nijako zle, ale urcite by to bolo transparentnejsie.
#43367
RE: RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43367
Roobert (ID: 2742) | 32% Majster
Roobert | 6.5.2014 21:30
administrator toto je vazne porusenie kodexu spis???
#43374
RE: RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43374
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 6.5.2014 23:04
milanku myslim, ze je jedno kto to pise... dolezitejsi je pre mna obsah nez autor.. :) btw sam neveris tomu ze si nejaky milan s :) aj po tych rokoch sa tu stale na niecom pobavim... rudko...drutko...andrejka...ci ten co robil domovnika na sekaci...ci este robi... skrachovanec sas.. :)
#43362
RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43362
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 6.5.2014 12:00
suhlas ... porovanavame neporovnatelne ...ako som uz pisal skor, vela z nas ma vlastnu disciplinu utlmenu (vid. napriklad len take primitivne parkovanie pred obchodnymi centrami - kde ludia parkuju kade tade - hlavne mimo ciarami vyznacenych parkovacich miest - hlavne cim blizsie ku vchodu alebo tiez zakladne pravidlo prechadzania cez cestu - kade tade mimo vyznacenych prechodov ... .) a naopak poukazovanie a reptanie na mozne priciny preco nemame to ci ono to mame zvladnute na vysokej urovni. Aj v sporte (samozrejme okrem financnej podpory) plati, ze za uspechom je kopec poriadnej driny a odriekania na treningoch, ... ale ako sa vravi, lahsie vidiet smietku v oku ineho ako brvno vo vlastnom oku
#43364
RE: RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43364
para (ID: 681) | 64% Pokročilý
para | 6.5.2014 17:33
podla mna dostal mandat a robi si svoju robotu, zato zvysok min 85% poslancov je rado ze su tam a tiez v dozornych radach.
#43365
RE: RE: RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43365
bezmenná masa (ID: 1619) | 24% Praktikant
bezmenná masa | 6.5.2014 18:49
kupuje si poslancov ad hoc aby mu odsúhlasili kšefty v posledom čase hlavne zo SMERu. Vždy sa snažil byť zadobre s vládnou stranou. Kam vietor tam plášť.
#43368
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43368
Roobert (ID: 2742) | 32% Majster
Roobert | 6.5.2014 21:32
primator v zaujme mesta musi byt zadobre s kazdou vladou ci uz je nalavo alebo napravo. vdaka saskom je vaic pri moci cervena masa ako modra... odkedy vladne smer? 2006 odkedy je primator Palo? 2006...
#43372
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43372
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 6.5.2014 23:01
je ti smutno za casmi ked kdh a sdku predavali lukrativne parkoviska? :) alebo? :)
#43375
RE: RE: RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43375
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 6.5.2014 23:06
podla mna sam neveris tomu co pises.. :)
#43376
RE: RE: RE: RE: RE: Mňe na totim šickim, 43376
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 7.5.2014 07:37
OK beriem, je to tvoj pohlad na naplnanie mandatu - hlavne byt na ociach, vela prazdnych reci, ale bez ziadneho prinosu (rozumej pre mesto) ... a ked je toto robota poslanca - tak to pan Boh ochranuj Presov (potom retorika prevazi nad odbornostou a kompetentnostou a sluzbou obcanovi)
#43330
43330
orol1 (ID: 3156) | 25% Profesionál
orol1 | 4.5.2014 14:50
Co sa opravuje na sidliskach?.. .iba vdaka zateplovaniu opekneli. Takeho primatora uz nikdy viac. Presov to nie je len hlavna ulica, ktoru ma mestky byrokrat pod nosom... .zivot je mimo hlavnej, ale nie na spinavej hlavnej stanice. Primator zi pre sidliska... .prejdi sa kazdy den pesi po nich a uvidis tie naliehave problemy. Zamen kancelariu za chodniky PRESOVA.
#43337
RE: 43337
mocatko (ID: 36) | 4% Profesionál
mocatko | 4.5.2014 17:45
Ano, mas pravdu. Sidliska odrazaju vzhlad mesta.

Budem porovnavat. Viem ze je mozne v ramci EU fondov revitalizovat sidliska. V mojom rodnom meste sa to kona uz asi piaty rok. Rozsiruju sa parkovacie miesta (ale nie na ukor zelene), medziblokove priestory su doplnene prvkami drobnej architektury, stavaju sa detske ihriska a opravuju sa komplet cesty medzi blokmi. A to z penazi EU fondov. Z mojho pohladu staci mat primatora, ktory je obklopeny schopnymi ludmi resp. dobrym oddelenim. Vyuzivanie fondov a inych grantov - to v meste Presov trosku absentuje. Ano vyuzivaju sa, ale vobec nie v plnej a uspokojivej miere.

Rovnako PO ma velky potencial stat sa mestom s dobrymi mestskymi cyklotrasami. Zachytil som ze v ramci grantu Zivotneho prostredia cez Nadaciu Pontis a VSE sa dalo uchadzat o takyto grant na zlepsenie cyklotras. Rovnako grantovy program Municipality bol na taketo veci zalozene. Mozno to aj mesto vyuzilo, len to nie je medializovane. Mozno mu krivdim a snazi sa mesto vyuzivat kazdy grant.

Aby som len nekritizoval, mne sa na PO samosprave paci ze ide cestou informatizacie svojich cinnosti a buduje svoj e-government. To vela miest na Slovensku nema a musim povedat, ze z pohodlia domova vybavit si viacero veci je super. Len tak dalej a mozno sa dockame, ze kontakt z MsÚ osobne sa zminimalizuje uplne.

Nechce sa mi teraz googlit. Mozno my niekto poradi tu na fore? Ma mesto Presov samostatny odbor, ktory zameriava svoju cinnost na vyzvy ci uz EU fondy, alebo rozne granty?
#43334
no a uz je to tu ...alebo je tu 43334
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 4.5.2014 16:21
no opat sa nam zvolebnieva a p. Drutarovsky nam tu opat pred bliziacimi sa volbami (posledne tu pre seba agitoval pred volbami do VUC) zavital so svojou populistickou agendou ...
#43336
RE: no a uz je to tu ...alebo je tu 43336
mocatko (ID: 36) | 4% Profesionál
mocatko | 4.5.2014 17:34
Robiino z mojho nestranneho pohladu - mne to neprekaza. Ved ak ma byt toto forum jednym z info kanalov pre poslancov, co v meste zmenit. Tak nech chodia na toto forum. A ak chodia sem pod svojim menom a nie pod anonymnymi nickmi tak to treba ocenit.

Btw. neviem, ci ty si Presovcan, alebo uz nie byvajuci, ale ak ta mozem poprosit o tvoj nazor na danu temu. Lebo v inych diskusiach mas podnetne prispevky.
#43347
RE: RE: no a uz je to tu ...alebo je tu 43347
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 4.5.2014 23:51
no mne prekaze prave to, ze ta aktivita na takychto forach je prave pred volbami a u tohto p. Drutarovskeho je to uz akysi jeho "domaci folklor" a hlavne jeho populisticka agenda...co sa tyka temy, podla mojho osobneho nazoru, najvacsie minus pre Presov je prave obsadenie MsZ Presova a to dlhodobo, ale na druhej strane je zvolene obcanmi a v demokratickych volbach. Co sa tyka primatora, tak ak nebudem hodnotit prveho ponovembroveho primatora p. Sopka, tak aktualny je z nich urcite najlepsi, co vsak neznamena, ze nemozeme mat lepsieho alebo ze tomuto nie je co vytknut.
#43351
RE: RE: RE: no a uz je to tu ...alebo je tu 43351
para (ID: 681) | 64% Pokročilý
para | 5.5.2014 14:31
no ked si obycajny obcan pozrie zaznam zo zasadnutia Mestskeho zastupitelstva tak musi uznat ze poslanec Drutarovsky asi jeden z mala reaguje k veci, material ku ktoremu sa vyjadruje ma prestudovany a reaguje odborne
#43353
RE: RE: RE: RE: no a uz je to tu ...alebo je tu 43353
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 5.5.2014 18:30
:) treba ich vymenit vsetkych... :) tych co chlastaju, tych co nemaju ani paru o com sa v zastupitelstve vlastne toci... VYMENIT..! !!
#43360
RE: RE: RE: RE: no a uz je to tu ...alebo je tu 43360
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 6.5.2014 11:52
no nechcem nikdy podcenovat "obycajneho obcana", ale to by musel velky polyhistor , aby obsiahol celu agendu a vedel posudit, ci sa dany poslanec p. Drutarovsky skutocne odborne, ale hlavne vecne vyjadruje k jednotlivym temam ... . ono len reagovat preto aby som bol viac na ociach a to bez prinosu a vecneho a obsahoveho ramca je nanic ... su ludia, ktori maju potrebu na seba-prezentaciu a "funkcny" postup
#43389
RE: RE: RE: RE: RE: no a uz je to tu ...alebo je tu 43389
Richard Drutarovský (ID: 4123) | -5% Praktikant
Richard Drutarovský | 8.5.2014 18:13
Úlohou poslanca je aj počúvať, diskutovať, presviedčať, argumentovať, kontrolovať, hlasovať... Snažím sa byť vecný, názory mať podložené, dávať návrhy a hlasovať so znalosťou veci.

Svoje názory si nenechávam len pre seba. Snažím sa o ne podeliť s každým, kto má záujem dozvedieť viac a tak si urobiť vlastný názor.

Tu je dávnejší príklad z môjho poslaneckého blogu, ktorý píšem, ak ide o témy, ktoré môžu zaujímať viac ľudí: http://www.vyvlastnenie.sk/drutarovsky/a/primat...
#43390
RE: je to 43390
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 8.5.2014 18:34
vsetko O. K, az na jednu malu chybicku a tou je podpora od bossa- neofasistu z majdanu, lipstaina, alias neofasistickej strany NOVA.
#43392
RE: RE: je to 43392
Gusto (ID: 3738) | 20% Praktikant
Gusto | 8.5.2014 22:55
A bratia Rusi nás v 68 oslobodili a potom ostali tu 20 rokov. Teraz robia čo na Ukrajine?
#43394
RE: RE: RE: je to 43394
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 9.5.2014 08:40
k tupikovi narodenemu po r.2000 , odchovanemu na bullshitoch a la golywood typu rambo , skoda sa vyjadrovat, ha ha ha ha
#43396
RE: RE: RE: RE: je to 43396
Gusto (ID: 3738) | 20% Praktikant
Gusto | 9.5.2014 09:16
Takže Trex, som narod. v 1971. Uražať a vysmievať sa v diskusiach to vieš. Skús používať fakty. Toto bola diskusia o Prešove a 8 rokoch primátora. Žiadna Ukrajina , Majdan a Lipšic. Práve oslavujeme koniec2 svetovej vojny. Ja som rád , že nás oslobodili od fašistov. A treba si pripomenúť ako sa začala táto strašna vojna. Hitler ju začal anšlusom Rakúska, potom zabral územie Sudet v ČSR. Naši zapadní spojenci nás nechali napospas fašistom. Niečo podobne sa deje teraz na Ukrajine.
#43397
RE: je to 43397
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 9.5.2014 09:47
ak kandidujes na post v statnej sprave s podporou strany , ktorej boss sa osobne zucastnil na podnecovani obludnosti , ktore sa deju par km na vychod, nemozes sa tvarit ze ja nic ja muzikant, tvoj vyklad dejepisu je pre zakladne skoly pre deti, nic sa nedeje len tak, vsetko so vsetkym suvisi, a je "prekapčane jedno s druhym"
#43399
RE: RE: je to 43399
Gusto (ID: 3738) | 20% Praktikant
Gusto | 9.5.2014 18:46
Primator je post v štatnej správe? Ktoré fakty o začiatku 2.svetovej vojne - o ansluše Rakuska a zabratí Sudet nie sú faktami?
#43400
RE: RE: RE: je to 43400
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 9.5.2014 19:10
Ešči Gustiku ňeznaš, že disidenski raj "U. S. A.", žije zos vojnoch a ňepokojoch. Cale USA je postavene na zbrojnošoch. Každi prezident, ktori bul zvoľeni začal dzeška bombardovaňe. Teraz dvojo Džonijove, Bajdon i Keri sebe mišľa že kec viščiria zubi jak kobila ta Putin pušči do gačoch. Úloha dvoch demokratoch USA a Izraela je štvac ľudzi medzi sebu abi oňi maľi prosperitu a hospodarski zazrak - abi mohli utočic a hlavňe mac kšefti.
#43411
RE: je to 43411
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 10.5.2014 11:39
PRIMÁTOR MESTA
Primátor je, podľa zákona Slovenskej národnej rady č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov, predstaviteľ mesta, štatutárny orgán a najvyšší výkonný orgán mesta.
#43414
RE: RE: RE: je to 43414
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 10.5.2014 11:48
a este dodatok do jelima , mozes kandidovat aj za sefa verejnych wc , ak ta podporuju neofasisti , tak to svedci , ze suhlasis s ich myslenim a konanim.
#43335
len kratko 43335
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 4.5.2014 17:15
ked si polozime na vahy REALNE CINY za Hagyho a na druhu stranu predchadzajucich primatorov tak suverene vedie Hagy, , o poslancoch skoda slov, kazdy len na tom svojom stranickom piesocku,
#43339
43339
medulienka (ID: 67) | 2% Praktikant
medulienka | 4.5.2014 18:30
Ja konštatujem, že mesto za Haggyho ožilo. koná sa veľa akcií. Mne chýbajú nešťastné obchvaty, viac cyklistických chodníkov, pre deti ihriská. Mám na mysli pre mládež na futbal, basket. Návšteva z Blavy bola unesená čistotou, pri pohlade z vodárenskej veže a prechádzkou cez pešiu zónu.
#43340
RE: 43340
mocatko (ID: 36) | 4% Profesionál
mocatko | 4.5.2014 19:19
inak mne chyba z akcii - napr. nieco folklorneho:)
Napr. stavanie maja:)
#43341
43341
tepšička (ID: 1299) | -6% Pokročilý
tepšička | 4.5.2014 19:50
Mesto jednoznačne za tie roky ožilo, spomeniem iba Dni mesta v centre a na nich zadarmo mnoho koncertov (Buty, Chikiliki, Jobus, Pražský výber, ...). Podarili sa aj akcie typu Okružná, Caraffova vaznica, Vodárenská veža, Floriánka, Metodova, rekonštrukcia škôl, ožil amfiteáter, opravujú sa ihriská, Centrum, Šváby stred, ...
Nechce sa mi narýchlo spomínať pár rokov dozadu, ale oproti predchádzajúcim straníckym kšeftárom je Hagyari určite ďaleko vpredu. Má nápady, zmysel pre otvorenosť a kontakt s občanmi ako žiadny iný primátor na Slovensku (FB).

Čo sa týka poslancov, tak až príliš často prístup "všetko proti primátorovi", úzke stranícke záujmy, radšej neurobiť nič ako podporiť Hagyariho... nepochopím napríklad nedávne hlasovanie o prenájme amfiteátra.

Zišli by sa obchvaty, ale to je vec tých, ktorých ste si zvolili v BA.

No a jedna vec:
Mesto má len obmedzený priestor. Okolo domov má byť trávnik, stromy, dobrý vzduch. Ale každý chce parkovisko rovno pri dome (zadarmo), venčovisko pre psa rovno pri dome, outdoorové cvičisko rovno pri dome, detské ihrisko rovno pri dome... všetko naraz a hneď. To nesplní NIKTO, lebo sa to nedá.
#43342
RE: 43342
Lyžiarka (ID: 3167) | 11% Začiatočník
Lyžiarka | 4.5.2014 20:07
Nemam chut hodnotit 8 rokov rozkradania mesta Presov. A k tym kulturnym akciam a Dnom mesta Presov. Tie kazdym rokom stracali uroven poctom a vyberom ucinkujucich vratane rytierskych dni. Malo kto vie, ze domace skupiny sermu museli tieto hry robit zadarmo a od mesta nedostali ani euro, preto minuleho roku vystupovali len oni a ziadny zqhcudzi. Takisto vyzva miestnym skupinam, aby sa zadarmo podielala na programe hovori za vsetko. Ono stale plati chlieb a hry. Jeden pan robil pred volbami MDZ kazdy den a druhy obieha stuzkove a domovy dochodcov.
#43349
RE: RE:nebudem ta chytat 43349
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 5.5.2014 09:42
za slovo, ze domace skupiny sermu museli... ... . ha ha ha MUSELI??? .. NEMUSELI.nikto nikoho nenutil, lebo vsetko je len o peniazoch a chamtivosti. Si pamatam ako sa vystavali objekty obcianskej vyvevenosti v tzv.akcii Z.. ale to narodeni po roku 1995 NIKDY nepochopia , lebo... .
#43343
43343
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 4.5.2014 21:19
mňeje o.k.
#43345
43345
Roobert (ID: 2742) | 32% Majster
Roobert | 4.5.2014 22:06
ja by som vymenil cele MsZ. Cele je to tam tak falosne podrotovane...
#43350
RE: 43350
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 5.5.2014 11:56
presne tak . Dlhe roky sa v PO sa hraje hra " Ja na brachu, bracha na mne."
A to poslanci medzi sebou ako aj primator s poslancami a opacne. Všetko v normach zakona a pre prospech obcanov mesta. Ako inak.
#43357
RE: RE: 43357
Roobert (ID: 2742) | 32% Majster
Roobert | 5.5.2014 21:36
idem kandidovať :) treba mestu pomôcť, love za poslancovanie mi netreba :)
#43366
8 rokov vladnutia v PO? 43366
Kirk (ID: 378) | 4% Praktikant
Kirk | 6.5.2014 20:25
Asi takto: http://pis.sk/clanok/9956/utulok_pre_psov_bude_...

a este citat z FB Priatelia zvierat:
„Dnes nám prišla výpoveď zmluvy ohľadom priestorov na Košickej. Nie je tam uvedený žiaden dôvod, ale isté teda je, že útulok tam nebude, teda určite nebude prevádzkovaný nami. Investovali sme do stavby okolo 20 000 €, z toho 10 000 € z projektu, ktoré asi budeme musieť vrátiť, ale netušíme odkiaľ ich zoberieme, ešte včera tam robili naši robotníci, vôbec nám to nikto vopred neoznámil. Ďakujeme p. primátorovi, že si stále robí v Prešove čo chce!“
#43369
RE: 8 rokov vladnutia v PO? 43369
Kirk (ID: 378) | 4% Praktikant
Kirk | 6.5.2014 21:39
FB Pavel Hagyari:
aj psi utulok na kosickej je pred dokoncenim... .bezna kontrola s p. zupanom petrom chudikom a dadou stasekovou z oz priatelia zvierat...
(111 lajkov)
#43370
RE: 8 rokov vladnutia v PO? 43370
Kirk (ID: 378) | 4% Praktikant
Kirk | 6.5.2014 21:41
FB Pavel Hagyari:
s dadou stasekovou z o.z. priatelia zvierat a konatelom spolocnosti presov real ing. j. hudacom na kontrole utulku pre psikov...
Pavel Hagyari: Utulok pre psov ...
Zaujmom nas vsetkych... , treba len dohodu : priatelia zvierat, presovski havkaci i sloboda zvierat .. uz netreba vela ...
#43371
RE: 8 rokov vladnutia v PO? 43371
tepšička (ID: 1299) | -6% Pokročilý
tepšička | 6.5.2014 22:08
A nie je to tak, ze sa o utulok natahuju dve organizacie, pricom o pridelene priestory sa nikto nevie poriadne postarat?
#43373
RE: RE: 8 rokov vladnutia v PO? 43373
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 6.5.2014 23:02
ano...presne tak..presovski havkaci a priatelia zvierat... pracuje sa na tom dalej...
#43380
RE: RE: RE: 8 rokov vladnutia v PO? 43380
tepšička (ID: 1299) | -6% Pokročilý
tepšička | 7.5.2014 16:29
Dnes na Facebooku primatora:
"rokovanie o presovskom utulku s presovskymi havkacmi...priatelia zvierat ako obvykle neprisli a nereaguju...mesto ma na utulok pripravene peniaze...je potrebna aktivita zo strany priatelov zvierat..."

Takze problem zjavne nie je na strane mesta.
#43381
RE: RE: RE: RE: 8 rokov vladnutia v PO? 43381
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 7.5.2014 17:15
leva ruka nezna co robi prava ruka
#43454
RE: 8 rokov vladnutia v PO? 43454
#43377
primator??? 43377
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 7.5.2014 09:27
na spravodajskom portal Presov24 je anketa, kto uvazuje nad kandidaturov na primatora mesta Presov: R. Dupkala, M. Kalinak, R. Drutarovsky, M. Benko, ... no ZBOHOM ... . legalny narok urcite maju ... ale co tak moralny aspekt ??? minimalne prvi 3 urcite nie, to by bol vysmech !!! ale hlas ludu, hlas Bozi ...
#43378
RE: primator??? 43378
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 7.5.2014 09:59
len tak na okraj o jednom oslovenom.
Radovan Gondžúr, poslanec MsZ: Nemám v pláne kandidovať na funkciu primátora mesta Prešov. Tutko chce az hen do euraichu , do buzerbruselu. Tolko srandy este zazijeme od mesiasov, ich velkohube vyhlasenia a dristy sa budu liat ako voda v niagarskych vodopadoch. ha ha ha
#43379
RE: primator??? 43379
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 7.5.2014 15:02
...kandidaturou...
#43501
Moralny aspekt 43501
5.3.2008 (ID: 331) | 4% Praktikant
5.3.2008 | 18.5.2014 17:24
Michal Kalinak mal na titulke svojej webstranky fotografiu exriaditelky Technickych sluzieb mesta Presov. Andreu Marcinkovu zvecnenu s jednym zo svojich deti.
hmmm
#43504
RE: Moralny aspekt 43504
matrix (ID: 1853) | 5% Začiatočník
matrix | 19.5.2014 17:00
bo še sňim zľehla
#43382
43382
droid (ID: 40) | -67% Profesionál
droid | 7.5.2014 20:47
je to na blitiiiiiiiiiii , fuj.
#43449
............... 43449
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 13.5.2014 19:57
mna by skor zaujimalo kedy da otec mesta vlastny odpocet po a, svojich slubov / je ho plny internet, /
b, svojich slubo dristov / tiez je ho plny internet
#43458
diskutujúci: trex, Gusto 43458
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 14.5.2014 17:41
Trex, Gusto apropo NOVA, Lipšic, Drutarovský, začiatok 2.vojny

K ostrému konfliktu medzi Harabinom a Lipšicom došlo v parlamente v roku 2008 počas schôdze o jeho odvolaní. Harabin sa v parlamente Lipšica spýtal, či sa hanbí za svojich predkov a ich židovské vierovyznanie. Pripomenul Lipšicovych židovských predkov, ktorí sa podieľali na presídľovaní (deportáciách) do koncentračných táborov a údajnom vraždení židov v táboroch. Po kritike výrokov aj zo strany židovskej komunity prišiel Harabin s ospravedlnením, ale priame ospravedlnenie Lipšicovi chýbalo. Ospravedlnil sa len za nevhodné slová, a odmietol spájanie s antisemitizmom, navrhol sprísniť trestanie za popieranie. Zároveň verejne poukázal, že Lipšic je za to, aby takéto tresty neboli a popieranie holokaustu by malo byť chránené slobodou prejavu a nemalo byť považované za trestný čin. Konflikt pokračoval mediálno spravodajskou hrou Lipšica okolo prepisu údajného telefonátu s Bakim Sadikim, trestným konaním pre podozrenie z poisťovacieho podvodu, ... Lipšic v parlamente od rečníckeho pultu odchádzal so slovami: "postarám sa ty bastard, že pôjdeš do basy" Výsledok: Harabinovi bolo za porušenie práv a ujmu priznané odškodné 125 tisíc + 25 tisíc eur + trovy zastupovania 8800 eur.
Na Slovensku je problematika presídľovania (deportácií) dodnes veľmi chúlostivá téma. Predstavitelia amerických židovských organizácií - B´nai Brith, American Jewish Committee a American Jewish Congress odsúdili antisemitské výroky Harabina... vraj mu len vytiekli nervy, potom, ako mu Lipšic povedal, aby držal hubu. Preto sa tiež pýtal, aký je rozdiel medzi Goebbelsom a Lipšicom. Politika Augustína Mariána Húsku, ako trestanca v jáchymovských baniach, vypočúval a trýznil Lipstein, o ktorom je Húska presvedčený, že je príbuzným Lipšica, tiež zaznelo v parlamente.

Plány na presídlenie židov vznikli totiž ešte pred vojnou. Dlhodobým strategickým cieľom bolo vytvorenie židovského štátu Izrael. Poľsko rozdelili podľa nemecko–sovietskeho paktu. Severozápadnú časť pripojili k Nemecku, východ k Sovietskemu zväzu a v južnej časti vytvorili Generálny gouvernement, v ktorom sa židov rozhodli usadiť. V priamej súvislosti s delením Poľska sú zverstvá spáchané v Katynskom lese, kde Sovieti tajne postrieľali 22 000 poľských dôstojníkov. Masaker bol spáchaný židmi z NKVD, aby zlomili odpor Poliakov. A po vojne? Sovieti vyprodukovali dôkazy, priviedli svedkov, ktorí v Norimbergu prisahali, že Nemci spáchali Katynský masaker.
Teda 2. vojna začala napadnutím Poľska z východu Sovietskym zväzom a zo západu Nemeckom.
#43542
RE: diskutujúci: trex, Gusto 43542
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 20.5.2014 20:03
:D.. to ste neuveriteľní niektorí diskutujúci... každá debata sa zvrtne na rusínov, židov alebo rómov..

A zato idem voliť do EP, lebo vidím, že len samí podivní ľudia s podivnými diskusnými zápletkami sa vyjadrujú... . to určite celá EU a celé osadenstvo prešovského vedenia sú jedno židovsko-rusínsko-americko-rómsko-fašistické-gaylobby sprisahanie.

Dúfam, že som nezabudol na žiadnu obľúbenú vývrtku...
#43549
RE: RE: diskutujúci: trex, Gusto 43549
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 21.5.2014 16:34
Chvályhodné. Tiež sa zúčastňujem každých volieb a ísť voliť odporúčam každému. Nie potom nadávať "ja som voliť nebol–la, koho ste si zvolili, toho máte".
A diskutujeme k téme, o poslancoch mestského zastupiteľstva (Drutarovskom, Kaliňákovi, Dupkalovi, ...) budúcich kandidátoch na primátora, ako sa sami vyjadrili.
#43459
............... 43459
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 14.5.2014 18:52
na tvojom mieste sadam do auta a palim do Blavy a podavam trestne oznamenie na Generalnej prokurature na Drutanovskeho a Lipšica a im podobnym . A ne tu vypisoval na Pisku.
A nezabudni ist v pondelok do Sobraniec na volby predsedu najvyššieho sudu. / najlepsie s transparentom v ruke. /Ale pozor na rusnakov.
#43482
Nepaci sa ti, ze Zidia maju svoj vlastny stat? 43482
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 16.5.2014 14:35
Davaj si pozor co pises, aby si neolutoval. Presidlenie zidov bola celoeuropska akcia, zapojilo sa do nej Nemecko, Francuzsko, Belgicko a dalsie staty. Sionisticky kongres, ktory sa v roku 1933 konal v Prahe, vyzval Zidov o co mozno najrychlejsie vybudovanie narodnej domoviny. Jasne stanovili ciel: Nezavislost zidovskeho naroda v Palestine na oboch brehoch Jordanu nie ako mensiny, ale ako niekolkomilionovej komunity! Po roku 1933, teda este pred vojnou, odislo z Europy, z vlastnej iniciativy - z vlastneho rozhodnutia(!), do Palestiny viac ako 1 milion zidov. Zidovske obce v statoch Europy sami zostavili zoznamy na presidlenie, deportacie vlastnych zariadila horna vrstva, sami vyberali potrebny pocet ludi pre jednotlive transporty. Sionisti, znami svojou pedantnostou, mali logistiku zvladnutu vyborne a zidovske obce sofistikovane spolupracovali. Samozrejme, ze zidovske obce uzko spolupracovali s organmi statov a v sucinnosti s ich sluzbami. No a co? Prozelyti predstavovali väcsinu v zidovskych komunitach diaspory. Ocividne sa to prejavilo vo velkom pocte predovsetkym prozelytov neviazanych ziadnym putom s palestinskou vlastou, znamych svojou lstivostou a aziatskou vierolomnostou, ktori odmietli alebo nemali zaujem prilozit ruku k dielu, hladajuc vyhody a prospech pre seba, boli schopni bez vahania vzdat sa hoc i svojej zidovskej viery.
#43484
RE: Nepaci sa ti, ze Zidia maju svoj vlastny stat? 43484
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 16.5.2014 15:02
musi ti dobre ..bať.
#43500
RE: RE: Nepaci sa ti, ze Zidia maju svoj vlastny stat? 43500
5.3.2008 (ID: 331) | 4% Praktikant
5.3.2008 | 18.5.2014 16:39
Ty preco neposles odkaz na diskusiu ako podnet prislusnym organom, aspon sa chlapci a dievcata z presovskeho Okresneho riaditelstva PZ, v neustavajucej snahe liest stale niekomu z Blavy do zadku, niecomu priucia.
#43536
RE: Nepaci sa ti, ze Zidia maju svoj vlastny stat? 43536
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 20.5.2014 16:29
Židovské obce viedli evidenciu svojich členov, tá bola využívaná ako podklad pre deportácie. Vypracovali menné zoznamy svojich členov, a všetci židia i židovské organizácie boli podriadené Židovskej náboženskej obci, vrátane osôb bez vyznania. Židovské obce vytvorili kvôli tomu veľmi rozsiahli administratívny aparát a zamestnávali mnoho pracovníkov. Povolania do transportov rozosielali židovské obce a zaisťovali ich hladký priebeh. Transportné oddelenie obce vždy vytriedilo tých, ktorí boli z nejakých dôvodov, napr. , zamestnanie rodinného príslušníka na obci, pred transportom chránení. Samotní židia vnímali Židovskú obec ako organizátora deportácií.
#43505
RE: ............... 43505
matrix (ID: 1853) | 5% Začiatočník
matrix | 19.5.2014 17:01
ta co maš proci drutarovskemu, ti antišemito
#43623
RE: RE: ............... 43623
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 26.5.2014 16:02
peko má na to iný pohľad a má naň aj právo. Každý má právo vyjadriť svoj vlastný názor, ak ho vie patrične odôvodniť.
#43470
robiinno 43470
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 15.5.2014 17:27
Predpokladám, že máš na mysli Rudolfa Dupkalu mladšieho, (ktorý uvažuje kandidovať na primátora), syna Rudolfa Dupkalu staršieho, toho zapáleného ateistu a popredného odborníka Štb na boj proti cirkvi.
Pár príkladov z jeho publikačnej činnosti na osvieženie pamäti spred roka 1989:

Cyrilometodovská tradícia v plánoch klerikalizmu (1985)
Klerikalizmus a mariánsky kult (1989)
Náboženské východiská disidentskej filozofie (Ateizmus 3/1984)

O Jánovi Pavlovi II. , v článku Poľsko v plánoch katolíckeho klerikalizmu (K otázke cirkevnopolitického vývoja, Ateizmus, 4/1984, strana 395) napísal: "stúpenci ultrašovinistických a fašizujúcich prúdov, katolícki intelektuáli, propagátori militantného politického katolicizmu, ktorého predstaviteľom je pápež Ján Pavol II."

Čo povieš? Takíto nemajú v sebe kúska hanby, vstupujú dnes všade: do politiky, kultúry. Domnievajúc sa, že nikto si už nič nepamätá, alebo nikto o ich minulom pôsobení nevie a že všetko je v najlepšom poriadku.
#43556
jedna perliccka. tak to tu funguje 43556
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 21.5.2014 19:43
Primátor Pavel Hagyari (nez.) bez vedomia poslancov uzavrel zmluvu na eurofondový projekt Elektronizácia služieb mesta za 2,5 milióna eur. Napriek tomu, že ešte vlani v júni ho zaviazali, aby im zmluvu predložil ešte pred jej podpisom. Hagyari sa bránil, že konal v časovom strese. O schválení megaprojektu pritom vedel od 4. februára. Za podobný chybný krok vlani odsúdili na 5 rokov jeho predchodcu Milana Benča(SDĽ). Paradoxne, na jeho pochybenie upozornil práve nastupujúci Hagyari. Opozícia sa voči Hagyariho svojvôli ohradila, koalícia ho ale podporila – 14 hlasmi z 22 mu dala dodatočné požehnanie.
#43560
RE: jedna perliccka. tak to tu funguje 43560
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 22.5.2014 12:42
Takychto prehmatov je na radnici neurekom... K akemu navysenie spolufinancovania v tomto pripade opät raz dôjde?
btw, kde je zmluva s datumom a podpisom primatora dostupna?
#43564
RE: RE: jedna perliccka. tak to tu funguje 43564
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 22.5.2014 17:59
je zakodovana na CD -čku, jak Mečiarovo CD -čko o Devín banke a nafte Gbely, co ho aňi za 10 roki ňerozkodovaľi. Ta i toto budu luščic hackeri a aňi NSA ho ňerozlušťi.
#43627
RE: RE: RE: jedna perliccka. tak to tu funguje 43627
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 26.5.2014 17:38
Hagyari je šťastný.
Videozábery zverejnil Vladimír Babylonský, šéf kancelárie

http://www.frequency.com/video/pavel-hagyari-je...
#43655
DEJINY PRESOVA 43655
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 28.5.2014 14:53
Co je s publikaciou Dejiny Presova? Odbornici (spekulanti, ...) peniaze danovych poplatnikov vopred zhrabli a knizka nikde. Po Presove vrabce cvirikaju, ze Dejiny Konyovci pisu len pre svoju internu potrebu a zaujemcovia si budu môct knizky zakupit na svateho Dindi...
#43664
RE: DEJINY PRESOVA 43664
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 28.5.2014 17:50
Kúp si knihu, kúp si "História Prešova v obrázkoch - Eperjes története képekben", autor Attila Szekrényessy. Až potom ti padne sánka. V Maxe je k dostaniu za 19 Eur. Attila píše o Kónyovi ako o najväčšej osobnosti súčasného Prešova. Spracovanie cirkevných dejín a politického života v duchu veľkomaďarského šovinizmu á la Peter Kónya, ktorému z maďarských rití trčia iba opätky, a závery jeho "výskumov" evokujúce veľkomaďarskú propagandu, sú Budapešti známe a medzi Maďarmi populárne. Veľkomaďarská propaganda a veľkomaďarský šovinizmus Attilu Szekrényessyho dosahuje takú úroveň, že šovinisti z Jobbiku môžu blednúť závisťou. Vystúpenia krajných extrémistov Jobbiku sú oproti Attilovi len slabým čajovým odvarom. Až som sa po prečítaní knihy išiel pozrieť, či pri vstupe do mesta visia tabule s označením Prešov alebo nás už riadení maďarskí extrémisti premenovali na Eperjes.
#43707
RE: RE: DEJINY PRESOVA 43707
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 29.5.2014 14:46
Konya? Ako sa dalo ocakavat, priklanali sa vzdy na stranu tych, co mali vplyv... Ved Chazari, zidovskeho vierovyznania, boli v Uhorsku tajnymi spojencami Turkov. V Uhorsku vo svojich iniciativach prekonavali v pomadarcovani ostatnych, aj v pomadarcovani slovenskeho naroda. Este pred 2.sv. vojnou sa na Slovensku väcsina osôb zidovskeho vierovyznania hlasila k madarskej narodnosti. Vypocitavost prozelytov v evanjelickej cirkvi sa tiahne celymi nimi pisanymi dejinami Presova. Poniektori i dva razy konvertovali, zo zidovskej viery na katolicku, z katolickej na evanjelicku a dnes niet v Presove väcsich a zapalenejsich evanjelikov ako su tito viacnasobni konvertiti... Medzi Konyom a Szekrenyessym je minimalny vekovi rozdiel, pravda, Szekrenyessy ma madarsky etnicky pôvod, pochadza a zije v Budapesti.
#43713
RE: RE: RE: DEJINY PRESOVA 43713
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 29.5.2014 17:01
Szekrényessy je maďarský štátny občan, ale miesto realizácie projektu uviedli Dunajskú Stredu. Žiadateľom dotácie z grantového systému bolo Lilium Aurum. Odborný garant projektu Zorán Ardamica (Losonc) z Filozofickej fakulty, katedra hungaristiky.
#43714
RE: RE: RE: DEJINY PRESOVA 43714
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 29.5.2014 17:40
Ardamica pôsobil ako poslanec mestského zastupiteľstva v Lučenci za SMK – MKP.
#43753
RE: RE: RE: RE: DEJINY PRESOVA 43753
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 30.5.2014 12:21
To je Jano Haluska taky hlupy alebo naivny? Autorovi ide dorucit informacie na opravy v knizke, informacie vraj budu dorucene od viacerych ludi... Este, aby Janko Haluska urobil kvalitne preklady do madarciny, kedze Attila Szekrenyessy slovencinu neovlada. Prostucky Slovacik, Janko Haluska, je Madarom akurat tak na smiech... ahaho dalsi buta tót...
#43757
RE: RE: RE: RE: RE: DEJINY PRESOVA 43757
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 30.5.2014 15:49
Haluška môže pekne poprosiť o preklad do maďarčiny Soňu Szabadosovú, snúbenica Gyulu Hodossyho, ktorý je riaditeľom Lilium Aurum. Do slovenčiny Szabadosová preložila Eperjes története képekben. Odborníčka na stratégiu a rozvoj vzťahov so strategickými klientmi.
#43783
RE: RE: RE: RE: RE: RE: DEJINY PRESOVA 43783
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 31.5.2014 11:38
Pristane im to... neskumalo som, nemalo som cas posudit, nakolko kvalitny preklad urobila...

V knizke chybaju zakladne popisne udaje, signovania... obrazovu cast tvoria z drvivej väcsiny historicke fotografie, pomenej pohladnice, veduty, ... Szekrenyessy a zostavovatelka knizky, Károlyné Őr Erzsébet, si z toho nijako tazku hlavu nerobia...
Taketo praktiky: publikovanie historickych pohladnic a fotografii bez uvedenia zdroja, nezakonne rozmnozovanie... v Presove zaviedli Kernasevic s Petrusom... a vidno, nie su jedini... u niekolkych kusov pohladnic v knizke je badatelny rozdiel v rozliseni scanovania, mam podozrenie, ze ide o kopie prave od Kernasevica...
#43785
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: DEJINY PRESOVA 43785
klein (ID: 703) | 5% Praktikant
klein | 31.5.2014 14:38
Ak ma v tom Sasa Kernasevic prsty, ci uz priamo alebo nepriamo, nech radsej ani nepride do PO.
#43787
RE: bo inakši 43787
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 31.5.2014 16:58
/ZABIJEM, ZABIJEM ZABIJEM KOHOSI,
LEBO SA MI KTOSI ZA FRAJERKOU NOSI

/ ZABIJEM, ZABIJEM KAMARATA SVOJHO,
LEBO SA MI PÁČI TA FRAJERKA JEHO.

ZABIJEM, ZABIJEM KRČMÁRA V PIVNICI,
LEBO MI NENALIAL VÍNA DO SKLENICI.
#43834
RE: RE: bo inakši 43834
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 2.6.2014 13:56
A basnicku Vaclava Frantiska Chlumeckeho poznas? Ja som Slovak, buta tot ma volaju. Zato, ze som velky dobrak, ze môj jazyk neznaju, zato ze tak tazko robim, v halene a krpcoch chodim, tak som buta tot...

trex, antislovakizmus je predpojatost, nepriatelstvo voci Slovakom, slovenskemu narodu, voci Slovensku ako statu. Najsilnejsie sa antislovakizmus prejavil na prelome 19. a 20. storocia v spojeni s nasilnou madarizaciou a je badatelny v Presove i v sucasnosti. Jasnym dôkazom extremneho antislovakizmu je i tato knizka...
#43838
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: DEJINY PRESOVA 43838
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 2.6.2014 17:32
Konajú proti záujmom vlastnej krajiny, hovorí sa tomu kolaborácia.
Slovenskí kolaboranti v službách maďarskej iredenty sú v Prešove všetci Slováci, ktorí sa podieľajú na aktivitách maďarského iredentistického hnutia a tým automaticky spadajú do kategórie poľutovaniahodných zradcov.
#43837
Maďarská iredenta v Prešove 43837
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 2.6.2014 17:08
Metódy maďarizácie v Maďarskom kráľovstve ovplyvňujú aj dnešné nacionalistické správanie potomkov a ich politikov, v nástupníckych štátoch Maďarského kráľovstva. Iredentistické zámery určitej časti reprezentácie maďarskej menšiny na Slovensku sú známe. Trianon leží v žalúdku maďarských šovinistov na oboch stranách hranice.

Všetko späť!

Nad Ostrihomom maďarská zástava, ale čaká ešte na Komárno,
Bratislavské korzo, most a zrúcaninu košického hradu.
Ľud Lučenca, Rožňavy, Užhorodu prijíma naše heslo!
Všetko späť, všetko späť, všetko späť!

Späť každý vrch - dolinu našej krásnej Hornej zeme!
Späť každý jeden dub našich bohatých lesov!
Rieky, ktorých vodu naša zem pije!
Všetko späť, všetko späť, všetko späť!

Dolinou Váhu sa maďarská pieseň vznáša do vysokého neba,
A na hrebeňoch Karpát naše fakle horia.
Nitra, Ipeľ a malý Hornád má dnes ešte čisté vody,
sčervenieva však, ak nedostaneme všetko - všetko späť!

Všetko - všetko späť! Všetko - všetko späť! Všetko -
všetko späť!

Bude, bude, bude, napriek tomu bude,
Na horách a v dolinách hostina, oslava bude!
Bude, bude, bude, napriek tomu bude,
naše ešte budú Košice, Bratislava, PREŠOV!

Akokoľvek sa vzpierajú, vztekajú - nadrapujú,

O to, to, to sa postará bravúrny Maďar!
Bude, bude, bude, napriek tomu bude,
táto krajina znova len naša bude.

Naša bola tisíc rokov,
ani jednu dedinu im nenecháme,
toto, toto, toto bude vierovyznaním každého Maďara.
Bude, bude, bude napriek tomu bude,
Maďarsko znovu veľké a šťastné bude!

Vydanie tejto medzi Maďarmi nesmierne populárnej piesne na CD, finančne podporila budapeštianska samospráva. Také je dnešné Maďarsko.
#43844
43844
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 2.6.2014 19:17
Ale ak je toto pravda, tak každému je jasné, že sú to reči na mentálnej úrovni našich Náckov. A chvalabohu širšie obyvateľtsvo je niekde inde a vie, že z rečí o národe sa nenaje.

Pochybujem, že by dnešní moderní Maďari čo i len premýšľali, že juh Slovenska sa k nim niekedy pripojí. Maximálne autonómia. A navyše na Slovensku je ekonomicky lepšie ako v Maďarsku.

Maďari sú fajn. Pozrime, ako ďaleko sú Košice pred Prešovom.
#43855
Autonomia 43855
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 3.6.2014 11:58
Uzemna autonomia? Kulturnu a skolsku autonomiu uz maju...
#43864
RE: Autonomia 43864
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 3.6.2014 17:47
Maďari do každej slovenskej obce postavili sochu. Majú Arpáda v Číčove, v Rožňave postavili do centra mesta sochu Kossutha, toho, ktorý vyhlásil, že slovenský národ neexistuje, v Košiciach Rákócziho. Slovensko má na svojom území trojmetrovú sochu hunského Atilu! Takú sochu nemá ani Budapešť. Každá slovenská osada niečo dostala, ak inšie nie, nuž aspoň turula, alebo sochu hrdinov padlých za maďarskú vlasť, popísanú zmaďarizovanými menami miestnych slovenských obyvateľov. Nikdy sa nepýtali Slovákov, či chcú mať takú sochu. Dôležité je, že Maďari ju tam chcú mať. Naše slovenské mestá a dediny, pomenúvajú a premenúvajú nie ich slovenskí zakladatelia a obyvatelia, ale maďarskí úradníci. A zvrchované Slovensko si nemôže postaviť súsošie patrónov Európy sv. Cyrila a Metoda na vlastnom území, lebo mu to maďarská menšina nedovolí.
#43865
RE: xelen 43865
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 3.6.2014 17:51
Treba monitorovať, čo sa robí v Prešove, mať obraz o tom. Presvedčiť sa, kto je odrodilec funkcionár, a kto národnosti verný – bez funkcie. Nedopustiť celkom zrejmé protislovenské aktivity na území Prešova. Kým tieto štvanice z maďarskej aj rusínskej strany neprestanú, zatiaľ ani reči nemôže byť o priateľských vzťahoch. Z úst platených prešovských funkcionárov sa pravdu Prešovčania nikdy nedozvedia. Novinári, profesori, prešovskí politici sa vyjadrujú hanlivo o všetkom, čo je slovenské. Pojem starí Slováci ich rozčuľuje, degradujú historické fakty, na ktoré by mali byť hrdí a pritom zastávajú často vysoké posty.
#43881
RE: RE: xelen 43881
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 4.6.2014 16:05
Ci uz Jan Jacos z Presovskeho Vecernika (trafeny rusnacik, nie vela, ale celkom presne... nastastie pise len sportovu rubriku), Andrej Petrus (ten je uz mimo aktivnu novinarcinu, chvala panu Bohu) alebo Michal Frank z Presovskeho Korzara... su kapitoly same osebe...
#43919
Lož je ich živobytím 43919
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 6.6.2014 17:20
Napáchali veľa zla, je to tŕpka pravda. Bohužiaľ, v každej dobe sa najlepšie darilo chameleónom.
#43867
My sa tu hráme na žabomyšie vojny s Maďarmi... 43867
mladypresoucan (ID: 2246) | -6% Praktikant
mladypresoucan | 3.6.2014 18:59
...a naši mocipáni si medzitým nerušene v pokoji kradnú.

Vojna SR-Maďarsko zatiaľ nehrozí, treba povedať, že toto je len umelé nafukovanie vlnobitia. Je to predsa len susedný štát a neverím, že obyčajný človek z Prešova by chcel nejakú ostrú vojnu s obyčajným človekom z Miskolca. Neviem, čo by tu pomohlo...možno nevoliť si takých reprezentantov, ktorí si z takýchto žabomyších vojen robia živnosť.

P. S. PREŠOV nikdy maďarský NEBUDE!!! Nie preto, že to hovorím ja, ale preto, že to vylučujú všetky medzinárodné zmluvy a, okrem iného, aj preto, že revízia Trianonu je v 21. storočí nemysliteľná. Kvôli takýmto žabomyším vojnám sa neriešia SKUTOČNÉ problémy, ako napríklad genocída slovenskej mladej generácie, o ktorej som už písal.

Slovami klasika - neviem, čím sa bude bojovať v tretej svetovej vojne, ale v štvrtej to budú palice a kamene.
#43877
RE: My sa tu hráme na žabomyšie vojny s Maďarmi... 43877
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 4.6.2014 08:13
sa pozri na Cyprus, a to su aj Greci a Turci v tom imperialistickom spolku NATO, Cyprus je aj clen stvrtej rise, ,, ,velmi sa nespoliehaj , ze take nieco nemoze byt aj na tej nasej slovenskej chudobine, ,, kalasnikov mas???
#43885
RE: My sa tu hráme na žabomyšie vojny s Maďarmi... 43885
Roobert (ID: 2742) | 32% Majster
Roobert | 4.6.2014 19:23
prečo by sa vo štvrtej malo bojovať palicami? povedal si hneď niekoľko sprostostí z ktorých vyberám tie palice a druhú - eperješ nikdy maďarský nebude :D never say never...
#43917
RE: My sa tu hráme na žabomyšie vojny s Maďarmi... 43917
civilisations (ID: 921) | 34% Profesionál
civilisations | 6.6.2014 16:44
Treba si konečne uvedomiť fakty a neschovávať hlavu do piesku. Tu jednoznačne Maďari popierajú existenciu nielen existujúceho slovenského národa od 9. storočia, i štátnych celkov na Slovensku, ale aj nepriamo fakt pôsobenia Cyrila a Metoda v Európe. Z obdobia Veľkej Moravy existujú kroniky, ktoré opisujú lokality - Nitru, Devín, Bratislavu. Sú to písomne doložené doklady o osídlení Nitrianskeho kniežatstva Slovákmi. Prevažne nemeckí dejepisci nás opisovali ako Veľkomoravskí Slováci. Slovenčina patrí medzi najbohatšie jazyky. Najstarší text v staroslovenčine pochádza z 8. st. (!!!), staroslovenčina bola z jedným z najstarších "kodifikovaných" jazykov, okrem toho sa stal štvrtým liturgickým jazykom pri kresťanských bohoslužbách, schválený pápežom, čo bol jeden z najvýznamnejších míľnikov nášho jazyka. Maďarský text pochádza z konca 12. storočia. Príčiny sú jednoduché. My sme už boli kresťanským národom v Európe so svojbytnou kultúrou. Maďarčina sa musela sformovať.
#43939
hlaholske pismo 43939
jankakor (ID: 2715) | 4% Majster
jankakor | 7.6.2014 11:35
Tak je. Tradicia hlaholskeho pisma na nasom uzemi bola uz davno pred prichodom Cyrila a Metoda...

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK