Štvrtok, 18. august 2022
Meniny má Elena, Helena | zajtra Lýdia

Vzdelávanie a školstvo

 • Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o vzdelávaní dospelých (AES), ktoré v tomto roku povinne vykonávajú všetky členské štáty EÚ u osôb vo veku 18 až 69 rokov vo vybraných domácnostiach na základe platnej európskej legislatívy (rámcové Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2019/1700). Zisťovanie sa uskutoční od 1.7. do 30.11.2022.
  27.6.2022
  Autor: Mesto Prešov
  0
 • Mesto Prešov uspelo pri podaní žiadosti o nenávratný finančný príspevok z fondov EÚ na zníženie energetickej náročnosti objektu ZŠ Mirka Nešpora 2. Vďaka tomuto projektu sa podarí obnoviť celé školské zariadenie, pri prevádzke objektu sa ušetrí množstvo energie a deti sa budú môcť vzdelávať v krajšom a príjemnejšom prostredí.
  21.6.2022
  Autor: Mesto Prešov
  0
 • Na Fakulte zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove dnes slávnostne otvorili nové priestory vytvorené v podkrovnej časti existujúcej budovy fakulty. V rámci nich vznikli dve odborné učebne, jedna poslucháreň, 12 pracovní, kuchynka a hygienické zariadenie pre pedagógov.
  3.5.2022
  Autor: Mgr. Anna Polačková, PhD.
  0
 • Prešovskú univerzitu (PU) v Prešove navštívil mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec na Ukrajine J. E. Marek Šafin. Na pôde univerzity diskutoval so študentmi a dobrovoľníkmi z rôznych sfér zameraných na pomoc ukrajinským utečenom. S rektorom univerzity podpísal aj memorandum o vzájomnej spolupráci.
  13.4.2022
  Autor: Mgr. Anna Polačková, PhD.
  0
 • Prešov 07. 04. 2022 – Katedra geografie a aplikovanej geoinformatiky (KGAG) Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove aj tento rok participovala na organizácii krajského kola súťaže geografickej olympiády pre stredné školy. Na jubilejnom 50. ročníku si zmerali sily šikovní žiaci stredných škôl a druhého stupňa osemročných gymnázií na celom Slovensku.
  7.4.2022
  Autor: Mgr. Anna Polačková, PhD.
  0
 • Prešovská univerzita (PU) v Prešove začína so zatepľovaním dvoch študentských domovov s cieľom znížiť spotrebu energie pri ich prevádzke až o 50%. Celkové náklady na rekonštrukciu exteriérovej časti oboch internátov predstavujú sumu viac ako 2,6 mil. eur a budú hradené zo štrukturálnych fondov EÚ a vlastných zdrojov univerzity.
  4.4.2022
  Autor: Mgr. Anna Polačková, PhD.
  0
 • Štatistický úrad Slovenskej republiky v súlade s projektom Európskej únie realizuje v roku 2022 Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológii v domácnostiach a u jednotlivcov (IKT). Zisťovanie sa uskutoční od 1.4. do 27.5.2022.
  29.3.2022
  Autor: Mesto Prešov
  0
 • Ukrajinskí študenti Prešovskej univerzity v Prešove (PU) sa spolu s ich slovenskými spolužiakmi pridali k dobrovoľníkom, ktorí pomáhajú s tlmočením pri aktivitách spojených s migráciou. S rôznymi organizáciami, štátnymi inštitúciami či dobrovoľníckymi centrami tak spolupracuje niekoľko stoviek študentov univerzity.
  14.3.2022
  Autor: Mgr. Anna Polačková, PhD.
  0
 • Prešovská univerzita v Prešove (PU) vzhľadom na aktuálnu situáciu pripravila súbor opatrení s cieľom pomôcť zmierniť ťažkú situáciu, v ktorých sa ukrajinskí študenti a zamestnanci univerzity ocitli.
  1.3.2022
  Autor: Mgr. Anna Polačková PhD.
  0
 • Logická olympiáda pre najmenších je určená deťom predškolského veku. Registrácia sa začala 8. februára 2022 a potrvá do 8. apríla 2022.
  10.2.2022
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Protest za Klímu
  V piatok sa uskutočnil protest "Z lavíc do ulíc", presnejšie ohľadom klimatických problémov. V centre prešova sa zišli študenti prešovských škôl aby poukázali na tento problém.
  24.10.2021
  Autor: AtoZ
  2
 • PU 3.jpeg
  Prešov, 19. 10. 2021 – Do zoznamu významných osobností Prešovskej univerzity v Prešove (PU), nosiacich jej čestný titul doctor honoris causa sa dnes oficiálne zaradil doktor teológie J. E. Mons. Giacomo Guido Ottonello, apoštolský nuncius na Slovensku.
  20.10.2021
  Autor: Mgr. Anna Polačková, PhD.
  0
 • plagat_100x70_6PDvP_tlac_bez_spadavek.jpg
  Prešov, 6. 10. 2021 – Mesiac október je na Filozofickej fakulte (FF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) aj v meste Prešov už tradične spojený s Poľskými dňami. Tohto roku sa koná v poradí šiesty ročník, ktorý začína dnes 6. októbra a vyvrcholí 28. októbra koncertom pri príležitosti ukončenia výstavy Sv. Ján Pavol II.
  6.10.2021
  Autor: Anna Polačková
  0
 • KND 5.JPG
  Školáci zo Súkromnej základnej školy DSA v Prešove sa stretávajú v Klube nadaných detí. Jedno zo septembrových stretnutí venovali experimentom. Boli úžasné!
  29.9.2021
  Autor: PaedDr. Ľuboš Lukáč
  0
 • ČS 8.png
  Mesto Prešov vďaka podpore Európskej únie postupne skvalitňuje vyučovací proces v základných školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Žiakom a učiteľom v ZŠ Československej armády už robia radosť nové špecializované učebne.
  23.9.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • PU 1.jpeg
  Prešov, 21. september 2021 – Prešovská univerzita v Prešove (PU) dnes oficiálne otvorila v poradí 25. akademický rok. Vzhľadom na aktuálnu epidemickú situáciu sa slávnostné zhromaždenie konalo v Divadle Jonáša Záborského len za prítomnosti zaočkovaných osôb.
  22.9.2021
  Autor: Anna Polačková
  0
 • KND 1.JPG
  Stretnutie školákov z Klubu nadaných detí Súkromnej základnej školy DSA v Prešove, ktorý vznikol ako druhý v Prešove, bolo venované rozvíjaniu logického myslenia a komunikačných zručností.
  21.9.2021
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • monitory.jpg
  Niektoré školy na Slovensku ešte stále nemajú dostatočné digitálne vybavenie na to, aby mohli svojich žiakov učiť rýchlejšie a efektívnejšie. Podať pomocnú ruku sa jednej z nich rozhodli spoločnosti Siemens a Siemens Healthineers Slovensko, ktoré darovali Gymnáziu Javorová 16 v Spišskej Novej Vsi takmer štyri desiatky počítačových monitorov. Hodnotný darček k začiatku školského roka tak žiakom prinesie kvalitnejšie vzdelávanie a vyššiu úroveň výučby.
  10.9.2021
  Autor: Martina Beveláguová
  0
 • riaditeľské voľno.jpg
  V deň návštevy Svätého Otca na východnom Slovensku 14.9.2021 budú mať školáci riaditeľské voľno. Týka sa to žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti miest Prešov a Košice ako aj študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti prešovskej a košickej župy. Voľno budú mať taktiež všetci žiaci cirkevných základných a stredných škôl Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris v Prešovskom a Košickom kraji. V tento deň zostanú zatvorené aj všetky základné a stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Košickej arcidiecézy. Študenti stredných škôl v Prešove v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja budú mať okrem toho voľno aj 13.9.2021.
  7.9.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • Memorandum 1.jpg
  Fakulta zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) a spoločnosť ProCare, a. s. , Svet zdravia, a. s sa rozhodli potvrdiť doterajšiu vzájomnú spoluprácu, ktorú spečatili podpisom memoranda.
  6.9.2021
  Autor: Mgr. Anna Polačková, PhD.
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK