Streda, 12. jún 2024
Meniny má Zlatko | zajtra Anton
Diskusná téma:

Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#8998
RE: RE: RE: RE: RE: necakane stretnutie 8998
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 23.11.2010 09:52 | reakcia na: andrej (23.11.2010 07:25)
mily andrej to co som si teraz precital od nikak ... ma vedie uplne k tomu co pises, ze to vsetko mozeme pokojne dat robit jednemu cloveku ... .sak sa nikto neprihlasil ... .. a na doplnenie by som dodal - je potrebna ZMENA - no Matej mi zrovna nesedel - ale ak pride teraz s tym ze da hoci len prislubik (hoc plati, sluby sa slubuju atd) tak ho volim ... . sak toto co je teraz (a urcite aj za vsetky minule obdobia) NIE JE NORMALNE ... . neprihlasil sa nikto , tak je tam ten hoc je to nestastie ... .uffff no strach ta nasa verejna a statna sprava uffff
#8997
RE: RE: RE: necakane stretnutie 8997
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 23.11.2010 09:47 | reakcia na: nikak (22.11.2010 21:51)
no nikak normalne si ma vylakala :o( ... . to mi chces povedat, ze veduce funkcie su obsadzovane halabala - len preto, ze nikto ich nechce??? ??? ? jezisss maaariaaa jozeeef ... .. ak je to pravda tak potom potrebujee mesto maximalnu zmenu!!! ! a nech tam pride niekto kto tomu spravi koniec!!! ... myslis si, ze zverejnovanie nejakych vyberovych konani na stranke mesta staci ??? ?? alebo azda na nejakej tabuli pred MsU ??? ? to snad nie je ani pravda toto ... . to je zly sen - nikto sa nechcel prihlasit ... nech sa aj pri takychto veciach postupuje ako v sukromnych spolocnostiach (presov.sk a pis.sk citame len mi tu diskutujuci a mozno inzerenti - inac je to mrtve - preto ak niekto da na taky portal vyberove konanie tak je maximalny diletant) - nech sa oslovia velke naborove spolocnosti a inzercia aj cez ine profesisticke portaly ... . no nielen MsZ potrebuje prevetrat ... sak MsU je podobne zatuchnuta institucia (a to o tych 600 eura - dobry zart )
#8985
RE: RE: RE: RE: RE: necakane stretnutie 8985
tonotono (ID: 1122) | 0% Začiatočník
tonotono | 23.11.2010 07:36 | reakcia na: andrej (23.11.2010 07:25)
Ta ja doplnim, Char - hlavny ideovo - politicky školiteľ mužstva :-)
spravca web stranky mesta
hlavny kontrolor i ekonom i učtovnik

Ta ja neznam, ale to ešči nikto neprišol nato, že v calym našim mesce by stačil Char??? Znace keľo peňežoch by sme ušetrili??? Char, ja ce budzem volic, lem povidz, jake maš čislo :-)
#8984
RE: RE: RE: RE: necakane stretnutie 8984
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 23.11.2010 07:25 | reakcia na: Char (22.11.2010 23:20)
Char a čo keby si to vzal Ty? Dohodni sa s mestom na kumulovanej funkcii a budeš robiť:

1. Primátora
2. Celé mestské zastupiteľstvo
3. Odborníka na dopravu
4. Odborníka na rozvoj turistického ruchu
5. Hlavného architekta
6. Hlavného demagóga
7. ...

Nechám na doplnenie mojích spoludiskutujúcich. Sorry, ale nakoľko si platený z mojích daní mám právo Ťa tu kritizovať za spôsob napĺňania Tvojho poslaneckého mandátu. Nebudem menovať, vyjadrujem svoje pohoršenie a svoje osobné stanovisko.
#8980
RE: RE: RE: necakane stretnutie 8980
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 22.11.2010 23:20 | reakcia na: nikak (22.11.2010 21:51)
Nie, problém s hlavným architektom som neobjavil teraz, ale teraz som o ňom napísal.

Nepočul som od primátora, že by hovoril o svojom podriadenom - o hlavnom architektovi, ako o probléme, hoci veľkým problémom pre toto mesto je a každý rok jeho pôsobenia zanecháva nezmazateľné stopy.

Ak primátor videl problém s hlavným architektom (a ten problém tu naozaj je) - primátor je zodpovedný za nájdenie riešenia.

Ak nie je problém objednať len tak urbanistickú štúdiu pre cudzí pozemok za takmer 30.000 eur, tak by nemal byť až taký neriešiteľný problém pre primátora nájsť cestu, ako zaplatiť dobrého urbanistu.

Možno aj cestou reorganizacie úradu.
#8971
RE: RE: necakane stretnutie 8971
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 22.11.2010 21:51 | reakcia na: Char (22.11.2010 21:36)
Ó, Ty najmúdrejší spasiteľ sveta !

Práve si objavil problém hlavného architekta ?

NIKTO to robiť nechce!!! NIKTO sa do súťaže neprihlásil, NIKTO z architektov nechce túto funkciu prijať.

Choď robiť za 600 EUR, či koľko majú vedúci odborov a nechaj sa pravidelne drbať odborníkmi na všetko- myslím poslancov, keď dokážeš vo svojej živnosti zarobiť iné peniaze...

Áno, útvar hlavného architekta by veľmi potreboval zmenu ... .
#8970
RE: necakane stretnutie 8970
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 22.11.2010 21:36 | reakcia na: robiinno (22.11.2010 17:16)
Nuz, o sucasnom hlavnom architektovi idu zle chyry uz dlho, rovnako ako o jeho predchodcovi.

V kazdom pripade je politicky zodpovedny za hlavneho architekta prave primator.

Trochu vacsi problem vsak je, kde a ako zohnat pre Presov solidneho hlavneho architekta, aby Presov konecne takeho mal.

Vie niekto odpovedat na tuto otazku, alebo ma aspon nejaky napad?

No a najvacsi problem je, ze v politike radnice (kde zahrnujem nielen primatora a poslancov) sa davno stratilo miesto obcana, ako obyvatela mesta.

Znicenie zelene, pre "dobro vsetkych", je toho uz len dosledkom. Ja sa kvoli tomu necitim v takej samosprave dobre.
#8935
necakane stretnutie 8935
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 22.11.2010 17:16
Dnes som sa v meste stretol so znamymi co byvaju na sidlisku III a akurat isli zo stretnutia so zastupcami mesta - stazovali sa , ze im idu stavat parkoviska akurat do zelene - kde sedia v jari, lete a jeseni mlade mamicky s detmi a umiestnili to rovno do maleho zeleneho pristoru medzi bloky ... nakoniec z celeho stretnutia zo zastupcov mesta vysiela najlepsie podla nich (bez ironie) sucasny primator - ktory sa rozhodol to preverit a empaticky sa postavil k veci ... na druhej strane vraj sucasny hlavny "architekt" Ligus pozeral na pritomnych z piedestalu minimalne Cezara. No osobne som sa len presvedcil o arogancii niektorych sucasnych veducich predstavitelov MsU ... . az sa idem zajtra prejst po sekcove ... nech aj mi spiseme nejaku peticiu ... . zaver - bol som rad, ze ludia sa zacinaju ozyvat a nenechaju si diktovat veci s ktorymi nesuhlasia
#8907
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8907
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 22.11.2010 11:14 | reakcia na: robiinno (22.11.2010 10:47)
Ako to myslíš s kompromismi v Bratislave?

To máš tak, že primátorom/starostom je vždy politický vybraný človek, vyplýva to z toho, že je volený občanmi.

Vyberá sa vždy z veľmi uzkej skupiny niekoľkých ľudí, ktorí sa rozhodnú kandidovať.

Slovenský volebný systém nie je založený na tom, že si občania zvolia super odborníka a super manažéra, lebo takí spravidla v mestách nekandidujú, keďže sa vedia realizovať spokojnejšie na iných postoch.

Preto je na Slovensku viac ako dôležité, aby po zvolení existovala poriadna spätná väzba a voliči pochopili, že ich možnosť zaujímať sa o veci verejné nekončí voľbami, ale práve naopak.

Ja od primátora a poslancov očakávam práve to, aby dokázali a chceli využiť potenciál (odbornosť, záujem, iniciatívu), ktorý sa ukrýva v obyvateľoch mesta.

31 + 1 zvolených človekov :-) na radnici vie tak možno o jednom percente vecí, ktoré by mali riešiť a ktoré z titulu svojich právomocí majú riešiť. Potom to tak aj vyzerá, ale to nie je chyba len tých 32 zvolených šťastlivcov, ktorým ako občania odovzdáme na štyri roky moc.
#8906
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8906
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 22.11.2010 10:47 | reakcia na: Char (21.11.2010 21:20)
akurat som si spomenul na jednu vetu znameho, ktory vravel: "ze ak bol neschopny veduci, resp. riaditel zavodu, tak sa posunul este vyssie niekde na podnik, aby nenarobil viacej skody" ... v komunalnej politike - a dufam ze to ludia uz chapu viacej - ide predovsetkym o ludi a ich schopnosti. Pre nas je vzdialena Blava (a my sme pre Blavu este dalej) , ale komunalna politika sa robi tu a s ludmi, ktory by mali byt dobrymi gazdami (a to nielen prednosta) a samozrejme mat aj strategicky nadhlad ... .. ale kvoli nejakym politickym kompromisom v BA znasat nejakeho neschopneho cloveka ... . a ja k tvojemu porekadlu dodam - ze dobreho politika nerobi clenstvo vo vladnej strane
#8888
8888
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 21.11.2010 23:00
uz to vlastne nie je ta LIga osobnosti.
#8885
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8885
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 21.11.2010 22:20 | reakcia na: monte (21.11.2010 21:26)
Monte, my dvaja to tu nerozsúdime, a našťastie ani nemusíme, lebo toto zhodnotia voliči vo voľbách.

Ty sa vraciaš do minulosti, čo rešpektujem. Podobnými úvahami sa však môžeme dostať k tomu, že všetci vychodniari sú alkoholici a preto aj my dvaja sme alkoholici.

Podobne potom môžeme písať aj to, že Pavel Hagyari bol predsedom Demokratickej strany, ktorá sa neskôr spojila do dnešnej SDKÚ-DS. Dobrá haluz, že?

Z tohto prepojenia prosím Ťa vyvodíš aký záver? Môžeš, aký chceš, aj to budem rešpektovať ako Tvoj názor a dovolím si mať vlastný.

Ja sa pozerám na to, že ideme v Prešove voliť zastupiteľstvo a k tomu primátora pre obdobie 2011 až 2015. Snažím sa na to pozerať očami dneška, cez moje skúsenosti a z môjho pohľadu na súvislosti, pričom si rád na túto tému vymieňam názory s ostatnými, čo tu nakoniec robíme viacerí.
#8868
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8868
monte (ID: 80) | 2% Profesionál
monte | 21.11.2010 21:27 | reakcia na: Char (21.11.2010 21:20)
a ešček toto, ak si zhrnieme, Hagy čo za 4 roky porobil a čo sa za vlady sdku-ds porobilo ta Hagy vyhrava takmer kontumačne.
#8867
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8867
monte (ID: 80) | 2% Profesionál
monte | 21.11.2010 21:26 | reakcia na: Char (21.11.2010 21:20)
ta z teba už ani vôl nevyjde.
Ta raz vyčitaš Hagymu co neurobil, hned na to napišeš že "Vo mne rezonuje ešte jedna súvislosť. Cez mestský rozpočet pretečie počas volebného obdobia dosť veľa miliárd korún. Zmanažovať s takouto finančnou silou tzv. 200 zlepšení nie je až taký veľký problém, preto význam tých 200 zlepšení nepreceňujem a skôr ma mrzí to, čo sa neurobilo." a nakonec že si Matejovec. No ale šak za roky 1998-2006 v PO SDKU-DS, ktorej je Matej členom zrobilo 3km rusinskej cesty. Okrem toho zrobilo še len to, že Prešov išol do muky. Ta v co ty prosimťa veriš?
#8865
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8865
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 21.11.2010 21:20 | reakcia na: robiinno (21.11.2010 16:23)
Robiino,

pred každými voľbami zvažujem, koho voliť a prečo. Zvyknem sa nad tým zamyšľať hlbšie a neostávam len pri hodnotení vzhľadu a verbálneho prejavu kandidátov. Pokiaľ pracuješ s ľuďmi, tak možno vieš, aké môže byť mylné "odpísať" napríklad koktavého či zajakavého človeka.

Z trochu zvláštneho, takého "uponáhľaného" verbálneho prejavu Ondreja Mateja mám dojem, že síce spravidla presne vie o čom hovorí, ale v niektorých chvíľach vyvoláva dojem, že nevie.

Podobne pôsobil aj Pavel Hagyari pred 4 rokmi, ale nezazlieval som mu to. Človek, ktorý nesedí na radnici a má iné povinnosti, nemusí mať vždy taký prehľad ako úradujúci primátor. Čo neznamená automaticky diskvalifikáciu, lebo každý je raz primátorom prvý raz.

Kandidatúra Ondreja Mateja je výsledkom kompromisu tak, aby sa dokázal po prípadnom zvolení efektívne pohybovať v politickom priestore, kde je politická kvalifikácia, prirodzené kontakty a podpora veľkou výhodou.

Táto schopnosť, ak sa správne usmerní a využije, môže byť prínosom pre obyvateľov.

Pripúšťam však, že pre ľudí, ktorí očakávajú, že sa objaví jedinec a vyrieši ich problémy, je z momentálnej ponuky Pavel Hagyari asi najprijateľnejší kandidát. Ostatní si môžu vybrať tiež, prípadne neísť voliť a nechať to na vkus ostatných a to je len dobre.

Už som inde napísal, že poslanci sú dôležitejší ako primátor. V zdravej samospráve sú vyššie poslanci, primátor má najmä naplňať ich legitímne rozhodnutia, to je jeho psia povinnosť, takže ak má na to lepšie predpoklady, je to jednoduchšie a viac sa môže podariť.

Čo sa týka manažérskych schopností a porovnania "Hagyari - manažér" - "Matej - politik"...

... je také porekadlo, že manažér je človek, ktorý robí veci správne. Ten druhý zasa robí správne veci. Teda, mali by.

Ak by aj mal budúci primátor náhodou nejaký deficit v manažérskych schopnostiach (čo ja neviem vopred posúdiť a ani to nenaznačujem, a myslím buď deficit skúseností alebo času), smerom do úradu sa to dá bez väčších ťažkostí napraviť dobrým výberom prednostu mestského úradu - čo je výsostne manažérska funkcia, ak ju primátor nezdeformuje zle motivovaným výberom.

Vieš, mne nestačí argument, že by som mal voliť Pavla Hagyariho preto, aby sa skoncovalo s vplyvom politických strán, alebo dokonca ako vyjadrenie pomsty Ondrejovi Matejovi. To prvé je veľmi zlá vec, to druhé je hlúposť.

Vo mne rezonuje ešte jedna súvislosť. Cez mestský rozpočet pretečie počas volebného obdobia dosť veľa miliárd korún. Zmanažovať s takouto finančnou silou tzv. 200 zlepšení nie je až taký veľký problém, preto význam tých 200 zlepšení nepreceňujem a skôr ma mrzí to, čo sa neurobilo.

Toľko môj pokus o racionálnejšie zhodnotenie volebnej ponuky, keď si už napísal ten Tvoj. Z politikmi asi nikdy nebudeme úplne spokojný. To je podobné ako s manželkami a manželmi :-).
#8827
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8827
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 21.11.2010 16:23 | reakcia na: Char (20.11.2010 23:06)
Char mozno mas pravdu ... to by ukazal cas ci politika ci manazera ... ale teraz ak beriem realne do uvahy kandidatov na primatora, tak su tu 3ja najsilnejsi - Hagyari, Matej a mozno este Laca. Z tychto troch je nielen podla mojho nazoru najneschopnejsi pan Matej - neviem preco by sme mali volit politika - len preto, ze nim je - hoc je neschopny a v minulosti to uz velakrat dokazal. Moj osobny postoj bol taky - ze je dobre volit niekoho, kto je z vladnej garnitury. Ale ked prisla kandidatura Mateja - tak som ostal neprijemne prekvapeny. Pan Matej je mozno politik - ale urcite by som mu nezveril ani starostlivost o psa a uz vobec nie mesta!
#8811
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8811
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 21.11.2010 12:21 | reakcia na: Char (20.11.2010 23:06)
Char povedz mi meno politika ktorý kandiduje za primátora. Nech sa pobavime.!! !
#8809
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8809
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 21.11.2010 12:17 | reakcia na: monte (21.11.2010 12:03)
Hej a ešte aj pridať OZKN. Toto by mali vedieť všetci, čo tam prišli o prácu.
#8807
RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8807
monte (ID: 80) | 2% Profesionál
monte | 21.11.2010 12:03 | reakcia na: bigii1 (21.11.2010 11:31)
prv, než niečo budeš tvrdiť, over si čo tvrdíš. Ináč vyzeráš ako klamár alebo hlupák. Stačí si zadať do google bidovského a vsž.
A som zvedavý či máš gule sa ospravedlniť.
#8805
RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8805
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 21.11.2010 11:56 | reakcia na: bigii1 (21.11.2010 11:31)
Poznám ho veľmi dobre, neboj, viac ako si myslí, aj s rodinými detailami... A po tom, čo už on predviedol na adresu Hagyariho mi môže vyliezť na hrb. Bezcahrakterný človek, ktorý ťa bez hanbby pichne nožom od chrbta.
A že bol komunistickým prokurátorom ? , to viem...

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK