Nedeľa, 28. apríl 2024
Meniny má Jarmila | zajtra Lea
Diskusná téma:

Chudík

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
strana 2 / 2
#66037
66037
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 26.6.2017 23:09
Jaky cerveny bolsevizmus, cisla ti ukazujem a este aj zdroj. Co je na tom bolsevicke. Pravda je bolsevicka? Takze ti ludom vybijas z hlavy bolsevizmus? Citis sa dobre?
#66056
A ďalšia nová daň 66056
borec (ID: 3376) | 23% Profesionál
borec | 27.6.2017 21:37
Ja napíšem iba jedno: dosť bolo SMER-u

Na ľudí sa chystá nová daň. Kto má poschodový dom, má platiť daň z každého podlažia. Nová daň z podlažia cez novelu zákona o miestnych daniach už prešla v parlamente do druhého čítania a ide do výborov, informuje denník Pravda.

Doteraz sa väčšina domov zdaňuje najmä podľa zastavanej plochy. Zmena v podobe dane z každého podlažia by postihla najmä ľudí na vidieku, konštatuje denník.

Ak ste doteraz za bežný dom s prízemím a poschodím platili ročnú daň z nehnuteľnosti napr. 30 eur, po novom to môže byť až dvojnásobok - 60 eur. Ak by dom mal pivnicu, daň by sa mohla vyšplhať až na 90 €.

Ako sa píše v denníku, po novom by sa totiž daň počítala z celkovej plochy domu. V praxi by to znamenalo súčet z každého podlažia.

Zmenu navrhli poslanci za Smer-SD Ľubomír Petrák (starosta Hurbanova), Igor Choma (primátor Žiliny) a poslankyňa Most-HíD Edita Pfundtner, parlamentom už prešla prvým čítaním. Definitívne by mali poslanci o nej rozhodnúť po prázdninách. Ak ju poslanci schvália, začne platiť od 1. novembra.
#66062
RE: A ďalšia nová daň 66062
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 28.6.2017 08:37
-- my, svetaznalí cynici, vieme svoje.
-samozrejme ze Smer a zly Fico, tuto debilinu navrhli parchanti z piatej kolony, neomarxistická svoloč, marketingové partajné figúry, ktoré sa v živote nemuseli živiť produktívnou prácou.
zaujimave je, ze ani jeden starosta a primator na Slovensku NEPROTESTUJE!!! ! proti zdieraniu ovčanov v jeho pasaliku kde ma teply flek, jasne ved si tym len "vylepsi"rozpocet a bude na odmeny pre zberbu na uradoch,

- Dost bolo Smer-u
--nad dverami pekla je nápis "Zanechajte všetky nádeje!!!
-- Najnebezpecnejsi nie su tupci, ktori vykradaju benzinky , ale hajzli v oblekoch a kravatach na uradoch... .next
#66065
RE: RE: A ďalšia nová daň 66065
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 28.6.2017 09:07
bude platit dan aj nas rysavy, usmievavy, prefarbeny mafian, za svoj mramorovy 500 m2 bytik ?
#66078
RE: A ďalšia nová daň 66078
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 28.6.2017 18:56
Nebudem tvrdit, ze je to dobre. A nebudem tvrdit ani to, ci je tato dan opravnena alebo nie. Chyba je skor v tom, ze mestam a obciam ide tato dan a ze navrhovatelia nezverejnili viac informacii o tom preco sa ma navysovat tato dan. Staci tato dan pokryvat zmeny cien a naklady miest a obci? To teda neviem, nato by vedeli odpovedat ti co sedia v cele obci a miest. A v tom je ta zasadna chyba, ze taketo veci by sa mali verejnosti vysvetlit a nie iba tak posadit verejnost pred hotovu vec. Nie je to spravne ak to chcu zvysovat bez podania vysvetlenia. Bud ho nemaju alebo to nepokladaju za dolezite. Petrak ako aj Choma vedu mesta v zapadnom slovensku a pani Edita Pfundtner je bratislavcanka, zrejme aj to zohralo svoju rolu. Nevnimaju krajinu ako celok ale iba ako kusok, na ktorom ziju a ktory je uspesnejsi ako zvysok krajiny. Zrejme nechapu, ze na krajinu sa treba divat ako celok a ze by sa malo mysliet ake dopady to bude mat na chodobnejsie regiony.
#66084
mind control 66084
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 29.6.2017 08:11
alebo
--kiskoboti, havloidi a slniečkari sú zmätení , ale pači sa mi ako sa tu povzbudzuju a utešuju.
--Dnes bude roznášať červené kartičky umiernený nick Pako, len aby sa zviditeľnil, jeho slovny prejav je fascinujuci, taky ma len chucpe par exelence...next
#66089
RE: mind control 66089
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 29.6.2017 10:21
AKacko mas pripravene..? ?
#66090
RE: RE: mind control 66090
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 29.6.2017 10:29
So mnou sa nenaťahuj, rozoberiem ťa ako čínsku plastovú hračku...next
#66091
RE: RE: mind control 66091
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 29.6.2017 10:55
a malicke osviezenie zo zahranicia , chlapci s"maketami kalasnikova"... .next
#66092
RE: RE: RE: mind control 66092
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 29.6.2017 12:10
Zato naše slovenské zbrojné sklady zásobujú celý svet svojimi zásobami.

Dobre, že nemám atómove zbrane, bo by nás preventívne zlikvidovali ako hrozba existencie svetu.

Tri krát hurá nášmu renomé vo vyspelom svete!
#66142
Chudikova stranka 66142
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 4.7.2017 10:27
Nedavno som si vsimol stranku predsedu kraja PSK, linka je tu: http://www.peterchudik.sk/clanky

Moj dojem je vselijaky, zacnime zaporami:
- Asi iba jeden zavazny, za to fakt velke minus, sú tam informácie o akciach v kraji, na com sa zucastnil ale to je podla mna dost nepodstatne, koho zaujima ci bol na nejakom futbalovom zapase kopat do lopty. Skor by som ocenil viac o diani v PSK, co sa realizuje alebo realizovalo, ako sa investuju love a pod. Tabulky, grafy ...

Kladne veci:
- je mozne dozvediet sa kedy sa objavi na nejakom podujati a je tu teda zrejme aj moznost priamo ho oslovit s nejakou otazkou (aj ked vela terminov tam teda nema)
- je tam aj moznost napisat mu. A tu sa dostavame do roviny neznama, lebo je tazke preverit ci to aj cita. Kazdopadne mozete mu napisat, samozrejme nieco zmysluplne, na silne alebo vulagrne reci vam odpovedat asi nebude. Ked tak dajte vediet, ak vam odpovedal a naco. :D
#66157
VALOV a PRASA 66157
sekcovcan333 (ID: 4657) | 51% Pokročilý
sekcovcan333 | 4.7.2017 18:02
dost bolo Chudika. 150 tis € musi minut na oblbovanie. CO UZ LEN NOVE MOZE PRINIEST DO POLITIKY? Iba tak velke kravske lajno...vid jeho nicrobenie za 15 rokov. Prasa pri valove sa este nenazralo???
#66159
RE: VALOV a PRASA 66159
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 4.7.2017 18:53
A mas nejaky dokaz, ze za 15 rokov nic neurobil? To je vazne tvrdenie, mozno by sa dalo povedat, ze neurobil toho dost ale i to by bolo nutne dokazat. To len tak nieco poviem a nemusim to vobec nicim podkladat? Tak maju fungovat volby? Na zaklade domienok?
#66158
ja si myslím, že 66158
gorozlypes (ID: 909) | 9% Profesionál
gorozlypes | 4.7.2017 18:26
chudíkové úspechy najvác vyznejú ak ich porovnáme s podobným regiónom v takom rumunsku. napríklad. treba poznamenať, že rumunsko na tom bolo o dosť horšie, po roku 1989. no ale k veci. Mesto Satu Mare je mesto v severozápadnam Rumunsku. Blízko Maďarskej a Ukrajinskej hranice, čiže v podobnej riti ako Prešov a okolie. Počet obyvateľov je 102 000.

Co ale je zaujímavé, tak sú firmy a zamstnávatelia v tomto meste:"Companies that have established production facilities in Satu Mare are Voestalpine, Dräxlmaier Group, [48] Gotec Group, [49] Anvis Group, [50] Schlemmer, Casco Schützhelme and Zollner Elektronik[51][52] in the industrial sector; FrieslandCampina in the food sector; Radici Group in the textile sector; and Saint-Gobain and Boissigny in the wood industry.

Currently the largest private employer in Satu Mare is the German automotive company Dräxlmaier Group which owns since 1998 an electric engine components factory in the city and has around 3,600 employees. The factory supplies automotive wiring especially to the German car manufacturer Daimler AG but it also supplied wiring to another car manufacturer Porsche for its Porsche Panamera model. [53] The Swedish company Electrolux owns a kitchen stove factory in the city acquired in 1997, that has a surface area of 52,000 square metres (560,000 sq ft) and 1,800 employees. The facility has an annual production capacity of around 1.2 million units and the majority of the Zanussi brand kitchen stoves in Europe are manufactured there. [54][55] The Austrian company Voestalpine owns, since 2004, a steel tubes production facility with an annual capacity of 50 million units per year. [56] The German company Arcandor has its main Romanian office established in Satu Mare. The subsidiary, accounting for the region formed by Romania and Hungary, is the most important among the 16 subsidiaries in Europe in terms of the percentage of sales through online orders having in 2008 total orders of €19.3 million. The company also owns a 40,000 square metres (430,000 sq ft) logistic facility and a call center in the city. [57]"

Nechce sa mi to prekladať. Tak sa len pýtam, kde asi udělali soudruzi zo SMERU chybu?
#66160
RE: ja si myslím, že 66160
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 4.7.2017 18:58
Porovnavat Rumunsko kde je minimalna mzda 276 eur s nami je tak trocha blaznive, nezda sa ti? Chces azda tvrdit, ze zivotny standard rumuna je vyssi ako ten nas?
#66165
priemerná 66165
gorozlypes (ID: 909) | 9% Profesionál
gorozlypes | 4.7.2017 20:14
mzda, Dräxlmaier Group, Satu Mare, THP pracovníci 600-800€, priemer, brutto. čiže porovnateľné s východom. a nejedná sa o platy, ale o množsto investorov. už som ťa raz vyzval, aby si tu hodil množstvo vzniknutých pracovných miest za chudíkovho bačovania a porovnal s ostantými krajmi. keďže sa bojíš to porovnať s rumunskom.
#66179
RE: priemerná 66179
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 5.7.2017 12:09
Ja som tu uz pisal o znizovani nezamestnanosti, ako sa menila. Nik mi tu nedokazal, ze za posledne roky sa menila metodika vypoctu tak vyrazne, ze by terajsie udaje boli absolutne nepouzitelne. Spomenuli tu ludia ludi co sa nerataju ale ti sa neratali stale posledne roky. Ine krajiny porovnavat nebudem, to by si ziadalo ovela viac znalosti o lokalnych pomeroch. Ja sa nebojim nicoho. Mozes dokazat, tie mzdy? Ja som sa pozeral na priemerne mzzdy v rumunsku a tam sa pise o 517 euro. http://www.minimalnamzda.sk/priemerna-mzda-v-eu...
#66168
RE: RE: ja si myslím, že 66168
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 4.7.2017 20:30
Ja som si dal nadprácu, lebo sa nudím a pozrel som si čisté mzdy v Rumunsku, kde je mimochodom nezamestnanosť 5.4%. Tak ich priemerná čistá mzda je z marca 2017 514€ a naša je okolo 690€.

Priemerná Čistá mzda v Rumunsku stúpla od roku pána našej vlády 2012 o cca 50%. Čo je nepomerne viac ako stúpla priemerná čistá mzda na Slovensku od roku 2012.

Čo boli za nami nás dobiehajú. A my si hovieme. V Rumunsku posielajú skorupmovaných politikov do basy jedna radosť. Funguje tam silný protikorupčný úrad DNA. To len my sa hráme, že korupcia nefunguje a všetko je to zinscenované divadielko Sorosa. Aj Číňania zarábajú viac ako Prešovčania.
#66181
RE: RE: RE: ja si myslím, že 66181
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 5.7.2017 12:25
Ak uz, treba sa odvolvat. Pouzivaj zdroje. Aby si kazdy mohol kliknut. Chcel by som vyzvat aby sme sa vratili do presovskeho kraja a nechodili prstom po mape sveta.
#66192
RE: RE: RE: RE: ja si myslím, že 66192
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 5.7.2017 22:30
Čerpal som z Rumunského štatistického úradu a Slovenského štatistického úradu. Najnovšie údaje.

Ak sa neporovnáme s najlepšími, tak s kým? Rumunsko je dobrý porovnávací základ. Všetci máme Rumunsko za džuru a v skutočnosti nám zachvíľu ukáže chrbát. Prečo nepovoláme na Slovensko expertov z DNA, nech naučia našich vyšetrovateľov byť odvážnymi v riešení korupcie? Tam sa nerozpakujú.. schybil si pri drankaní provízie z eurofondov na rekonštrukciu námestia?.. . ideš do basy.

A keď politici chceli oslobodiť obvinených, Rumuni vyšli do ulíc ako my pri protestoch od študentov.
#66203
RE: RE: RE: RE: RE: ja si myslím, že 66203
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 6.7.2017 17:48
Rumunsko nie je identicke so Slovenskom, je to ina kultura ina rozloha, iny pocet ovbyvatelov atd. atd.

Vzdy budem proti studentskym protestom. Protestovat maju pracujuci ludia, ludia co odvadzaju dane a nie deti.

Mam v Anglicku clena rodiny, co tam chodi pracovat a rozpraval mi aj o rumunoch a nejako sa mi nezda, zeby sa to tam az tak hybalo ako to tu popisujes. Skor naopak, ze vraj zacali lamat rekordy v pristahovalectve do Britanie. Koniec koncov, tu je clanok o tejto veci:
http://www.express.co.uk/news/politics/771343/i...

Ja som z Rumunskom uz skoncil. PSK ma zaujima viac.
#66212
RE: RE: RE: RE: RE: RE: ja si myslím, že 66212
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 6.7.2017 22:01
Máš právo na svoj názor.
#66161
66161
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 4.7.2017 19:07
No to je strasne, tu padaju tvrdenia, bez akehokolvek dokazovania, ba niekedy niekto porovnava jablka s hruskami. Kedy konecne niekto napise serioznu, podlozenu informaciu, ze tento clovek tu nema co robit? Volby na Slovensku su z 99% ciste emocie. Zo dna na den sa moze objavit ktokolvek, naslubovat ci nakecat cokolvek a on to da, lebo ludia sa odnaucili mysliet analyticky. Ludia bez rozmyslania preberaju hocico len preto, lebo nejaka skupina nahlas vrieska a zastrasuje a uz vobec nikoho nenapada preverovat tieto tvrdenia.
#66164
RE: 66164
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 4.7.2017 19:54
Strašné je, že ľudia, čo majú byť v base, tak dávajú tlačovky. Čo máme vypichnúť si oči, aby politici mali pokoj?

Nie.. radšej budem rozprávať a vyžadovať zmenu, kým sa sami od stresu nevzdajú. Pozri na premiéra ako afektovane už reaguje na každú novú kauzu, čo vytiahnu novinári. A preto sú, môj milý Opteron, novinári persona non granta v krajinách na východ od Európskeho raja.

Vyšetril sa prípad zneužívania detí v detskom domove? Nie.. no keď už nevieme ani deti v tejto bohumilej krajine ochrániť pred korupciou moci, tak to si vyžaduje a priam nás núti do otvorenej agresie voči nefunkčnej a skorumpovanej moci. Lebo len pod tlakom a neustálou kontrolou sa niečo zmení. Všetko vidíme.

A pán Chudík s podozrením na kupčenie s hlasmi nie je žiaden baránok a ani politická nula. Mne môžu policajti rozprávať, že skutok sa nestal. Pre takéto lži, si žiaden občan oči nevypichne.
#66180
RE: RE: 66180
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 5.7.2017 12:13
Dokaz to. Co je pravda, co je polopravda, co je vymysel?
#66191
RE: RE: RE: 66191
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 5.7.2017 22:24
Ty dokáž že ja nemám pravdu. Či veríš aj tomu, že Vladko Weiss bol pri šoférovaní v pohode?

Ani ty ani ja nemôžeme vedieť všetko. A dokonca nemáme ani čas, skúsenosti a nástroje zistiť pravdu. Otázka je komu veríš ty a komu ja. Moje tvrdenia sú podložené novinármi. Čím chceš vyvrátiť moje tvrdenia? Každý týždeň vyňuchajú novinári novú kauzu.

Všetky kauzy vyplávali na povrch vďaka novinárom. Lebo už i bežný občan vidí, že spolupracovať so "Skutok sa nestal" nemá význam a radšej kontaktuje rovno média. Smutný obraz o jednom našom ministerstve s jedným politikom, ktorý sa už mal dávno inšpirovať moderným svetom a stratiť sa do zabudnutia ako pán Počiatek.
#66201
RE: RE: RE: RE: 66201
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 6.7.2017 17:36
Ja neverim nikomu. Novinarov ja nemam rad, nie su to zastupcovia slobodnych medii ale plateny zamestnanci, ktori pisu to co sa po nich ziada. Slobodne medium neexistuje, existuju iba media sukromne. A to je aj moja odpoved na novinarov. Jednoducho, ja nemozem verit osobe, ktora je platena sukromnou osobou a bohvie kym este, ze to co pise je naozaj pravda a ci nie je v konflikte zaujmov ak pise len o niecom a nevidi ine veci. Neexistuje nezaujaty novinar.
#66211
RE: RE: RE: RE: RE: 66211
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 6.7.2017 22:00
Jedna medzinárodná štatistika na ktorú môžeme byť na Slovensku hrdí je, že naše média sú jedni z najslobodnejších na svete. Všimni si, ako na ne útočia politici, na ktorých vkuse dačo nájdu. Chcú ich oslabiť ako v Maďarsku.

Dakomu ale veriť musíš. Sám nedokážeš uchopiť komplexnosť sveta. Nemáš na to čas, prostriedky a ani znalosti. Taký sa ešte nik nenarodil.

Novinári si zaslúžia svoj chlebík. Pre občiasku spoločnosť na Slovensku by bolo zlé, ak by novinári ako klepači na prsty politikov nemali širokú podporu. A sám vieš komu by to vyhovovalo najviac.
#66170
66170
sekcovcan333 (ID: 4657) | 51% Pokročilý
sekcovcan333 | 4.7.2017 21:13
Mizu, ty si uz fakt osprostel...co ten byt v Blave, hacienda v Kalinove, firmy i v HN, dotacie pre ne, 2 domy? kto dokaze tak nahrabat z funkcie...a este krabicky cigariet? a este ine, co sa tu nesmie pisat, len co vrabce cvirikaju.
Vymenuj uspechy zupana pre najvacsi samospravny kraj, okrem dotacii, eurofondov a co si starostovia sami vydobili?.. .
si taky zaslepenec a prilis zahladeny do cervenej smerackej bandy.
#66178
66178
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 5.7.2017 11:59
Nebudem reagovat, lebo by som mohol znehodnotit uroven diskusie tvojimi osobnymi utokami. Tu sa jedna o vaznu vec o volbu zupana.
#66186
RE: 66186
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 5.7.2017 16:21
Mizu, vidiet, ze si sa polepsil. Ale za minule zhresenie ti davam pokutu. Pred spanim sa pomodlis 5 x zdravas, 5 x Otce nas.
#66182
66182
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 5.7.2017 12:34
Aky ma suvis presovsky kraj s Rumunskom? Bud sa tu niekto snazi odvadzat pozornost alebo ja uz neviem. Bavime sa o kandidatoch na zupana PSK. No zatial sa tu bavime iba o Chudikovi a o temach, ktore nemaju s presovskym krajom nic spolocne. Chcem vyzvat k navratu do nasho kraja a k popisu jeho protikandidatov, ake su ich prednosti a naopak.
#66183
RE: 66183
sekcovcan333 (ID: 4657) | 51% Pokročilý
sekcovcan333 | 5.7.2017 13:57
na program kandidata...vsetky sluby tu uz boli, aj tie retusovane fotky na bilbordoch, ktore zaplavia krajinu... nic nove pod slnkom kandidat nemoze slubit. Politik by mal byt pri valova 2 obdobia a dost, stacilo.
Volim primatora z Levoce. Chudik nech sa venuje svojim firmam a svojej mladej manzelke...uz ju dlho zanedbava.
#66204
RE: RE: 66204
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 6.7.2017 17:52
No aj to je postoj. Mas pravo volit podla vlastneho svedomia a vedomia.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK