Pondelok, 02. august 2021
Meniny má Gustáv | zajtra Jerguš

Blog

strana 1 / 5
 • S príchodom prvých teplých dní sa prebúdza príroda a s ňou aj väčšina živočíchov prečkávajúcich zimu v úkrytoch. Patria k nim aj obojživelníky. Ich prvá cesta zo zimoviska smeruje k vode, kde nakladú vajíčka – základ budúcej generácie. Počas svojej púte na mnohých miestach prechádzajú cez cesty, kde ich každoročne uhynú tisíce.
  31.3.2021
  Autor: Marta Hrešová
  0
 • Jeseň a zima je obdobie, kedy je zvlášť potrebné dbať na dostatok vitamínov, minerálov a zdravú vyváženů stravu, aby sme sa čo najviac udržali fit a v zdravej kondícii. Nezabúdajte na pestrů stravu, najlepšie na stredomorskej báze. Pokial vás už nějaká ta nepríjemnosť skolí, skôr než pobežíte do lékarne, môžete vyskúšať silu byliniek. Odborníci z výživových poradní NATURHOUSE prinášajú pár praktických tipov, ako prírodnými metódami vyzrieť na choroby - pri chrípke, kašli, prechladnutí a na posilnenie imunity.
  17.10.2020
  Autor: Naturhouse
  0
 • NATURHOUSE - Čučoriedkova zmrzlina
  Čučoriedky sú modrým zlatom našich lesov. Blahodarne pôsobia na naše zdravie, chutia skvele a môžete z nich pripravovať rôzne dobroty. Vyrazte do lesa na čučoriedky a pripravte si napríklad čučoriedkovú zmrzlinu alebo sviatočný chia puding.
  18.8.2020
  Autor: Natur house
  0
 • Mladí Prešovčania, ktorí pred tromi rokmi priniesli na slovenský trh tiché zvončeky do oblasti gastronómie, si získali širokú základňu priaznivcov medzi majiteľmi reštaurácií, kaviarní a barov.
  26.4.2018
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove odovzdá dňa 27. januára 2017 o 10. 00 hod. Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana dar v podobe kníh pre detských pacientov.
  27.1.2017
  Autor: Marta Skalková
  0
 • Kedysi dávno, ešte v antike vznikol pojem a učenie kalokagatia.
  21.10.2016
  Autor: František Leško
  0
 • Foto: Tomáš Telepák
   Priestory koncertného podniku Christiania v Prešove zaplnili fanúšikovia autentickej umeleckej tvorby a východoslovenského hudobného endemitu.
  3.5.2016
  Autor: Matúš Nakata
  0
 • Tak ako si v dnešnom globalizovanom svete máme možnosť vybrať dovolenkovú destináciu takmer kdekoľvek na svete, tak sa nám v živote ponúka aj široké množstvo najrôznejších svetonázorov. Nežijeme prísne uzavretí a oddelení ani teritoriálne, ani myšlienkovo.
  17.3.2016
  Autor: Tibor Geljen
  0
 • Prinášame Vám postoj jedného z lekárov Prešovskej nemocnice
  19.1.2016
  Autor: MUDr.Smolnický Silvester, lekár
  21
 • Do slovenských kín sa už tento štvrtok dostáva dlhoočakávaný dokument o výnimočnej osobe slovenského kultúrneho života – Anton Srholec.
  7.10.2015
  0
 • Na deviatom ročníku najväčšej pivnej degustačnej súťaže na Slovensku sa v kategórii veľkých a malých samostatných pivovarov stali najoceňovanejšími pivá Pivovarov Topvar.
  5.7.2015
  0
 • Stáva sa, že človek napíše knihu, do ktorej na prednú stranu napíše venovanie a poďakovanie všetkým, ktorí mu pomohli pri jej písaní. Výnimočne sa udeje aj opačné. Autor sa rozhodne napísať knihu práve preto, aby ju niekomu venoval.
  14.5.2015
  Autor: doc. PhDr. Jarmila Opalková, CSc.
  2
 • (ilustračné foto)
  V uplynulých dňoch bolo prostredníctvom verejnej vyhlášky na úradnej tabuli oznámené rozhodnutie prešovského okresného úradu o odvolaniach proti územnému rozhodnutiu rekonštrukcie križovatky Obrancov mieru - Levočská.
  2.9.2014
  Autor: Richard Drutarovský
  8
 • Anjeli (foto: Michal Figura)
  13. augusta, v dobe kulminácie Perzeidov, sa skupina prešovských amatérskych fotografov vybrala na šarišský hrad fotografovať tento nebeský úkaz.
  19.8.2014
  Autor: smARTin
  0
 • (ilustračné foto)
  Na kyjevský Euromajdan sa vrátilo násilie. Keď sa radikáli pokúsili obsadiť prezidentský úrad, vládne sily zaútočili na nich, no aj na dav demonštrantov.
  19.2.2014
  0
 • (foto:flashphoto)
  Komisia mestského zastupiteľstva prijala uznesenie, ktorým žiada > primátora Prešova, aby bezodkladne zabránil neoprávnenému vyberaniu > poplatkov za parkovanie na území mesta Prešov spoločnosťou VINCI Park > Slovakia a zabránil aj porušovaniu zákona pri nakladaní s mestským > majetkom.
  5.9.2013
  Autor: Richard Drutarovský
  69
 • (foto: flashphoto)
  11.8.2013 o 23.45 sme sadli do auta a v počte 4,5 ks sme došli na naše miesto kde sme sa rozložili a začali fotit nočnú oblohu a " Milky way "
  12.8.2013
  Autor: flashphoto
  10
 • ilustračné foto:flashphoto
  Prešovské zastupiteľstvo nezrušilo nezákonné VZN o držaní psov, samo tak porušuje zákon, situácia v uliciach je naďalej nebezpečná.
  10.7.2013
  Autor: Richard Drutarovský
  0
 • foto:flashphoto
  Ako občan a mestský poslanec si dovoľujem poskytnúť niekoľko názorov, postrehov a súvislosti s tým, že viceprimátor Prešova René Pucher predložil zastupiteľstvu spolu so svojím klubom návrh nezávislých poslancov, aby:
  2.7.2013
  Autor: Drutarovský
  0
 • Podľa prokurátora je primátor "Povinný konať podľa zákona, rešpektovať rozdelenie kompetencií zákonom o obecnom zriadení. Je neprípustné, aby dochádzalo k ignorácii uznesení mestského zastupiteľstva."
  17.6.2013
  Autor: Richard Drutarovsky
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.